Бібліотека ім. В. Кучера

29.11.2018

«Яскрава українська зірка на чужому небі»
Мистецький екскурс 
 
29 листопада в бібліотеці відбувся мистецький екскурс «Яскрава українська зірка на чужому небі» за проектом «Пам'ятай! Відроди! Збережи!» для юнацтва.

Захід був присвячений 160-річчю від дня народження Башкирцевої Марії Костянтинівни, видатної європейської художниці українського походження, майстрині жанрового живопису, авторки знаменитого «Щоденника».
Учасники заходу багато цікавого дізналися про Марію Башкирцеву – першу вітчизняну художницю, чиї роботи потрапили до найавторитетнішого музею Франції.

Учні ознайомились з тематичною виставкою «Парижанка з-під Диканьки», з захопленням переглянули мультимедійний матеріал «Марія Башкирцева» та презентацію картин великої художниці.
 

20.11.2018

«Україна – територія гідності і свободи»
Патріотичний вечір
 
«Не дай байдужими лишитись
До сліз і стогону людей,
Які повстали, щоби жити
В країні світла, не тіней».

Аркадій Лаков
 
До Дня Гідності та Свободи в бібліотеці ім. В. Кучера відбувся патріотичний вечір «Україна – територія гідності і свободи»  за проектом «Я гордий тим, що з України родом», в якому взяли участь українська поетеса, прозаїк, перекладач, педагог, член НСПУ Гонтарук Любов Романівна та учні 9 класу ЗЗСО № 218.
Учасники заходу з цікавістю ознайомились з презентованою бібліотекарем тематичною виставкою та переглянули мультимедійний матеріал «Революція гідності». Учні  згадали 30 листопада 2013р., коли почався жорстокий розгін студентського Євромайдану. Страшні кадри подій Революції Гідності облетіли весь світ.
Жагучі поетичні рядки звучали з уст Любові Гонтарук, присвячені героям Євромайдану. Учні з захопленням слухали емоційно витримані й глибинні вірші поетеси та отримали книги в подарунок.

Революція Гідності залишила глибокий та незабутній слід в історії України. Її ідеали, надії й рішення змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нову політичну ідентичність.
 

18.11.2018

«З глибин життя народного»
Літературно-мистецький вечір
 
«Яка прекрасна мова! Читав –
наче погожу воду у спеку пив.
Яке знання народних звичаїв,
народного життя!»

М. Коцюбинський
 
Осіння пора, пора скупого сонячного проміння, перших приморозків і справді зимового подиху вітру подарувала людству талановитих українських письменників - ювілярів Григорія Квітку-Основ’яненка та  Івана Нечуя – Левицького. З цієї нагоди у бібліотеці відбувся літературно-мистецький вечір «З глибин життя народного».
Члени клубу «Золотий вік» та гості бібліотеки з цікавістю переглянули  мультимедійні матеріали про життя та творчий шлях визначних діячів літературної ниви, ознайомились з виставкою «Творці народної повісті».
Після перегляду відео - матеріалів за творами письменників-класиків, учасники заходу поділилися своїми враженнями та взяли активну участь у тематичній літературній вікторині.

На завершення у виконанні гурту «Молоді серця» прозвучали українські жартівливі пісні.
 

25.10.2018

«Мозаїки та фрески київських храмів»
Історико-культурологічна мандрівка
 
25 жовтня в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася історико-культурологічна мандрівка «Мозаїки та фрески київських храмів» за проектом «Пам'ятай! Відроди! Збережи!»,  в якій взяли участь священик храму св. мучеників Адріана та Наталії отець Василій та учні 7 класу ЗЗСО № 218.
Учасники заходу з цікавістю ознайомились з презентованою бібліотекарем тематичною виставкою-інсталяцією та переглянули мультимедійний матеріал «Софія Київська дивує новими відкриттями…». Діти  дізналися багато нового про надзвичайно високий художній рівень мозаїчного та фрескового мистецтва київських храмів.
Отець Василій більш детально розповів про ансамблі мозаїк Софії Київської, фрагменти мозаїк Золотоверхого собору Михайлівського монастиря, Десятинної церкви, Успенського собору Києво- Печерської Лаври, Видубицького монастиря та інші.

Мозаїки та фрески київських храмів є видатними пам'ятками середньовічного європейського монументального мистецтва, котрі займають визначне місце у скарбниці світової культури.
 

09.10.2018

«Уроки права – уроки життя»
Тренінг
 
До дня юриста в бібліотеці пройшов тренінг «Уроки права – уроки життя».

В заході взяли участь юристи Центру сім’ї та жінок Деснянського району Овсієнко Наталія Федорівна, Пушкарьова Ольга Миколаївна та учні 8 класу школи №218.
У напрямку морально-правового виховання  відбулась  жвава, злободенна для підліткового віку дискусія, присвячена основним правам та обов’язкам громадян України, правам дитини, нормам правової поведінки, проблемам «свободи», «обов’язку», «відповідальності».
Увазі користувачів була представлена тематична виставка «Права людини – гарантія розвитку людства».

Ті люди, які добре засвоюють уроки життя стають більш щасливими, розуміють свої помилки, аналізують їх, і намагаються їх більше не робити.

В щоденному житті уроки права та уроки життя тісно пов’язані між собою.
 

07.10.2018

«Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра»
Літературно-історичний вечір  
«Гей, ви, козаченьки, -
вітер в чистім полі,
Научіть нащадків
так любити волю».
В. Крищенко
 
Напередодні Дня Українського козацтва та Дня захисника України в бібліотеці відбувся літературно-історичний вечір «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра» для членів клубу «Золотий вік».
Учасники заходу з цікавістю ознайомились з презентованою бібліотекарем тематичною виставкою-інсталяцією, а також взяли активну участь у вікторині «Що я знаю про Українське козацтво?».
Читачі бібліотеки переглянули мультимедійний матеріал «Історія Українського козацтва» та дізнались про роль козацтва в історії українського народу, яке прославилося безсмертними подвигами у боротьбі за віру, народність і Вітчизну.

Завершилося свято виконанням українських козацьких пісень.

Сьогодні українці продовжують традиції козацтва - з такою ж силою люблять і оберігають свою землю і не забувають про козацьке коріння.
 

30.09.2018

«Стань читачем бібліотеки сьогодні!»
  Акція

      У  Всеукраїнський День бібліотек в бібліотеці ім. В. Кучера у працівників, читачів та гостей закладу - святковий гомінкий настрій. Протягом дня йшла мова про книгу, як про «саму вірну подругу».
 
 
    До участі в  акції «Стань читачем бібліотеки сьогодні!» працівники бібліотеки ім. В. Кучера та бібліотеки ім. Ю. Гагаріна  залучили дітей та дорослих в парку біля кінотеатру «Кіото».
 
 
    Жителі Лісового масиву особисто познайомились з бібліотекарями  та отримали  рекламні флаєра про послуги бібліотек. В результаті живої розмови багато нових користувачів було залучено до інтелектуальної читацької аудиторії.

Ласкаво просимо всіх охочих до бібліотеки!

 
 

27.09.2018

«Ярослав Мудрий - засновник першої
                       бібліотеки в Київській Русі»                     

Інформаційна година
 
У бібліотеці ім. В. Кучера напередодні відзначення Всеукраїнського дня бібліотек відбулася інформаційна година «Ярослав Мудрий - засновник першої бібліотеки в Київській Русі» для учнів ЗОШ №218.
Бібліотекарем було презентовано: тематичну виставку «Цей мудрий світ-бібліотека» та мультимедійний матеріал «Доля бібліотеки Ярослава Мудрого», «Загадки бібліотеки Ярослава Мудрого».
Учасники заходу із зацікавленістю прослухали розповідь бібліотекаря, присвячену історії бібліотеки Ярослава Мудрого за літописними свідченнями.

Шукачі скарбів вірять, що у майбутньому комусь таки пощастить розшукати цінні фоліанти з колекції князя Ярослава – один із найбільших загублених скарбів давньої України.
 

09.09.2018

«Наталя Ужвій - поетеса української сцени» 
Арт-година
                                                                                                                                                                             
                                                                        «…Я вся в театрі, коли в мене немає вистави,                                                                               одразу я никну, в’яну й сама собі стаю           
                                                                              непотрібною»
.
                                                                                                                                             Н. Ужвій

В бібліотеці ім. В. Кучера для членів клубу «Золотий вік» було проведено арт - годину: «Наталя Ужвій - поетеса української сцени» до 120- річчя від дня народження  народної артистки України.
 
 
 
     Учасники заходу ознайомились з  тематичною виставкою - інсталяцією та із зацікавленістю переглянули мультимедійний матеріал про життя та творчість народної артистки України. Учасники заходу пригадали фільми та театральні вистави за її участю.
 
 

    Для усіх присутніх залишилася добра згадка про талановиту жінку – як різнобічно обдаровану постать, щиру людину зі складним тернистим, нелегким життям.
 
 

26.08.2018

«Любов, як спіритичний сеанс…»
Творча зустріч
 
26 серпня в бібліотеці ім. В. Кучера  пройшла творча зустріч з сучасною українською  поетесою  Ольгою Подольською.

Авторка презентувала  свою нову збірку віршів «Вишневий настрій – 2». Кожен  поетичний рядок книги пронизаний щирими, добрими, світлими відчуттями, які передаються читачеві.
Учасники заходу мали можливість  поринути у світ лірики сучасної поетеси, світ чуттєвий, сповнений любові та особистих переживань. Уміння віднайти і опоетизувати звичайний життєвий факт і привернути до нього увагу інших – особливий талант поетеси.
 
Тож нехай  її щире поетичне слово озветься любов’ю і у Вашому серці!
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter