Бібліотека ім. С. Олійника

02.04.2019

«Читати – світ пізнавати»
Свято дитячої книги

У Міжнародний день дитячої книги бібліотекарі завітали до дитячого садочка № 534 та влаштували свято книги «Читати – світ пізнавати» за проектом «За українську мову!».

Бібліотекарі розповіли про історичний шлях української книги. Книга поруч з нами від самого дня народження. Перші казки, оповідання та вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Улюблена книга – перший вчитель дитини. Саме книга плекає в нас любов до рідної України, навчає рідної мови, доносить до нас глибину і красу слова, допомагає усвідомити його велику силу.
Дітлахи з задоволенням взяли участь у пізнавальній вікторині «Була б книга без мови?». Свято пройшло весело, цікаво, корисно. Діточки відкрили для себе нові знання, згадали свої улюблені книжечки.

Всі малюки отримали квитки на перегляд цікавого мультфільму українською мовою «Кіт на прізвисько Котяра», які нам подарували працівники Посольства Аргентинської Республіки в Україні.
 

28.03.2019

«Романтичний герой»
Вечір-портрет

20 березня до бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 147, а 28 березня члени клубу «Іванна» на вечір – портрет «Романтичний герой», присвячений 380 – річчю від дня народження Івана Мазепи, за проектом «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!».
Бібліотекарі разом з учнями та членами клубу ознайомились з життєвим шляхом Мазепи, ім’я якого належить до тих  історичних постатей, про які збереглося багато спогадів. Особисте життя гетьмана склалось не дуже вдало, навіть трагічно. Це добре прослідковується в художніх творах: поемі Степана Руданського «Мазепа, гетьман український», трилогії Богдана Лепкого «Мазепа», поемі Володимира Сосюри «Мазепа» та ін.
Учасники  клубу взяли активну участь в заході та розповіли про своє бачення знаменитої постаті в історії України.
 

20.03.2019

«Щастя – це…»
Естафета
 
На естафету в Міжнародний день щастя до бібліотеки завітали учні ЗЗСО №147 та ЗЗСО № 213.

Бібліотекарі розповіли про відзначення Міжнародного дня щастя. Дата святкування була обрана не випадково, 20 березня - День весняного сонцестояння, коли сонце світить однакову кількість часу на всiй територiї земної кулi. Цей день символiзує рiвне право на щастя кожного мешканця Землi.

«Сонячний настрій» подарувала всім гостям бібліотеки презентація «Сім кольорів відтінків веселки - щастя».

На тематичній виставці «Чарівна мрія або де живе Щастя…» були представлені твори  видатних авторів та репродукції картин - кращих зразків світового мистецтва.
Сюрпризом для наших юних користувачів стала участь у вуличному флешмобі «Обійми мене», який нагадав жителям і гостям столиці, що щастя стосується кожного і завжди приймає несподіваної форми. Родзинкою естафети стали «листівки-щасливки» з побажанням всього хорошого, які відволікли учасників від буденності та зробили хмурий день трішечки барвистішим. У відповідь перехожі розповідали про те, як вони розуміють поняття «щастя» та що означає «щастя» в їх особистому житті.
 
 

06.03.2019

«Міжнародний день прав жінок і миру»
Вечір запитань і відповідей
 
         Напередодні свята до бібліотеки на вечір запитань і відповідей «Міжнародний день прав жінок і миру» з циклу заходів «Гендерна рівність – крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом» завітали учні 9 класу ЗЗСО № 213.
 
 

     Спеціаліст Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району разом з юними користувачами розглянули питання про те, який зміст ми традиційно вкладаємо в поняття «жіночий день» і чи вартий він того, щоб бути вихідним? Юрист зауважила, що ООН щороку формулює тему цього дня. У 2019-му це – «Думай про рівність, створюй з розумом, втілюй інновації задля змін».
    Бібліотекарі розкрили тему виставки-дискусії про важливість ґендерної складової в соціальній політиці держави, ролі та впливу військових конфліктів на жінок і чоловіків, проаналізували основні прояви ґендерної дискримінації та нерівності в суспільстві, які по-різному відбиваються на становищі жінок та чоловіків.

 
 

01.03.2019

«Перлинки української мови»
Мовознавча інтелект – вікторина 
 
        До Всесвітнього дня письменника бібліотека провела мовознавчу інтелект – вікторину «Перлинки української мови» за проектом «За українську мову!»  для учнів 4 класу ЗЗСО №147.
       Бібліотекар розповіла, як любити книгу та познайомила дітей з кращими творами класиків української  літератури та сучасних популярних письменників. Як цікаво занурюватися у вигадані світи, знайомитися з минулим, сьогоденням і майбутнім. Добре  ще й розумітися на тому з чого складається твір, яким шляхом йде до нього письменник, які багатства слова використовує.
 
 
 

      Учні із задоволенням взяли участь у цікавих конкурсах, які підготували для них бібліотекарі: «Звідки пішло слово», «Букви та цифри», провели голосні читання під гаслом «Я читаю українською!».
         Юні користувачі відчули, що рідна мова – це безцінний дар, який всі повинні цінувати, як матір та Батьківщину.
 
 

22.02.2019

«Митець, який надто любив Україну»
Творчий вечір
 
22 лютого до бібліотеки завітали члени клубу «Іванна» на творчий вечір «Митець, який надто любив Україну» до 70-річчя від дня народження українського поета, композитора Володимира Івасюка.

Свої твори Володимир Івасюк писав не тільки за вимогами часу, але й значно його випереджуючи, тому до сьогодення він цікавий для людей. Він був і є поетом, композитором, художником, одним із засновників жанру естрадної музики та Героєм України.
В приємній атмосфері члени клубу, за чашкою чаю, згадали та послухали пісні Івасюка, котрий в своїх творіннях відроджував у співвітчизників любов до української культури. Для членів клубу та усіх бажаючих користувачів був показаний короткометражний документальний фільм «Володимир Івасюк – оберіг української пісні».

Висока популярність пісень Івасюка є однією з кращих нагород, яка тільки може бути дарована композитору.
 

20.02.2019

«Слово про слово»
Мовознавчий марафон

       Напередодні Міжнародного дня рідної мови на мовознавчий марафон «Слово про слово» за проектом «За українську мову!» до бібліотеки завітали школярі ЗЗСО № 213.
В рамках заходу бібліотекарі розповіли, що мова пройшла різні шляхи творення, так деякі з них взяли початок у народних обрядах і віруваннях, адже мова – одне із багатьох див, створених людьми.
 
 
 

    Юні користувачі з ентузіазмом прийняли участь в марафоні, який стимулював їх до вдосконалення мовної компетентності та пробудив здоровий дух змагання. Під час мовознавчого змагання пролунало багато українських пісень про рідну мову, віршів, загадок, прислів`їв та легенд.
     Виставка–інсталяція «З рідним словом – ми український народ» допомогла сформувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава.
     Ми маємо надію, що проведений захід пробудить в учасників повагу до рідної мови, любов до рідного краю та його традицій. 
 

13.02.2019

«Гендерна обізнаність – навіщо?»
Заняття – тренінг
 
На заняття – тренінг «Гендерна обізнаність – навіщо?» з циклу заходів «Гендерна рівність – крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом» завітали до бібліотеки учні 10 класу ЗЗСО № 213.

Бібліотекарі разом з учасниками розглянули актуальне питання про гендерну обізнаність, що означає це поняття, та чи потрібна гендерна рівність взагалі? Адже необхідно зрозуміти, що гендерна обізнаність стосується не тільки бажання жінки бути реалізованою, можливо це бажання всього суспільства жити в розвинутій країні, де функціонує громадянське суспільство.
Мозковим штурмом стали «інтерактивні вправи» за допомогою, яких кожен з учасників включився в навчальний процес та вільно висловив власну думку на задану тему.

Учнів вразила тематична виставка «Подолаємо гендерне насильство разом», її обґрунтоване розкриття, різноманітність інформаційних джерел та висвітлення гендерної ситуації.

Наостанок кожен з учасників розповів свої враження від тренінгу, поділився пропозицією вирішення гендерної рівності та обґрунтував власну позицію.
 

01.02.2019

«Фестиваль весни або Чуньцзе»
Віртуальна подорож
 
Напередодні Китайського Нового року у бібліотеці для учнів 7 класу ЗЗСО № 147 відбулася віртуальна подорож «Фестиваль весни або Чуньцзе», присвячена до року Китаю в Україні.

Бібліотекарі підготували презентацію, яка допомогла зрозуміти, що для китайців Новий рік пов'язаний з початком весни, пробудженням природи і починається новий відлік. В цей період китайці будуть зустрічати новий - 4717 рік.
Бібліотекарі поділилися цікавими фактами, про які вони дізнались на міжнародному фестивалі посольства КНР в Україні, розповіли про свої незабутні враження від виставкової зони та спілкування з представниками китайської культури, що покращило розуміння китайських традицій.
Читачам бібліотеки була презентована тематична виставка «Велична нація. Стародавній Китай».

Юні користувачі з цікавістю поринули в загадковий світ святкування Чуньцзе, дізнались багато цікавого та зарядились гарним настроєм та позитивом.
 

25.01.2019

«Відомі світові імена»
Творчий вечір
 
25 січня в бібліотеці для членів клубу «Іванна» відбувся творчий вечір «Відомі світові імена» до ювілеїв видатних письменників року.

Бібліотекарі разом з учасниками заходу обговорили творчість Д. Селінджера, В. Коллінза, У. Моема та інших зарубіжних письменників, згадали біографічні сторінки - як вони любили, переживали часом і трагічні миті, як складалося особисте життя, хто давав їм натхнення в нелегкій праці.
Тематична підбірка «Життя письменників – в їхніх творах...» прикрасила читальну залу й доповнила атмосферу творчої зустрічі.

Захід нікого не залишив байдужим. Зі словами щирої вдячності член клубу «Іванна» вручила в дарунок бібліотеці книги, які зацікавлять широке коло читачів.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter