Бібліотека ім. С. Олійника

27.01.2023

 
На вшанування пам’яті героїв, подвиг яких став вічним символом незламності всіх захисників України, у бібліотеці ім. С. Олійника пройшов історичний екскурс «Герої Крут – для нащадків взірець».

Що ж було під Крутами? Хто були ці юні герої? Чого вони прагнули? Згадати славні сторінки історії допомогла розповідь бібліотекаря.
Читачі переглянули фотоматеріали : пам’ятник на Аскольдовій могилі, кам’яний хрест на Львівській площі, мурал «Крути» та мали можливість поділитися своїм баченням цих героїчних та трагічних подій.

Трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

 

05.12.2022

 
До Дня збройних Сил України, бібліотека ім. С. Олійника разом зі старшокласниками говорили про життя військових, війну в Україні та патріотизм. Ознайомились з цікавими книгами та всі разом виготовили вітальну листівку.
Пишаємося нашими військовими, які оберігають незалежність рідної землі, жертвуючи найдорожчим. Дякуємо їм за відвагу!
 

30.11.2022

 
Бібліотека ім. С. Олійника, разом з учнями, вирушила у цікаву подорож у часі. Повернулись на 300 років тому – Україна часів Григорія Сковороди, а зустрілись всі разом під великим деревом: «Дубом Сковороди», якому понад 1000 років! Під ним любив відпочивати відомий філософ, якого називають «Українським Сократом».
У такі складні часи, як зараз, ми мріємо відбудувати нашу країну, згадавши історію та відродити символічно зображений «Дуб Сковороди», додавши паперові листя з афоризмами великого українського філософа.
Під час подорожі нашим читачам стали більш зрозумілими основні засади його філософії: чому замість родинного затишку він обрав постійні мандри й самотність, при цьому, вважаючи себе неймовірно щасливою людиною.
 

02.11.2022

 
  В затишній та приємній атмосфері зібралися члени клубу "Іванна" в бібліотеці ім. С. Олійника на майстер клас "Осінній букет" в  стилі ошибана.
 
 
 
 
 
  Бібліотекарі розповіли, що це за стиль, де він з 'явився та як його перетворити на хобі. Тонкостей майстерності та послідовності виконання ошибани навчала волонтерка бібліотеки та майстриня Олена. Кожен учасник вклав частку своєї душі в виготовлення листівки, сам процес приносив неймовірне задоволення. Долучайтесь до наших зустрічей, які проходять в дружній та креативній атмосфері.
 

25.10.2022

 
У бібліотеці ім. С. Олійника в рамках проекту "За українську мову!" зібралися користувачі, які хочуть вдосконалити українську мову.

Як відомо, мова є не лише потужним ідентифікатором унікальності та самобутності народу, сильним інструментом збереження його історичної спадщини, але й виступає в якості справжнісінької «зброї» у сучасному  світові. Тож думати та спілкуватися виключно рідною мовою стає необхідністю у наші непрості часи.
У легкій та цікавій формі бібліотекар розповіла читачам, як це робити впевнено та грамотно, уникаючи розповсюджених помилок та відходячи від застосування "суржику".
 

13.10.2022

 
Побудувати майбутнє країни неможливо без знання її минулого та усвідомлення значущості головних подій та урочистих днів в історії нашого народу. У бібліотеці ім. С. Олійника відбувся патріотичний ранок «Найсильніші духом» до Дня захисника та захисниць України і Дня українського козацтва.
Юні читачі із завмиранням серця слухали історію захисту українських земель від загарбників, які завжди "ласим оком" дивились на неньку Україну. Діти із задоволенням малювали козацьку символіку і з гордістю розповідали, що ми всі теж козацького роду... І як колись вони, ми вистоїмо, захистимо і Переможемо.
 

20.09.2022

 
До 75-річчя від дня народження Стівена Кінга в бібліотеці ім. С. Олійника зібрались поціновувачі творчості американського письменника, якого кожен твір стає світовим бестселером.
Читачі з задоволенням обговорювали улюблені твори автора, ділилися, хто що читав, хоча в кожного свій смак, але книги Кінга нікого не залишають без емоцій.
 

21.01.2022

 
У Міжнародний день освіти в бібліотеці ім. С. Олійника відбулось засідання гендерної лабораторії «Змінюватись, щоб змінити світ».

Разом із учасниками заходу обговорили: про ситуацію із впровадженням гендерної рівності в освіті, які бувають методи освіти впродовж усього життя, як освіта впливає на розвиток держави та які нормативні акти захищають право на освіту.
Для кожної людини освіта повинна стати процесом формування та задоволення її пізнавальних запитів, духовних потреб, розвитку здібностей за допомогою різних видів і форм навчання.
 

19.01.2022

 
Кожна нація має свої закладки в пам’яті, які змушують в єдиному пориві битися мільйони сердець цілого народу. Одним з таких свят для України є День Соборності.

У бібліотеці ім. С. Олійника для учнів НВК № 39 відбувся патріотичний урок «Закладки в пам’яті».
Бібліотекарі розповіли, що протягом багатьох століть Україна не мала власної державності і єдиної території. Тільки завдяки тисячам національно свідомих, самовідданих борців за Україну та її волю відбулося об’єднання українських земель.

Прийнявши участь в патріотичних іграх діти зрозуміли, що лише в єдності дій та соборності душ можна зберегти велич України, якою і надалі будуть пишатись нащадки.
 

13.01.2022

 
До бібліотеки ім. С. Олійника завітали члени клубу «Іванна» на творчий вечір з нагоди 140-річчя видатного українця, науковця, патріота і духовного лідера Івана Огієнка.

Бібліотекар розповіла, що його називають людиною енциклопедичних знань, праці й обов’язку. Адже свій природжений хист ученого, педагога, громадського діяча він однаковою мірою успішно застосовував і як мовознавець та літературознавець, і як редактор та видавець, і як перекладач та поет, і як ректор та міністр, і як православний митрополит та історик української церкви.
Для членів клуба був запропонований інформативний відеоролик, який показав, як протягом усього свого життя Огієнко служив відродженню та захисту української мови та культури в цілому.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter