Бібліотека ім. С. Олійника

«Свято Стрітення Господнього: що ми знаємо про нього»

Година духовного спілкування
за проектом «Два храми духовністю єдині»


15 лютого – свято Стрітення Господнього, яке завершує цикл зимових свят. То ж  з нагоди цього свята до бібліотеки ім. С. Олійника завітали  учні школи № 147 та протоієрей храму святих великомучеників Адріана та Наталії отець Ігор. Священик розповів про свято Стрітення: його походження, традиції, повір’я та обряди, відповів на численні запитання школярів.
 
 
Бібліотекар провела огляд літератури з даної теми, що представлена на виставці «Цілющі джерела духовності».
На завершення зустрічі всі присутні отримали в подарунок книжки про життя святих та солодощі. 

 

23.02.2016

23 лютого на інформаційну годину до бібліотеки імені С. Олійника завітали учні ЗОШ  № 147. Захід „Якщо на Стрітення мороз буває...” відбувся в рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині” з нагоди свята Стрітення Господнього. В заході також взяв участь священик храму святих великомучеників Адріана та Наталії отець Василь. Учні з вуст священика довідалися про свято Стрітення, його традиції. Потім учні розповідали про обряди та прикмети, пов’язані з цим святом, які чули від своїх бабусь. На закінчення свята кожен з присутніх отримав святковий подарунок.
 
 

 
 

24.12.2015

24 грудня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася зустріч учнів гімназії № 39 з юристом Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Л. Ф. Белах. Захід проходив у рамках проекту „Подолаємо гендерне насилля разом”, а його тема -  „Закон захищає людину”. Людмила Федорівна наголосила, що в Україні громадяни мають рівні права, незалежно від статі, віку, расових відмінностей, а їх забезпечення гарантоване Конституцією та іншими законодавчими актами. Потім учасники зустрічі обговорювали випадки порушення прав людини,  які траплялися в їх житті та почули відповіді на численні запитання. На завершення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даної теми.
 

15.12.2015

15 грудня в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом” в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася година запитань та відповідей.  „Як досягти гендерної   рівності в різних сферах життя?”. В заході участь взяли старшокласники гімназії № 39 та психолог  Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Н. Ф. Овсієнко. Наталя Федорівна наголосила, що в наш час все більше жінок обіймає керівні посади, бере активну участь в суспільному та політичному житті країни, і в своїй роботі вони досягають значних успіхів. Відповідаючи на численні запитання учнів, фахівець дала поради, як подолати гендерну нерівність та дискримінацію в різних сферах життя. Закінчилася зустріч оглядом літератури з даного питання.
 
 
 

27.11.2015

27 листопада в бібліотеці імені С. Олійника на чергове засідання зібралися члени клубу „Іванна”. Відбувся вечір – портрет „Повернення Батерфляй”, пам’яті славетної української співачки Соломії Крушельницької. Учасники заходу познайомилися з маловідомими сторінками життя та творчості „Найпрекраснішої і найчарівнішої Батерфляй”, як називав Соломію італійський композитор Джакомо Пучіні, про людей, які її оточували. Лунали записи пісень та арій у виконанні співачки. Своїми думками та враженнями про творчість співачки поділилися учасники вечора Кулі ніч Г. М. та Клюєва В. С. Зокрема Галина Михайлівна підкреслила, що успіхи Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва. На закінчення заходу присутні з задоволенням переглянули художній фільм про Соломію Крушельницьку „Повернення Батерфляй”.
 
 
 

26.11.2015

„Толерантність – це вихованість, це стриманість, це рівність” – так називався урок ввічливості ,на який завітали до бібліотеки імені С. Олійника учні ЗОШ № 147 26 листопада. Захід відбувся в рамках акції „16 днів проти насилля”. Учні дізналися ,що 16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений Рішенням ЮНЕСКО 1995 року. Адже саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У Загальній декларації прав людини наголошується, що всі люди народжуються вільними та рівними у своїх правах. А забезпечення рівних прав починається з терпимого ставлення до думок, способу життя та віросповідання інших людей – толерантності. Адже й сьогодні суспільство, в якому ми живемо ще далеке від того, щоб стверджувати, що толерантність – це ознака нашого життя. Тож кожен з нас повинен намагатися підтримувати  принципи терпимості, взаємоповаги та мирного співіснування. До цього нас закликає і ЮНЕСКО. Саме ця організація за пропаганду ідеалів терпимості та ненасилля заснувала премію імені Маданжита Сінгха.
 
 
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter