Бібліотека ім. С. Олійника
29.06.2021 У бібліотеці ім. С. Олійника відбулася презентація книг молодої львівської авторки Анастасії Нікуліної.
Під час зустрічі відбувся активний діалог письменниці з присутніми про її нову книгу «Зграя»: паркур - це спорт чи небезпека; бути сильним – це бути зверхнім і принижувати інших, слабших, чи це просто бути фізично здоровим; чи є справжня дружба і взаємопідтримка? Головною родзинкою заходу стала презентація книги-призерки 2021 року гостро соціального психологічного трилера «Більше нікому». Перегляд трейлера за мотивами книги Анастасії Нікуліної та Олега Бакуліна вразив наших гостей тим, що треба з розумінням ставитися до певних людей, що не можна контролювати чуже життя. Треба давати кожному жити так, як він того хоче й не перечити. Про взаємовідносини дітей і батьків та про небезпеку світової павутини, ще одна книга Анастасії Нікуліної «Сіль для моря, або Синій Кит», яка здобула міжнародну українсько-німецьку літературну премію імені Олеся Гончара 2018 року у номінації «Проза» та відзнаку «Найкраща книга для підлітків» за підсумками року премії «Глиняний кіт — 2018». Учасники зустрічі довго не відпускали письменницю, задаючи чимало цікавих, дотепних і серйозних запитань. Пані Анастасія із задоволенням підписувала книги для поціновувачів її творчості та подарувала книгу для бібліотеки і виразила побажання на подальшу співпрацю. 09.06.2021 До бібліотеки завітали члени клубу «Іванна» на літературний вечір з нагоди 70-річчя відомого сучасного українського письменника Василя Шкляра, «батька українського бестселера», автора знаменитих романів, які принесли йому широку славу та найпрестижніші літературні нагороди.
Факти життя пана Василя не є таємницею, присутні мали нагоду ще раз прослухати життєвий шлях письменника та пізнати епізоди його біографії. Члени клубу розповіли про свої улюблені книги славетного письменника, які проникають в таємниці людської поведінки в історичному ракурсі, кожна з яких – органічне поєднання сюжету і потоку свідомості. 03.06.2021«Розпочни з себе» До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища бібліотека провела для вихованців ДНЗ № 534 годину цікавих повідомлень «Розпочни з себе». Дітлахи дізнались про єдність природи і людини, про екологічні катастрофи, які стались чи можуть статись, якщо люди не виправлять своїх помилок. А також, за допомогою книг, здійснили заочну подорож у відомі заповідники, дізнались про ентомопарк та пташиний зоопарк.
Не залишили нікого байдужими цікаві конкурси й вікторини, загадки, шаради про навколишнє середовище, про воду, повітря, флору і фауну Землі. Діти не тільки корисно й весело провели час, але й розвинули кмітливість, навчилися пізнавати нове і зрозуміли, що планета, яка дарує нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. 28.05.2021«Ми любимо Київ» Напередодні Дня Києва бібліотека ім. С. Олійника завітала до ДНЗ № 534 на святковий захід «Ми любимо Київ».
Юні вихованці з задоволення демонстрували свої навички в читанні книг та знання історії міста. Цікавою несподіванкою для дітей стало взяти участь в експромт-театрі, де кожен спробував себе в ролі актора і зміг відтворити легенду про заснування Києва. 27.05.2021 Члени клубу «Іванна» зібралися на інформаційну годину за участі пані Наталії, провідного спеціаліста Центру в справах сім’ї та молоді, яка розкрила важливі питання: хто ж такі громадські радники? Хто може ним стати і чому їх ще називають параюристами?
25.05.2021«Ґендерна експресія»
На дорослу розмову «Ґендерна експресія» з Оленою Шевченко, головою громадської організації «Інсайт», зібралися учасники гендерної book-студії вільного спілкування "Рівність між рівними".
27.02.2020«Масляна іде, весну веде»
Пізнавальна година Є таке свято, веселе і радісне, називають його Масляна. Вона знаменує кінець зими, це не може не радувати. А вже як люблять це свято діти! Кожен день цього тижня має свою назву, яка говорить про те, що в цей день потрібно робити.
Юні користувачі, які завітали в бібліотеку на пізнавальну годину, дізнались багато цікавого про Масляну та розповіли про традиції свята, які підтримуються в їх родинах. Завершився захід майстер класом «Зайчик на пальчик» (різновид ляльки мотанки), який уособлює благополуччя та достаток, береже від бід. А наостанок усі поласували смаколиками, які приготували дітям бібліотекарі. 21.02.2020«Цікаве Мовознавство»
Літературний компас Будь-яка держава в процесі свого становлення й розвитку так чи інакше стикається з мовним питанням. І, як правило, рано чи пізно надає перевагу єдиній державній, тобто офіційній, мові. Давня істина: культура може розвиватись тільки рідною мовою.
Бібліотекарі в Міжнародний день рідної мови розповіли про історію появи свята, значення рідної мови у житті кожної людини. Рідну мову людина повинна вивчати протягом всього життя, повинна її вдосконалювати, розвивати, збагачувати. Тож наші читачі подивились відео-урок, як уникнути суржику й двомовності і чому необхідно виховувати дітей у родині саме українською мовою. «Літературний компас» спрямував членів клубу до виставки «Українська мова – мова єднання», яку бібліотекарі підготували для читачів бібліотеки з надією, що колись в Україні будуть знати декілька мов, а говорити - українською. Всіх бажаючих запрошуємо до бібліотеки підвищити рівень свого мовлення! 19.02.2020«Починаючи з Рюриковичів»
Інформаційна година Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині - герб, прапор, гімн. З цієї нагоди з вихованцями дитячого садка була проведена інформаційна година. Бібліотекарі ознайомили дітей з державною та народною символікою України та розповіли цікаву історію виникнення Тризуба, бо з давніх часів тризуб шанується, як свого роду оберіг. У тризубі відображено триєдність життя: Батько - Мати - Дитя. Вони символізують собою Силу - Мудрість - Любов. 15.02.2020«Центеніали або покоління Z»
Відкритий мікрофон В рамках гендерного клубу для молоді «Змінювати чи змінитись…», в час змін, бурхливого розвитку суспільства, мінливого інформаційного простору пройшло обговорення ролі та місця в житті покоління Z бібліотеки та читання. Покоління Z - мобільне, комп'ютерне, динамічне. Вони глибоко залучені в світ цифрових технологій, гаджетів та Інтернету, без яких просто не уявляють собі життя. Тож і до книги вони ставляться як до одного із засобів інформації і масової комунікації, а не як до “підручника життя”. Кожен з учасників мав змогу висловити свою думку, розповісти про свої цінності та про те майбутнє, в якому прагне жити, і про місце, яке в ньому займатиме книга. |