Бібліотека №119

12.02.2019

«Любімо світ, в якому живемо»
Природознавча мандрівка
 
«Давайте будем все оберігати:
Джерела, ріки, квіточки малі.
Любить всім серцем й завжди пам’ятати,
Що ми є часточка природи на Землі.»

Надія Красоткіна
 
Є серед нас люди, котрі немовби чують та розуміють голоси дерев і трав, звірів і птахів та розкривають їх таємниці і загадки. Саме такою незвичайною людиною був дитячий письменник Віталій Біанкі, який створив більше 300 казок, оповідань та повістей для дітей – справжню енциклопедію природи.

З нагоди 125-річчя від дня народження чудового письменника-природознавця за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури» до бібліотеки завітали вихованці ДНЗ № 176.

Захоплюючий світ живої природи відкрили для себе малята, слухаючи розповідь бібліотекаря та уривки з казок Віталія Біанкі. Діткам було дуже цікаво дізнатися більше про життя тварин, птахів та рослин, яких вони можуть зустріти на подвір’ї свого будинку, на березі річки, мандруючи лісом або затишним парком. Адже письменник ставив собі за мету не лише розважати, а й навчати дітей. Він довів, що література для найменших читачів може бути не тільки цікавою, а й корисною, вчив їх добру та любові до навколишнього світу.
Залюбки дошкільнята взяли участь у грі «Відшукай тваринку» та, серед підібраних бібліотекарями м’яких іграшок, знаходили звірят, що мешкають в Україні.
Малюки із задоволенням переглядали мульт-калейдоскоп за повчальними оповіданнями письменника-ювіляра, обирали для читання книжечки про природу з добірки «І круглий рік цвіте краса». А на завершення природознавчої подорожі майбутні захисники природи уважно прислухалися до слів бібліотекаря:

«Пелюстки розкривають квіти,
І соловейко п’є росу.
Ми серед цього дива, діти,
Учімось бачити красу.»
 

17.01.2019

«Гіпсові фігурки своїми руками – легко!»
Заняття гуртка «Творчість юних»

       17 січня у бібліотеці № 119 для дітей відбувсямайстер-клас із розпису гіпсових фігурок. Надворі зараз зимно, не вистачає яскравих фарб, тож юні митці вирішили додати їх за допомогою творчості. А секретам майстерності відвідувачів навчала викладач Лідія Окушко.
 
 

      І вже незабаром бібліотека перетворилася на іграшковий міні-зоопарк із хижими левами, милими ведмедиками, мудрою тітонькою Совою, веселим гіпопотамом, різнокольоровими комашками та незвичайними жителями підводних глибин. Кожен із дітей створив свій власний неповторний витвір та охоче хизувався ним.
 
 

     Усі відчули себе справжніми художниками. Чудовий творчий процес захопив навіть самих непосидючих дітлахів. А бібліотека із задоволенням завжди підтримує цю зацікавленість та дає можливість дітям розвивати фантазію і художні здібності.
 
 



 
 

27.12.2018

«Знов іде до вас, малята, Новорічне славне свято»
Голосні читання

    У чудовий зимовий день бібліотека завітала до маленьких вихованців груп із вадами мовлення ДНЗ № 176.
     Слухаючи бібліотекаря, малюки із радістю поринули у дивовижний та захопливий світ зимових казок. Вони ніби перенеслися до засніжених лісових галявин, де височать стрункі красуні-ялинки, на зустріч із Дідом Морозом та Снігуронькою. А від казочки про те, як звірята дружно ліпили сніговика, діти були просто у захваті! Вона навчила їх, як важливо допомагати одне одному та спільними зусиллями досягати мети.
 
 

    Дуже сподобалися діткам веселі колядки та щедрівки, які вони навіть почали вчити напам’ять, щоб у чарівний Різдвяний вечір порадувати своїх рідних. Яскраві ілюстрації, що ніби оживали на сторінках книжок, тільки доповнили чудові враження дошкільнят.
     Дітей охопив передноворічний настрій. Вони навперебій розповідали, як готуються до свята, як прикрашали із батьками ялинку. Кожен мріє знайти під ялинкою святковий подарунок, та головне – усі дітки очікують багато веселощів, пустощів і сміху, адже зима – це казкова пора!

 
 

20.12.2018

«Новорічні прикраси з шишок»
Заняття гуртка «Творчість юних»

    Улюблені зимові свята вже розпочалися в Україні. А до новорічних свят хочеться по-особливому прикрасити ялинку, додати до традиційних ялинкових куль і золотистої мішури щось нове та незвичайне.
 
 
 

   Тому відвідувачі бібліотеки із задоволенням робили новорічні іграшки з шишок. Виявляється, це чудовий природний матеріал, який можна знайти під час прогулянки в лісі.
    Різнокольорові намистинки, яскраві стрічки, блискітки та художня фантазія допомогли юним майстрам перетворити соснові шишки на дивовижні прикраси. А натхнення у цій роботі додавали поезії про зиму, які діти пригадували разом із бібліотекарями.
    І вже незабаром святкову ялинку у бібліотеці прикрасили нові іграшки, з любов’ю виготовлені та подаровані читачами.
 
 

19.12.2018

«Святий щедрий Миколай йде щороку в рідний край»
Святкова мандрівка
за проектом «Два храми духовністю єдині»
 
«Ще ніхто його не бачив,
Та у ліжечка дитячі
Він кладе під подушки
Подарунки і книжки», -
 
Так загадково розпочали бібліотекарі зустріч, присвячену улюбленому святу дітлахів - Дню Святого Миколая. А вихованці груп з вадами мовлення ДНЗ № 176, яких запросили до бібліотеки, не забарилися із правильною відповіддю і залюбки привітали «посланця» від Миколи-Чудотворця – священика Храму святих мучеників Адріана та Наталії протодиякона Василія Склезя.
«Високо-високо в небі у зимову ніч 19 грудня можна почути срібні дзвіночки - то на санчатах їде Святий Миколай. Їдуть золоті санчата поміж зірочками, переїжджають із хмарки до хмарки, дзвоники ніжно дзвонять, а місяць весело посміхається. Кожній чемній дитинці кладе Чудотворець під подушечку бажані подарунки», – зачаровано маленькі гості слухали отця Василія, який розказав про добрі та милосердні вчинки Миколи-Угодника.
 
Охоче дошкільнята спілкувалися із священиком, розповідали, які гостинці отримали вдома, як себе поводили. Зацікавлено малята переглянули книжечки та мультфільм про Святого Миколая.
 
І яка ж радість була на дитячих обличчях, коли дошкільнята отримали «миколайчики» за свої старання і вихованість! Дітки запам’ятали, що чудеса відбуваються там, де у них вірять. Адже Чудотворець приносить більший дар, ніж вимріяна забавка та солодощі. Він несе доброту і чуйність, вселяє в юні серця любов до ближніх, нагадує про традиції рідного народу.
 

12.12.2018

«Книжкове новосілля»
День нової книги

Нові книги у бібліотеці – це завжди подарунок для читачів.
Бібліотекарі залюбки знайомили відвідувачів з книжковими новинками.
Передусім звернули особливу увагу на книги патріотичного напрямку: «Війна і міф. Невідома Друга світова», «Велика війна 2014» Михайла Слабошпицького, «Сині води» Володимира Рутківського, «Мальована історія незалежності України» братів Капранових та інші.
   Дуже зацікавила читачів література для підлітків, зокрема, книги «Тринадцятий місяць у році» Галини Кирпи, «Літак в небі» Тараса Шила, «Чат для дівчаток» Галини Ткачук та Оксани Лущевської. А на маленьких читайликів у бібліотеці чекають особливі книжкові цікавинки.
Запрошуємо усіх поціновувачів читання до бібліотеки!

 
 

12.12.2018

«Вартовий рідного слова»
Заочний літературний музей
 
«Віддав себе я праці без вагання:
Я йшов туди, де розум посилав.»

Борис Грінченко
 
Днями українська спільнота відзначила 155-річний ювілей від дня народження видатного українського письменника, педагога, літературознавця, громадського діяча Бориса Грінченка.

З цієї нагоди 12 грудня учні 7-х класів ЗЗСО № 190 відвідали бібліотеку  та здійснили віртуальну екскурсію залами Музею Бориса Грінченка, який працює у Київському університеті імені Бориса Грінченка. А провідником у цій зустрічі стала директор музею Антоніна Мовчун - відома українська письменниця, заслужений вчитель України, мовознавець та невтомна дослідниця життя і творчості славетного Митця Слова.
«Коли б Борис Грінченко уклав тільки «Словник української мови» і більше нічого не зробив, то й за цю працю у цивілізованого народу він заслужив би золотий пам’ятник», - так почала свою розповідь Антоніна Іванівна.

Перед школярами розкрилися нелегка доля та тернистий шлях справжнього патріота України. Підлітків вразило, що не зважаючи на переслідування владою за популяризацію української мови і культури, він був відданий своїй справі, займався освітньо-педагогічною діяльністю, писав п’єси, прозу, поезію, публіцистику і залишив творчий доробок у кілька десятків томів.

Безліч запитань, які виникли у читачів під час спілкування з Антоніною Мовчун, виявила небайдужість та зацікавленість непересічною особистістю Бориса Грінченка. А бібліотекарі запропонували для читання твори видатного українського письменника, пройняті щирою любов’ю до України, вболіванням за прийдешнє рідного народу.
 

26.11.2018

«Сонячна країна Миколи Носова»
Літературна подорож
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»

     Вже не одне дитяче покоління дружить із героями талановитих книжок Миколи Носова. Як і багато знаменитих письменників, він спочатку вигадував казки та оповідання для свого маленького сина, а потім з’явилося бажання писати про дітей і для дітей.
    З нагоди 110-річчя від дня народження відомого письменника – уродженця Києва – до бібліотеки завітали вихованці групи з вадами мовлення ДНЗ № 176.
   Залюбки малята слухали оповідання «Живий капелюх» та за допомогою іграшок взяли участь у веселій грі, «визволяючи» кошенятко із несподіваного полону. Із задоволенням дошкільнята переглядали мультфільм «Бобик у гостях у Барбоса» про двох чотирилапих розбишак та тішилися з їх витівок.
   Вдосталь насміявшись та награвшись, дітки охоче гортали сторінки яскравих дитячих журналів. А книжкова викладка «Талант, відданий дітям», ознайомила з іншими героями творів Миколи Носова, зокрема, із хвалькуватим непосидою Незнайком та його друзями-коротульками.
   Сподіваємось, що осяяні сонячним гумором, ці книжки захоплять наших маленьких читачів, як колись і їх батьків, радісною та невтомною вигадкою!
 

20.11.2018

«Дивовижна мандрівка із Сельмою Лагерльоф»
Медіа-мандрівка
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»


«Доки дітям весело читати цю книгу –
вона перемагатиме!»

Сельма Лагерльоф

    Напевно, усім дітям подобаються уроки, коли матеріал викладається цікаво, неординарно, навіть, художньо. Саме такою вчителькою, що відкривала своїм учням навколишній світ, розповідаючи чарівні оповідання, була видатна шведська письменниця Сельма Лагерльоф.
   З нагоди 155-річчя від дня народження першої жінки-лауреата Нобелівської премії з літератури до бібліотеки були запрошені учні 3-х класів ЗЗСО № 213.
 
 
 

   Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися про мужність і цілеспрямованість письменниці, яка стала дуже відомою дітям багатьох країн завдяки своїм талановитим творам, зокрема, повісті-казці «Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми».
    Для учнів стало несподіванкою, що ця книга була створена як підручник з географії рідного краю на замовлення Шведського товариства вчителів. Сподобалися дітям ілюстрації художників Катерини Іванової, Сергія Набутовського до казки про хлопчика Нільса, представлені на книжковій викладці «Казки управляють життям!». Переглядаючи чудовий мультфільм «Зачарований хлопчик», читачі разом із головним героєм вирушили у подорож та відвідали різні куточки Швеції, зазнаючи безліч найдивовижніших пригод і знайомлячись із географією та історією скандинавської країни.
    Мудра й добра, ця книжка навчає любити рідну землю, пробуджує бажання пізнавати нове, невідоме – такий висновок зробили наші читачі на завершення цікавої медіа-подорожі.
 
 

15.11.2018

«Вишивка нитками муліне»
Заняття гуртка

«В небі сонця золотий клубочок
Розсипає нитки промінні,
Їх збирають рученьки дівочі
І гаптують цвіт на полотні.»

Максим Рильський


    У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Це улюблений і здавна поширений різновид народної творчості. Адже для вишивання не потрібно складних пристосувань. Умінню серцем відчувати навколишню красу й відтворювати її в узорах кожна дівчина змалечку вчилась у своєї матері, бабусі.
 
 
 

    А у бібліотеці № 119 для дітей майстерності вишивання відвідувачів навчала викладач Лідія Окушко. За допомогою лише голки й нитки на простому полотні юні рукодільниці створювали яскраві узори та залюбки демонстрували результати своїх старань.
 
 
 

    Тематична добірка літератури, підготовлена бібліотекарями, представила, зокрема, книги «Український Всесвіт» Анжеліки Рудницької, «Українська вишивка» Тетяни Кара-Васильєвої, «Узори, повернуті в Україну» Ольги Загородньої, що знайомлять не тільки із секретами української вишивки, а і з історією цього давнього та вічно молодого мистецтва.Сподіваємось, що вони допоможуть юним майстриням і надалі з натхненням опановувати це чудове рукоділля!

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter