Бібліотека ім. С. Олійника

01.03.2019

«Перлинки української мови»
Мовознавча інтелект – вікторина 
 
        До Всесвітнього дня письменника бібліотека провела мовознавчу інтелект – вікторину «Перлинки української мови» за проектом «За українську мову!»  для учнів 4 класу ЗЗСО №147.
       Бібліотекар розповіла, як любити книгу та познайомила дітей з кращими творами класиків української  літератури та сучасних популярних письменників. Як цікаво занурюватися у вигадані світи, знайомитися з минулим, сьогоденням і майбутнім. Добре  ще й розумітися на тому з чого складається твір, яким шляхом йде до нього письменник, які багатства слова використовує.
 
 
 

      Учні із задоволенням взяли участь у цікавих конкурсах, які підготували для них бібліотекарі: «Звідки пішло слово», «Букви та цифри», провели голосні читання під гаслом «Я читаю українською!».
         Юні користувачі відчули, що рідна мова – це безцінний дар, який всі повинні цінувати, як матір та Батьківщину.
 
 

22.02.2019

«Митець, який надто любив Україну»
Творчий вечір
 
22 лютого до бібліотеки завітали члени клубу «Іванна» на творчий вечір «Митець, який надто любив Україну» до 70-річчя від дня народження українського поета, композитора Володимира Івасюка.

Свої твори Володимир Івасюк писав не тільки за вимогами часу, але й значно його випереджуючи, тому до сьогодення він цікавий для людей. Він був і є поетом, композитором, художником, одним із засновників жанру естрадної музики та Героєм України.
В приємній атмосфері члени клубу, за чашкою чаю, згадали та послухали пісні Івасюка, котрий в своїх творіннях відроджував у співвітчизників любов до української культури. Для членів клубу та усіх бажаючих користувачів був показаний короткометражний документальний фільм «Володимир Івасюк – оберіг української пісні».

Висока популярність пісень Івасюка є однією з кращих нагород, яка тільки може бути дарована композитору.
 

20.02.2019

«Слово про слово»
Мовознавчий марафон

       Напередодні Міжнародного дня рідної мови на мовознавчий марафон «Слово про слово» за проектом «За українську мову!» до бібліотеки завітали школярі ЗЗСО № 213.
В рамках заходу бібліотекарі розповіли, що мова пройшла різні шляхи творення, так деякі з них взяли початок у народних обрядах і віруваннях, адже мова – одне із багатьох див, створених людьми.
 
 
 

    Юні користувачі з ентузіазмом прийняли участь в марафоні, який стимулював їх до вдосконалення мовної компетентності та пробудив здоровий дух змагання. Під час мовознавчого змагання пролунало багато українських пісень про рідну мову, віршів, загадок, прислів`їв та легенд.
     Виставка–інсталяція «З рідним словом – ми український народ» допомогла сформувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава.
     Ми маємо надію, що проведений захід пробудить в учасників повагу до рідної мови, любов до рідного краю та його традицій. 
 

13.02.2019

«Гендерна обізнаність – навіщо?»
Заняття – тренінг
 
На заняття – тренінг «Гендерна обізнаність – навіщо?» з циклу заходів «Гендерна рівність – крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом» завітали до бібліотеки учні 10 класу ЗЗСО № 213.

Бібліотекарі разом з учасниками розглянули актуальне питання про гендерну обізнаність, що означає це поняття, та чи потрібна гендерна рівність взагалі? Адже необхідно зрозуміти, що гендерна обізнаність стосується не тільки бажання жінки бути реалізованою, можливо це бажання всього суспільства жити в розвинутій країні, де функціонує громадянське суспільство.
Мозковим штурмом стали «інтерактивні вправи» за допомогою, яких кожен з учасників включився в навчальний процес та вільно висловив власну думку на задану тему.

Учнів вразила тематична виставка «Подолаємо гендерне насильство разом», її обґрунтоване розкриття, різноманітність інформаційних джерел та висвітлення гендерної ситуації.

Наостанок кожен з учасників розповів свої враження від тренінгу, поділився пропозицією вирішення гендерної рівності та обґрунтував власну позицію.
 

01.02.2019

«Фестиваль весни або Чуньцзе»
Віртуальна подорож
 
Напередодні Китайського Нового року у бібліотеці для учнів 7 класу ЗЗСО № 147 відбулася віртуальна подорож «Фестиваль весни або Чуньцзе», присвячена до року Китаю в Україні.

Бібліотекарі підготували презентацію, яка допомогла зрозуміти, що для китайців Новий рік пов'язаний з початком весни, пробудженням природи і починається новий відлік. В цей період китайці будуть зустрічати новий - 4717 рік.
Бібліотекарі поділилися цікавими фактами, про які вони дізнались на міжнародному фестивалі посольства КНР в Україні, розповіли про свої незабутні враження від виставкової зони та спілкування з представниками китайської культури, що покращило розуміння китайських традицій.
Читачам бібліотеки була презентована тематична виставка «Велична нація. Стародавній Китай».

Юні користувачі з цікавістю поринули в загадковий світ святкування Чуньцзе, дізнались багато цікавого та зарядились гарним настроєм та позитивом.
 

25.01.2019

«Відомі світові імена»
Творчий вечір
 
25 січня в бібліотеці для членів клубу «Іванна» відбувся творчий вечір «Відомі світові імена» до ювілеїв видатних письменників року.

Бібліотекарі разом з учасниками заходу обговорили творчість Д. Селінджера, В. Коллінза, У. Моема та інших зарубіжних письменників, згадали біографічні сторінки - як вони любили, переживали часом і трагічні миті, як складалося особисте життя, хто давав їм натхнення в нелегкій праці.
Тематична підбірка «Життя письменників – в їхніх творах...» прикрасила читальну залу й доповнила атмосферу творчої зустрічі.

Захід нікого не залишив байдужим. Зі словами щирої вдячності член клубу «Іванна» вручила в дарунок бібліотеці книги, які зацікавлять широке коло читачів.
 

22.01.2019

«Ми різні, ми рівні...»
Інтерактивний урок
 
    22 січня в бібліотеці розпочався цикл заходів «Гендерна рівність – крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом».
   До бібліотеки на перший інтерактивний урок «Ми різні, ми рівні...» завітали учні 10 класу ЗЗСО № 147, який складався з інформаційної та практичної частини. 
 
 
 

  Бібліотекарі разом зі старшокласниками розглянули питання гендерної рівності, адже людство складається не просто з людей, а з особистостей, які мають чоловічу чи жіночу стать. Хоча насправді різниця між окремими індивідами набагато суттєвіша, ніж різниця між статтями. Це добре чи погано?
  Роздумам та обговоренню цього непростого питання був присвячений інтерактивний урок, тема якого: «Ми різні, ми рівні...». Учням було запропоновано різноманітні вправи, які проводились у вигляді послідовних логічних кроків, обговорені проблемні питання та розставлені правильні акценти. Школярі щиро поділилися своїми враженнями, відчуттями, думками.
   Увазі користувачів була представлена тематична виставка «Подолаємо гендерне насильство разом».

 
 

19.12.2018

«Чудотворцю Миколай, нас усіх оберігай!»
Народознавча година
 
        19 грудня до бібліотеки вперше завітали учні 1 класу СНВК «Лісові дзвіночки» на народознавчу годину «Чудотворцю Миколай, нас усіх оберігай!».
 
 

       Бібліотекарі розповіли дітям про те, що Святий Миколай - один із улюблених святих в усьому світі. Християни вірять, що він робить безліч чудес, допомагаючи віруючим, тому шанобливо називають ще й Миколою Чудотворцем. Діти взяли участь у вікторині «Знайди чарівну книгу». Бібліотекарі заздалегідь продумали цікаві питання, які спонукали дітей проявити своє ставлення до книг.
 
 

      Хенд-мейд дійство «Казкового сніговичка» стало святковим подарунком для малечі. Дехто з дітлахів оформив його, як ялинкову прикрасу, а інші - у формі мальовничої листівки.
       Дітям було затишно і комфортно побувати в святковій атмосфері бібліотеки, а їхні сяючі очі та вдячність надихають нас вигадувати щось нове та цікаве.

 
 

14.12.2018

«Є право – є надія»
Юридична консультація
 
До бібліотеки на юридичну консультацію з спеціалістом Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району завітали члени клубу «Іванна».
Юрист відповіла на безліч питань, а саме про соціальний захист малозабезпечених сімей з дітьми, військовослужбовців, їхніх родин та пенсіонерів. Фахівець роз’яснила, як правильно складати документи, зокрема: заяви, скарги, претензії, у випадку порушення законних прав громадян.

Учасники заходу висловили юристу свою щиру подяку за те, що вона допомогла визначити шляхи вирішення їх проблем.
 

11.12.2018

«День Збройних сил України – це мужності й геройства свято»
Профорієнтаційна бесіда

     До бібліотеки завітали учні 10 класу ЗЗСО № 147 на профорієнтаційну бесіду «День Збройних сил України – це мужності й геройства свято» за проектом «В життя зі школи стежку обираємо» з представником Деснянського районного військового комісаріату.
 

    Юні читачі разом з бібліотекарем розглянули виставку «В життя зі школи стежку обираємо», мета якої - допомогти молодій людині визначити свій професійний шлях, розібратися у своїх інтересах і здібностях.
   Дмитро Леонідович розповів, що у військових колективах збройних сил на юнаків чекають широкі можливості професійної реалізації, фізичного вдосконалення та соціального захисту.
    За відгуками школярів, зустріч виявилася дуже цікавою та пізнавальною: отримана інформація на порозі дорослого життя допоможе надалі у самовизначенні при виборі професії.

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter