Бібліотека ім. В. Кучера

14.03.2017

«Героїв стежина-від батька до сина»
Патріотична хвилина

За що країні стільки болі?
Чим заслужили ми усі?
У небо йдуть нові герої,
Молитви ллються не весь світ.
За що вже сива чиясь мати?
За що ці сльози у батьків?
Він був студент, пішов в солдати,
Що б врятувати рідний дім.

Автор: Позивний Фауст

14 березня вперше за роки української незалежності наша країна відзначає День українського добровольця. З цієї нагоди у бібліотеці ім. В. Кучера відбулася патріотична хвилина «Героїв стежина-від батька до сина» для любителів гри у шахи клубу «Королівський гамбіт».
Всі бажаючі могли ознайомитися з літературою та взяти почитати.
 

13.03.2017

«Микола Лисенко – камертон української душі»
Музичний калейдоскоп

До 175 річчя від дня народження Миколи Віталійовича Лисенка, українського композитора, фольклориста, громадського діяча в бібліотеці ім. В. Кучера відбувся музичний калейдоскоп «Микола Лисенко – камертон української душі» для любителів гри у шахи клубу «Королівський гамбіт» дізналися про автора двох гімнів, які стверджують духовну велич Людини і Народу.
Учасники заходу прослухали віночок українських пісень на музику композитора: «Коли розлучаються двоє», «По діброві вітер віє», «Садок вишневий коло хати» та  було проведено тематичний перегляд книг «Микола Лисенко – камертон української душі».
 

07.03.2017

«15 самих красивих міст Африки»
Відеознайомство
за проектом: «Читаючи, подорожуй світом!»


Найспекотніша з усіх,
На вершинах хоч є сніг.
Тут найдовша є ріка,
Вздовж пустелі протіка.
(Африка)

2017 рік  Організацією  Об’єднаних  Націй оголошено Міжнародним роком сталого розвитку туризму.

Наша бібліотека запрошує до віртуальних подорожей по африканському континенту. Африка – багатостраждальний і прекрасний континент, що вартий уваги з багатьох причин. Унікальна історія, неповторні традиції, багата фауна та флора.
7 березня в бібліотеці ім. В.Кучера  відбулося відеознайомство «15 самих красивих міст Африки». Учні школи №152  віртуально  подорожували по найбільш відомих та красивих  містах Африки,  як Кейптаун, Йоганнесбург, Дурбан і Соуето та інші.

Працівники бібліотеки  ознайомили присутніх з книжковим калейдоскопом  «Відкриємо для себе Африку».

Читайте цікаві факти про країни Африки та насолоджуйтеся її красою!
 

21.02.2017

«Небесна Сотня в небо йде»
   Година-реквієм

Герої не вмирають. Просто йдуть
з Майдану — в небо. В лицарі — зі смерті.
Пливуть човни. Пливуть човни. Пливуть…
Героєм слава — вписано у серці.
Мар’яна Савка

Три роки відділяють нас від подій Революції Гідності, коли кращі з кращих віддали своє життя за право жити у вільній державі. Народ назвав їх Небесною Сотнею – українців та іноземців, які загинули в Києві на Майдані. Вони пішли у Вічність — за честь, за волю, за право бути Громадянином. З цієї нагоди в бібліотеці ім. В.Кучера спільно з учнями школи №152 відбулася година-реквієм «Небесна Сотня в небо йде».
Вірші, присвячені героям Майдану, прочитала поетеса Трофимова Ніна Анатоліївна. Україна оплакує своїх героїв, матері оплакують синів і дочок, діти – батьків. Пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє.

Дуже уважно, із сльозами на очах присутні подивилися  відео-хроніку під мелодію гімну Майдану «Пливе Кача». Вона нагадала кожному про ті трагічні події... Герої Небесної Сотні згасли, як зорі, але житимуть в нашій пам’яті вічно.
 

12.02.2017

«З любові починається життя…»
Романтичний вечір

«Якщо кохаєш,
то таке багатство відкриваєш в собі,
стільки ніжності, ласки,
навіть не віриться, що так умієш любити…»
Антон Чехов

В бібліотеці ім. В.Кучера відбувся романтичний вечір до дня Святого Валентина «З любові починається життя…».

День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Саме тому його святкують напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом з природою,  стають ще сильнішими. Присутні познайомились зі зворушливими історіями кохання Петрарки і Лаури, Івана Мазепи і Мотрі, Трістана і Ізольди. Прослухали вірші про кохання  із збірки «Синдром» Ольги Подольської.
Пісні про кохання, які лунали на святі у виконанні учасників гурту «Гомін» нікого не залишили байдужими, адже це найкращі слова, що причаїлись у найпотаємніших глибинах сердець відомих поетів та композиторів.

В секторі художньої літератури була представлена книжкова виставка «Так ніхто не кохав», з якою мали змогу ознайомитись всі бажаючі.
 

05.02.2017

«Ольга Подольська – в пошуках  щастя…»
Літературна зустріч

Нам не можна бути у двох.
Так сказали чи доля чи Бог.
Не шукай мене в неба безодні:
Зорі тихі, сліпі і сонні.

Ольга Подольська

В бібліотеці ім. В.Кучера 5 лютого відбулась літературна зустріч  з письменницею Ольгою Подольською. В заході була презентована збірка «В поисках  счастья…» - проза про щастя.

Щастя – це збірка емоцій, своїх і чужих, пережитих авторкою. Гості у мовчазному захопленні разом з Ольгою Подольською знову і знову переживали радість і печаль, біль і  захоплення.
На завершення презентації  поетеса подарувала всім учасникам заходу свою книгу.
 

15.01.2017

«Січень крокує, свята дарує»
святкова композиція
(за проектом «Два храми духовністю єдині»)

Дай Боже Вам любові і тепла,
Добра в сім'ї і затишку в оселі,
Щоб щастя світла музика текла
В Різдвяні свята щедрі та веселі

В бібліотеці ім. В. Кучера  спільно з храмом святих мучеників Андріана і Наталії відбулася святкова композиція «Січень крокує, свята дарує», де протоієрей Ігор розповів про зимові християнські свята.

В народі говорять: "Зима прийшла і празничків привела”.

І дійсно, взимку майже щодня – свято. Ми ж виділили серед них три найбільші: Різдво Христове, свято Меланки і Василя Великого та Водохреще.

З традиціями святкування цих свят в усьому світі для відвідувачів бібліотеки було представлено виставку-інсталяцію «Від Різдва, свята гожого, до Водохреща Божого».

Учасники  гурту "Гомін" привітали усіх присутніх з Новим роком та Різдвом Христовим, святим Василем та Водохрещем, побажали щастя, здоровя, достатку та миру.
 

25.12.2016

«Яка радість, який рай іде святий Миколай»
літературно-музична композиція
за проектом «Два храми духовністю єдині»
Святий отче, Миколай!
Нашу хату не минай!
Подаруй ти нам потіху,
І торбину повну сміху,
І здоров'я для родини,
Красну долю для Вкраїни


Кожного року, за доброю українською традицією в бібліотеці ім. В. Кучера  спільно з храмом святих мучеників Андріана і Наталії відзначаємо найулюбленіше свято  – День Святого Миколая Чудотворця.

Протоієрей Ігор розповів про християнські свята грудня, народні звичаї, повір`я і обряди, про те,  як відзначали свята наші діди і прадіди і як гарно святкують  нині в Україні. Учасники заходу, люди літнього віку від храму отримали подарунки.
Гості масового заходу  з цікавістю ознайомились з виставкою-інсталяцією «Зима іде –свята веде».  В Україні жодне свято не обходиться без пісні,  тому на святкове дійство були запрошені  учасники народного хору «Гомін».  Гарні українські пісні у їхньому виконанні та вірші українських поетів додали святу чарівності, викликали у присутніх гордість за наш народ,  українську культуру і мистецтво.
 

29.11.2016

«Права людини – гарантія розвитку людства»
 
«Свобода означає абсолютне верховенство прав людини»
Франклін Рузвельт
 
 
 
29 листопада 2016 року в  бібліотеці ім. В.Кучера відбулася зустріч з юристом Кучеренком А. О. за темою «Права людини – гарантія розвитку людства» до Міжнародного дня прав людини . Старшокласники дізналися, що у сучасному світі права людини стали кваліфікуватися за цілою низкою напрямів. Це особисті права, які передбачають недоторканість особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд. Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості. На ряду з цим існують і політичні права, які мають на увазі і свободу совісті, і рівність усіх перед законом, свободу друку і свободу слова, свободу зібрань та право на протест.  Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови.
 
 
Працівниками бібліотеки була проведена презентація виставки «Закон – путівник по життю».
 

28.11.2016

«Святослав Вакарчук -
відомий український музикант і громадський діяч»
Літературно-музичний вечір
за проектом «Україна в контексті світової цивілізації»
 
Дайте нам бути такими, якими ми є
Дайте нам спокій від ваших щоденних атак
Дайте нам бути такими, якими ми є
Тому, хто чує давно вже все ясно й так
Святослав Вакарчук
 
 
 
 
 
 
В бібліотеці  ім. В.Кучера  відбувся  літературно-музичний вечір «Святослав Вакарчук - відомий український музикант і громадський діяч». Учні  школи №152 дізналися про те, що Святослав Вакарчук відомий не тільки своєю музикою, але й активною участю в політичному житті України.
 
Гості масового заходу з цікавістю переглянули документальні фільми «Міні-фільм про Святослава Вакарчука» та «Океан Ельзи» на Майдані», прослухали віночок пісень у виконанні  Святослава Вакарчука, ознайомилися з тематичною розкладкою та отримали пам’ятку про музиканта.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter