Бібліотека ім. В. Кучера

12.01.2020

«Василь Симоненко:  поет народжений з любові»
Поетично-музичний вечір

«Я — українець.
Оце і вся  моя  автобіографія»

В. Симоненко

Чергове засідання клубу «Золотий вік»  було присвячене 85-річниці від  дня народження українського поета,  журналіста та правозахисника Василя Симоненка.

Переглядаючи мультимедійний матеріал «Гра долі. Василь Симоненко», присутні  познайомились з  видатним  українцем,  людиною з творчого покоління  шестидесятих , одержимого  любов'ю  до матері-України. А з тим, як поет  виклав цю любов і свій біль у  щирому слові своєї поезії розповіла  добірка літератури «Гляньмо ж в очі віршам Симоненка…»
На згадку про  незабутній талант поета гості  зворушливо читали  його поезії та співали пісні на вірші Василя Симоненка.
 

22.12.2019

«Із неба в український край йде зимовий Миколай»
Літературно-музичний вечір

«Святий Миколаю,
Я тебе благаю,
Пошли щастя й світлу долю
Козацькому краю.»

Надія Гуменюк

У бібліотеці, до свята Святого Миколая Чудотворця,  в рамках роботи  клубу «Золотий вік», відбувся  особливий захід -  вечір затишку, віршів, музики та добрих справ.

Зворушливу розповідь про  українські традиції святкування цього давнього свята гості почули від о. Віталія із Храму мучеників Андріана і Наталії.  Радісний настрій створили  пісні, гуморески, загадки.
Запрошені ознайомилися з виставкою «Ой зимонько, зима, ти – святкова, чарівна!» і з цікавістю переглянули мультимедійні матеріали «Традиції святкування дня Святого Миколая» та «Цікаві історії новорічних свят».
Усі присутні отримали святкові подарунки та побажання щасливого Нового року та Різдва Христового.
Миру всім, злагоди, щастя!
 

10.12.2019

«Закон і право для всіх єдині»
Тренінг

«Незнання закону не звільняє від відповідальності.
А ось знання - нерідко звільняє».

С. Лец

З нагоди Міжнародного дня прав людини до нашої бібліотеки запросили учнів ЗЗСО № 218 та працівників Центру у справах сім’ї та жінок  Деснянського району.

Відбулась жвава, злободенна для підліткового віку, дискусія з юристом Артемом Петренко, присвячена основним правам та обов’язкам громадян України, правам дитини, нормам правової поведінки, проблемам свободи, обов’язку, відповідальності. Надзвичайно цікаво пройшло інтерактивне заняття, під час якого школярі самостійно розглядали та аналізували життєві ситуації, а потім намагалася надати учасникам ситуацій кваліфіковану правову допомогу.
Увазі користувачів була представлена тематична виставка «Правам людини - європейський рівень».

Захід пройшов цікаво, змістовно і, головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.
 

21.11.2019

«У Революції Гідності – доля народу»
Патріотичний вечір
за проєктом «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!»
 
                                                                   «Народ мій є! Народ мій завжди буде!
                                                                 Ніхто не перекреслить мій народ!»

                                                                                              Василь Симоненко

 
        У ці дні вся Україна відзначає День гідності і свободи, згадує і схиляє голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися і віддали життя за Україну. Щоб вшанувати пам’ять загиблих героїв, згадати події на Майдані, до нашої бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 218 та представник  депутата Київської міської ради Михайла Буділова,  учасник Євромайдану Павло Тихонівський.
        Розпочався захід для гостей з розповіді учасника Євромайдану Павла Тихонівського  про Революцію Гідності та перегляду мультимедійного матеріалу «Революція гідності» та «Небесна сотня. Юні ангели». Школярі до сліз були зворушені  трагічними  подіями Майдану, які увійшли у героїчні сторінки історії українського народу. 
     Шануймо подвиг Героїв Майдану! Саме такі люди розкривають нам очі, змушують подивитись на життя зовсім по-іншому.Своїм прикладом показують як треба любити Україну та свій народ.
 

14.11.2019

«Толерантність у середовищі підлітків»
Тренінг

Напередодні Міжнародного дня толерантності у бібліотеці пройшов тренінг,за проєктом «Бібліотека як освітній простір», на який завітали учні ЗЗСО № 218 та працівники Центру у справах сім’ї та жінок  Деснянського району.
Гостей очікували багато цікавого. Після знайомства з історією свята, із  школярами спілкувалася директор Центру у справах сім’ї та жінок Бачек Тетяна Леонтіївна. Під час  інтерактивного заняття усі учасники прийшли до висновку, що толерантність вважається ознакою хорошого виховання, високого духовного та інтелектуального розвитку.
Підводячи підсумки можна сказати, що у кожному колективі потрібно створювати толерантне середовище, намагатися дотримуватись злагоди і взаємопорозуміння. А оскільки клас - це не тільки колектив, а й своєрідна маленька родина, то в ній має завжди панувати повага, терпимість та відсутність агресії.
 

05.11.2019

«Я та мої гроші»
Тренінг

Чому гроші є одним з найбільших винаходів людства, які їх функції, як без них здійснити свої мрії –  всі  ці та  інші питання обговорювали учні 9 класу ЗЗСО № 218 під час  інтерактивного заняття «Я  та мої гроші», за проєктом «Бібліотека як освітній простір», яке відбулося  за сприяння Центру сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва.
Школярі дізналися багато цікавого про історію української гривні, ознайомилися з книжковою викладкою «Гроші: їх значення в нашому житті» та прийшли до висновку, що потрібно йти шляхом самовдосконалення та розвитку. Адже це найважливіше для людини, і на цьому шляху  обов’язково знайдуться гроші.
А девізом тренінгу можна вважати фразу «Полюби життя,  і воно відкриє джерело сили для багатства, спочатку духовного, а потім і матеріального!».
 

09.10.2019

«Лине слава козацька з далеких віків»
Літературно-історичний вечір

І не буде переводу
Українському народу
Доки із глибин сторіч
Долина козацький клич.

Яна Яковенко

З нагоди святкування Козацької Покрови та Дня захисника України у бібліотеці зібралися члени клубу «Золотий вік» на літературно-історичний вечір «Лине слава козацька з далеких віків». Саме ці свята пов’язані з славним козацьким минулим нашої країни та військовою мужністю захисників Вітчизни сьогодення.
 
Розкладка «Козацькому роду – нема переводу», презентована бібліотекарем, познайомила з виданнями козацької доби.
Переглядаючи мультимедійний матеріал «Українське козацтво» присутні пригадали найвизначніших гетьманів, військову атрибутику, побут та звичаї  українського козацтва.
Завершальним акордом заходу став виступ гурту «Молоді серця» із улюблених козацьких пісень.
 

07.10.2019

«Чи я знаю свої права і обов’язки?»
Тренінг
      До Дня юриста України за проєктом «Я маю право!» у бібліотеці відбувся тренінг «Чи я знаю свої права і обов’язки?». В заході взяли участь юрист Центру сім’ї та жінок Деснянського району Пушкарьова Ольга Миколаївна та учні 9 класу ЗЗСО № 218.
    У напрямку морально-правового виховання  відбулась жвава, злободенна для підліткового віку дискусія, присвячена основним правам та обов’язкам громадян України, правам дитини, нормам правової поведінки, проблемам свободи, обов’язку, відповідальності.
 
 
 

    Увазі користувачів була представлена тематична виставка «Правам людини - європейський рівень».
    Будь-яка людина, починаючи з самих юних років, стикається із ситуаціями, коли необхідно знати свої права і обов’язки. Ті люди, які добре засвоюють уроки життя стають більш щасливими, розуміють свої помилки, аналізують і намагаються їх більше не робити.

 
 

29.09.2019

«Колись ми юними були, а зараз осінь
наступила…»

Літературно-музичний вечір 

Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку у бібліотеку на літературно-музичний вечір «Колись ми юними були, а зараз осінь наступила…» завітали члени клубу «Золотий вік».

Учасники заходу переглянули мультимедійні матеріали: «4 вправи для перевірки швидкості роботи мозку», «Кольоровий тест, який визначає ментальний вік людини» та з задоволенням взяли участь у «кольорових тестах», проведених бібліотекарем.
Читачі з цікавістю ознайомилися з тематичною розкладкою літератури «Друга половина життя – усім у радість щоб була…», а також поділилися своїми власними рецептами підтримки здоров’я.
 

26.09.2019

«Увага! Булінг!»
Психологічний тренінг

       У рамках Всеукраїнського тижня з протидії боулінгу в бібліотеці відбувся тренінг за проєктом «Бібліотека як освітній простір» за участю працівників Центру у справах сім’ї та жінок  Деснянського району та учнів ЗЗСО № 218. Психологічний грамотності школярів навчали: директор Центру  у справах сім’ї та жінок Бачек Тетяна Леонтіївна та психолог Степанюк Оксана Юр’ївна.
 
 

       Учасники заходу більше дізналися про булінг,  його види та наслідки. Психологи разом із учнями розібрали схему булінгу.     Школярі зрозуміли, яку відповідальність за вчинення дій мають ті, хто чинить моральний, матеріальний чи психологічний тиск на оточуючих.
 
 
 
       Учні продемонстрували кмітливість й винахідливість під час тренінгу, й розібралися, як слід правильно діяти під час цькування. Присутні з зацікавленістю ознайомилися з літературою тематичної розкладки «Зупинимо боулінг разом!» та отримали тематичні інформаційні закладки.

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter