Бібліотека ім. В. Кучера

25.10.2012

25 жовтня в стінах публічної бібліотеки ім. В. Кучера відбувся захід присвячений пам’яті двох видатних діячів сучасної української культури:  майстру гумору Степану Івановичу Олійнику та його щирому другу відомому і безперечно талановитому актору Андрію Корнійовичу Сові.
 
Присутнім на заході, було розказано про творчість, звички та цікаві перипетії, що мали місце в житті митців. Учасниками були представники двох клубів: «Золотий вік» (при бібліотеці ім. В. Кучера) та «Іванна» (при бібліотеці ім. С. Олійника), які зачитували найбільш відомі гуморески Степана Олійника. У рамках заходу відбувся показ короткометражного фільму «Пес Барбос і незвичайний крос», що був знятий за мотивами фейлетону Степана Івановича, а також уривок з фільму «Королева бензоколонки», де глядачі змогли оцінити блискучу акторську гру Андрія Корнійовича Сови.
 
Наприкінці заходу, гості мали змогу насолодитися українськими гумористичними піснями «а капелла», у виконанні гурту «Гомін», який не залишив байдужим жодного присутнього у залі.
Організаторами заходу, була представлена книжкова виставка «Титани українського гумору», на полицях якої була зібрана література представників даного жанру.

 
 
 
 
 
 

8.07.2012

ТАРАС  ШЕВЧЕНКО  І  КИЇВ

Дивлюся,
Мов на небі висить
Святий Київ наш великий.
Святим дивом сяють
Храми божі, ніби з самим
Богом розмовляють.
(Т.Шевченко)
 

В бібліотеці ім. В.Кучера відбулася презентація книги – фотоальбому Чарковської Т.Д. „Тарас Шевченко і Київ”, видання присвячене Великому Кобзарю, українському  Пророку.
 
Неабияку роль у долі та житті поета відіграв Київ, який в  його творах  згадується близько 50 разів.
 
У масовому заході приймав участь відомий публіцист, письменник, депутат Верховної Ради України двох скликань Віталій Федорович Шевченко, який подарував для бібліотеки свої книги.
Талановиті учні гімназії №117 ім. Л.Українки показали літературну композицію та вокальний  ансамбль «Жайворонок» виконав віночок українських пісень на вірші Кобзаря від яких гості були в захваті.
 
Всі гості масового заходу отримали в подарунок книгу від автора Чарковської Тетяни Дмитрівни.
 
 
 
 
 
 
 

17.06.2012

Поетичне слово
(до 80 років від дня народження Роберта Івановича Рождественського (1932–1994))
 

                                                             „Как страшно мне, что люди  привыкают,

                                                              Открыв глаза, не удивляться дню.

                                                             Существовать, не убегать за сказкой.

                                                             И уходить, как в монастырь, в стихи.”

                                                                                                         Р.Рождественский

 

  В бібліотеці ім. В.Кучера у рамках роботи клубу "Золотий вік" відбувся поетично - музичний вечір "Там за хмарами...", присвячений ювілею російського поета Роберта Рождественського. Кращі твори поета залишаються з нами , як поетичне свідоцтво минулого часу, його драматизм і героїка. Пісні на його вірші співають в нашій країні, він володіє завидним даром інтонації, - слова лягають на музику природно, ніби і не існували без неї. Літературну композицію підготувала і провела Кулинич Галина Михайлівна, натхненно читала ліричну поезію поета вчителька гімназії №117 Чарковська Т.Д.  Святковий настрій масового заходу  під акомпанування піаніста Толстова І.С. створив спів М.Ф. Нижника  пісень на вірші Р Рождественського:  „Город детства”, „Вся жизнь впереди”, „За того парня”,  „Старые слова”, „Там  за облаками” та інші.    
  Гості ознайомились з цікавістю  з тематичною розкладкою   „Там за облаками...”

 
title
title
title


 
 

20.05.12

ДЕНЬ СКОРБОТИ

Ввійшло в традицію працівників бібліотеки ім. В.Кучера організовувати виїзне засідання клубу „Золотий вік”  в Національний заповідник „Биковнянські могили”, щоб поклонитись пам’яті жертв політичних репресій. Ми приходимо сюди, щоб згадати тих, хто тут загинув, згадати їх сім’ї, згадати їх трагедію. Завжди  підтримуємо і розуміємо важливість оприлюднення правди про ті часи. Цей меморіал існує для того, щоб показати правду всьому світові, з надією – що це більше ніколи не повториться знову. Панахидою та мітингом вшанували пам’ять  жертв політичних репресій тридцятих років.
 
alt 
alt
 
 

11.03.2012

ЖІНКА – ОДВІЧНА ЗАГАДКА ПРИРОДИ

Серед весняних перших днів

 8 березня всіх дорожче.

На всій землі для всіх людей,

Весна і Жінка схожі.

 

8 березня – перше весняне свято, свято жіноцтва.  З цієї нагоди 11 березня в читальній залі нашої бібліотеки відбулося літературно-музичне свято „Жінка – одвічна загадка природи”. Чоловіки, які приймали участь в масовому заході привітали одвічних берегинь справжньої любові та родинного затишку.

Святковий настрій створили яскраві виступи: піаніста  Толстов  І.С. та поетеси О.А.Штепи, а талановиті учні гімназії №117 ім. Л.Українки показали фрагменти вистави „Лісова пісня” Л.Українки від якої гості були в захваті .

Працівники бібліотеки підготували  тематичну добірку матеріалів  „Царство жінки- це царство ніжності, тонкості і кохання”.

 

alt 

alt 

alt 

 

12.02.2012

12.02.2012

„Почему ее называют „звездой №1” ? Она умела все.Умела петь,
танцевать, играть драматические сцены... Ни у кого не было такой
солнечной красоты – красоты, которая покоряла людей. В Орловой
была необыкновенная радость жизни. Женственнось была ее
содержанием – ее маской. Она была пленительна, в ней было
сокрушительное очарование”.(В.Я. Вульф)
 

 

alt

В бібліотеці ім. В.Кучера відбувся літературно-музичний вечір „Секрети успіху та кохання щасливої жінки” до 110 років від дня народження російської актриси Любові Петрівни Орлової .Учасники заходу,  члени клубу „Золотий вік”, мали нагоду ще раз згадати про неперевершену актрису. Зацікавлено слухали відвідувачі  про  маловідомі сторінки життя Любові Орлової, подивилися фрагменти з кінострічок „Веселі хлоп”ята”, „Цирк” та „Волга-Волга”, артисти аматорських гуртів „Гомін” та „Молоді серця” виконали пісні із цих фільмів. Гості бібліотеки ділились спогадами про кінострічки, де головні ролі виконувала Любов Орлова та про той історичний період нашої країни. На закінчення вечора прослухали бібліографічний огляд „Любов і маска”. 

 

 

15.01.2012

15.01.2012 ТРИ СВЯТА ДО НАС ПРИЙШЛИ

Так літературно-музичним вечором „СРІБЛЯСТИЙ  ІНІЙ НА ДИВО СИНІЙ , СВЯТА  ЗИМОВІ  ДАРУЄ  ЗНОВУ”  почалося святкування Старого Нового року на базі клубу "Золотий вік" у бібліотеці  ім. В.Кучера. На засідання члени клубу прийшли зі своїми онуками, які взяли участь у колядках та щедрівках.

Зимовий цикл свят є найбільш популярним і очікуваним в народі. Вони пов"язані з приємними сюрпризами, надіями на чарівне виконання бажань.  Веселі зимові свята відмічають і дорослі, і діти. Вони супроводжуються пустощами, розвагами, жартами і піснями. У ці дні загадують бажання, замовляють подарунки, гадають на майбутнє. Ансамбль "Діброва" та гурт "Гомін" привітали усіх присутніх з Новим роком та Різдвом Христовим, святим Василем та Водохрещем, побажали щастя, здоров”я, достатку, миру та спокою.

 

Детальніше...

 

Биківнянський ліс

15.05.2011 року

altДень скорботи

Україно! Ти – моя молитва,

Ти моя розпука вікова...

Гримотить над світом люта битва

За твоє життя, твої права.

(В.Симоненко)

   Щорічно у День пам’яті жертв політичних репресій в Биковнянському лісі, що під Києвом, на місці поховань більше, як 100 тисяч жертв тоталітарних репресій працівники бібліотеки організували виїздне засідання клубу „Золотий вік” в Національний заповідник „Биковнянські могили”, для того, щоб згадати та вшанувати пам’ять тих, хто був безневинно страчений сталінським режимом та провели масовий захід „Ми будем довго пам’ятати і Вам забути не дамо”. Під час проведення цього заходу члени клубу та учасники гурту „Гомін” виконали ряд історичних пісень та згадували ті трагічні роки свого життя та історії України.

 

 

ДВА ТИЖНІ СВЯТОК

ДВА ТИЖНІ СВЯТОК

Від Різдва, свята гожого
До Водохреща Божого
Різдвяні свята святкують-
Три куті люди смакують.
 
За проектом "Відкриємо Україну" частини другої  "Мандруємо центром і північчю України" в бібліотеці ім. В. Кучера на базі клубу "Золотий вік" провели літературно-музичний вечір "Три свята до нас прийшли".
Святковий настрій масового заходу створили колядками і щедрівками  ансамбль "Жайворонок" та гурт "Гомін".
Працівниками бібліотеки була проведена презентація виставки "Три свята до нас прийшли".
 

А пісня - це душа. З усіх потреб потреба.

20.12.2010


              А пісня - це душа. З усіх потреб потреба
                                                                         
Лиш пісня в серці ширить межі неба.
                                                                          На крилах сонця сяйво їй лиша -
                                                                          Чим глибше пісня, тим ясніш душа.
                                                                                                                              Іван Драч

     За проектом "Відкриємо Україну" частини першої "Мальовнича  Західна Україна" в бібліотеці ім. В. Кучера на базі клубу "Золотий вік" провели літературно - музичне свято "Пісня - душа народу". 

  Тісною родиною живуть на Західній Україні українці, словаки, угорці, німці, румуни... У злагоді і мирі, як брати і друзі, за принципом духовності: "Люби ближнього свого, як самого себе". І поруч - пісня. Величава і проста, як самі гори. Вічна супутниця в труді і святі. Мелодії сплітаються в барвистий вінок  життя. Пісня колискова, весільна, лірична супроводжує нас від народження до останньої межі. Вона ріднить нас тремтливими своїми звуками, живе в душі кожної людини і, як вічне світло, осяває нам  життя. Святковий настрій масового заходу створювали виступи квартету "Журавушка" та гурту "Гомін", які співали пісні західного регіону України.

   Гості свята ознайомились злітературою тематичної розкладки "Пісня живе поміж нас". 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter