Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

1.10.2014

Акція „Vivat, бібліотеко!”

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей прийшли читачі на святковий захід.
 
Вже на порозі їх чекав сюрприз. Кольорові кульки, яскраві парасольки, цікава книжкова виставка…Вікторини, конкурс малюнка на асфальті, читання улюблених віршів про книгу…І як гарно допомагали бібліотекарям ляльки: Марійка, Дідусь та Киця Лара! Вони «нагороджували» переможців книгами, а усіх учасників - цукерками. А було за що! Так, учні 3-Б класу 218 середньої школи продемонстрували не тільки знання літератури, але й вміння танцювати. А дошкільнятам дуже сподобалося натискувати кнопки баяна та співати.
Акція-свято привернула увагу не тільки дітей, а й  дорослих, які з задоволенням дивилися на це дійство. Так приємно, коли біля бібліотеки лунають пісні та веселий сміх!
Користувачі і співробітники бібліотеки дуже вдячні педагогу музичної школи № 24  Феджорі Зенону Володимировичу за допомогу у створенні чудового святкового настрою.

 
 

28.09.2014

«Стежинкою Лісовичка»
Заняття гуртка любителів природи
 
Ось і осінь до нас завітала! Гарна, золота, з сонечком і дощиком…  Тому юні любителі природи, учні 2-А класу 202 середньої школи, вирішили здійснити заочну подорож  стежинкою Лісовичка. Скільки цікавого і корисного вони відкрили для себе: як дерева та тварини готуються до зими, як поводитися у лісі, як берегти його… А допомогла у цьому юним природолюбчикам науковий співробітник лабораторії екологічного виховання «Інституту проблем виховання» НАПН України Саньковська Ірина Мечиславівна. Діти з задоволенням не тільки слухали чудову розповідь пані Ірини, але й гралися, відгадували загадки, кросворди. Завдяки чудовому емоційному настрою, чергове заняття  гуртка «Капітошка» пройшло на «відмінно».
 

30.09.2014

«Бібліотека – моя територія!»
В бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей – свято, Всеукраїнський день бібліотек. Багато читачів прийшли на свято. Бібліотека – їх територія!
 
Відео – подорож «Евріка – Бібліотека»  стала справжнім відкриттям для старшокласників.  Перегортаючи сторінки книг з історії бібліотек, слайди з видами незвичайних сучасних бібліотек,  учні  8-х класів 218 середньої школи дізнались багато цікавого. Логічним продовженням цього був перегляд фільму «Бібліотека – територія творчості», знятий студією «Перспектива», який  продемонстрував  все різнобарв’я  діяльності бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей.
 
Творча майстерня «Дивограй»  зібрала на черговий  майстер – клас дітей молодшого шкільного віку.  З задоволенням, під керівництвом досвідченої майстрині Рак Юлії Володимирівни, вони творили (для бібліотекарів!) маленьку мозаїку... кавовими зернами. Але починалося усе з книг, ретельно підібраними бібліотекарями. Книги надали натхнення, відкривши можливості вибору та підштовхнули  до шляху «саморобників».
 
Фото – виставка з циклу «Бібліотека – храм збереженого часу»: «Наші друзі – наші партнери» - це літопис подій та заходів, учасниками яких були різні заклади міста та району. Коло їх з кожним роком все розширюється і це дуже радує.
 
Виставка  «Інформація – для вас»  демонструє друковані видання бібліотеки: бібліографічні довідки, покажчики, інформаційні листівки, програми творчих об’єднань...  Яскраві, гарно ілюстровані, вони привертають увагу відвідувачів різного віку, бо це – головні помічники у пошуках інформації.
 
З Всеукраїнським днем бібліотек, дорогі бібліотекарі, діти та дорослі, читачі і користувачі! Дуже сподіваємося, що все у вас і у нас буде добре.
 
 
 
 
 
 

20.06.2014

«А що таке «канікули»?
Це – літні дні барвисті,
це час, коли нам ніколи
       хоча б на мить присісти»
(А. Костецький)

Ось ми і поринули в літо! Воно завжди асоціюється не тільки з сонцем, річкою і морем, але й з різними сюрпризами. Тож запрошуємо усіх бажаючих у мандрівку бібліотекою ім. Ю. Гагаріна для дітей.

З самого ранку тут лунають пісні та веселий сміх. Канікули!!! А бібліотека – територія творчості, розваг і багато чого цікавого. Тут: діти, разом з ляльками, розповідають казки; інші-вчаться шахової або пазлової майстерності; з задоволенням переглядають мультики у "Кімнаті казок"… Особливу увагу привертають спортивні та літературні естафети, настільні ігри. І звичайно, майстер-класи з малювання, бісероплетіння, валяння з вовни. Як кажуть діти: «Майстер-клас-це клас!». А як приємно побачити власні роботи на виставці! У бібліотеці представлено чудовий вернісаж саморобок вихованців Деснянського районного в м. Києві центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Є і персональна виставка учня 2-го класу 39 середньої школи Москаленко Іллюші з його незвичайними тваринками. Доречи, є особливі шанувальники читання «Під парасолькою» або на…Дракоше. Ні «Сліпий» дощик, ні сонечко не заважає, а так приємно!
 
Наша фотогалерея допоможе вам побачити, як відпочивають наші діти.
 
 
Цікаво? Завітайте! Ми чекатимемо на вас!
 
 

17.05.2014

«Не заради слави - заради життя»
Зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни

Пройшло вже майже сімдесят років з часу закінчення Великої Вітчизняної війни, а пам'ять знову і знову повертає нас до тих героїчних і трагічних днів. А допомагають нам у цьому не тільки підручники історії, мемуари та художні твори, а й зустрічі з учасниками тих подій.

Ось і цього року до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей завітала ветеран війни Бондаренко Анна Іванівна. Важко уявити, що на долю цієї жінки випали таки випробування. Вона у чудовому настрою, весела, доброзичлива, цікавиться політикою, спортом, життям. Анна Іванівна випромінює такий величезний заряд позитиву, що зустріч з такою людиною – вже свято.
 
А який  вона чудовий розповідач! Цікаво, емоційно, іноді, зі сльозами на очах, розповіла Анна Іванівна, як потрапила на фронт, як доводилося оперувати ранених ( а вона була хірургічною медсестрою), як зустріла своє кохання, свого чоловіка, з яким прожила все життя, про день перемоги…
Спогади про «сороковые, роковые»  перепліталися з піснями тих років, які з задоволенням співали усі присутні (у супроводі викладача музичної школи № 24 Феджори Зенона Володимировича).
З захопленням учні 8-х класів 218 середньої школи та інші відвідувачі бібліотеки не тільки слухали шановну гостю, але й дивилися фотоальбоми, репродукції картин воєнної тематики, книги, представлені на виставці «Народ мій є! Народ мій завжди буде!». І, звичайно, фотографувалися. Хай це буде згадка про свято, про бібліотеку, а головне – про Бондаренко Анну Іванівну - чудову людину, ветерана Великої Вітчизняної війни. Здоров’я, Вам Анно Іванівно і ще довгих років життя!!!

 
 

11.04.2014

Понад два роки бібліотека ім. Ю. Гагаріна для дітей співпрацює з "Центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями." Залюбки організовуємо та проводимо спільні масові заходи, участь в яких беруть члени Центру. Ось і 10 квітня   учасники мистецької студія «Вуаль»,  за інформаційною підтримкою колективу нашої бібліотеки, для учнів 8-9 класів читали вірші, виконували пісні. В свою чергу учні із задоволенням  брали участь у цьому благочинному дійстві.
 
 
 

04.04.2014

2 квітня 2014 р. в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулась поетична година "...Сію слово, добрі жнива колись - то будуть" в рамках 200 річчя з дня народження Т. Г. Шевченка. В заході брали участь учні 8-Б класу школи №218 та діти з "Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями".

Бібліотекар розповіла про життя і творчість Великого поета, зробила огляд тематичної виставки "Я не одинокий, є з ким в світі жить...", цікаво була проведена  вікторина "Т. Г. Шевченко".  Діти жваво брали участь у дійстві. Артистично учасники заходу  читали твори Кобзаря: "Садок вишневий коло хати", "Заповіт" та інші. Вдалим закінченням заходу була пісня на слова Шевченка «Думи мої, думи»,  яка дуже сподобалась присутнім.
 
 
 
 
 
 

19.03.2014

«Весняні фантазії»
Майстер – клас (солене тісто)

Створити власними руками маленьке диво – не тільки приємно і захоплююче, але й корисно для здоров’я. Це – позитивні емоції, розвиток дрібної моторики та уваги. Тому діти і дорослі завжди з задоволенням відвідують заняття творчої майстерні «Талановиті пальчики», у рамках програми «Мистецтво…Знак нескінченності», у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна.

Майстер – клас по виготовленню прикрас з солоного тісту, зібрав молодших школярів Лісового масиву та їх батьків, вихованців районного «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями» та підліткового клубу „Космос” освітньо - культурного центру „Дивосвіт”. Несподіванкою  для присутніх було відкриття про властивості солоного тіста, «інкрустування» виробів зерном чи прикрасами, про фарбування тіста не тільки харчовими барвниками, аквареллю або гуашшю, але й додаванням какао. Про це та багато іншого розповіла досвідчена майстриня Бойко Олена Славівна. Діти і дорослі із задоволенням ліпили квіти, ангелят, улюблені іграшки.

Користувачі і співробітники бібліотеки дуже вдячні протоієрею храму свв. мчч. Адріана і Наталії отцю Роману за сприяння у проведенні цього заходу.
 
 
 
 
 
 
 
 

12.03.2014

 «…він тут ходив. Він тут любив, кияни!»
Заочна подорож до музею
 
«…Він був кріпак і став великою силою
 в громаді людських культур…»
(І. Я. Франко)

Заочна подорож до Київського літературно-меморіального будинку-музею Т.Г. Шевченка  стала одним з найцікавіших заходів з нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. І це не випадково, бо до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей завітала старший науковий працівник музею Карпенко Ольга Василівна. Екскурсія до старосвітського будиночка у серці Києва, де мешкав Шевченко та розповідь про раритети, яких торкалася рука поета, особливо – малярське приладдя, виявилася такою цікавою, наче присутні побачили все на власні очі. З великою увагою слухали десятикласники і про актуальність поезії Шевченка, і про його мистецьку спадщину, і фрагмент з геніального послання: "І мертвим, і живим, і ненародженим...", і про особисте життя поета. Особливо сподобався - не хрестоматійний виклад подій життя великого Кобзаря, а особистий погляд авторитетної людини. А літературно-мистецька виставка творів Шевченка, як поетичних, так і мистецьких, а також біографічних матеріалів, до яких постійно зверталися, як лектор, так і присутні, створила яскраве візуальне обрамлення цьому заходу.
 
 
 

6.03.2014

«Я не одинокий, є з ким в світі жить…»
Біографічна розвідка
«Раз добром нагріте серце
 вік не прохолоне» 
 (Шевченко Т.Г.)
 
Протягом всього життя ми відкриваємо для себе Шевченко – поета, художника, філософа…Через його поезії, малюнки, критичні статті, сторінки біографії. І завжди дивуємося, як зміг син кріпака з бідної селянської родини досягнути вершин слави всупереч існуючим законам миколаївської Росії?
На ці та інші питання і намагалися відповісти учасники біографічної розвідки «Я не одинокий, є з ким в світі жить…», в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Це те тільки дорослі, але й учні 5-9 класів. Використовуючи матеріали виставки, бібліотекарі та учні 9-х розповідали про Шевченка через біографії його друзів, показували, як переплітаються долі кожного персонажа з його життям, як освічені сучасники сприймали творчість поета і художника. Особливо зацікавила присутніх, якими постатями було окреслене коло друзів Шевченко у Петербурзі, як вони допомогли йому звільнитися з кріпацтва та здобути освіту, з ким з української еліти він був у дружніх стосунках. А п’ятикласники з задоволенням читали вірші. Для багатьох ця зустріч була відкриттям, надала поштовх до «Щоденників» Кобзаря, його листів до друзів і, навпаки, друзів до нього, до спогадів, які розкривають нам повніше образ Шевченка не лише поета і художника, а й геніальної людини.
 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter