Бібліотека №119

03.07.2025

   Як скоротити використання пластику та зробити свій внесок у захист природи дізналися маленькі відвідувачі бібліотеки № 119 під час екологічного барометру «Скажи пакету – НІ!», що відбувся у Всесвітній день без поліетиленових пакетів.
 
 

   Голосні читання віршів про природу, корисні ідеї щодо збереження довкілля з книги Олени Ольховської «Уроки ЕКО-мислення маленької По», пізнавальна презентація «Альтернатива пакетам», анімаційний фільм «Сортування сміття» із серії «Маленьке містечко», ігри-дослідження «Екологічний детектив» та «Сортувальна станція» - майбутні екозахисники отримали безліч порад щодо дбайливого ставлення до природи та планети Земля.
 
 
 
 
 

26.06.2025

 
До Дня Конституції України бібліотека № 119 провела патріотично-правову ігротеку «Один Закон для всіх українців» для вихованців ДНЗ № 534. Пізнавальна розповідь бібліотекарів «Я і Конституція», голосні читання «Моя країна - Україна», гра-діалог «Мої права. Мої обов’язки», патріотичні розмальовки «Символи України» - юні читачі зробили свої перші кроки стежинкою правознавства та ознайомилися з таким важливим документом, як Конституція України.
 
 

19.06.2025

 
Під час Національного тижня читання бібліотека № 119 провела для маленьких читачів літературно-мовний єралаш «Словограй Ігоря Січовика» з нагоди 80-річчя від дня народження українського дитячого письменника.
Дітям до вподоби стали кумедні та пізнавальні віршики із серії «Ґарбузова рідня», з гумором написані автором. Книжкова добірка «Весела грамота», мовна гра «Закінчи віршик», загадки-відгадки «Дивокрай», розмальовки «Знайди літери алфавіту» - дошкільнята залюбки поповнили свій словничок рідної мови, поліпшили образне мислення та навички читання.
 

13.06.2025

   З нагоди Міжнародного дня блогера бібліотека № 119 провела для своїх читачів інтернет-щоденник «Створюємо свій контент».
 
 

   Презентація про види блогів та платформи «Від YouTube до TikTok», корисні поради «Як знайти свою унікальну тему», бліц-блог «Безпека в інтернеті» - молоді книголюби дізналися, як обрати платформу та створити цікавий контент, вчилися оформлювати свої пости за допомогою фотографій та ілюстрацій.
 
 
 
   А практикум «Я - автор книгоблогу» заохотив підлітків не лише читати, а й аналізувати прочитане, формулювати власні думки та висловлювати їх публічно, рекомендувати свої літературні уподобання ровесникам. Адже це чудовий спосіб розвинути навички критичного мислення, письма та цифрової грамотності, які є надзвичайно важливими у сучасному світі.
 
 

09.06.2025

 
На занятті гуртка «Етнопалітра», організованого для знайомства юних читачів з нематеріальною культурною спадщиною України,  бібліотека № 119 провела народознавчі замальовки «Кольори опішненської кераміки».
Книжкова добірка «Традиції українського гончарства», віртуальна екскурсія «Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному», презентації «Краса керамічного мистецтва Полтавщини» та «Барвисті візерунки» - відвідувачі дізналися про історію та особливості опішненського гончарного промислу, його символіку та значення у житті українців. А на майстерці «Прикрасимо глечики» діти намагалися відтворити цей неповторний декоративний розпис, вкладаючи в яскраві малюнки свої мрії  про нашу квітучу, мирну Батьківщину. Адже коли націю намагаються знищити, її мистецтво стає фортецею!
 

05.06.2025

 
У Міжнародний день боротьби з карієсом дитяча бібліотека № 119 запросила своїх наймолодших відвідувачів до інтерактивної подорожі «Щоб не боліли зубки».
Розмова про правила особистої гігієни, книжкова добірка «Від зубної щітки до здорової усмішки», вікторина «Галявина корисних продуктів», гра-практикум «Чистимо зуби», мультфільм «Поради Веселого стоматолога», майстер-клас «Білосніжні зубки» - дошкільнята в ігровій формі дізналися про значення зубів для організму людини та важливість щоденного догляду за ними.
 

26.05.2025

 
З нагоди Дня Києва у дитячій бібліотеці № 119 відбулася краєзнавча подорож для вихованців з особливими освітніми потребами ДНЗ № 176.
Вірші та загадки про Київ і нашу Батьківщину, вікторина-гра «Що я знаю про Київ та його символи?», анімаційний фільм із серії «Книга-мандрівка. Україна» - дошкільнята цікаво й пізнавально відзначили важливу подію для улюбленого міста та поповнили свої знання з місцевого країнознавства. А листівки-логотипи столиці, створені на майстер-класі, стали дитячими привітаннями нескореному Києву.
 

23.05.2025

   Під час Національного тижня безбар'єрності бібліотека № 119 провела годину спілкування «Київ безбарє'рний» для учнів 4 та 5 класів.
   У доступній формі бібліотекарі розповіли дітям про важливість інклюзії, рівних можливостей та створення безбар'єрного простору для всіх мешканців Києва.
 
 
 
   Дискусія у форматі «відкритий мікрофон» з ідеями щодо покращення міського простору, презентація книг «Суперлюди. Технології незламності» та «Київ. Неймовірні історії великого міста»,  інтерактивний квест «Топ 10 маршрутів доступності», анімаційний фільм «Київ» із серії «Україна.
 
 
 
  Нескорені міста», філворд «Місто моєї мрії» - школярі дізналися, як кожен може долучитися до побудови більш дружнього та відкритого суспільства. Адже кожна людина унікальна, і якщо вона якось відрізняється від інших, це не є недоліком, це - її суперздібність! І цій людині потрібні підтримка, розуміння та прийняття.
 
 

22.05.2025

 
З нагоди Дня слов’янської писемності і культури працівники дитячої бібліотеки № 119 запросили учнів ЗЗСО № 213 до пізнавальної мандрівки у світ мовних цікавинок.
 
Конкурс «Друзі мови», дидактичні ігри «Склади речення за піктограмами», «Аз, буки - бери граматику в руки» - юні читачі дізналися, як формувалася слов’янська писемність, перевірили свої знання з української мови та літератури, позмагалися в ерудиції та швидкому мисленні. А на писемній майстерні «Чарівні літери» діти опанували базові елементи давнього письма та створили особливі роботи зі своїм ім’ям, написаним старослов’янськими буквами.
 

19.05.2025

   З нагоди Міжнародного дня віртуальних помічників бібліотека № 119 влаштувала для відвідувачів ІТ-лабораторію «Медіатека голосових асистентів».
 
 

   Презентація «Знайомтеся - віртуальні помічники», вікторина «Хто тут найрозумніший?», завдання на уяву «Мій асистент» допомогли юним користувачам дізнатися більше про роботу чат-ботів, розібратися у плюсах і мінусах функціоналу кожного з месенджерів та визначити алгоритми штучного інтелекту для імітації людських розмов.
 
 
 
  А нещодавнє свято вишиванки заохотило читачів до створення на папері персонального помічника у сорочці-вишиванці, яку діти оздобили кольоровими візерунками, відтворивши традиційні мотиви української культури та додавши свої творчі акценти.


 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter