Бібліотека ім. С. Олійника

«Свято Стрітення Господнього: що ми знаємо про нього»

Година духовного спілкування
за проектом «Два храми духовністю єдині»


15 лютого – свято Стрітення Господнього, яке завершує цикл зимових свят. То ж  з нагоди цього свята до бібліотеки ім. С. Олійника завітали  учні школи № 147 та протоієрей храму святих великомучеників Адріана та Наталії отець Ігор. Священик розповів про свято Стрітення: його походження, традиції, повір’я та обряди, відповів на численні запитання школярів.
 
 
Бібліотекар провела огляд літератури з даної теми, що представлена на виставці «Цілющі джерела духовності».
На завершення зустрічі всі присутні отримали в подарунок книжки про життя святих та солодощі. 

 

19.12.2019

«Різдвяний янгол»
Майстер клас

              До бібліотеки, напередодні новорічних свят,  на майстер клас завітали учні  ЗЗСО № 213.
             До Нового року залишилось зовсім мало часу, і в бібліотеці теж почалась підготовка до цього  свята.  Головним елементом   святкового  декору є ялинка, а настрій пухнастій красуні задають ялинкові прикраси.  Саме саморобні іграшки створюють особливий шарм, бо вони зроблені з великою любов'ю, старанністю та натхненням.
 
 
 

     Майстер клас по виготовленню різдвяного янгола проходив в святково-новорічній атмосфері, тому кожне янголятко вийшло неповторним, чарівним та особливим.




 
 

28.11.2019

«Закохана в Україну»
Година спілкування
   
      Напередодні  60-річчя відомої сучасної  української письменниці, лауреата Національної  премії України ім. Т. Шевченка  Марії Матіос,  яка входить до сотні найвпливовіших жінок України  та  до п’ятірки письменників, яких читають і знають в Україні, в бібліотеку завітали шанувальники її творчості.
      Факти життя  пані Марії не є таємницею, присутні мали нагоду ще раз пройтися життєвим шляхом письменниці, пізнати епізоди її біографії.  Адже, талант не сховати і перші свої вірші вона надрукувала в дуже  юному віці. Творчі здобутки української майстрині слова неможливо швидко перегорнути, їх проживають душею і серцем.
 
 

    Наші читачі розповіли про улюблені книги славетної письменниці, які проникають в таємниці  людської психіки, кожна з  яких – це органічне поєднання сюжету  і потоку  свідомості. 
 

25.11.2019

«Світ без насильства»
Інтерактивне заняття

Сьогодні, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, в бібліотеці, в рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом», пройшло інтерактивне заняття, на якому  всі присутні  за допомогою мозкового штурму мали можливість висловитись і бути почутими.

Бібліотекар зауважила, що насильство  щодо жінок є, мабуть, найганебнішим порушенням прав людини і найбільш поширеним.  До тих пір поки воно триває, ми не можемо стверджувати, що відбувається реальний прогрес на шляху до рівності, розвитку та миру.
Юні користувачі за допомогою імпровізації спробували показати своє ставлення до цієї серйозної проблеми, вони ділились думками та обмінювались знаннями та своїм особистим досвідом, а також працювали разом в парах  для пошуку відповідних рішень.
Бібліотека і надалі буде  здійснювати гендерну просвіту для засвоєння основ гендерної рівності, з метою формування особистості, яка і поважає себе та інших.

Висловлюємо щиру подяку гендерному інформаційно-аналітичному центру «Крона», за тематичну допомогу в проведенні цього заходу.
 

19.11.2019

«Гегемонія чоловіків: від теорії до практики»
Диспут
   
    Сьогодні,  в Міжнародний день чоловіків, в рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом», в бібліотеці відбувся диспут про чоловіків і для чоловіків.
    Нагадавши  історію свята, бібліотекар,  разом з присутніми юнаками  з’ясовували, що ж таке гегемонія чоловіків і що означає бути справжнім чоловіком.  Адже в  Україні, як і в цілому світі, є  Національна мережа  чоловіків-лідерів проти насильства, які об’єднались для привернення уваги суспільства та подолання цього ганебного явища.
   В ході дискусії учасники обмінялись  думками, ідеями та знаннями.  Чим гендерні стереотипи шкідливі чоловікам та хлопцям? Як вони заважають в житті?  Яким має бути «новий» чоловік? Та що для кожного дала ця дискусія? Що кожен взяв для себе? Відповіді на ці питання  стали ключовими моментами   заходу.
 

12.11.2019

«Толерантність в нашому житті »
Година спілкування

    Напередодні Міжнародного  дня  толерантності,  в рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом»,  в бібліотеці  вчилися поважати права інших бути такими, яким вони є.
     Психолог Центру у справах сім’ї та жінок розповіла школярам про толерантність та її прояви.
 
 
 

      В ігровій формі діти вчились усвідомлювати цінність кожної людини, соціальної групи, нації. Зрозуміли, як стереотипи впливають на взаємовідносини,  та на своєму прикладі показали модель толерантних відносин.
      Адже толерантність в житті людини - потужний інструмент досягнення психологічного спокою і щастя.



 
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter