Бібліотека ім. В. Кучера

18.03.2014

Хай вічно сяє Шевченкова весна
Його шанують молоді й похилі
Думки летять в минуле, як стрижі…
У Каневі – Тарасова могила,
А памятник – у кожного в душі
В бібліотеці ім. В.Кучера 16 березня відбулося літературно - музичне свято "Хай вічно сяє Шевченкова весна!" присвячене 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Використовуючи матеріали виставки «Шевченко - відомий і невідомий», документальних фільмів:“Мій Шевченко», «Таємниці генія Шевченка», «Т. Г. Шевченко» зав. бібліотекою Вергун Віра Павлівна розповіла гостям про відомі сторінки біографії генія та ознайомила з маловідомими фактами життя славетного поета. Вразив користувачів документальний фільм «Тарас Шевченко» та відеозапис «Сергій Нігоян читає «Кавказ».
 
Члени театрального гуртка «Крок» декламували вірші та уривки творів Кобзаря. Між виступами читців лунали пісні на слова Шевченка:«Думи мої, думи», «Вітер в гаї не гуляє», «Реве та стогне», які виконали Тимощук В.А. і Сіряківський І.Т.
 
Дуже сподобалися присутнім романси:«Ой пішла я у яр», «От села до села», «Нащо мені чорні брови» в виконанні оперної співачки Коваленко Світлани Володимирівни . Вдалим закінченням заходу була цікава презентація «Букваря» Т. Г. Шевченка, зроблена вчителькою української літератури Чарковською Тетяною Дмитрівною.
 
Є в історії світової культури особистості, чия велич визначається не тільки їхньою літературною спадщиною, а й всією сукупністю творчої та суспільної діяльності, самою символічністю їхнього буття. Таким був Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу.
 
 
 
 
 
 

13.01.2014

"Українська жар-птиця М.О. Примаченко"
 
"Я схиляюся перед
дивним мистецтвом
цієї геніальної українки"
Пабло Пікассо

105 років тому, 12 січня 1909 року, в селі Болотня на Поліссі, зовсім близько від Чорнобиля, народилася художниця від Бога – Марія Примаченко (Приймаченко).

Про творчість народної художниці України, лауреата Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка Марії Приймаченко (Примаченко) на одномуз засідань клубу «Золотий вік» розповіла бібліотекар Юрченко К.Л. та показала фільми «Світ та Марія Приймаченко» та «Марія Примаченко та її складна доля стає синонімом України».
 
Її дивосвіт був чарівним і неповторним, унікальним і сонцесяйним, щирим і добрим, як вона сама. Людям у цьому світі велося гармонійно і вочевидь щасливо, а поміж великими, як у раю, диво-квітами з незліченною кількістю вишуканих пелюсток блукали в своїх казкових житейських справах розписні диво-звірі, і співали над ними витончені птахи з жіночими очима. Може, тому й лишається її світ поза часом і простором, бо всім нам хочеться жити яскраво і з надією на краще, а від споглядання її робіт у потаємних закутках душі накопичується оптимізм, піднімається настрій і впевненість, віра у краще майбутнє.
Ансамбль "Діброва" та гурт "Гомін" привітали народними піснями усіх присутніх з Новим роком та Різдвом Христовим, святим Василем та Водохрещем, побажали щастя, здоров”я, достатку, миру та спокою.
 

18.09.2013

В бібліотеці ім. В. Кучера 18 вересня відбулося ювілейне засідання клубу «Золотий вік», що об’єднує, вже п’ять років,  людей похилого віку за інтересами.

В атмосфері добра, сердечності та любові пройшов  музично-літературний вечір, слухачами якого стали люди,  які з виходом на пенсію не бажають замикатись у стінах самотності та поринати лише у власні буденні клопоти, а продовжують розвиватись  та ділитись своїм досвідом з іншими. Активістка клубу Кулінич Г. М. розповідала про поєднання назви клубу «Золотий вік» з періодом «Золотого віку» в світовій культурі та прочитала свої вірші.  Присутні активно брали  участь у  заході, з задоволенням відповідали на питання у вікторині та співали пісні з ансамблем «Молоді Серця» під керівництвом Г.П. Хрустальової.
 
 
 
Бібліотека, в наш непростий час, стала одним з небагатьох культурно-просвітницьких центрів, де люди похилого віку   за покликом душі почуваються   задіяними та потрібними.
 

02.06.2013

                                 Природа так про все подбала, що всюди
                                           ти знаходиш, чому вчитися  
                                                          Леонардо да Вінчі
  В читальному залі бібліотеки ім. В. Кучера  2 червня, напередодні Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, відбувся поетично-музичний вечір «Найкраща музика – жива природа».
 Про природу та екологічні проблеми Лісового масиву натхненно розповів учасникам клубу «Золотий вік»  Нижник Михайло Федорович. З неабиякою зацікавленістю гості бібліотеки слухали поезію Дудки Г.М., присвячену мальовничій природі нашого масиву.   
Наприкінці заходу, гості мали змогу насолодитися українськими піснями про природу рідного краю у виконанні гурту «Гомін», який не залишив байдужим жодного присутнього у залі.
 
 
 
 
 

19.05.2013

„Скорботний біль і пам’ятка живим”
 
19 травня у день пам’яті жертв політичних репресій в Україні, що відзначається у третю неділю травня, традиційно  працівникі бібліотеки ім. В.Кучера організували  виїзне засідання клубу „Золотий вік”  в Національний заповідник „Биковнянські могили”, щоб поклонитись пам’яті жертв політичних репресій.
 
Присутні вшанували Панахидою та мітингом  пам’ять  жертв політичних репресій тридцятих років.
 
 
 
 
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter