Бібліотека ім. С. Олійника

«Свято Стрітення Господнього: що ми знаємо про нього»

Година духовного спілкування
за проектом «Два храми духовністю єдині»


15 лютого – свято Стрітення Господнього, яке завершує цикл зимових свят. То ж  з нагоди цього свята до бібліотеки ім. С. Олійника завітали  учні школи № 147 та протоієрей храму святих великомучеників Адріана та Наталії отець Ігор. Священик розповів про свято Стрітення: його походження, традиції, повір’я та обряди, відповів на численні запитання школярів.
 
 
Бібліотекар провела огляд літератури з даної теми, що представлена на виставці «Цілющі джерела духовності».
На завершення зустрічі всі присутні отримали в подарунок книжки про життя святих та солодощі. 

 

20.02.2023

 
До Дня Пам’яті Героїв Небесної Сотні, в бібліотеці ім. С. Олійника, відбувся патріотичний ранок «Герої не вмирають!», щоб вшанувати пам’ять людей, які пожертвували своїм життям за наше майбутнє. Своїми спогадами, відтворивши всю хронологію подій у Києві, поділився гість бібліотеки, вчитель історії школи №39 Шалюта Юрій Борисович.
Під час заходу бібліотекарі презентували книги, що висвітлюють події тих днів 2014 року. Присутні переглянули фільм «Зима у вогні» режисера Євгена Афінеєвського і хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.
 

13.02.2023

 
  До Міжнародного дня жінок і дівчат у науці бібліотека ім. С. Олійника провела для старшокласників ЗОШ № 213 інтерактивне заняття «Це цікаво, це важливо!».
  Бібліотекар розповіла про першу жінку, яка зробила великий внесок у науку та першою отримала Нобелівську премію – Марі Скадовську-Кюрі, про її досліди та винаходи в хімії.
 
 
 

  Учні мали можливість актуалізувати свої знання з хімії, активно виконали інтерактивні вправи : «Основні елементи», «Періодична система», «Історія елемента» та долучилися до обговорення книг, які презентувала бібліотекар.

 
 

27.01.2023

 
На вшанування пам’яті героїв, подвиг яких став вічним символом незламності всіх захисників України, у бібліотеці ім. С. Олійника пройшов історичний екскурс «Герої Крут – для нащадків взірець».

Що ж було під Крутами? Хто були ці юні герої? Чого вони прагнули? Згадати славні сторінки історії допомогла розповідь бібліотекаря.
Читачі переглянули фотоматеріали : пам’ятник на Аскольдовій могилі, кам’яний хрест на Львівській площі, мурал «Крути» та мали можливість поділитися своїм баченням цих героїчних та трагічних подій.

Трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

 

05.12.2022

 
До Дня збройних Сил України, бібліотека ім. С. Олійника разом зі старшокласниками говорили про життя військових, війну в Україні та патріотизм. Ознайомились з цікавими книгами та всі разом виготовили вітальну листівку.
Пишаємося нашими військовими, які оберігають незалежність рідної землі, жертвуючи найдорожчим. Дякуємо їм за відвагу!
 

30.11.2022

 
Бібліотека ім. С. Олійника, разом з учнями, вирушила у цікаву подорож у часі. Повернулись на 300 років тому – Україна часів Григорія Сковороди, а зустрілись всі разом під великим деревом: «Дубом Сковороди», якому понад 1000 років! Під ним любив відпочивати відомий філософ, якого називають «Українським Сократом».
У такі складні часи, як зараз, ми мріємо відбудувати нашу країну, згадавши історію та відродити символічно зображений «Дуб Сковороди», додавши паперові листя з афоризмами великого українського філософа.
Під час подорожі нашим читачам стали більш зрозумілими основні засади його філософії: чому замість родинного затишку він обрав постійні мандри й самотність, при цьому, вважаючи себе неймовірно щасливою людиною.
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter