Бібліотека №119

08.11.2018

«Замки та фортеці України –
хранителі історії нашої Батьківщини»

Віртуальна мандрівка
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»
 
«Ції фортеці мури кам’яні, були колись лицарству за домівку і за твердиню в битвах,» - такими віршами відомої української поетеси Ліни Костенко розпочали бібліотекарі історичну подорож для учнів, які завітали до бібліотеки.

Немовби щезла завіса століть, і перед школярами відкрилися таємниці буремної минувшини українського народу, що тісно пов’язана з її мовчазними свідками – замками та фортецями, стіни яких так багато чули,  вежі яких так багато знають.
Із цікавістю школярі дізналися, що волинський князь Вітовт Великий у Луцькому замку скликав перший Європейський саміт, що мукачівський замок Паланок обороняла жінка-воїн княгиня Ілона Зріні, що Хотинська фортеця врятувала Західну Європу від турецьких загарбників, а коридорами Підгорецького замку, нібито, блукають привиди.
Відео-сюжет «Легендарні замки України» розповів читачам про інші могутні твердині, мури яких упродовж століть давали відсіч завойовникам та які й досі пам’ятають усіх своїх славетних лицарів та звитяжних полководців. Героїчний мультфільм долучив до часів славетного князя Святослава, коли захист своєї батьківщини від чужинців був великою честю для самих юних добровольців. А книжкова добірка «Оповиті легендами і віками: замки, палаци, фортеці України» ознайомила з тематичною літературою із фонду бібліотеки.

Школярі зрозуміли, що замки і фортеці України – це кам’яний літопис, який розповість захопливі історії кожному, хто забажає їх почути. Тому дуже важливо пам’ятати та шанувати історичну спадщину свого народу, його безцінні пам’ятки.
 

25.10.2018

«Батурин – легендарна гетьманська столиця»
Відео-екскурсія
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»


«Історія – скарбниця наших діянь,свідок
минулого,приклад і повчання для сьогодення,
застереження для майбутнього.»
                Мігель де Сервантес
 
      25 жовтня читачі бібліотеки відкрили чергову сторінку в історії України – здійснили відео-екскурсію до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Школярі перенеслися у Батурин XVII-XVIII століть – найяскравішу пам’ятку козацької доби, а стрибок у часі їм допомогли зробити бібліотекарі, які підібрали відео-сюжет та цікаву літературу.
 
 
 

     Мандрівка місцем, яке поєднує у собі безцінні пам'ятки української історії, архітектури, культури, археології і природи, стала дуже пізнавальною для підлітків.
    Діяльність гетьманів Лівобережної України, резиденцією яких був Батурин, долучила до історії козаччини нашої Батьківщини. Засмутили користувачів подробиці Батуринської трагедії 1708 року, коли війська Петра І спалили та зрівняли Батурин із землею. А от інформація про те, що останній український гетьман Кирило Розумовський мав чисельну бібліотеку, яка налічувала більше двох тисяч томів, та для її обслуговування навіть виписав з Франції бібліотекаря-упорядника, стала прикладом цінування книги та читання.
   Подорож містом зі славною і водночас сумною історією гетьманства в Україні спонукала юних відвідувачів до подальшого вивчення цього періоду: хлопчики зацікавилися військовими подіями, дівчаткам до душі припала романтична історія кохання гетьмана Івана Мазепи. А для цього у нагоді стали книжки з виставки «Історико-культурна спадщина України: шануємо і зберігаємо разом», які обрали читачі.

 
 

18.10.2018

«Ліпка з солоного тіста»
Заняття гуртка
декоративно-прикладного мистецтва «Творчість юних»

    18 жовтня бібліотека № 119 для дітей перетворилася на оазу творчості та кулінарного мистецтва. Адже юні відвідувачі гуртка «Творчість юних» разом із викладачем Наталією Дунаєвою ліпили рум’яні гамбургери із різнокольорового солоного тіста.
 
    Веселе та цікаве заняття захопило дітлахів. Вони навіть влаштували жартівливе змагання «А мій чізбургер – кращий!». Юні майстри дуже старалися, кожен мав змогу проявити творчі здібності, фантазію та індивідуальність. І «смаколики», хоч і були виготовлені за одним «рецептом», вирізнялися своєю неповторністю та виглядали дуже апетитно. Тож найбільш відважні творці навіть пробували куштувати свої витвори.
 
 
  Привабило дітей і те, що для такого ліплення не обов'язково бігти до магазину за пластиліном або глиною, адже все необхідне можна знайти  вдома на кухні та приготувати власноруч солоне тісто – безпечний матеріал для дитячої творчості.
  Чудовий творчий настрій, передчуття, що потішать своїх рідних незвичайними подарунками – такий позитив отримали діти від зустрічі у бібліотеці.


 

11.10.2018

«Свята Покрова – козаків покровителька,
наших звичаїв хранителька»

Патріотично-народознавча година
за проектом «Два храми духовністю єдині»

                                                                                «Встала в небі зоря вечорова
                                                                                 та й за руки веде зорченят…
                                                                            Будь здорова, козацька Покрово! -
                                                                                       найдивніше з осінніх свят.»

                                                                                                Володимир Коломієць

    Надворі панує золота осінь-красуня, а отже до нас завітало чудове свято Покрови Пресвятої Богородиці.
 
 
   Напередодні свята, до бібліотеки були запрошені учні 5-го класу ЗНЗ№ 213 на зустріч із священиком Храму св. мучеників Адріана та Наталії отцем Василієм.
 
 
    Школярі із задоволенням спілкувалися зі священником, який дуже цікаво розповідав про історію виникнення найдавнішого християнського свята, про народні традиції та прикмети, пов’язані із ним. Безліч запитань, що діти наввипередки задавали гостю, виявили допитливість юних відвідувачів та зацікавленість до українського народознавства. А бібліотекарі запропонували учням шукати відповіді також у книжках з виставки «Козацьку бунтівливу вдачу нам лишили предки з давнини», де підібрали літературу як до Свята Покрови, так і до Дня захисника України і Дня українського козацтва. Бібліотекарі зауважили, що те, що ці свята відзначаються в один день, 14 жовтня, – не випадковість, а сплетіння української історії та традицій, які ми продовжуємо підтримувати і сьогодні.
  Діти залюбки обирали для читання пізнавальні книжечки та тішилися отриманими подарунками, які будуть їм нагадувати про цю осінню теплу зустріч.
 
 

03.10.2018

«До бібліотеки завітав письменник»
Літературна зустріч

    Бібліотека № 119 для дітей 3 жовтня запросила юних читачів на зустріч із відомою письменницею, членом Національної Спілки письменників України, лауреатом багатьох літературних премій Наталією Осипчук.
 
 
     Ніхто із відвідувачів не залишився осторонь жвавого та цікавого спілкування.Залюбки діти знайомилися із героями книжок Наталії Осипчук, представленими, зокрема, на книжковій виставці «Віват, Бібліотеко!». Школярі читали за ролями уривки з повісті «Нас чекають у Щасливому» та шукали відповідь на питання: чи можна почуватися по-справжньому щасливим, якщо комусь поруч з тобою зле?
 
 
   Скоромовки та пізнавальні загадки, створені майстринею слова, долучили учнів до чарівного світу української мови.
 
 
    А казки пані Наталії зі збірки «Щастя у віконці» із творами як письменників-фахівців, так і аматорів,  спонукали до імпровізованої літературної студії: діти охоче пригадували власні вірші та казки. Письменниця похвалила юних авторів, побажала творчої наснаги та зауважила: «Саме читання з дитинства гарних книжок допоможе вам у дорослому житті, а центром читання повинні завжди бути бібліотеки.»

 
 

27.09.2018

«За кожною обкладинкою книги та журналу живе цілий світ»
Літературний феєрверк
до Всеукраїнського дня бібліотек


   27 вересня до бібліотеки завітали учні-першачки та школярі з особливими потребами 4-го класу СШ № 213.
 
 

    Бібліотекарі розповіли діткам про правила користування бібліотекою, дбайливе ставлення до книг та запропонували різномаїття цікавих книжок і журналів – літературний феєрверк.
 
 

  Юні читачі залюбки переглядали книжечки з добірки «Скарбниця чарівних казок», з радістю знаходили знайомих героїв. А яке захоплення викликали дитячі журнали «Вигадуй, думай, грай», «Пізнайко», «Малятко», «Барвінок», «Чарівна принцеса», «Колобочок»! Тут діти знайшли цікавинки на будь-який смак: і пригоди детективів, і планету динозаврів, і поради Колобка-рятівника, і перехрестя веселих забав.
  Книжкова виставка «Віват, Бібліотеко!», перегляд мультфільму «Каю в бібліотеці» також долучили школярів до користі книги та читання. А пізнавальна екскурсія бібліотекою, сподіваємось, спонукає стати її активними читачами.



 
 

20.09.2018

«Оригамі: перетворюємо простий папір на іграшки»
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»

     20 вересня у бібліотеці № 119 для дітей панувала натхненна, творча атмосфера. Адже відвідувачі потрапили до світу стародавнього японського мистецтва оригамі -  мистецтва, що робить чаклунами усіх, хто долучається до нього.
 
 

       Із розповіді бібліотекаря діти із цікавістю дізналися, що довгий час оригамі було доступне лише багатіям, які обов'язково опановували техніку складання оригінальних паперових моделей. А сьогодні відчути себе справжнім майстром оригамі може кожен, у кого є бажання, терпіння, уява і ...гарні помічники.
 
 

    Таким помічником для читачів стала викладач Лідія Окушко, яка запропонувала дівчаткам створити із кольорового паперу вбрання для принцес. Також у пригоді стали книжкова добірка «Азбука оригамі», підготовлена бібліотекарями. Оригамі виявилося дуже захопливою справою, і незабаром яскраві поробки вже милували око. І надалі юні майстрині зможуть порадувати друзів та близьких чудовими фігурками, іграшками та прикрасами з паперу.



 
 

19.09.2018

«Казки Школи під Голубим Небом»
Літературна подорож
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»

«Читання – це віконце, через яке діти
 бачать і пізнають світ і самих себе.»

Василь Сухомлинський

    19 вересня юні читачі бібліотеки № 119 відвідали незвичайну школу – Школу під Голубим Небом. А влаштували бібліотекарі цю літературну подорож до 100-річчя від дня народження всесвітньо відомого і шанованого українського педагога та письменника Василя Сухомлинського.
 
 
                           
Перед школярами відкрився чудовий світ повчальних, мудрих казок, оповідань, легенд Василя Сухомлинського, яких він написав більш як 1500. З цікавістю читачі дізналися, що видатний педагог часто серед природи, у зеленому класі, який він називав Школою під Голубим Небом або Школою Радості, учив дітей самих складати казки, пробуджував у них думку і поетичне слово. Він хотів, щоб цей світ увійшов у душу маленької дитини, проріс чуйністю, добротою, дбайливістю, відповідальністю і людяністю.
 
                 
А підтвердженням цього стало оповідання Василя Сухомлинського «Який слід повинна залишити людина на землі?», яке школярі уважно читали за ролями, а потім ділилися враженнями від прочитаного.
    Бібліографічний огляд книжкової розкладки «Серце віддаю дітям»та пам’ятка «Василь Олександрович Сухомлинський» допомогли відвідувачам обрати для читання інші цікаві твори Великого Вчителя. Сподіваємось, що вони навчать юних читачів відрізняти добро від зла, бути доброзичливими, вихованими, любити рідний край, Батьківщину.
А завершили бібліотекарі літературну подорож напутніми словами Василя Сухомлинського: «Якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книгу.»


 
 

12.09.2018

«Букварик-казкарик»
Голосні читання
«Веселе місто Алфавіт.
В нім кожне слово – цілий світ.
В нім кожна літера жива –
Із них складаються слова.»

Тамара Коломієць

12 вересня бібліотека № 119 для дітей завітала до вихованців групи із вадами мовлення дитячого навчального закладу № 176, щоб запросити їх до світу чарівної української абетки.
 
 
 

Разом із бібліотекарями дошкільнята залюбки мандрували казковою країною Букварем, де на них чекали незвичайні пригоди. Долаючи перешкоди, дітлахи звільняли маленьку фею Літеру із височезного замку, куди її запроторив чарівник-лиходій, що не вмів читати. Охоче дошкільнята слухали веселі віршики про абетку, зацікавлено розглядали яскраві ілюстрації та намагалися навіть читати по складах. Адже читати – це не тільки знати букви та складати їх в слова. Читати – це мріяти, читати – це грати, читати – це пізнавати все на світі.
 Із задоволенням дітки обрали такі книжечки як «Чарівна абетка», «Букварик-дошколярик», «Казкова азбука», «Читайлик», «Буквограй». А безпосередньо у бібліотеці на дошкільнят та їх батьків чекає ще більш цікава та пізнавальна добірка літератури, що вчить читати, рахувати, малювати та яка перетворить процес навчання на веселу і захопливу гру.

Тож, любі дітки, приходьте до бібліотеки! Грайтеся та навчайтеся!
А бібліотекарі радо вам у цьому допоможуть.

 

29.08.18

«Книга нам несе чудовий знань нелічений запас»
Сонячні читання

Протягом серпня літній читальний зал бібліотеки «Чудова преса на всі інтереси» запрошував усіх охочих ознайомитися із цікавими й пізнавальними періодичними виданнями, що одержує бібліотека.
 
 

А 29 серпня, напередодні Дня знань, бібліотекарі влаштували літній майданчик у дитячому навчальному закладі № 176 для вихованців старших груп, які наступного року стануть першокласниками.
 
 

Кольорові абетки, лабіринти із пригодами, розмальовки – все це неабияк зацікавило дітлахів. Вони залюбки поринули у чарівний книжковий та журнальний світ. А хто вже вміє читати, хизувався своїм вмінням та зачитував уголос для друзів рядки з улюблених казок.
Також дошкільнята ділилися своїми мріями та очікуваннями від майбутнього шкільного життя, обіцяли бути сумлінними та добре вчитися, тішилися з того, скільки нових друзів та захопливих пригод подарує їм школа!
А бібліотека із задоволенням подарує можливість поглибити свої знання дітям і вихователям та запрошує на виставку «І знову рідна школа нас запрошує у клас», де представлена, зокрема, і література для підготовки до школи.

Тож, двері бібліотеки завжди гостинно відчинені
і для тих, хто тільки опановує читання,
і для тих, кого бібліотека вже навчила любити книгу.

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter