Бібліотека ім. С. Олійника

12.11.2015

„Хреститель і хранитель України-Русі” – так називалася інформаційна година, присвячена 1000-річчю від дня смерті Київського князя Володимира Великого. Захід відбувся 12 листопада в бібліотеці імені С. Олійника. Присутні, учні ЗОШ №147, мали нагоду ще раз поринути в ті давні часи, коли правив Великий князь. Адже бібліотекарі розповіли про звичаї та обряди того періоду. Далі настоятель храму преподобного Івана Рильського ієрей Євген Нікітін освітив передумови та історію хрещення Київської Русі. На завершення зустрічі присутні познайомилися з підбіркою літератури, яку підготували бібліотечні працівники та отримали пам’ятні подарунки від отця Євгена.
 
 
 

21.10.2015

21 жовтня бібліотека імені С. Олійника запросила користувачів на науково-пізнавальну бесіду „Козацькі могили”: історія та дослідження в історичній спадщині Ігоря Свєшнікова”, присвячену 100-річчю від дня народження  українського археолога, доктора історичних наук, дослідника Берестецької битви Ігоря Кириловича Свєшнікова. Присутні мали нагоду познайомитися з цікавими фактами з біографії видатного вченого, ще раз поринути в історичне минуле середини ХVІІ століття. зокрема битви під Берестечком. Адже саме Ігор Свєшніков  понад 20 років свого життя присвятив дослідженню Берестецької битви, проводячи археологічні розкопки на місці подій. Учасники заходу почули спогади сучасників – рідних, друзів, колег про видатного історика та довідалися, як співвітчизники вшановують пам’ять про нього.
 
 
 

15.10.2015

Тобою радується, Благодатна…

15 жовтня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася зустріч учнів ЗОШ № 147 зі священником храму  святих Мучеників Адріана та Наталії отцем Василем. Захід пройшов згідно проекту „Два храми, що духовністю єдині”, а присвячений був святу Покрови Пресвятої Богородиці. Отець Василь розповів учням про історію свята Покрови, про звичаї та традиції, пов’язані з ним. Адже Пресвята Богородиця є покровителькою козацтва. Бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд  літератури з даної теми. На згадку про зустріч кожен з присутніх отримав подарунок.
 
 
 

30.09.2015

30 вересня згідно з проектом „Подолаємо гендерне насильство разом” в бібліотеці імені  С. Олійника відбувся тренінг „Гндерна рівність у навчальному закладі та в суспільстві”. В заході взяли участь бібліотекарі, учні 10 класу ЗОШ № 147 та психолог Центру у справах сім’ї а жінок Деснянського району м. Києва Овсієнко Н. Ф. Захід розпочався міні-лекцією „Гендер: визначення та види”. Потім учасники тренінгу розділилися на групи та обговорювали випадки гендерної нерівності, з якими зустрічалися в житті. Як підведення підсумків, учням було запропоновано відповісти на питання: „Гендерна різниця. Заважає чи допомагає?”. На завершення заходу зав. бібліотекою Діденко Т. А. познайомила присутніх з літературою з даної теми, що є у фондах бібліотеки.
 
 
 

29.09.2015

„Творець французької комедії”

Таку назву мала літературна година, присвячена творчості французького драматурга Жана Батіста Поклена (Мольєра), яку підготували та провели працівники бібліотеки ім. С. Олійника.
 
Учасники заходу, дев’ятикласники ЗОШ № 147, познайомилися з життєвим та творчим шляхом великого комедіанта. Неабияке враження справили на присутніх деякі факти з життя митця та неоднозначне сприйняття його творів сучасниками. З цікавістю слухали учні уривки з творів „Міщанин – шляхтич”, „Хворий та й годі”. А від перегляду фрагментів комедії „Тартюф” у постановці МХАТ ім. Максима Горького отримали задоволення.
 
 

25.09.2015

25 вересня в бібліотеці імені С. Олійника на чергове засідання зібралися члени клубу „Іванна”. Тема засідання – „Скарбниця мудрості людської”, а присвячений захід Всеукраїнському дню бібліотек. Учасники заходу познайомилися з історією заснування бібліотек в Україні за часів Київської Русі, дізнались, яку роль відігравали вони у розвитку держави. Зацікавила присутніх інформація про сучасний стан бібліотечної справи в Україні. На завершення присутні прочитали вірші про бібліотеку, познайомилися з матеріалами виставки „Бібліотека: інформація, життя, успіх”, оформленої з нагоди свята.
 
 
 

18.09.2015

„ТОЙ САМИЙ ТОБІЛЕВИЧ”
 
Такою була тема чергового засідання клубу „Іванна”, яке відбулося 18 вересня в бібліотеці імені С. Олійника. Вечір був присвячений 170-річчю від дня народження українського драматурга Івана Карпенка – Карого (Тобілевича). Члени клубу мали нагоду ще раз долучитися до творчості видатного майстра слова, зустрітися з персонажами його п’єс. На вечорі звучали уривки з творів Івана Карповича „Хазяїн”, „Сто тисяч” у виконанні бібліотекарів та учасників заходу. Деякі з творів митця екранізовано. Тож зі сльозами на очах переглядали присутні уривки з фільму-вистави „Безталанна”, співчуваючи героїні, та з посмішкою споглядали за життєвою перипетією Мартина Борулі з однойменної вистави.
 
 
 

8.07.2015

8 липня бібліотека імені С. Олійника запросила гостей на бібліотечну галявину. Перехожі мали нагоду присісти біля столу, познайомитися з цікавинками друкованої продукції, попити чаю з солодощами. Працівники бібліотеки підібрали книги та журнали різної тематики, тож кожен відвідувач галявини міг знайти літературу на свій смак. В результаті до бібліотеки записалося 5 нових користувачів.   
 

15.05.2015

15 травня бібліотека імені С. Олійника вітала членів клубу „Іванна” на черговому засіданні. В рамках проекту „Україна в контексті Європейської цивілізації ” відбувся вечір пісні „Мені нарікати на творчу долю гріх”, присвячений творчості народної артистки України Валентини Степової. Учасники заходу дізнались про маловідомі сторінки життя співачки та мали нагоду ще раз доторкнутися до її творчості, прослухавши у її виконанні арії з опер, авторські та народні пісні. Зокрема, не залишили байдужими присутніх пісні „Соловейко”, „Дніпровський вальс”, „Волошкове поле” та інші. На закінчення учасники заходу поділилися своїми враженнями про творчість самобутньої співачки.
 

14.05.2015

14 травня в бібліотеці імені С. Олійника, згідно проекту „Подолаємо гендерне насильство разом”,  пройшов вечір запитань та відповідей „Жіночі права крок за кроком та мирне розв’язання конфліктів”. На запитання старшокласників ЗОШ №147 відповідали співробітники Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району – психолог Овсієнко Н. Ф. та юрист Белах Л. Ф. Учнів цікавили проблемами прав жінок та чоловіків у суспільстві та в сім’ї, гарантії захисту цих прав.
 
Наталія Федорівна зазначила, що в житті кожної людини виникає багато конфліктних ситуацій. І від того, як вчинить людина в даному випадку, залежить подальша її доля. Фахівці дали учням  корисні поради у вирішенні даних проблем, як в психологічному так і в юридичному аспекті. На завершення зустрічі присутні були ознайомлені  з тематичною розкладкою літератури з даного питання.
 
 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter