Бібліотека ім. В. Кучера

13.05.2015

«Весна обпалена війною»
 
Мак червоний – то спогади, не забуття,
Сподівання на мир і свободу.
Мак червоний – то довге і вільне життя,
Вічна слава і сила народу.

Маша Сладкова

Друга світова війна торкнулася практично кожної української родини. Боротьба з нацизмом забрала мільйони життів. 8 травня – День пам'яті та примирення, коли ми згадаємо кожну жертву війни. 9 травня – День перемоги над нацизмом, коли ми вшануємо ветеранів, які 70 років тому страшною ціною заплатили за перемогу. Пам’ятаємо минуле. Перемагаємо зараз.

В бібліотеці ім.. В.Кучера до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни 1939–1945 роках відбулася літературно- музична комплзиція «Весна обпалена війною». З вступним словом «День пам’яті і примирення» виступила бібліотекар Лисенко Валентина Миколаївна перед учнями 10 класу школи №152.

Про часи, які залишилися назавжди у серці та спогадах, про воєнні роки розповіла Серебрякова Анна Андріївна, ветеран Великої Вітчизняної війни. Школярі з цікавістю слухали розповідь ветерана війни про жахи, що випали на її долю, долю молодої жінки, юної матері, що тільки закінчила інститут.

Свої вірші під час урочистостей прочитала Кулинич Галина Михайлівна, дитина воєнної пори, активістка клубу «Золотий вік»

Наостанок гості масового заходу подивились документальний фільм «ОУН-УПА: війна на два фронти» та прослухали цикл патріотичних пісень.
 
 
 

26.04.2015

«Тимощук Василь Арсентієвич - художник, співак – аматор»
Не просіть
Дарунків у Фортуни
І не продавайтесь за гроші!
Слухайте, про що говорять струни,
Ніжні струни вашої душі…
А.Матвійчук
 






 
26 квітня своє 75-річчя  Тимощук Василь Арсентійович,  художник, співак-аматор відзначив творчим вечором-бенефісом в колі клубу «Золотий вік», працівників бібліотеки ім. В.Кучера та шанувальників його творчості.
 
У програмі вечора-бенефісу зав.бібліотекою Вергун В.П. представила презентацію «Тимощук Василь Арсентійович -  художник, співак – аматор»,       де художник навіки закоханий в Україну й у диво світу природи її землі. У своїх пейзажах він освідчується у коханні осіннім туманам, які огортають і пестять рідний край, лісовому джерельцю, яке омиває, очищає і живить його Єдину Землю— Батьківщину.
 
Василь Арсентійович  є не тільки художником, але й співаком - аматором. Він  володар широкого вокального діапазону: від ліричного тенора до баритона. Концертний репертуар співака складається з популярних арій та естрадних пісень, включаючи пісні народів України та зарубіжжя, якими порадував гостей заходу.
 
Завершальним аккордом ювілейного бенефісу стали виступи-привітання усіх його учасників та увінчала“Многая літа...” у виконанні гурту «Гомін».
 

5.04.2015

«День відплати Миколи Лемика»

                                                                         В тім краю, де все співає вранці,
                                                                         І шумлять закохано ліси,
                                                                         За Вкраїну билися повстанці-
                                                                        Прометеї волі і краси.
                                                                                          Ігор Калиниченко

100 років тому народився Микола Лемик (1914-1941), український політичний діяч, член ОУН. 21 жовтня 1933 року Лемик за наказом проводу Організації Українських Націоналістів убив начальника канцелярії (і одночасно – високопоставленого агента НКВД) консульства СРСР у Львові Олексія Майлова на знак протесту проти штучно організованого радянською владою голодомору 1932–1933 рр. в Україні. Негайний суд у Львові, який відбувся в жовтні-листопаді 1933 року, засудив Лемика до смертної кари. Через деякий час вирок був замінений на довічне ув’язнення. На початку Другої світової війни був звільнений з тюрми, став одним з організаторів Похідних груп ОУН та їх діяльності в Україні. В жовтні 1941 року був заарештований гестапо і розстріляний у Миргороді (Полтавська обл.).

В бібліотеці ім. В.Кучера до ювілею від дня народження Миколи Лемика  відбулася історична година «День відплати Миколи Лемика». Зав.Бібліотекою Вергун В.П. розповіла про трагічну долю українського політичного діяча, члена ОУН.

На завершання учасники гурту «Гомін»  подарували  гостям масового заходу віночок стрілецьких пісень: «Ой, у лісі на полянці», «Колір чорний», «Хай живе вільна Україна», «Калина».
 
 
 
 

05.04.2015

«Поет – пісняр»
Митцю не треба нагород,
Його судьба нагородила.
Ліна Костенко
 
 
 
 
Поетичний доробок Вадима Крищенка — майже півсотні книжок, на його слова створено стільки пісень, що це число сягне помітки тисяча. З таким вагомим багажем дістався свого 80-річчя один з найвидатніших наших піснетворців. Правду кажуть: хто співає, той подвійно молиться. Більшість пісенних творів Вадима Дмитровича — це своєрідні молитви до Бога, до України, до Матері. Вони окрилюють, просвітлюють душі людські. Читачі люблять його поезії, бо вони зіткані з добра й любові, суціль перейняті високим українським духом. Здавалося б, він досяг усього в житті і міг би спочивати на лаврах. Та кожного дня береться за перо, рядок за рядком вплітає в канву народного буття, прагнучи, аби воно було гідним нас, українців.
 
В бібліотеці ім. В.Кучера до ювілею від дня народження Вадима Дмитровича Крищенка відбулося відео знайомство «Поет – пісняр». Зав.Бібліотекою Вергун В.П. розповіла про творчий шлях поета та представила  документальний фільм «Гість Студії – Вадим Крищенко».

 Святковий настрій членам клубу «Золотий вік» та гостям масового заходу створили пісні на слова поета-пісняра «Родина», «Батько і мати», «Дві зорі»,  «Білі нарциси», «Берег любові», «На Україну повернусь» у  яскравому виконанні Назарія Яремчука, Івана Мацялко, Софії Ротару, Лілії Сандулуса та Іво Бобул.
 

22.03.2015

«Співак із країни кохання і квітів»
„Опера – моя радість і любов,
А пісня – то душа моя ”
Дмитро Гнатюк

 

 
 
 
 
В історії кожної національної культури є майстри, які ще за життя стають легендами. Дмитро Гнатюк, всесвітньо відомий баритон – наша українська легенда. Арії з опер, романси та українські пісні у виконанні співака зачаровують шанувальників  класичної і народної музики як в  Україні, так і в усьому світі.
 
 
В бібліотеці ім. В.Кучера до 90 років від дня народження Дмитра Михайловича Гнатюка відбулася відео-музична година «Співак із країни кохання і квітів». Бібліотекар Юрченко К.Л. представила  презентацію «Зоряний шлях – Дмитра Гнатюка»  та віночок українських пісень у виконанні співака : „Два кольори ”, „Рідна мати моя ”, „Черемшина», „Білий сніг на зеленому листі ”, „Летять, ніби чайки ”, „ Марічка ”…
Заключним акордом для членів клубу «Золотий вік» та гостей  заходу став виступ Тимощука Василя Арсентієвича, який  виконав цикл пісень із репертуару Дмитра Гнатюка.
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter