Бібліотека №119

06.07.2018

«Квітка-папороть розквітла на Івана, на Купала»
Сонячні читання
 
Це дивовижне прадавнє свято приходить до нас на початку літа, коли сонце щедрим промінням купає землю і від його лагідного тепла дерева, квіти, трави буяють соковитою зеленню. І бібліотека № 119 для дітей вирушила на дитячі майданчики Лісового масиву, щоб розповісти про світле та загадкове Свято Івана Купала, яке символізує вшанування сонця, води, природи.
І діти, і їх батьки, які насолоджувалися чудовою погодою, залюбки взяли участь у Сонячних читаннях. Малята, залишивши гойдалки, із задоволенням гортали цікаві дитячі журнали «Колобочок», «Пізнайко», «Малятко», «Барвінок», «Яблунька». Більш старші діти і дорослі долучилися до народознавчої вікторини «Купальські вогні» та пригадали традиції і обряди одного з наймістичніших свят українців. А відповісти на питання вікторини їм допомогли книжки з добірки «Свята українського народу», яку підготували бібліотекарі.
Як і рідна мова, звичаї об'єднують людей в один народ. Дуже важливо знати й вивчати їх, адже традиції в Україні самобутні, дуже різноманітні та неповторні.
 
Тож відпочивайте, друзі, разом із книгами,
адже у книг і бібліотек канікул не буває!

 

25.06.2018

«Знаємо свої права та обов’язки»
Правознавча вікторина
до Дня Конституції

 
«Особистості мало одних лише прав,
їй потрібне виховання, щоб ними скористатися.»

Олександр  Герцен
 
Ми живемо у світі високих технологій, де кожного дня відбуваються зміни, до яких ми повинні вміти швидко пристосовуватися. Але незмінним залишається виконання законів, за якими живуть країни та повинні жити їх мешканці. І незабаром Україна святкуватиме День Конституції – Основного Закону нашої незалежної держави.

Тож з нагоди цієї урочистої дати 25 червня у бібліотеці № 119 пізнавально та змістовно відбулася правознавча вікторина для вихованців  літнього табору «Лісовичок». Разом із бібліотекарями школярі перегорнули сторінки  української Конституції, ознайомившись із її важливими статтями.
 
Діти прийшли до висновку, що найважливішим у всій Конституції є розділ «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина». Все інше – заради цього. Адже держава твориться й існує задля людини. А краще зрозуміти цей розділ допомогла школярам соціальний педагог-психолог Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району Оксана Степанюк.
Після такої досконалої підготовки, розділившись на дві команди, вихованці табору залюбки взяли участь у вікторині та захоплюючому квесті. У нагоді майбутнім правникам стала література з книжкової виставки «Основа життя і мого, і Вітчизни і доля моя – мій Закон Основний», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі.

Інформаційною підтримкою заходу стали флаєри «Символи незалежної України» і «Права дитини та казкові герої», які отримали відвідувачі бібліотеки.
 

14.06.2018

«Поради лікаря Будьздоровченка»
Година здоров'я

«Головним скарбом життя є здоров’я,
і, щоб його зберегти, потрібно багато чого знати.»

Авіцена
 
Надворі нарешті запанувало спекотне, сонячне і таке довгоочікуване літо! А це означає, що дітей очікує багато веселощів, чудових емоцій та пригод. Але не слід забувати, що саме влітку треба бути особливо обережними та уважними до свого здоров’я, дотримуватись правил безпеки під час активного дозвілля, відпочинку біля води.

Про це 14 червня і вирішила нагадати вихованцям дитячого табору «Лісовичок» бібліотека № 119 для дітей. А допомогли бібліотекарям і дітям у цьому книжкова викладка «Острів здоров’я – дитинства край, завжди для себе його відкривай» та добірка «До здоров’я – кроком руш!» з журналу «Барвінок». З них школярі дізналися про користь овочів та фруктів, здорового харчування, важливу роль спорту у житті людини, а також – нескладні правила гігієни, які стоять на варті нашого здоров’я та гарного самопочуття і настрою.
Також діти із задоволенням взяли участь у веселій вікторині та навперебій демонстрували на макеті, як вони чистять зуби. Таке заняття дуже сподобалося юним відвідувачам та розвеселило їх! По завершенню вікторини вони отримали корисні поради від лікаря Будьздоровченка, в якості якого виступила бібліотекар.
Звичайно ж, не обійшлося і без мультиків! Разом із улюбленими героями – Фіксиками - вихованці табору залюбки долучилися до абетки здоров’я. Діти так захопилися, що навіть почали співати в унісон пісні з мультфільму, тож бібліотеку заполонили веселі та дзвінкі дитячі голоси.

Сподіваємося, що юні читачі будуть дотримуватися нескладних правил, про які розповіли бібліотекарі та які допоможуть убезпечити себе під час канікул і запам’ятати літо позитивним, яскравим та сповненим лише прекрасних спогадів.
 

06.06.2018

«Культура України в казках та легендах. Фортеці та замки»
Голосні читання
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»
 
«Історія — це фактично міст,
який з'єднує минуле із сучасним
і вказує шлях у майбутнє...»

Аллан Невінз
 
6 червня до бібліотеки № 119 завітали діти із літнього табору «Лісовичок», щоб долучитися до історії найбільш відомих замків та фортець України.

Для більшого зацікавлення школярів бібліотекарі запропонували їм взяти участь у голосних читаннях-естафеті. Тобто кожен відвідувач вголос читав народні легенди із книги «Культура України в казках та легендах» для своїх товаришів. Зокрема,  дітлахи мандрували палацом галицького князя Ярослава Осмомисла, шукали золоту корону слов’янської княгині та незліченні скарби Теребовлянського замку, будували мури Мукачівського замку для захисту від ворогів.
За старанне читання школярі отримали заохочення – перегляд анімаційного фільму «Пригоди Котигорошка та його друзів», знятого за мотивами старовинних казок, легенд та міфів України. Щирий сміх лунав у бібліотеці, коли діти із задоволенням спостерігали за захоплюючими пригодами відчайдушного героя та його вірних друзів-богатирів, що завжди приходили на допомогу.

Юні читачі зрозуміли, що кожен повинен знати історію свого народу, своєї держави. Адже для народу його історія – це не просто минуле, це його душа. Саме тому бібліотека долучає користувачів до заходів, які відбуваються  у доступній та невимушеній формі, викликають у них інтерес та спонукають до здобуття нових знань.
 

01.06.2018

«Я землі цієї паросток зелений»
Конкурс малюнків на асфальті
до Міжнародного дня захисту дітей

 
«Може, завтра, може, нині
На догоду дням новим
Віддамо цей світ дитині –
Хай повік владує ним.»

Микола Петренко
 
У Міжнародний день захисту дітей бібліотека № 119 запросила вихованців ДНЗ № 176 взяти участь у конкурсі малюнків на асфальті. За допомогою крейди дітки з радістю перетворили майданчик біля бібліотеки на казкове кольорове місто, де яскраво сяє сонечко, їздять автомобілі, височать багатоповерхівки та панує мир і любов.
Юні художники проявили свої творчі здібності, фантазію та навіть отримали схвальні відгуки та компліменти від перехожих, що було для них особливо приємно. Адже як чудово, коли твої старання позитивно оцінюють!
А коли маленькі митці завершили свої шедеври, вони із задоволенням сіли перепочити та погортати сторінки яскравих дитячих журналів.«Компанію» їм склали м’які іграшки, які чекали у затишному куточку на подвір’ї бібліотеки та доповнювали атмосферу свята.

У конкурсі малюнків перемогла дружба, і всім малятам бібліотека подарувала книжечки «Рідна Україна» з чудовими віршами Олекси Палійчука. Тож перший день літа запам’ятається малюкам яскравими фарбами та веселим, святковим, сонячним настроєм, який для них створила бібліотека, а дітлахи залюбки допомогли їй у цьому.
 

30.05.2018

«Квітують свічками каштани»
Майстер-клас

«В місті ясно, біло-ясно день і ніч:
То розквітло рясно-рясно
На каштанах білих свіч.»
Вадим Пепа


Наша славна столиця вже готується зустрічати сонячне гаряче літо, яке подарує чудовий настрій та незабутні емоції, а днями вона ще й відсвяткувала свій 1536-й день народження.
30 травня на майданчик біля бібліотеки № 119 для дітей залюбки завітали як читачі бібліотеки, так і зацікавлені перехожі. Усіх охочих бібліотекарі запросили стати частиною улюбленого свята киян та запропонували майстер-клас «Квітують свічками каштани», адже саме це могутнє та красиве дерево є символом Києва, його візитівкою.
 
 
 

    Діти захоплено спостерігали, як у руках бібліотекаря звичайний кольоровий папір перетворюється на фантастичну квітку каштана, що ніби розкриває свої пелюстки! Вони із задоволенням створювали не тільки поодинокі квіти, а навіть пишні різнобарвні букети, адже квітів багато не буває.
Тепер разом із квітами, виготовленими власноруч, юні майстри подарують своїм близьким майже літній настрій і принесуть краплинку щастя та радості у родину. А можливо, ці чарівні букетики стануть прекрасними подарунками  друзям-одноліткам до Міжнародного дня захисту дітей, який наближається.
 

17.05.2018

«Опановуємо аплікацію»
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»

17 травня бібліотека № 119 для дітей перетворилася на майстерню, де відвідувачі залюбки опановували аплікацію із різноманітних матеріалів. А допомагала їм у цьому викладач гуртка «Творчість юних» Лідія Окушко.
Завзято діти долучилися до створення чудових літніх картин. І вже незабаром на кольоровому папері «засяяло» золотисте сонечко із макаронів, «зацвіли» дивовижні квіти з пелюстками із кавових зерняток, «задзижчали» жуки, виготовлені із жолудів та горіхових шкаралупок.
Увага, терпіння, творча уява і фантазія – ці якості дуже знадобилися юним майстрам. А головне, кожна аплікація, створена з душею, стала неповторною і відобразила характер та індивідуальність свого творця. Із задоволенням діти порадують прекрасними шедеврами своїх рідних та прикрасять домівки.
Також бібліотекарі нагадали дітям про патріотичне свято – День вишиванки, що відзначається 17 травня. А додали святкового настрою чарівні відвідувачки гуртка, вбрані у яскраві вишиванки.
Із вдячністю бібліотека отримала у подарунок від однієї з маленьких рукодільниць зроблену власноруч ляльку-мотанку, також одягнену у вишиту сорочку. Відтепер ця народна іграшка прикрасить куточок дитячих поробок та стане оберегом бібліотеки!
 

15.05.2018

«Дружна родина – щаслива дитина»
Голосні читання
 
«Сім’я — це те первинне середовище,
де людина повинна вчитися творити добро.»

Василь Сухомлинський
 
У Міжнародний день сім’ї бібліотека № 119 для дітей завітала до вихованців групи з вадами мовлення ДНЗ № 176, щоб провести для них голосні читання та долучити до чарівного і різноманітного світу літератури.
 
Дітки із задоволенням гортали яскраві сторінки книжок та журналів, слухали віршики та оповідання про найголовніше, що є у житті кожної дитини, - родину. Охоче малюки розповідали, як вони вітали своїх мам із прекрасним та світлим святом - Днем матері.
І от, коли мами вже отримали щирі привітання, настав час поздоровити усю сім’ю - тата, дідусів та бабусь, братиків та сестричок…У цьому дошкільнятам і допомагали бібліотекарі: разом вигадували оригінальні привітання, добирали віршики, щоб кожен член родини не залишився без уваги.

На згадку про зустріч та, як активні читачі бібліотеки, дітки отримали у подарунок по цікавій книжечці, які будуть читати вдома зі своїми рідними.
 

14.05.2018

«Чарівний ланцюжок цікавих книжок»
Казкотерапія
 
«Казка, гра, фантазія - животворне
джерело дитячого мислення,
благородних почуттів і прагнень»
Василь Сухомлинський
 
14 травня бібліотека № 119 для дітей завітала до учнів 1-х спеціалізованих класів СШ № 213, у яких навчаються дітки з особливими потребами. Адже таким дітям дуже важливо прищеплювати любов до книги з раннього дитинства.
 
Бібліотекарі читали школярам їх улюблені казки та запропонували за допомогою м’яких іграшок перевтілитися на казкових персонажів. А першачки із задоволенням гралися, вигадуючи у своїй уяві нові сюжети та пригоди для зайчика, ведмедика, мишеняти…
 
Дітлахи так захопилися, що навіть виявили бажання самостійно почитати та поділитися своїми емоціями з друзями. Охоче вони обрали для читання вдома цікаві книжечки.
 
Зустріч із бібліотекарями стала для юних читачів чудовою казкотерапією. Адже для них була створена особлива казкова атмосфера, яка дозволила діткам виявити мрії та фантазії, стати більш впевненими і отримати задоволення.
 
Бібліотека опікується особливими дітками та допомагає вносити у їх життя яскраві фарби та позитивні емоції, пізнавати щось нове та корисне, адаптувати їх до цього безмежно цікавого та різноманітного світу.
 

03.05.2018

«Золоті ворота – древня неприступна брама Києва»
Медіа-година
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»


«Золоті Ворота збудував славний
київський князь Ярослав Мудрий
на місці бойовища, де він розгромив
 орду печенігів.»

В. Мацьків
 
3 травня до бібліотеки № 119 завітали учні 4-го класу спеціалізованого навчального закладу «Лісові дзвіночки» та діти із групи продовженого дня СШ № 213, щоб поринути у давню епоху української історії та древнього Києва.
 
Школярі здійснили віртуальну екскурсію до унікальної пам’ятки часів Київської Русі-України, що зберіглася до наших днів та є символом столиці - Золотих воріт.
 
Можливо, діти і не здогадувалися про багату історію цієї найдавнішої споруди Східної Європи, проходячи повз неї під час прогулянок Києвом. Вони зацікавлено слухали розповідь бібліотекаря та виявили бажання обов’язково відвідати музей «Золоті ворота».
Відео-сюжет «Нариси древнього міста» долучив юних читачів до часів князя Ярослава Мудрого, коли були збудовані Золоті ворота – ціла вежа, що роками захищала столицю від ворожих нападів та була величним, урочистим входом до Києва.
Літературною складовою медіа-години стали оповідання Антіна Лотоцького «Михайло-семиліток», Романа Завадовича «Де тепер Золоті ворота», українські билини, «Повість минулих літ». Уривки із них з цікавістю читали школярі.
 Перегляд мультфільму за оповіданням Сергія Плачинди «Хлопчик з вуздечкою» про хороброго юного киянина, який під час облоги Києва печенігами допоміг звільнити місто, викликав у дітей такі патріотичні почуття як любов до рідної землі, необхідність захищати її від ворогів.
    Із задоволенням відвідувачі милувалися виставкою чудових малюнків читачів бібліотеки із зображенням історичних пам’яток столиці. А бібліотекарі запросили школярів до участі у загальноміському  конкурсі дитячих малюнків та творчих робіт «Київ та кияни очима дітей».
Залюбки учні ділилися враженнями від яскравої історичної мандрівки. Вони зрозуміли, що кожній людині необхідно вивчати і шанувати історію своєї країни, збагачувати свій внутрішній світ, а бібліотека завжди готова допомогти у цьому.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter