Бібліотека ім. В. Кучера

05.11.2019

«Я та мої гроші»
Тренінг

Чому гроші є одним з найбільших винаходів людства, які їх функції, як без них здійснити свої мрії –  всі  ці та  інші питання обговорювали учні 9 класу ЗЗСО № 218 під час  інтерактивного заняття «Я  та мої гроші», за проєктом «Бібліотека як освітній простір», яке відбулося  за сприяння Центру сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва.
Школярі дізналися багато цікавого про історію української гривні, ознайомилися з книжковою викладкою «Гроші: їх значення в нашому житті» та прийшли до висновку, що потрібно йти шляхом самовдосконалення та розвитку. Адже це найважливіше для людини, і на цьому шляху  обов’язково знайдуться гроші.
А девізом тренінгу можна вважати фразу «Полюби життя,  і воно відкриє джерело сили для багатства, спочатку духовного, а потім і матеріального!».
 

09.10.2019

«Лине слава козацька з далеких віків»
Літературно-історичний вечір

І не буде переводу
Українському народу
Доки із глибин сторіч
Долина козацький клич.

Яна Яковенко

З нагоди святкування Козацької Покрови та Дня захисника України у бібліотеці зібралися члени клубу «Золотий вік» на літературно-історичний вечір «Лине слава козацька з далеких віків». Саме ці свята пов’язані з славним козацьким минулим нашої країни та військовою мужністю захисників Вітчизни сьогодення.
 
Розкладка «Козацькому роду – нема переводу», презентована бібліотекарем, познайомила з виданнями козацької доби.
Переглядаючи мультимедійний матеріал «Українське козацтво» присутні пригадали найвизначніших гетьманів, військову атрибутику, побут та звичаї  українського козацтва.
Завершальним акордом заходу став виступ гурту «Молоді серця» із улюблених козацьких пісень.
 

07.10.2019

«Чи я знаю свої права і обов’язки?»
Тренінг
      До Дня юриста України за проєктом «Я маю право!» у бібліотеці відбувся тренінг «Чи я знаю свої права і обов’язки?». В заході взяли участь юрист Центру сім’ї та жінок Деснянського району Пушкарьова Ольга Миколаївна та учні 9 класу ЗЗСО № 218.
    У напрямку морально-правового виховання  відбулась жвава, злободенна для підліткового віку дискусія, присвячена основним правам та обов’язкам громадян України, правам дитини, нормам правової поведінки, проблемам свободи, обов’язку, відповідальності.
 
 
 

    Увазі користувачів була представлена тематична виставка «Правам людини - європейський рівень».
    Будь-яка людина, починаючи з самих юних років, стикається із ситуаціями, коли необхідно знати свої права і обов’язки. Ті люди, які добре засвоюють уроки життя стають більш щасливими, розуміють свої помилки, аналізують і намагаються їх більше не робити.

 
 

29.09.2019

«Колись ми юними були, а зараз осінь
наступила…»

Літературно-музичний вечір 

Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку у бібліотеку на літературно-музичний вечір «Колись ми юними були, а зараз осінь наступила…» завітали члени клубу «Золотий вік».

Учасники заходу переглянули мультимедійні матеріали: «4 вправи для перевірки швидкості роботи мозку», «Кольоровий тест, який визначає ментальний вік людини» та з задоволенням взяли участь у «кольорових тестах», проведених бібліотекарем.
Читачі з цікавістю ознайомилися з тематичною розкладкою літератури «Друга половина життя – усім у радість щоб була…», а також поділилися своїми власними рецептами підтримки здоров’я.
 

26.09.2019

«Увага! Булінг!»
Психологічний тренінг

       У рамках Всеукраїнського тижня з протидії боулінгу в бібліотеці відбувся тренінг за проєктом «Бібліотека як освітній простір» за участю працівників Центру у справах сім’ї та жінок  Деснянського району та учнів ЗЗСО № 218. Психологічний грамотності школярів навчали: директор Центру  у справах сім’ї та жінок Бачек Тетяна Леонтіївна та психолог Степанюк Оксана Юр’ївна.
 
 

       Учасники заходу більше дізналися про булінг,  його види та наслідки. Психологи разом із учнями розібрали схему булінгу.     Школярі зрозуміли, яку відповідальність за вчинення дій мають ті, хто чинить моральний, матеріальний чи психологічний тиск на оточуючих.
 
 
 
       Учні продемонстрували кмітливість й винахідливість під час тренінгу, й розібралися, як слід правильно діяти під час цькування. Присутні з зацікавленістю ознайомилися з літературою тематичної розкладки «Зупинимо боулінг разом!» та отримали тематичні інформаційні закладки.

 
 

17.09.2019

«Алла Горська – душа шістдесятництва»        
 Мистецький екскурс
                                                    
 «Ярій, душе. Ярій, а не ридай.
У білій стужі сонце України.
А ти шукай — червону тінь калини
на чорних водах — тінь її шукай,
 де жменька нас».

 Василь Стус

        До 90-річчя від дня народження Алли Олександрівни Горської, української художниці на мистецький екскурс до бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 218.

Учні дізналися багато цікавого про творчість однієї з найяскравіших особистостей покоління «шістдесятників» та про її трагічну долю, як дисидентки, активної учасниці українського правозахисного руху 60-х років.
   Учасники заходу з захопленням переглянули мультимедійний матеріал «Душа українського шістдесятництва» та «Українська художниця, правозахисниця та дисидентка – Алла Горська».     Історичні факти про трагічні події в житті мисткині викликали біль у користувачів.

    Присутні з зацікавленістю прослухали огляд літератури книжкової виставки та отримали тематичні інформаційні буклети.

 

04.08.2019

«Цариця української сцени»
Арт-година
 
«Де йшла вона - там сходили троянди, 
                                                             Куди дивилася – зірки.
                                                                                     Із сліз її - займались діаманти,     
                                                                                     З зітхань - знімалися чайки…».
                                                                                                                       Олесь О.

 
        Справжньою окрасою національної сцени і зіркою театрального простору на зламі XIX-XX ст. була Марія Заньковецька.

        До 165 - річчя від дня народження української геніальної актриси у бібліотеці на арт-годину «Цариця української сцени» зібралися члени клубу «Золотий вік».
 
 
     Учасники заходу із задоволенням переглянули мультимедійний матеріал «Обожнювана» - про жінку, яка сорок років віддала українській сцені і силою свого таланту пробудила інтерес до українського слова, українського театру.

     Презентована бібліотекарем виставка «Легенда української сцени» ознайомила присутніх з виданнями, присвяченими життю та творчості славетної українки.

    Марія Заньковецька увійшла в історію як одна з найяскравіших драматичних актрис, жінка, талант якої захоплював усіх своєю простотою і щирістю, вмінням надихати та майстерним розкриттям глибин людської душі.
                                                                            
 

21.07.2019

«Літо з книгою…»
Акція

Літні читання на свіжому повітрі сприяють підвищенню читацької активності, організації відпочинку та проведенню змістовного дозвілля читачів-дітей у період канікул, а також залученню нових користувачів до бібліотеки.

Для мешканців Лісового масиву бібліотека ім. В.Кучера провела акцію «Літо з книгою…».

Весело і гамірно було на дитячому майданчику.
Бібліотекарі представили учасникам заходу книжкові видання для користувачів молодшого та середнього шкільного віку, згадали разом з дітьми улюблені казки, добрих, злих, мудрих та хитрих героїв.

Діти з радістю взяли участь у літературній вікторині «Хто є хто?», найактивніші проявили креативність - читали вірші, розгадували загадки та отримали від бібліотеки на згадку в подарунок цікаві книги.
 

21.07.2019

«Василь Кучер: перлини творчості письменника»
Літературний бенефіс

«Письменник залишається  жити в 
людських серцях благородством
проголошених ним ідеалів».

Дяченко О.

Прозовим творам Василя Кучера належить помітне міце в історії української літератури.

До 108-ї річниці  від дня народження письменника у музеї В. Кучера, що знаходиться  у бібліотеці, на літературний бенефіс «Василь Кучер: перлини творчості письменника» зібралися члени клубу «Золотий вік».
Притсутні, затамувавши подих, слухали розповідь бібліотекаря про творчий шлях письменника-фронтовика: від дописувача районної газети до відомого майстра української прози, який присвятив літературній діяльності майже 40 років життя. Також користувачі бібліотеки з цікавістю взяли участь в  обговоренні, прочитаних ними творів В. Кучера, у яких немовби в дзеркалі, відбито трудову біографію України 30-60-х років.

Рано перестало битися мужнє серце Василя Степановича Кучера та залишилася жити серед нас його чудова проза.
 

03.06.2019

«Долікарська допомога потерпілим  
при нещасних випадках»
        Тренінг     
 
         В бібліотеці відбувся тренінг для волонтерів спільно з Деснянською районною організацією Товариства Червоного Хреста України.
 
 
 

         Волонтери мали можливість прослухати про способи реанімації людини у разі зупинки серцебиття та дихання, відпрацювати дії за допомогою манекенів. Учасники продемонстрували кмітливість й винахідливість під час тренінгу та жваво обговорювали особливості першої долікарської допомоги, її значення у збереженні життя людини.
 
 

        Волонтери ознайомились з тематичною розкладкою літератури «Місія добра та милосердя» та отримали інформаційні буклети «Перша домедична допомога».                                                  
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter