Бібліотека №119

22.03.2018

«Слово наше рідне – слово українське»
Мовознавча подорож

«І кажуть мудрі:
«Мова – це людина».
У мови є і серце, і вуста,
І є ім’я красиве – Україна.»
Микола Сом

22 березня у бібліотеці № 119 для дітей знову звучало чарівне літературне слово. На зустріч із учнями третього класу СШ № 213 завітала Антоніна Мовчун – відома мовознавець, письменниця, викладач Національного університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.
Антоніна Іванівна розповіла дітям про значення мови і слова у житті людини. Школярі пригадали, що образливе слово може нанести непоправну душевну рану, а приємне – навпаки, окрилити. Тому, зауважила письменниця, дуже важливо слідкувати за своїми словами, ретельно їх обмірковувати, перш ніж сказати, та бути толерантними і стриманими.


Дітям було дуже цікаво спілкуватися із  Заслуженим вчителем України,  дізнаватися нові цікаві факти про рідну мову, походження слів. Школярі наввипередки відгадували загадки та залюбки брали участь у конкурсі виразного читання поетичних творів Антоніни Мовчун. Вони дуже емоційно та із захопленням сприймали інформацію, хотіли дізнатися все більше і більше.
Особливо зворушливою виявилася зустріч Антоніни Іванівни з її ученицею, а нині – класним керівником юних відвідувачів, Оксаною Миколаївною. Вчитель та учениця були неймовірно раді бачити одна одну. Антоніна Мовчун зауважила, що пишається тим, що вивчила таку відповідальну людину, яка зараз вже сама передає свій досвід та знання новому поколінню.
 
А юні представники цього покоління, сподіваємося, завжди будуть шанувати рідну мову та людей, які долучають до краси українського літературного слова своїх читачів.
 

20.03.2018

«Письменник читає дітям»
Літературне рандеву
до Всеукраїнського тижня дитячого читання

Що може бути цікавішим для юних читачів, ніж зустріч із сучасним письменником? Таку можливість 20 березня, напередодні Всеукраїнського тижня дитячого читання, надала бібліотека № 119 своїм відвідувачам – учням 3-х класів СШ № 152 та № 190.  А особливим гостем став відважний моряк-підводник, героїчний офіцер, викладач Київського військового ліцею імені Івана Богуна та… неперевершений дитячий письменник Анатолій Грищук.

Анатолій Володимирович розповів школярам про свою творчість, зачитав їм уривки зі своїх книжок, відповів на чисельні питання юних книголюбів.

Особливо дітей цікавило, чому ж мужній капітан вирішив поринути у казковий світ дитячої літератури. «Я отримую величезне задоволення від зустрічей із такими небайдужими та допитливими читачами, від радощів, які дарую дітям, коли бачу їх сяючі, щасливі очі», - відповів письменник.

Із задоволенням він презентував свій новий твір «Пригоди козака Сивого», який щойно вийшов з друку. Учні залюбки долучилися до захопливих пригод юних українців-патріотів, які борються зі злом та перемагають.
Для кожного Анатолій Володимирович підписав книжечку, залишивши зворушливі, теплі слова.

Діти щиро подякували письменникові та побажали щастя, нагадавши, що 20 березня - Міжнародний день щастя.
 

15.03.2018

«Розпис гіпсових фігурок»
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»

15 березня у бібліотеці №119 для дітей панувала атмосфера цілковитої  творчості та старань. Юні відвідувачі разом із викладачем дитячого клубу «Гармонія» на майстер-класі опановували техніку розмальовки гіпсових фігурок - одного з найбільш цікавих видів декоративно-прикладної творчості.
Діти із задоволенням поринули у світ яскравих кольорів та незабутніх емоцій, які отримали в процесі створення власних шедеврів. Вони ретельно промальовували кожну деталь, тим самим створюючи власний неповторний персонаж та відчуваючи себе справжніми художниками. Майстер-клас поєднав у собі цікаве і захопливе заняття та своєрідний сеанс арт-терапії, який допоміг зосередитись на чомусь приємному.

Наприкінці юні творці не могли натішитися чудовими яскравими персонажами, яких вони створили власноруч! Адже як приємно спостерігати, як звичайна гіпсова фігурка перетворюється у твоїх руках на яскравого метелика, що ніби от-от розправить крильця та полетить?
 
 
А головне – дітям таке заняття не набридає, тому що усі фігурки – різні, фарби – кольорові, а кожен новий витвір – не схожий на попередній.


І бібліотека завжди намагається підтримувати таку цікавість та допомогти дитині знайти шляхи втілення її творчого задуму.
 

13.03.2018

«Віршів віночок від Тараса Шевченка»
Поетична година

13 березня учні 2 класу СЗШ № 207 у бібліотеці № 119 для дітей згадували та вшановували великого сина українського народу, видатного поета, мислителя, художника Тараса Григоровича Шевченка.

Юні відвідувачі уважно слухали розповіді бібліотекаря про нелегкий  життєвий шлях великого поета, гортали збірки його поезій для дітей з книжкової виставки «Тарасе! Ти окрилював серця, ти Україну й світ заполонив». Захопили школярів і неперевершені картини майстра пензля Тараса Григоровича.
 
Із натхненням діти зачитували та декламували напам’ять улюблені вірші великого поета, відчуваючи, які емоції він вкладав у кожен рядок, у кожне слово своїх творів. За виразне та чуттєве читання віршів Тараса Шевченка школярі отримали заохочувальні призи від бібліотеки – цікаві книжечки.


Мультфільм про творчу спадщину Великого Кобзаря не залишив байдужим нікого. Учні із задоволенням ділилися враженнями після його перегляду.

Дуже зацікавила дітей добірка робіт юних художників - читачів бібліотеки - за мотивами творчості Тараса Шевченка та їх бачення його поезії.

Тож читаймо, друзі, Шевченка! Шевченко невичерпний довіку!
 

06.03.2018

«Добрий світ дитячої поетеси»
Голосні читання
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»

«Від малої дитячої книжки інколи в
свідомості дитини залягає слід на все життя»
Наталя Забіла

До 115-річчя від дня народження відомої української письменниці Наталі Забіли бібліотекою №119 для дітей було проведено голосні читання для вихованців спецгрупи ДНЗ № 176. Діти познайомилися з творчістю  відомої  української дитячої письменниці, яка 60 років служила дитячій музі та видала понад 200 книжок для дітей.

Залюбки малята слухали віршики зі збірок «Веселий корабель», «Олівець-малювець», «Про малят і про звірят», що весело і цікаво розповідають про світ рідної природи, світ дитячих мрій, вчать правил поведінки, виховують повагу до старших. Також, напередодні жіночого свята, бібліотекарі допомогли діткам вивчити віршики-привітання, які стануть сюрпризом для мам. Поезії Наталі Забіли легко запам’ятовуються, діти охоче сприймають мудрі поради письменниці.

У наш складний і бурхливий час, коли стрімко зростає потік інформації, що його отримує дитина з різних джерел, твори поетеси з честю витримують випробування на подальше життя. Їх і донині читають, знають та люблять!
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter