Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

27.10.2017

«Врятуємо Чорне море»
Інтерактивне заняття
до Міжнародного дня Чорного моря

Я з морем одразу навік подружив
Хоча біля нього ніколи не жив.
Бо там на просторі, всі мрії мої
Про дальні походи, незнані краї.

В. Струтинський

Для четверокласників ЗНЗ №189 заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка» розпочалося розповіддю про Чорне море у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей.

Проект «Збережемо дивосвіт рідної країни» у переддень канікул - 27 жовтня, висвітлював важливу для України дату -  Міжнародний день Чорного моря, який відзначається щорічно 31 жовтня.
Інтерактивне заняття складалось із дослідів та спостережень, які демонстрували шляхи забруднення водних просторів сміттям. Учні дізналися про вселення у море перенесених видів з інших морів, про наслідки такого «сусідства». Експеримент з економією води під час чищення зубів сприяв розумінню учнями початкової школи важливості збереження води – єдиного і неповторного середовища існування річкових та морських мешканців.
Діти запропонували залучити всіх бажаючих допомогти морським просторам власними діями і вчинками та організувати проект «Не сміти!», де визвалися бути тренерами.

Цікаво і незабутньо провели час школярі!
 

19.10.2017

«Шкідливі звички. Як їх подолати?»
Заняття тренінг-класу «Гармонія»
 
Сьогодні тема шкідливих звичок актуальна як ніколи. Тому чергову зустріч у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей в рамках тренінг-класу «Гармонія» вирішили присвятити саме цій проблемі.

За допомогою педагога з «Центру у справах сім’ї та жінок» Наталії Федорівни Овсієнко підлітки намагалися з’ясувати, чому деякі звички можуть мати негативні наслідки. Йшлося не тільки про куріння та алкоголь, але й залежність від мобільних телефонів та інших досягнень техніки. Торкнулися й теми поведінки в громадських місцях.

Книги, представлені на виставці «Актуальна тема», допомогли проілюструвати розповідь лектора та зацікавили багатьох присутніх.

Сподіваємося, що учасники заходу зробили головний висновок: «Своєчасне інформування попередить проблему».

Бажаєте переконатися?
Запрошуємо до нашої бібліотеки!
 

18.10.2017

«Зберігаючи папір, зберігаємо природу»
Заняття гуртка «Капітошка»

Чи знаєте ви, що кожного четвертого четверга у жовтні щороку відмічають Всесвітній День без паперу? Юні любителі природи своє чергове заняття гуртка «Капітошка», у рамках проекту «Збережемо дивосвіт рідної країни», присвятили саме цій події. Цікаві факти з історії паперу допомогли бібліотекарям залучити присутніх до жвавого обговорення - чому важливо раціонально використовувати папір, де і як саме можливо його замінити. Використання у заході ігрових форм створили можливості для активної участі дітей та їх самостійної діяльності.
Не залишилися, звичайно, поза увагою і книжки. І не тільки природознавчого характеру. Дуже доречними виявилися твори українських письменників: «Мандрівники» Петро Козланюка, «Габріель і сталевий лісоруб» Дяченко, «Осінні сни клена» Василя Сухомлинського та інші.
А головне «капітошкінці» це зрозуміли, що один зі результатів захисту лісу –  це збереження паперу.
 

11.10.2017

«Осінь фарби позичає,
майструвати всіх навчає…»

Майстер - клас

Ось і осінь остаточно вступила в свої права! І не тільки з дощиком, хмарами та холодним вітром, але й з сонечком, різнокольоровим листям та глянцем каштанів.

Учасники творчої майстерні «Сонечко», яка  діє при бібліотеці для дітей  ім. Ю. Гагаріна, дуже полюбляють цю пору року за можливість використати різноманітні природні матеріали. Чергова зустріч, яка відбулася в бібліотеці 11 жовтня спільно з підлітковим клубом «Космос» освітньо - культурного центру «Дивосвіт», продемонструвала здібності дітей, їх фантазію та винахідливість. Зацікавили присутніх також книги, які можна використати при виготовленні подарунків своїми руками (а попереду свят так багато!).
Майстер –клас – це не тільки змістовне дозвілля, а й поштовх до читання, бо хто багато читає, той не тільки багато знає, але й багато вміє.

Бібліотека завжди чекає на вас!
 

06.10.2017

«Говорила мишка мишці:
до чого люблю я книжки!»

Театралізовані читання

Хто з дітлахів не любить слухати казки? Особливо разом з ляльковими персонажами, тобто коли відбувається театралізоване дійство.

Ось і цього разу, завітавши до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей, дошкільнята з задоволенням роздивлялись книжки та журнали, уважно розглядали ілюстрації, вгадуючи улюблених героїв, залюбки розповідала віршики. Дуже сподобалася юним артистам підтримка гномика Кузі та Потап Потапича.
А більш за все діти зраділи ляльковій виставі, де були задіяні не тільки герої творів Маршака, але й Зайчик- Вуханчик та курочка Лара. Вони дуже полюбляють книжки і порадили дітям скоріше вивчити усі літери, щоб швидше почати читати. Скільки вражень, емоцій! А головне – бажання знов відвідати це чудове місце – Бібліотеку.

Запрошуємо всіх!
 

03.10.2017

«Я так люблю співати!»
День музики

Чи знаєте ви, що низку свят жовтня відкриває Міжнародний день музики? Вже стало доброю традицією відзначати його у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей.
Учасники заходу взяли активну участь у вікторині. А головною подією став виступ вихованців дитячої музичної школи № 23. З яким задоволенням діти та дорослі дивилися чудовий концерт цього талановитого колективу! Спів, гра на сопілці, бандурі, баяні…, яскраві українські костюми…
Свято вдалося, бо надало не тільки гарного настрою, але й можливості дізнатись багато цікавого про музичні інструменти та книжки з мистецтва.
 

21.09.2017

«Все, чого душа запрагне, я створю»
Майстер – клас
 
«Якщо моя дитина
приділяє увагу спінеру, а не  планшету,
то це взагалі супервинахід»
(Вікіцитата)

Увага! У бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей знову відновило свою роботу творче об’єднання «Сонечко». Запрошуємо усіх бажаючих! Тут вас навчать експериментувати з різноманітними матеріалами та техніками, розвивати фантазію. А ще ви отримуєте задоволення, позитивні емоції та впевненість у своїх силах.
Ось подивіться, з яким захопленням діти створюють досить популярну останнім часом пальчикову іграшку – спінер. Для початку навчального року – це актуально, бо, як стверджують,  гаджети допомагають зосередитися і здатні зменшити хвилювання чи роздратованість. Як і сам процес їх створювання.

Вважаєте легше купити? А ви спробуйте зробити своїми руками!
 

10.06.2017

«Добре в тій родині, де усі єдині»
Family Fest

Літо - чудова пора відпочинку сім’єю не тільки за межами міста. У цьому змогли переконатися мешканці Лісового масиву, особливо діти та батьки, які завітали до оновленого парку Кіото на Family Fest - свято родини.
Не залишилися в стороні і бібліотеки Деснянського району, які завжди виступають активними учасниками усіх заходів. Яке ж свято без цікавої, яскравої дитячої книги! Зелені галявини розквітли різнокольоровими кульками та барвистими прапорцями, веселі дитячі пісні - надали чудовий фон святу та підштовхнули до ігор….
Але книги та веселі вікторини привернули увагу всіх, надавши можливість не тільки дітям, але й їх батькам продемонструвати свою ерудицію, начитаність, кмітливість. 

Щастя, здоров’я, миру і спокою вашим родинам!
Побільше вам сімейних свят!
 

07.06.2017

«Кодекс правильних батьків»
Тренінг - клас

Чергова зустріч, у рамках тренінг-класу «Гармонія», зібрала в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей батьків та вчителів. А трапилося це, як резонансний відгук на попередній однойменний тренінг зі старшокласниками про особливості родинних стосунків. І це не випадково, бо психологія дитячо-батьківських відносин цікава усім. За допомогою соціального педагога та психолога  Центру у справах сім’ї та жінок Овсієнко Наталії Федорівни вдалося досягти високої ступені емоційного включення та активної позиції учасників. А оскільки присутні виявилися дуже освіченими у питаннях виховання, тренінг було спрямовано не стільки на розвиток компетентності в спілкуванні батьків та дітей, скільки на подолання невміння або небажання відійти від заздалегідь прописаної, "затвердженої" ролі.
Велику допомогу у цьому зіграли книги, ретельно підібрані бібліотекарями. Висновки кожен зробив для себе сам, але головне – одне на всіх: «Чимало можна домогтися строгістю, багато чого - любов'ю, але найбільше - знанням справи і справедливістю», як зазначив Й. Гете.
 

07.06.2017

«Все, чого душа запрагне, я створю!»

Чудова виставка творчих доробок дітей з Центру соціально-психологічної реабілітації, що експонується у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, завжди привертає увагу усіх відвідувачів.
 Вихованці Центру - не тільки часті гості бібліотеки, але й учасники багатьох її заходів. Найулюбленіші з них – майстер – класи. Саме вони дають можливість не тільки продемонструвати свої здібності та повчитися у інших, але, насамперед, дають чудову можливість для спілкування.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter