Бібліотека ім. С. Олійника

«Свято Стрітення Господнього: що ми знаємо про нього»

Година духовного спілкування
за проектом «Два храми духовністю єдині»


15 лютого – свято Стрітення Господнього, яке завершує цикл зимових свят. То ж  з нагоди цього свята до бібліотеки ім. С. Олійника завітали  учні школи № 147 та протоієрей храму святих великомучеників Адріана та Наталії отець Ігор. Священик розповів про свято Стрітення: його походження, традиції, повір’я та обряди, відповів на численні запитання школярів.
 
 
Бібліотекар провела огляд літератури з даної теми, що представлена на виставці «Цілющі джерела духовності».
На завершення зустрічі всі присутні отримали в подарунок книжки про життя святих та солодощі. 

 

04.12.2018

«Українське козацьке бароко в культовій архітектурі»
Історико-мистецький екскурс
 
До бібліотеки завітали учні 5 класу ЗЗСО №147 на історико-мистецький екскурс «Українське козацьке бароко в культовій архітектурі» за проектом ЦБС «Пам’ятай! Відроди! Збережи!».

Бібліотекарі розповіли юним користувачам, що у бароковій архітектурі втілено найвищі мистецькі досягнення доби. Цей стиль часто називають «козацьким», оскільки в культурі потужно виявилися козацький дух, козацький характер, козацькі смаки.
Пам'ятками козацького бароко стали  київські та чернігівські кам'яні церкви, які були відновлені за кошти  відомих особистостей  із представників українського козацтва.

Про літературні джерела з даної теми учні дізнались, ознайомившись  з виставкою «Від прекрасного – до вічного» та тематичною підбіркою «Козацьке бароко».
 

30.11.2018

«Письменник з душею істинного українця»
Вечір – портрет
 
      30  листопада на вечір-портрет до 240-річчя від дня народження Г. Ф. Квітки - Основя`ненка завітали в бібліотеку члени клубу «Іванна».
   Разом з бібліотекарями читачі згадали творчість першого українського прозаїка, талановитого драматурга, засновника соціально-побутової комедії.
 
 

     Головним творчим принципом Квітки - Основя`ненка було те, що він «писав з натури», як письменник та літературний критик активно виступав на захист художніх особливостей української літературної мови. Його творчий доробок здобув визнання сучасників та зберіг свою літературну цінність і до наших днів.
   Всім учасникам заходу припала до душі тематична розкладка «Від містичного – до реального».

 
 

27.11.2018

«Скажемо «Ні!» насильству над жінками»
Круглий стіл
 
У бібліотеці відбулось засідання круглого столу за проектом «Подолаємо гендерне насилля разом» з питань гендерного насильства та протидії йому. До бібліотеки завітали юнаки, щоб взяти участь в обговоренні  важливих проблем.

Разом з бібліотекарем читачі розглянули витоки гендерного насилля над жінками, які закладені у звичаях суспільства, у системі норм і правил, які передбачають для чоловіків і жінок визначену поведінку.
Усі учасники заходу погодились, що право на свободу від насильства – одне з основних прав жінок та чоловіків. Адже в серці кожної людини, незалежно від статі, є резерви добра і справедливості, які розкриваються при свідомому прагненні до ненасильства.

За допомогою тематичної виставки «Гендерна рівність – крок у європейське майбутнє» усі учасники мали змогу розглянути низку правових актів, таких як: «Цілі Розвитку Тисячоліття», «Загальна декларація людини, Конвенцію «Про ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок», Амстердамську угоду тощо.
 

19.11.2018

«Архітектори, які будували наше місто»
Краєзнавча година
 
В бібліотеку ім. С. Олійника завітали учні  5 класу ЗЗСО №147 на краєзнавчу годину «Архітектори, які будували наше місто» за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!».

Разом з бібліотекарем юні  читачі розглянули історію архітектури  Києва  від Київської Русі до сьогодення. В цьому їм допомогла тематична виставка та презентація.
Особливу увагу приділили творчості архітектора Альошина, який здобув блискучу освіту інженера та архітектора і вдало застосував здобуті знання в київській архітектурі, згадали архітектурні витвори Вікентія Беретті, за архітектурним проектом, якого було споруджено Київський університет (Червоний корпус). Великий внесок в «архітектурне обличчя» Києва було зроблено майстерністю Владислава Городецького, Івана Григоровича-Барського та ін.

Учні виразили побажання на подальші цікаві зустрічі про рідне місто у бібліотеці!
 

09.11.2018

«Професія фахівця з правових знань завжди почесна»
Профорієнтаційне заняття
 
     В бібліотеці відбулось профорієнтаційне заняття за проектом «В життя зі школи стежку обираємо» для учнів 10 класу ЗЗСО № 147. 
 
 
     Юрист Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району розповіла школярам про сучасні тенденції розвитку правової науки в Україні, інших держав світу та провідних фахівців. Спеціаліст зацікавила юнацтво в напрямку вивчення професії, яка в майбутньому допоможе формуванню професійних компетенцій і особистісних якостей конкурентоспроможних та творчих молодих кадрів в юриспруденції.
    Бібліотекарі презентували учасникам заходу тематичну інформаційну виставку.

 
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter