Як скоротити використання пластику та зробити свій внесок у захист природи дізналися маленькі відвідувачі бібліотеки № 119 під час екологічного барометру «Скажи пакету – НІ!», що відбувся у Всесвітній день без поліетиленових пакетів.
Голосні читання віршів про природу, корисні ідеї щодо збереження довкілля з книги Олени Ольховської «Уроки ЕКО-мислення маленької По», пізнавальна презентація «Альтернатива пакетам», анімаційний фільм «Сортування сміття» із серії «Маленьке містечко», ігри-дослідження «Екологічний детектив» та «Сортувальна станція» - майбутні екозахисники отримали безліч порад щодо дбайливого ставлення до природи та планети Земля.
|
До Дня Конституції України бібліотека № 119 провела патріотично-правову ігротеку «Один Закон для всіх українців» для вихованців ДНЗ № 534. Пізнавальна розповідь бібліотекарів «Я і Конституція», голосні читання «Моя країна - Україна», гра-діалог «Мої права. Мої обов’язки», патріотичні розмальовки «Символи України» - юні читачі зробили свої перші кроки стежинкою правознавства та ознайомилися з таким важливим документом, як Конституція України.
Під час Національного тижня читання бібліотека № 119 провела для маленьких читачів літературно-мовний єралаш «Словограй Ігоря Січовика» з нагоди 80-річчя від дня народження українського дитячого письменника.
Дітям до вподоби стали кумедні та пізнавальні віршики із серії «Ґарбузова рідня», з гумором написані автором. Книжкова добірка «Весела грамота», мовна гра «Закінчи віршик», загадки-відгадки «Дивокрай», розмальовки «Знайди літери алфавіту» - дошкільнята залюбки поповнили свій словничок рідної мови, поліпшили образне мислення та навички читання.
|
З нагоди Міжнародного дня блогера бібліотека № 119 провела для своїх читачів інтернет-щоденник «Створюємо свій контент».
Презентація про види блогів та платформи «Від YouTube до TikTok», корисні поради «Як знайти свою унікальну тему», бліц-блог «Безпека в інтернеті» - молоді книголюби дізналися, як обрати платформу та створити цікавий контент, вчилися оформлювати свої пости за допомогою фотографій та ілюстрацій.
А практикум «Я - автор книгоблогу» заохотив підлітків не лише читати, а й аналізувати прочитане, формулювати власні думки та висловлювати їх публічно, рекомендувати свої літературні уподобання ровесникам. Адже це чудовий спосіб розвинути навички критичного мислення, письма та цифрової грамотності, які є надзвичайно важливими у сучасному світі.
На занятті гуртка «Етнопалітра», організованого для знайомства юних читачів з нематеріальною культурною спадщиною України, бібліотека № 119 провела народознавчі замальовки «Кольори опішненської кераміки».
Книжкова добірка «Традиції українського гончарства», віртуальна екскурсія «Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному», презентації «Краса керамічного мистецтва Полтавщини» та «Барвисті візерунки» - відвідувачі дізналися про історію та особливості опішненського гончарного промислу, його символіку та значення у житті українців. А на майстерці «Прикрасимо глечики» діти намагалися відтворити цей неповторний декоративний розпис, вкладаючи в яскраві малюнки свої мрії про нашу квітучу, мирну Батьківщину. Адже коли націю намагаються знищити, її мистецтво стає фортецею!
|
|