Бібліотека ім. В. Кучера

05.06.2017

"Трійця, Трійця, пресвята Богородице"
Поетично-музичний  вечір

На Трійцю, чи Зелені Свята
в теплі купається земля.
Прибралась рясно наша хата
в зелене липове гілля


На п'ятдесятий день після Великодня християни відзначають велике свято — Трійцю. У народі її ще називають Зеленими святами. У цей час розквітає природа, тішить нас справжнім літнім теплом.

5 червня  в бібліотеці ім. В. Кучера відбулося  поетично-музичний  вечір  «Трійця, Трійця, пресвята Богородице» присвячений до дня Святої Трійці.
Гості заходу дізналися, що тиждень перед Трійцею здавна має назви Зелений, Русальний, Клечальний. Останні три дні Зеленого тижня та три дні після Трійці називаються Зеленими святами. У давнину в ці дні по всій Україні вшановували предків і життєдайну силу землі, що вкривала все довкола буйною зеленню.

Учасники заходу з цікавістю переглянули документальний фільм «Зелені свята», прослухали віночок українських народних пісень, ознайомилися з тематичною розкладкою «Трійця, Трійця, пресвята Богородице»   та отримали буклет «Ой ти Трійце, зелен-свято!».
 

28.05.2017

«Місто легенд, світле юності місто!»
Поетично-музичний  вечір

Колись давно столицю заснували
Кий, Щек, Хорив та Либідь, їх сестра.
Мій, Києве, ти місто старовинне,
Краси  утілення та вічного добра.

Ю. Турчина

Щороку в  останню неділю травня кияни  святкують день міста. В цьому році Київ  відмічає 1535 річницю з дня свого заснування.

28 травня  в бібліотеці ім. В. Кучера відбувся  поетично-музичний  вечір «Місто легенд, світле юності місто!» присвячений  Дню Києва.
Гості заходу прослухали  історію виникнення цього величного міста та з цікавістю переглянули документальні фільми «Древній Київ» та «Цікаві факти про сучасний Київ».
Співочий  колектив «Молоді серця» виконав пісні «Як тебе не любити, Києве мій!», «Київські каштани» та інші.  А поети-аматори  Кузнєцов В. , Топчій Н. та Левицька Ю.  прочитали вірші, присвячені рідному місту – вічно молодому Києву.
 

21.05.2017

"Биківня – від території смерті до місця  пам’яті"
Виїзне засідання клубу „Золотий вік”

Всі ті, з клеймом «антирадянські»,
Вже права вижити не мали.
Лише могили Биковнянські
Тіла знівечені приймали.

Тетяна Чорновіл

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій. У цей день в Україні згадують численних жертв сталінського терору, який мав масовий характер і особливо вдарив саме по українських землях.
Традиційно, у день пам’яті жертв політичних репресій в Україні,  працівники бібліотеки ім. В. Кучера організували  виїзне засідання клубу «Золотий вік» в Національний заповідник «Биківнянські могили», щоб вшанувати пам’ять жертв політичних репресій. Стоячи над безоднею людських страждань, ми відчуваємо глибоку скорботу.

Схилимо ж голови перед прахом наших співвітчизників, які лежать у цьому лісі. Пам’ять про невинно убієнних має стати запорукою не повторення подібних злочинів у майбутньому!
 

18.05.2017

«БЕЗ  ВИНИ  ВИННІ…»
Патріотична хвилина

«Кримськотатарські слова болю
свій рідний дім здавай без бою
Вдягайся швидко та іди
ще й сам не знаючи куди»

Ігор Козак

18 травня Україна вшановує День скорботи й пам'яті жертв депортації з Криму.  З цієї нагоди у бібліотеці ім. В. Кучера відбулася патріотична хвилина «Без вини винні…».
Учасники заходу дізналися про те, що  після жахливої радянської депортації кримських татар у когось була зневіра, хтось не сподівався повернутися на свою землю. Але віра великого народу, його переконання і сила дали можливість не тільки повернутися в рідний Крим, а й зберегти свій народ, свою мову і майбутнє для кримських татар.

Всі бажаючі  могли ознайомитися з літературою та взяти почитати.
 

04.05.2017

«Встеляйте квітами шляхи бійцям,
що мир несли в наш край»

Вечір пам’яті

Пам'ятайте, друзі, цих людей довіку,
Тих, хто повернувся і поліг в боях.
І вклонімось всі ми низько до землі їм,
Квітами устелим їх тернистий шлях.

В  бібліотеці ім. В. Кучера відбувся  літературний вечір  «Встеляйте квітами шляхи бійцям,   що мир несли в наш край» до Дня пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. Відбулась творча зустріч письменника, мешканця нашого району дійсного члена Академії будівництва України Ляшенко Володимира Григоровича з учнями школи №152.
Автор розповів, що страшна війна 1939-1945років, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожний клаптик рідної землі до останньої краплі крові, вистояли і перемогли. Для України ціна тієї перемоги жахлива – мільйони людських життів, зруйнована економіка. Кожен другий воїн загинув у боях, кожен другий з тих, хто залишився у живих, був поранений. Гоїлися рани, зростали повоєнні покоління…


 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter