Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

02.05.2019

«Пригодоманія Лесі Ворониної»
Творча зустріч

Нарешті у прихильників «Таємних Товариств» боягузів, брехунів та ботанів з’явилась можливість зустрітися, у літературній вітальні «Автограф», зі своєю улюбленою письменницею - Лесею Ворониною. Бо питань до пані Лесі накопичилось дуже багато. Наприклад, звідки беруться «перевертайчики», «заманюки» та інші «Нямлики»? І як уявляла собі письменниця своїх героїв? А чому такі «прикольні», а не страшні  «синьоморди»?...
Казкарка розповіла про детективно-пригодницькі історії своїх добрих та веселих персонажів, як зародився сюжет першої книжки та ще багато цікавого. Навіть поділилася незвичайним хобі – збором камінчиків, на яких згодом «ожили» Смугастий Равлик, смарагдовий дракон та інші герої.
Приємною несподіванкою було побачити, серед відвідувачів заходу, іншу відому українську письменницю Ірен Роздобудько, яку ми не забарилися запросити на наступну зустріч. Фото на згадку, автографи, нові книги...

Запрошуємо до нових зустрічей!
 

24.04.2019

«Створюємо особливі подарунки!»
Майстер – клас

Напередодні Великодніх свят юні майстри творчої студії «Дивограй» вирішили здивувати своїх друзів незвичайними подарунками.
Переглянувши кілька варіантів, діти зупинилися на моделюванні об`ємних пірамід ("сітчастої архітектури"). Використовуючи паперові трубочки та власну фантазію, учасники розділилися на команди та з задоволенням будували власні піраміди: торговельний центр, телерадіобашту, піраміду та вітряк. А надихали їх та допомагали у роботі керівники Дитячого архітектурного клубу «Cube ARCH Club», які отримали найкращу подяку - «Хочемо ще!».

 

23.04.2019

Поради «Маленького принца» 
      Екоурок
         З приходом весни юним любителям природи додалося більше клопоту: зберегти першоцвіти, подбати про птахів та інше. Пам’ятаєте, як казав Маленький принц? «Встав вранці, умився, привів себе до ладу —  й одразу ж упорядкуй свою планету».
 
 

           Тому чергове заняття гуртка «Лісовичок», за проектом «Я – за природу!», вирішили присвятити найдобрішій казці Антуана де Сент-Екзюпері. Виявилося, що незважаючи на дуже юний вік учасників, з «Маленьким принцом» знайомі усі. Діти з задоволенням згадували та пояснювали своє розуміння його висловлювань, зачитували улюблені фрагменти з казки, навіть створили свою «Троянду».
 
 

            А ви пам’ятаєте мудрі поради «Маленького принца»? «Кожна людина повинна прагнути до своєї планети», «Ми відповідаємо за тих, кого приручили», «У кожної людини свої зірки»… Так сучасно звучить, особливо - до Дня Землі!
 
 

16.04.2019

«Байдужість до природи - це байдужість до власної долі»
Екокалейдоскоп
 
До Дня екологічних знань, у рамках проекту «Я – за природу», в бібліотеці відбулася зустріч з екологом Громадської організації Центру екологічних ініціатив «Екодія» Іриною Ставчук.
Особлива увага була приділена питанню «парникового ефекту», хиткому балансу між зростаючими потребами людства та вичерпністю ресурсів планети. За допомогою виразних прикладів відеоряду, пані Ірина продемонструвала наслідки катастроф та низку екозаходів, необхідних для життя, закликала приєднуватись до волонтерів екологічної сфери.
Учні, у ролі «вчених екологів», мали можливість запропонувати кроки по захисту довкілля. Друга команда – «прихильники іншої точки зору» – активно заперечували вплив людини на природу. Це стимулювало цікавість присутніх до проблем навколишнього середовища та надало заходу яскравих емоцій.
 

15.04.2019

«Google  - вектор»
Інтернет – лабораторія
 
Зустріч прихильників сучасних технологій, до Дня Інтернету, в бібліотеці виявилася дуже плідною, корисною і цікавою.

Презентація історії Інтернету зацікавила учнів та підштовхнула до активної дискусії. Багато суперечок викликав вислів Пабло Пікассо, що «Комп’ютери марні. Вони всього лише можуть давати вам відповіді». «Експертам» прихильників різних точок зору довелося згадувати і про «найбільший архів світу» та  його можливості, і про «ілюзію спілкування», «аватарки», «ніки» та багато іншого.

Учасники ділились своїми улюбленими ресурсами для розваг та відпочинку, а бібліотекарі - тими, які допоможуть в саморозвитку та правилам безпечної роботи у мережі, блогами корисної інформації.
Сучасна бібліотека нерозривно пов’язана з Інтернетом. Наші бібліотекарі вирішили запровадити Інтернет – лабораторію.
Разом з дітьми досліджували:
Інтернет це добре?

Коли і в якій кількості безпечно споживати інтернет.

Які ресурси допомагають в навчанні, роботі?

А які навпаки шкідливі!

Бібліотека чи інтернет? Тепер таке питання не актуальне – Бібліотека доповнить інтернет а інтернет доповнить бібліотеку!
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter