Бібліотека ім. В. Кучера

15.03.2018

Слово, пісне, душа Кобзарева,
"ви окраса й суть мого життя"
Літературно-мистецький вечір

«Кобзарем його ми звемо,
Так від роду і до роду:
Кожний вірш свій і поему
Він присвячував народу.»
Максим Рильський

Працівники бібліотеки ім. В. Кучера спільно з педагогами і учнями Християнської гімназії «Грейс» провели літературно-мистецький вечір «Слово, пісне, душа Кобзарева, ви окраса й суть мого життя».

До уваги учасників була представлена тематична виставка «Тарас Шевченко – сучасний і вічний» .

Учні гімназії з натхненням  зачитували та декламували напам’ять улюблені вірші великого поета, виконували пісні на його слова відчуваючи, які емоції він вкладав у кожен рядок, у кожне слово своїх творів.

Виразне та чуттєве читання віршів Тараса Шевченка надовго залишиться в пам’яті гостей заходу.
 

14.03.2018

«Їх називають «совість часу»
Патріотична хвилинка
Усі епохи і світи
Як полотно на нашій голці,
Бо ми з тобою добровольці
Цієї божої чоти.
О. Бик

14 березня до Дня українського добровольця у бібліотеці ім. В. Кучера відбулася патріотична хвилина «Їх називають «совість часу» для членів клубу «Королівський гамбіт». Це - свято справжніх патріотів. Людей, які свідомо, за покликом серця у важкий для своєї країни час стали на захист суверенітету і територіальної цілісності України.

Своєю самовідданою службою і героїчними вчинками вони доводять, що готові за Батьківщину віддати своє життя.

Всі бажаючі ознайомилися з тематичною розкладкою «Героїв стежина-від батька до сина».
 

26.02.2018

«Прощай море»
Літературні читання роману за програмою 
«Василь Кучер: перлини творчості письменника»

26 лютого 2018 р. в бібліотеці ім. В. Кучера пройшли літературні читання роману «Прощай море».

Характерною особливістю твору  є те, що письменник не «лакує» дійсність, як це не раз траплялося в повоєнних романах про село, а засуджує  негативне, стає на боротьбу з різними антиподами християнської моралі.
В романі йдеться про великі резерви, про творчі сили, необхідні для рішучого піднесення господарського та культурного життя на селі, простежуються дві сюжетні лінії: зміцнення керівних кадрів сільського господарства та особисте життя Павла Коваля та Катрі Чумак.

Запрошуємо всіх охочих долучитися до творчості Василя Кучера!
 

25.02.2018

«Тризуб-державний герб України»
Інформаційна хвилина

25 лютого виповнилося 100 років першому офіційному Державному гербу України. З цієї нагоди в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася інформаційна хвилина «Тризуб-державний герб України» у рамках клубу любителів  гри у шахи «Королівський гамбіт».
Члени клубу дізналися  про історію  Державного Герба України – одного із трьох її офіційних символів поряд з прапором і гі́мном.

А на закінчення заходу прослухали тематичний перегляд документів «З історії тризуба та гривні».
 

18.02.2018

«Рідна мова, чиста, як роса»
Літературно-музичний вечір

Велична, щедра і прекрасна мова,
Прозора й чиста, як гірська вода,-
Це України мова барвінкова, –
Така багата й вічно молода.

Юлія Косинська

У рамках клубу «Золотий вік» відбувся літературно-музичний вечір «Рідна мова, чиста, як роса» до Міжнародного дня рідної мови.

Учасники клубу дізналися, що 21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.

Гості заходу з цікавістю ознайомились з виставкою «Моя колиско, мова українська» та  із задоволенням переглянули мультимедійний матеріал «День мови».

У виконанні  членів  гурту «Молоді серця»  прозвучали   пісні на вірші українських поетів про мову: Л.  Костенко, А. Малишка, В. Сосюри і В. Симоненка.

Шануймо рідну мову, як найбільшу святість!
 

25.01.2018

«Священна пам'ять в спадок нам дана…»
Літературно - історичний вечір
 
До відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років в бібліотеці ім. В. Кучера відбувся літературно-історичний вечір «Священна пам'ять в спадок нам дана…» за проектом «Я гордий тим, що з України родом»   для учнів 9 класу ЗОШ №218.

До уваги читачів була представлена тематична виставка «Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи». Бібліотекар розповіла, що саме в День Соборності 22 січня 1918 року вперше у ХХ столітті Україна проголосила свою незалежність - Четвертим Універсалом Української Центральної Ради.
Про трагічні події історічної давнини та подвиг молоді на станції Крути познайомили школярів мультимедійні матеріали. Учнів особливо вразила доля  27-ми студентів, які потрапили  в полон . Перед стратою юнаки співали Гімн «Ще не вмерла Україна».
 
Під Гімн України  учасники заходу стоячи  вшанували пам’ять героїв  Крут. Мужність і сила духу молодих воїнів, які полягли за рідну землю 100 років тому й сьогодні надихають молодь на нові подвиги та звитягу.
 

21.01.2018

«Лікар божою милістю»
Інформаційна відео-година
за проектом «Здоров’я  людини – здоров’я  нації»


21 січня в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася інформаційна відео-година «Лікар божою милістю» до 100- річчя від дня народження геніального українського хірурга Олександра Олексійовича Шалімова.

Любителі  гри у шахи клубу «Королівський гамбіт» багато цікавого дізналися  про фанатично відданого своїй справі, легендарного лікаря, який  зробив сорок тисяч операцій , а людських життів урятував у багато разів більше.

Про тернистий шлях  талановитого генія, його відкриття і невдачі, про кохання, дітей та останні роки самотності познайомили мультимедійні  матеріали, присвячені  легендарному хірургу.
 

14.01.2018

Українські вечорниці

«Така радість стала, яка й не бувала,
       зірка ясна над вертепом весь світ осіяла»


14 січня в бібліотеці  ім. В. Кучера на українські вечорниці зібралися члени клубу «Золотий вік» та їх друзі. Цей захід присвячений традиціям відзначення зимових свят – періоду двадцятидення після Нового року: від Різдва Христового до Водохреща. 
Присутні із цікавістю ознайомилися з тематичною виставкою «Новорічні передзвони». На виставці представлені книги українських та зарубіжних письменників, чиї твори розповідають саме про зимові свята. Увазі учасників заходу  був  запропонований перегляд  мультимедійного  матеріалу: «Щедрик – найвідоміша українська пісня у світі» та інші відео-матеріали  з народознавчої  тематики.

А на закінчення заходу у виконанні членів колективу «Молоді серця» прозвучали колядки, щедрівки та найулюбленіші  українські  пісні.         Тож зимові свята це той особливий період року, який наповнює нас радістю, теплом та вічними світлими надіями.

Веселих всім свят!
 

11.01.2018

«Два величні сини України»
   Поетичний зорепад

11 січня у бібліотеці ім. В. Кучера для різних категорій користувачів відбувся поетичний зорепад «Два величні сини України» до 120-річчя від дня народження Сосюри В. М. та до 80- річчя від дня народження Стуса В. С., українських поетів – класиків.
Увазі читачів була представлена тематична виставка- діалог «Всім серцем любили Україну…».
Присутні  прослухали розповідь бібліотекаря про життєвий шлях та творчість поетів, пригадали знайомі із шкільної пори улюблені вірші та відкрили для себе нові грані  української класичної  поезії.
 

02.01.2018

«Хай рік новий, Різдво Христове
Вам подарують дні казкові…»
Новорічний карнавал

В перший робочий день нового року до бібліотеки завітали учні 5- 7 класів школи № 314 на казковий новорічний карнавал та особливий гість – священник Храму св. мучеників Адріана та Наталії отець Ігор. Святковий новорічний карнавал із снігуронькою та казковими героями, піснями, танцями, іграми, конкурсами наповнив дитячу аудиторію духом гучного та веселого свята.

Учні ознайомились з книжками, представленими на  виставці-інсталяції «Різдво – новорічні передзвони» та дізнались про історичні традиції відзначення цих дивовижних свят.
Наприкінці заходу діти отримали подарунки від священника.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter