Бібліотека ім. С. Олійника
26.09.2019Бібліотека-територія нових ідей та спілкування…»
Інформаційна година
До Всеукраїнського дня бібліотек у бібліотеку завітали учні ЗЗСО № 147 на інформаційну годину «Бібліотека-територія нових ідей та спілкування…»
Бібліотекарі розповіли, як наразі сучасна бібліотека є культурно-освітнім та дозвіллєвим центром для громади району. Цікавою родзинкою заходу стала фотосесія, яка пройшла у теплій, невимушеній творчій атмосфері показавши, що і в бібліотеці можна знайти натхнення та позитив. 26.09.2019«Осінній цикл - українські традиції»
Народознавча година
Напередодні свята «Здвиження» до бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 213 на народознавчу годину в якій взяв участь священик Храму святих мучеників Адріана та Наталії - отець Василій.
Отець Василій розповів, що «здвиження» - це одне з головних свят у східній християнській традиції. Походить воно з першої половини IV століття, коли у Єрусалимі було знайдено хрест, на якому розіп’яли Ісуса Христа. 19.09.2019«Ми за Мир!»
Година - роздум Напередодні Міжнародного дня миру в бібліотеці відбулася година - роздум «Ми за Мир!» для учнів ЗЗСО №147. «МИР ПОТРІБЕН, як ніколи!» – такими словами розпочала годину – роздум бібліотекар. Міжнародний день миру дає кожному з нас заклик до примирення, порозуміння, спільної роботи. Цього дня низько схиляємо голову перед людьми, які підтримують найцінніше на цій планеті - мир, людське життя, право мати над головою мирне небо. Тематична підбірка «Мир без війни» зацікавила юних читачів, адже представлена література актуальна як ніколи для України і для сучасного світу, який страждає від міжнаціональних конфліктів і війн. 20.08.2019«І оживе добра слава, слава України»
Бібліотечний бульвар
20 серпня, напередодні Дня Незалежності України та Дня державного прапора, в бібліотеку завітали користувачі на бібліотечний бульвар «І оживе добра слава, слава України».
Бібліотекарями була підготована тематична виставка «Наша вітчизна у світі єдина: велика, могутня, свята Україна». Книги немов «розповідали» про людей, яким ніколи не була байдужа наша Україна: починаючи з Київської Русі і до наших часів, про походження української національної символіки, багатовікові традиції використання жовто-блакитних прапорів, тризуба, гербів на українських землях. Також була підготовлена доповідь – хронограф, в якій читачі відкрили для себе нові імена та більше дізнались про особистостей, про яких чули вже не раз. Їх діяльність визначила хід історії боротьби за свободу і незалежність України. Ми повинні пам’ятати імена всіх славетних українців, які жили і працювали на благо України в часи далекі і близькі. 02.08.2019«Три вогники світлофора»
Гра - мотиватор 2 серпня, напередодні Міжнародного дня світлофора, в бібліотеці пройшла гра - мотиватор «Три вогники світлофора», присвячена незамінному доброму другові - світлофору.
Знайомство зі світлофором кожен з нас починає ще в дитинстві, не припиняючи цю корисну дружбу все життя. Бібліотекарі розповіли юним користувачам про історію винаходу світлофора, навчили розуміти «дорожню абетку» та ознайомили дітей з правилами поведінки автомобілістів і пішоходів. Цікавим для маленьких читачів став творчий конкурс малюнків «Мій друг світлофор».
Сподіваємося, що дітлахи «подружилися» з правилами дорожнього руху й дороги будуть для них безпечними. 26.07.2019«Лабіринт нових книг»
Інформ - фуршет 26 липня в бібліотеці для шанувальників книги відбулась дегустація літературних новинок «Лабіринт нових книг». Тож кожному користувачеві знайшлась книга за його вподобанням. 11.07.2019«Торгівля людьми - сучасне рабство»
Дискусійна лабораторія 11 липня, напередодні Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, читачі бібліотеки взяли участь в дискусійній лабораторії «Торгівля людьми - сучасне рабство» з циклу заходів «Гендерна рівність - крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом». Бібліотекарі розповіли, що Україна одна з перших країн в світі комплексно підійшла до вирішення проблеми торгівлі людьми. Користувачі бібліотеки дізнались, що урядом було затверджено програму протидії цьому явищу, прийнято спеціальне законодавство про кримінальну відповідальність за торгівлю людьми, створено спеціалізовані підрозділи ОВС по боротьбі з цим злочином. 26.06.2019«Закон на сторожі дитинства»
Година правової інформації Напередодні святкування Дня Конституції в бібліотеку завітали вихованці дитячого садочка № 534 на годину правової інформації «Закон на сторожі дитинства». Бібліотекарі ознайомили дітлахів з їх конституційними правами і обов’язками, змогли прищепити такі поняття, як Добро, Право та Мораль. Діти мали можливість закріпити нові знання за допомогою підбірки з мультфільмів «Великі права маленької людини». Пропонована література допоможе усім бажаючим розглянути основні етапи становлення та розвитку української конституційної ідеї. 07.06.2019«Дружба - велика сила»
Урок дружби
Напередодні Міжнародного дня друзів бібліотекарі завітали до літнього табору в ЗЗСО №207. Бібліотекарі щиро привітали дітей зі святом та розповіли, що Міжнародний день друзів, який відзначається нині, заснований саме для того, щоб ми нагадали своїм друзям про те, як вони важливі для нас. Можливо, це свято для когось стане чудовим привидом для того, щоб зателефонувати або написати друзям, а потім зібратися галасливою компанією і поділитися хорошими новинами та приємними спогадами.
30.05.2019 «Мова. Нація. Держава.»
Профорієнтаційний урок
«…без усякої іншої науки ще можна обійтися,
без знання рідної мови обійтися не можна…» Срезневський І. До Міжнародного дня журналіста бібліотекарі завітали в ЗЗСО №147 на профорієнтаційний урок «Мова. Нація. Держава.» за проектом «За українську мову!»
З давніх часів виникла потреба обмінюватись інформацією, цій меті служить така дисципліна, як журналістика. Бібліотекарі окреслили загальні риси журналістської професії та особистості журналіста, як людини, яка відповідає за надруковане слово, наголосили на відповідальності за вибір майбутньої професії. Журналіст повинен пам’ятати, що державна мова – це основний засіб спілкування в усіх сферах діяльності. Свого часу говорилося: «Буде держава – буде й мова». Тож якщо хочемо мати справжню державу, подбаймо про українську мову. Без української мови не буде української держави. Школярі висловили свої враження, яким вони бачать журналіста: відповідальним, різнобічно поінформованим та розумним. Бібліотекарі запросили дітей до бібліотеки познайомитись з фаховою літературою. |