Бібліотека ім. С. Олійника

28.05.2019

«Діти – майбутнє України»
 Інформаційна година

       Напередодні Міжнародного дня захисту дітей, бібліотекарі провели для учнів молодших класів ЗЗСО № 147 інформаційну годину «Діти - майбутнє України».
 
 

       Бібліотекарі розповіли, що 1 червня, у всьому світі традиційно відзначають Міжнародний день захисту дітей. Кожна дитина має право бути захищеною, розвиватися і навчатися для кращого майбутнього. І нині це не лише веселе свято для дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі.
          З виданнями про права дітей можна ознайомитись, скориставшись літературою, представленою на тематичній розкладці в бібліотеці.  
 

18.05.2019

«Добрі сусіди – справжнє надбання»
Бібліочаювання
 
        У день сусіда читачі бібліотеки завітали на бібліочаювання  «Добрі сусіди – справжнє надбання».
        Бібліотекарі підготували презентацію «У вимірі Людяності».
 
 

     «Ліпший сусід близький, аніж брат далекий» - так говорять в народі. Потрібно, щоб сусіди робили один одному сотні тисяч різних маленьких послуг: забирали пошту, доглядали за дітьми, щось купували в магазині. Хочеться, аби такі стосунки існували в світі. Далі бібліотекар додала, чому б тоді не почати з сусідньої квартири або ліпше з себе?
 
 

17.05.2019

«Королева французького романтизму»
Вечір портрет
 
       До бібліотеки на вечір портрет «Королева французького романтизму» присвяченому 215-річчю від дня народження Жорж Санд, французької письменниці, завітали члени клубу «Іванна».
 
 

      Бібліотекарі разом з членами клубу обговорили, що у романах письменниці створена ціла галерея образів передових жінок, які намагалися емансипуватися від гніву і приниження, в які вони були поставлені суспільством. У своїх творах Жорж Санд пропонувала ідею "вільної жінки", надавши їй можливість самій керувати своєю долею, мати рівноправні можливості з чоловіками у повсякденному житті і суспільній діяльності.

 
 

14.05.2019

«Правовий вимір гендерної рівності»
Інформаційна година

14 травня  бібліотекар  провела інформаційну годину для учнів середнього шкільного віку ЗЗСО № 213 з циклу заходів «Гендерна рівність – крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом».
 
Бібліотекар  розповіла, що сучасна людина живе у складному світі суспільних відносин, які розвиваються не стихійно, а регулюються законами. Тому міжнародною спільнотою робляться кроки для об’єднання зусиль всіх держав на боротьбу з усіма видами гендерного насильства та на припинення дискримінації людини за статевою ознакою. Для цього за останні роки були прийняті міжнародні декларації, конвенції, тощо…
Роздумам та обговоренню цього непростого завдання була присвячена інформаційна година. Школярі отримали матеріал з даної тематики.
 

11.05.2019

«Мені сорочку мати вишивала»
Тематичний вечір
 
         До бібліотеки завітали учні ЗЗСО №147 напередодні свята Дня матері, Міжнародного дня сім`ї та Дня вишиванки на тематичний вечір «Мені сорочку мати вишивала» за проектом «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!».
 
 

       Бібліотекарі розповіли учням про історію та традиції свят, провели творчий конкурс під гаслом «У світі все починається з мами».
 
 

        Неподільний інтерес та креативність учасники проявили в театральному завданні “Сімейне коло”, де кожен талановито зіграв свою роль. Родзинкою свята стало караоке, емоційно і дуже зворушливо лунала пісня “А сорочка мамина”.
       Діти подякували за чудове свято та пообіцяли завітати до бібліотеки зі своїми батьками. 
 

25.04.2019

«Великодня корзинка для крашанок»
Майстер – клас

Напередодні свята до бібліотеки на майстер – клас «Великодня корзина для крашанок» завітали школярі ЗЗСО № 147.

Бібліотекарі провели міні-екскурс в історію витоків світлого свята Великодня. Адже це найважливіше православне свято, символами якого є вічне життя, оновлення та світло.
Юні користувачі взяли участь в майстер – класі, під час якого бібліотекарі показали самобутню техніку виготовлення корзинок для крашанок.
 

24.04.2019

«Життя крізь сміх»
Весняна альтанка

24 квітня на весняну альтанку «Життя крізь сміх» присвячену 130-річчю від дня народження Чарлі Чапліна, легендарного коміка, актора, режисера, сценариста і композитора, завітали члени клубу «Іванна».

Бібліотекарі разом з членами клубу обговорили, що навряд чи сьогодні у кого-то з відомих артистів є та слава, яка була у Чарлі Чапліна. Ім'я Чапліна було синонімом розваг, але з часом його роботи були названі особливою формою мистецтва, культурною позицією, яку так нікому і не вдалося повторити. Завдяки таким фільмам, як «Золота лихоманка», «Вогні великого міста», «Великий диктатор» та «Під час ночі» Чарлі Чаплін став людиною, якій вдалося точно вловити дух часу.
Читачі поділились враженням від його творчості. Багатьох вразили образи у фільмах «Під час ночі» та «Великий диктатор». Адже геній Чарлі Чапліна зробив глибокий вплив на розвиток світового кінематографу, хоча рівних йому так і не з'явилося.
 

22.04.2019

«Наш край у творах мистецтва»
Краєзнавча година

     22 квітня на краєзнавчу годину «Наш край у творах мистецтва» завітали учні ЗЗСО № 147.
  Для юних користувачів бібліотекарем був презентований біобібліографічний довідник «Творчі діячі Деснянського району міста Києва».
 В якому висвітлено різноманітний матеріал про творчих діячів – художників, скульпторів, майстрів народної творчості, тощо, які проживали або проживають в даний час у Деснянському районі міста Києва.
 
 
    Бібліотекар наголосила, що знання про розвиток мистецтва рідного краю допоможе їм збагатити свій духовний світ. Мистецтво переважає не тільки в картинах чи скульптурах, воно існує скрізь: у музиці, літературі, спорті, дизайні, архітектурі, театрі, якихось дрібницях, у всьому, що нас оточує. Завдяки мистецтву ми можемо поділитися з людьми своїми почуттями, досвідом, творчістю і залишити свій слід в історії.
      Головне - бажання творити, ставитися з повагою до всього і йти вперед до своєї мети.

 
 

18.04.2019

«Перспективи відносин України та НАТО в умовах сучасних викликів»
Круглий стіл  

              18 квітня в бібліотеці пройшов круглий стіл з питань євроатлантичної  інтеграції України за участю представників Громадської Ліги Україна-НАТО та старшокласників.
              Сергій Джердж, кандидат політичних наук, голова Громадської Ліги Україна-НАТО презентував програму «Євроатлантична стратегія України». Виступаючий розповів про суть Північного Атлантичного договору, переваги які отримає Україна після вступу до НАТО, про етапи країни для набуття повноправного членства НАТО та практичну допомогу Україні. Для прикладу була наведена історія створення цієї структури, розглянуто політико – військовий альянс та процес прийняття рішень - Консенсус.
 
 

            Представники Громадської Ліги Україна-НАТО відповіли на питання щодо діяльності Альянсу, перебігу подій в рамках співробітництва Україна - НАТО, про заходи зміцнення захисту та оборони.
 
 

         Бібліотека отримала в подарунок брошури, журнали, та інші матеріали в яких висвітлюється діяльність НАТО, стан співробітництва Україна-НАТО,  питання євроатлантичної інтеграції України. 
 

05.04.2019

«Чудо в черевику»
Літературне рандеву
 
До бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 147 на літературне рандеву «Чудо в черевику», присвячене до 111-річниці від дня народження Степана Олійника.

Бібліотекарі розповіли про життя і творчість українського сатирика і гумориста Степана Олійника, про його творчу особистість, як майстра дотепного і іронічного слова, який увесь свій талант віддав в ім’я добра, супроти зла.

Школярі читали відомі гуморески, які вчать вмінню узагальнювати, бути спостережливими, кмітливими; виховують у дітей бажання вчитися, цікавитись  літературою та розвивати любов до краси поетичного слова.
Діти з задоволенням взяли участь в інтелектуально - пізнавальній грі, за допомогою якої вони ще раз мали змогу пересвідчитись: наскільки важливо добре вчитися та бути старанними учнями. Адже тільки у наполегливій праці, відповідальному ставленні до навчання можна досягти позитивних результатів, а не сподіватися на випадкове чудо в черевику.

Діти висловили щиру вдячність за «літературні цікавинки» та з нетерпінням чекають на наступні зустрічі в бібліотеці.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter