Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

13.11.2019

«А він – такий!»
Урок етики

    Напередодні Міжнародного дня толерантності, юні чомусики вирішили з’ясувати: що ж це таке, толерантність?
    І, звичайно, вирушили до бібліотеки, де в ігровій формі, на прикладах з книжок, відкрили для себе багато цікавого.
 
 

    Спробували виявити риси характеру лялькових персонажів, згадали негативні ситуації, у які потрапили деякі казкові герої (Дюймовочка, Гидке каченя…)
 
 

    Не залишили без уваги і слова в української мові, яки мають безпосереднє відношення до толерантності – терпіння, повага, підтримка, милосердя, чуйність, співчуття, любов, розуміння тощо.
Все зрозуміло! Тож будьмо толерантними!

 

06.11.2019

«Будь ласка ... приручи мене!»
Зустріч з  зоологом
 
    Перша незвичайність чергової зустрічі юних любителів природи, яка вразила усіх відвідувачів бібліотеки  – тиша. А друга несподіванка – гість «Лісовичка», який не любить шуму !!! Ніколи не здогадаєтесь!
 
 


    Знайомтесь - лис Крістофер зі своїм другом, зоозахисником Діаною Тетерею. Пані Діана розповіла багато цікавого: як врятувала лису життя, про особливості його виховання та утримання у домашніх умовах, про співтовариство FoxUA та їх зустрічі. А ще – продемонструвала відеоряд «Крістофер та його друзі».
 
 
 

    Учні так перейнялися гаслами захисників тварин: «Хутро личить лише звірам» та «Звірі - це не шкурки для одягу», що по іншому, навіть з жахом, поглянули на свої комірці.
    Крістофер виявився дуже терплячим і поблажливим, тому фотосесія задовольнила усіх.

 
 

05.11.2019

«Подарунки для Осені»
Майстер клас
«…Тільки вчора було ще влітку,
а сьогодні вже восени!»?
Л. Костенко

 
      На черговій зустрічі творчої студії «Дивограй» креативні учасники вирішили зробити реверанс Королеві Осені. За чудові дні, за хороводи з листя, за тепло та сонечко… і щоб вона ще трошки порадувала нас таким несподіваним «бабиним літом».
 
 
 
       А оскільки осінній ліс дуже щедрий на дари, в умілих пальчиках народились симпатичні гномики з природних матеріалів.
      Такими чудовими подарунками діти задобрили Королеву Осінь та, вкотре, підкреслили важливість збереження природи!
 
 

30.10.2019

«Кодекс правильних батьків»
Тренінг

Канікули – пора зібратися з силами і батькам школярів. А оскільки питань, стосовно виховання, завжди вистачає, на допомогу бібліотекарям запросили психолога.

Учасники тренінгу обговорили велике коло питань - від типів відносин батьків і дітей до проблемних моментів виховання. Ділилися досвідом, міркували про потреби батьків і дітей та можливості їх задоволення. Особливу увагу приділили часу, який батьки приділяють для спілкування з дітьми.
Головний висновок: дітей слід відпускати, коли буде відчуття, що час настав. У дитини повинна бути свобода вибору, а дорослі мають забезпечити повноцінний вибір.

Дякуємо старшому викладачу кафедри психології особистості та соціальних практик Київського університету ім. Б. Грінченко Власенко Інні Анатоліївні за цікавий і корисний захід!
 

29.10.2019

«Це ж елементарно, Ватсон!»
Літературний квест

 
«Ви бачите, але не спостерігаєте»
Конан Дойль
 
До 127-річчя першої публікації «Пригодів Шерлока Холмса» Конан Дойля, у бібліотеці, на численні прохання любителів детективних історій, відкрилася «Школа детективів».
 
Після складання клятви детективів, на юних читачів чекали складні задачі на логіку, цікаві завдання на уважність, знайомство з дедуктивним методом. 
Із захопленням юні детективи опановували техніку «сленгу», розслідування, без слів призначати зустрічі в певному місці, складати фоторобот. А ще - вчились спостережливості, умінню робити висновки, використовувати знання, отримані при читанні книг. Ось де в нагоді начитаність!

Перші випускники пройшли загадковий квест та отримали почесні дипломи «Школи детективів» і ефективний поштовх до читання.

 

25.10.2019

«Таємні таємниці Андрія Кокотюхи»
Творча зустріч
 
     Зустріч, в літературній вітальні «Автограф», з письменником, журналістом, сценаристом, блогером, володарем багатьох премій та почесних нагород Андрієм Кокотюхою, зібрав багато прихильників сучасної української книги.
    Пан Андрій розповів про свій перший літературний досвід, про детективні таємниці письменницької роботи, адже хто, як не «Золотий письменник України» знає про створення надзвичайно цікавих книг.
 
 

   Читачів цікавило багато питань: про джерела ідей та натхнення на їх створення, про улюблених героїв, про дитячі захоплення…
 
 

    А щоб краще зрозуміти творчий процес, діти разом з письменником, склали сценарій для пригодницької книжки. Звичайно, з героями та драконами, відьмою та чарівною принцесою.
 
 

    Фото на згадку, автограф на пам'ять, безліч позитиву та велике бажання до читання нових книг Андрія Кокотюхи.
Дякуємо пану Андрію за надзвичайно цікаву зустріч!
 
 

09.10.2019

«Рідкісні, зникаючі: волохаті, лускаті, пернаті. І не тільки»
Інтерактивний урок
 
«Тварини мають свої права, тому що вони розумні»
Жан-Жак Руссо

Юні любителі природи завжди цікавляться датами «Екологічного календаря». Тому жовтнева зустріч учасників гуртка «Лісовичок», за проектом «Я-за природу!», вже традиційно пройшла під знаком «захисту тварин».

Переглянувши відео про історію дружби людини і тварини, учні розповіли про своїх домашніх улюбленців. Згадали й тих тварин, яких бачили у природі, але не уявляли собі, що вони знаходяться під загрозою зникнення. Це і барвистий метелик, і жук-олень, і маленький гризун з велетенськими очима – жолудниця.
А гра «Кіт чи собака» та літературно-мистецька вікторина допомогли учасникам не тільки продемонструвати знання, спостережливість, начитаність, але й створили чудовий настрій.
 
 

01.10.2019

«Ти чуєш співочі дівчат голоси? -
Пісенна моя Україна!»

Арт - зустріч

У Міжнародний день музики відвідувачів бібліотеки чекав приємний сюрприз. Це – зустріч з вихованцями музичної школи №24.

Учні продемонстрували не тільки віртуозну гру на різних музичних інструментах, але й вокальні здібності. Глядачі з задоволенням підтримували юних артистів, бо хто ж не любить співати пісні?
Дуже доречним виявилося декламування українських байок, які надали заходу чудовий емоційний настрій.
Творчі зустрічі - це завжди відкриття та поштовх до розширення власних захоплень: до музики, до співу, до віршів… А загалом – до книг, де є відповіді на всі ваші запитання.

Тож – бібліотека чекає на вас!
 

27.09.2019

«Ліс - це диво, ліс - це казка. 
То ж заходьте в ліс, будь ласка!»
Лісова школа   
       Багато дивовижних фактів про ліс дізнались юні любителі природи. Бо на чергове заняття гуртка «Лісовичок», за проєктом «Я - за природу!», до них завітала їх улюблений еколог, викладач кафедри методики і психології ІППО Київського університету ім. Б. Грінченко, Санковська Ірина Мечиславівна.
 
 
 

       Розмовляли про сам ліс та його мешканців, як зберегти, як себе поводити в лісі, що потрібно робити, а що категорично заборонено. Довідалися про людей, чиї професії пов’язані з лісом. Діти активно ділилися враженнями від своїх лісових прогулянок та від книг про різні пори року у лісі.
 
 
 

       А щоб надовго запам’ятався урок, учні отримали книжкові закладки –нагадування: «Є ліс – збережи! Мало лісу – захисти! Немає лісу – посади!»
                                                                                                         
 
 

24.09.2019

«Казкотерапія Тетяни Щербаченко»
 Творча зустріч
«Малюю словами»,
будую ними точнісінько те,
що нафантазувала…» 
  Т. Стус (Щербаченко)
 
      Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, в літературній вітальні «Автограф», за проєктом «За українську мову!», відбулася зустріч із відомою письменницею, експертом та співзасновницею рейтингу видань для дітей та підлітків, авторкою програм-інтенсивів з літературної освіти, керівницею проєкту промоції дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» Тетяною Стус (Щербаченко).
 
 
 

      Читання разом із автором, та ще таке емоційне, веселе, так сподобалося юним книголюбчикам, що  нікого не залишило байдужим. Та й як не захопитися дивовижними історіями та «колективним нявканням» великою «котячою сімейкою».  
 
 
 
                                                                                   
      На згадку: книжки улюбленого письменника, автограф, селфі і, як каже пані Тетяна, «щоб життя було різнобарвним».
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter