Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

4.03.2014

«Шевченко. Між пензлем і словом»
Мистецька година

Мистецька година «Шевченко. Між пензлем і словом», у рамках програми «Мистецтво…знак нескінченності», в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, зібрала, на диво, різновікову аудиторію: і учнів 5 – 9 класів; і юнацтво; і дорослих. Але тема виявилася такою цікавою, що не залишила нікого байдужим. Для багатьох, наприклад, було відкриттям, що Шевченко - академік гравюри, що його мистецька спадщина налічує близько 1300 робіт, а поетична - понад 240 творів. Що саме дар малювання прокинувся в ньому найпершим і вивів його з кріпацького стану в мистецьку еліту. Про це і багато іншого присутні довідалися завдяки не тільки розповіді бібліотекаря, але й перегляду відеофільму «Тарас Шевченко». А виставка репродукцій картин Шевченка привернула увагу, зацікавила, надала поштовх до таких книг, як «Большаков Л. Шляхами великої долі», «Красицький Д. Тарас – художник», «Вічний, як народ», «Чуб Д. Живий Шевченко.
 

 

3.03.2014

Погостини "Широка Масниця"
Масляна або Масниця - одне з календарно-побутових свят, яке символізує давній народний звичай проводи зими та зустріч із весною. Воно завжди цікаво, бо це – не тільки сторінка етнографії та краєзнавства, а наочна картинка з побуту українського народу.

Гостей, що зібралися на гостини "Широка Масниця", у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, чекала не тільки гарна господиня у чудово прикрашеній «хаті», а й стіл з обрядовою стравою (пиріжками та млинцями). Діти, дорослі, вихованців «Центру соціально - психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями»  з задоволенням прийняли участь у різних обрядах і діях: в’язали Колодку жінкам та хлопцям; брали викуп; пригощалися пиріжками та млинцями, грали в «Подоляночку» та «Ми просо сіяли». А учні 5-х класів 218 середньої школи так цікаво розповіли, як святкували Масляну на Київщині, що у присутніх з’явилося бажання негайно прочитати усі книжки, представлені на виставці «Що край – то звичай». І вас запрошуємо!
 
 
 
 
 
 
 

28.02.2014

«Співуче Тарасове слово Джерельцем струмує в мені»

Свято рідної мови для вихованців дитячого садочку №102 присвячено картинам природи у поезії великого Кобзаря. І це не випадково, бо досліджено, що поетичні образи для дітей дошкільного віку мають велике значення в естетичному вихованні.

При оформлені заходу, вдало були використані ілюстрації до книг, репродукції картин відомих художників. Музичність, співучість, ритмічність української мови була продемонстрована не тільки віршами, але й піснею. Як виявилося, пісня «Зацвіла в долині червона калина» відома дітям цього віку. Вони з задоволенням підспівували і водили хоровод, дивилися книжки, виставку дитячих малюнків, фотографувалися з іграшками. А, опинившись у «Кімнаті казок», зацікавлено розглядали не тільки розпис стін з відомими казковими героями, але й картини Т. Г. Шевченка, представлені на виставці.
 
 
 
 
 
 

11.02.2014

«Декупаж або серветкова техніка»
Майстер-клас

У наш час неймовірно розвинулася мода на речі «ручної роботи», на унікальні подарунки. Чи знаєте ви найлегший засіб добитися приголомшливого результату, створюючи ефектні предмети своїми руками?
 
Підказуємо, це – декупаж, декоративна техніка по тканині, склу, дереву та інших поверхнях. Вона полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується. Це - особлива аплікація, яка виглядає, як розпис. У цьому змогли переконатися і учні, і дошкільнята, і батьки, які опанували цю техніку, в майстер-класі «Декупаж або серветкова техніка» у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Під керівництвом досвідченої майстрині пані Юлії (Рак Юлії Володимирівни) діти залюбки створювали «валентинки – магнитики». А дорослих дуже привабила книжкова виставка за цією темою і матеріали з Інтернету, які ретельно підготували до цього заходу бібліотекарі.
 
Співробітники бібліотеки висловлюють подяку вихователям підліткового клубу „Космос” Освітньо - культурного центру „Дивосвіт” за допомогу у реалізації творчого потенціалу відвідувачів бібліотеки.
 
 

10.02.2014

«Паперова філігрань» - квілінг
Майстер –клас 

Останім часом досить популярним захопленням як дорослих, так і дітей, став квілінг. І це не випадково, бо створювати орнамент з маленьких паперових «баранців» - заняття дуже приємне і доступне усім. Воно дає можливість не тільки виготовляти  чимало цікавих та неповторних прикрас, а й чудово розвиває дрібну моторику та увагу людини. Робота з папером корисна тим, що вчить розрізняти кольорову гамму і поєднувати гармонійно кольори.
 
Тому, майстер – клас з квілінгу, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, привернув увагу не тільки користувачів бібліотеки, але й вихованців «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями». З задоволенням прийняли участь у майстер-класі і батьки. Під час занять, під керівництвом молодої досвідченої майстрині (Несиної Анни), присутні навчилися скручувати в спіральки вузькі та довгі смужки паперу, змінювати їх форму, створювати з отриманих деталей різні пласкі композиції. З гордістю продемонстрували учасники чудові листівки, створені власноруч, бо відчули себе справжніми майстрами.

 

29.01.2014

«Стрій з бабусиної скрині»
Заочна екскурсія до Національного музею
 українського народного декоративного мистецтва

Український національний костюм - це не просто одяг. Це - символ нації,  народне надбання, майстерність, що пережила роки.  У цьому змогли переконатися відвідувачі бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей завдяки заочній екскурсії до Національного музею українського народного декоративного мистецтва разом зі старшим науковим співробітником Недочитаною Оленою Олексіївною.
 
Багато цікавого узнали присутні: про жіночі сорочки (аж по "кісточки") та їх оздоблення; про спідницю та  плахту; про запаску та корсетку, про шаровари та інше. Дуже здивувало усіх, що в кожній сім’ї було стільки скринь, скільки дівчаток, і вже з сими років, разом з дорослими, вони повинні були готувати собі придане (шити одяг, вишивати). Привернули увагу і експонати народознавчого куточку бібліотеки: рубель, качалка та  інші, які вдало, у своїй розповіді, використала Олена Олексіївна. Не залишилася поза увагою і чудова виставка книг та альбомів про українське вбрання.
З великим захопленням учні 9-го класу 218 середньої школи прийняли участь у демонстрації одягу (експонатів музею). Імпровізований подіум допоміг перетворили сучасних дівчат у гарних панянок минулого, візуально переконав усіх, як писав І.Репін, який «…це дійсно народний, зручний і граціозний костюм», який витончений смак має український народ.
 

18.12.2013

"Збережемо ялинку"
 
18 грудня в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбувся майстер-клас "Збережемо ялинку". Незабаром Новорічне свято. За традицією родини прикрашають кімнати і ставлять ялинку, бажано живу. І часто буває, що на ялинкові базари потрапляють ялинки, вирубані браконьєрами будь-де. І ось на майстер-класі голова Київського міського осередку НМЦ "Екологічна ініціатива" Бєлан Владислав Юрійович розповів дітям як треба берегти природу, купляти лісову красуню лише з чіпом. А ще можна придбати ялинку в горщику і навесні висадити її біля будинку. Діти за допомогою малюнків показали своє розуміння захисту ялинок, жваво брали участь у Новорічній вікторині.
 
 
 
 

20.11.2013

«Гортаючи сторінки історії»
Зустріч з ветераном  Великої Вітчизняної війни

До 70-річчя визволення України від фашистських загарбників, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, відбулася зустріч з учасником бойових дій 4 Українського фронту, ветераном Великої Вітчизняної війни, інженером – полковником, письменником Царьовим Миколою Андрійовичем. Учні 10 класу школи № 218 почули багато цікавих сторінок з біографії ветерана: як 17-річний курсант московського артилерійського училища попав на фронт, про парад 41-го року на Красній площі у Москві, які бойові завдання  доводилося виконувати, за що отримав нагороди… Особливо багато питань у присутніх було про 72-денну оборону Києва та його визволення. Микола Андрійович не тільки розповідав, але й, за допомогою бібліотекарів,  використовував репродукції картин, мапи і фотоальбоми з книжкової виставки «Історія України словом, звуком, пензлем». А ще присутні мали змогу почути вірші про Київ воєнних часів у виконанні самого автора та ознайомитися з його книгами. Чудовий емоційний настрій було створено  завдяки музичному супроводу, особливо пісні «Хто ти є, Україно?».
 
 
 

28.10.2013

Дивовижний і чарівний світ мультиплікаційних героїв і фантастичних сюжетів захоплює не тільки дітей, а й дорослих. Тому зустріч з відомим художником - мультиплікатором  Вістгофом Олександром Павловичем привернула увагу користувачів бібліотеки ім. Ю.Гагаріна  різних вікових категорій. Це були вчителі, учні 5-Б класу №218 середньої школи, юнацтво. З захопленням  слухали присутні про природу і форми цього чарівного виду кіно, як робити мультфільми: мальовані, скульптурні, силуетні та комбіновані, про Уолта Діснея і про українські мультики…Олександр Павлович продемонстрував свій незвичайний фільм «Гармонія» (про творчість художниці Катерини Сапожкової) з анімаційним відеорядом, з чудовою музикою Вівільді і Моцарта. З великим  задоволенням присутні переглянули фрагменти інших мультиків, бо вони супроводжувались коментаріями художника-мультиплікатора. Велику допомогу в урозумінні природи анімації надали книги, про яки не тільки цікаво розповів бібліотекар, але й постійно, у своєї розповіді  звертався і лектор.
 
 
 
 
 

 
 

16.10.2013

«Жовтень фарби позичає,  Малювати всіх навчає»
(майстер – клас з петриківського розпису)
 
Майстер – клас з петриківського розпису, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, який відбувся в рамках спільного проекту з храмом свв. мчч. Адріана і Наталії,  зібрав шанувальників цього виду мистецтва різних вікових категорій. Це - учні Лісового масиву та їх батьки, вихованці підліткового клубу „Космос” освітньо - культурного центру „Дивосвіт”, районного «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями».
 
Під керівництвом досвідченого майстра Тріпецького В’ячеслава Валерійовича юні художники засвоїли першооснови розписів характерних елементів, технічні прийоми, старанно малювали «зернятко», «гребінчики» та нескладні композиції. А ще - усі зрозуміли, що головним в мистецтві, як і в будь-якому іншому ремеслі, є цілеспрямоване багаторазове повторення вправ. Але це не зупинило бажаючих малювати, бо простота виконання, виразність, яскравість кольорових барв, неабиякі можливості імпровізації, приваблюють.

 
 
Не залишилася поза увагою і яскрава виставка «У цьому дворку, як у вінку», на якою були представлені книги про декоративний розпис, про видатних митців, про техніку опанування цього виду мистецтва. А цікава розповідь бібліотекаря привернула увагу і дітей, і дорослих, які ще раз переконалися, що незважаючи на інші носії інформації, книга, друковане слово – най-надійний помічник в будь-якої справі.
 
 
 
Користувачі і співробітники бібліотеки дуже вдячні протоієрею храму свв. мчч. Адріана і Наталії отцю Роману за сприяння у проведенні цього заходу. 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter