Бібліотека №119

4.10.2012

«Вигадка надає історії правдивості»
«Читачі хочуть правди.
Навіть у найфантастичнішій
історії повинні бути живі люди.»

Олесь Ільченко
 
4 жовтня для знайомства з творчістю відомого українського поета, прозаїка, сценариста, краєзнавця Олеся Ільченка, з нагоди його 55-річчя, до бібліотеки були запрошені учні 3-х класів СШ № 213.

З інтересом юні читачі ознайомилися з книжковою виставкою «Вигадка надає історії правдивості»: детективами, фентезі, комп’ютерними історіями, іронічними казками, історіями в малюнках, а найбільш допитливих зацікавили науково-популярні книжки, героями яких є, так звані, знайомі незнайомці: дерева, птахи, риби, комахи.

Особливу увагу школярів  бібліотекарі звернули на книгу Олеся Ільченка із серії «Життя видатних дітей», в якій автор знайомить читачів з обдарованими дітьми, чиї дорослі досягнення викликають захоплення та повагу. Художник-винахідник Леонардо да Вінчі, вчений Карл Лінней, письменник-фантаст Жюль Верн, поетеса Леся Українка, політик Вінстон Черчілль – ці люди стали особистостями в історії завдяки наполегливості, сумлінності, умінню боротися та перемагати. Разом із бібліотекарями учні здійснили літературну подорож «Історії геніального дитинства» за сторінками цієї цікавої книжки, а потім розмірковували над питанням «Чи хочу я бути в чомусь схожим на героїв твору?». Адже нічого не досягає лише той, хто не прагне нічого.
 
 
 
 
 
 

21.09.2012

 «Як блискавка серед фашистів клятих кипіла «Гвардія» в святих своїх ділах»
                                                 «…И я решил, что жить так невозможно –
                                                  Смотреть на муки, самому страдать?
                                                  Скорей, пора! Пока еще не поздно,
                                                  В тылу врага – врага уничтожать», -
такими словами молодогвардійця Олега Кошового, відповідно до постанови Верховної Ради України «Про відзначення 70-річчя з дня створення підпільної молодіжної організації «Молода гвардія», 19 вересня в бібліотеці № 119 розпочалася година-спомин «Як блискавка серед фашистів клятих кипіла «Гвардія» в святих своїх ділах» для учнів 8-х класів СШ № 213.
 
Бібліотекарі запросили читачів переглянути презентацію про трагічну сторінку історії нашої Батьківщини, яка кров'ю пломеніє і через 70 років – безсмертний подвиг «Молодої гвардії» – організації, що діяла в окупованому німцями місті Краснодоні Луганської області у 1942 році. 110 юнаків і дівчат – молодогвардійців – ціною свого життя захищали рідну землю, боролися з гітлерівськими окупантами: розповсюджували листівки, проводили диверсії.          Уважно школярі читали уривки з роману О. Фадєєва «Молода гвардія»; затамувавши подих, переглядали фрагменти з однойменного художнього фільму та документальну стрічку «Луганщина в лицах: Молодая гвардия»; слухали бібогляд книжкової виставки, здійснили віртуальну подорож залами Краснодонського музею «Молода гвардія» і замислилися над питанням «Чи зміг би я так?», поставивши себе на місце цих мужніх юнаків та дівчат, майже їх ровесників, які загинули заради миру і щастя своєї Батьківщини.
 
 
                                                               
 

20.09.2012

                                Визнаний майстер короткого оповідання

   З нагоди 150-річчя від дня народження видатного американського письменника Вільяма Сідні Портера, відомого під літературним псевдонімом О. Генрі, 18 вересня працівники бібліотеки № 119 запросили учнів СШ № 213 до літературної подорожі «Визнаний майстер короткого оповідання».

   Разом із бібліотекарями юні читачі поринули у світ непростого дитинства малого Вільяма, але дуже любив читати. Діти узнали історію написання перших оповідань О. Генрі, який  зумів стати королем світової новели.

  Бібліотекарі запропонували школярам гумористичні оповідання, зокрема, веселу новелу «Вождь червоношкірих.

  Читачі зі сміхом слухали уривки з оповідання про витівки десятирічного бешкетника, а перегляд кіноновели «Вождь краснокожих» та мультфільму «Чертенок с пушистым хвостом», знятого за мотивами оповідання, викликав у дітей гучний регіт.

     Із задоволенням школярі ділилися враженнями, обговорювали кумедні вчинки неслухняного хлопчиська, слухали бібогляд книжкової виставки. А подальше знайомство з життям і творчістю О. Генрі учні продовжать при вивченні зарубіжної літератури в школі, а також відвідуючи нашу бібліотеку. 

 
 
 

 

19.06.12

Слово до слова – весела розмова
                                                                               «Я дуже радий, що мав такого батька.
                                                                                 Я просто щасливий, що й сьогодні      
                                                                                 його творчість потрібна дітям»
                                                                                                 (Вадим Бойко, письменник)

  Музика і дитячий сміх лунали 19 червня в бібліотеці № 119. Весело із жартами для дітей, що відпочивають у літньому оздоровчому таборі при школі № 147, у рамках проекту «Відкриваємо Україну» проходило свято гумору «Слово до слова – весела розмова» за творчістю українського письменника Грицька Бойка – уродженця Донеччини, який видав близько ста книжок для дітей і натхненно створював поеми, вірші, скоромовки, лічилки, загадки, п’єси-казки.
Юні гості бібліотеки поринули в атмосферу теплого і доброго гумору та разом з персонажами чудових віршів – вередою, замазурою, ледарем, боягузом, задавакою – незлобливо висміювали різні вади дитячого характеру, кепкували над собою.
Кмітливо діти відгадували загадки, сміялися, обираючи кращого скоромовника, зацікавлено переглядали книжки з виставки «Билиці діда Гриця» і запам’ятали корисне побажання дитячого письменника:
«Розпочались канікули, а відпочити ніколи,
               Лиш наступає ранок – за книжку і на ганок».

 

09.06.12

Ми зростаєм сильні,  дужі, ми із спортом завжди дружим

 
    title30 травня і 8 червня для дітей, що відпочивають у літніх пришкільних таборах, у бібліотеці № 119 відбулися заходи, присвячені спорту і проведенню в нашій країні футбольного чемпіонату  ЄВРО-2012.
  З інтересом школярі знайомилися з героями книги – всесвітньо визнаними майстрами спорту старшого покоління, які прославили Україну ще за часів Радянського Союзу,  і сучасними молодими спортивними кумирами, узнали багато цікавого про їх нелегкий шлях до олімпійських вершин, як їх праця, наполегливість та мужність ставали
рекордами сили, спритності і майстерності.title
  Також діти пригадали прислів’я про спорт і здоров’я, активно відповідали на питання вікторини «Світ спорту», відгадували віршовані загадки про спорт, зі сміхом переглянули мультфільми «Незвичайний матч» і «Матч-реванш».
  Великий інтерес викликала у дітей добірка тематичної літератури «Коли спорт полюбиш – сильним, спритним будеш!»

  
 

30.03.2012

 „Ці веселі книжки треба читати вголос ”

А. Костецький

 

Дзвінкий дитячий сміх лунав у бібліотеці 30 березня. У рамках Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги весело, із жартами пройшла для вихованців ДНЗ № 176 святкова зустріч із незабутніми творами Корнія Івановича Чуковського.
В оточенні іграшок-персонажів казок Корнія Чуковського, підібраних бібліотекарями, малята разом із Комариком із „Мухи-Цокотухи” перемагали злого Павука, разом із добрим лікарем Айболитом лікували звірят і мандрували далекою Африкою.
Із цікавістю дошкільнята перегорнули сторінки книжок із виставки „Здрастуй, сонце золотеньке. Здрастуй, небо голубеньке ”, жваво відгадували дотепні загадки дідуся Корнія.
Родзинкою заходу стала рольова гра за казкою „Телефон”, у якій малята-читачі із задоволенням перетворилися на акторів і самі виконували ролі звірят за допомогою м’яких іграшок. Зі сміхом діти переглянули мультфільм „Мийдодир”, що вчить малюків чистоті та охайності.
Дітки прийняти участь у конкурсі малюнків „Мій улюблений казковий герой ”.

 

alt

alt


 
 

27.03.2012

„Знавець казкової Країни Дитинства”

Чи хочете ви знати, чому горобці не літають у вирій? Чому танцюють білі журавлі, а птахи грицики люблять жити біля людей? Стільки дивовижного навколо нас!
Саме про цей незвичайний світ розповідають казки українського письменника Олександра Зими, до 75-річчя від дня народження якого (за проектом „Відкриваємо Україну”) в бібліотеці 27 березня відбулася літературна подорож-гра „Знавець казкової Країни Дитинства” для вихованців з вадами мовлення дитячого садка № 176.
Із радістю малята поринули у казкові мандри, сповнені пригод, небезпек .
Охоче маленькі читачі прийняли участь у грі „Казка мудрістю багата”, зацікавлено знайомилися з творами О. Зими з книжкової викладки, роздивлялися кольорові ілюстрації художника Анатолія Фролова до книжок „Казки Дивогляда”, „Зачарований хлопчик”, „Малий повадир”.

 

alt

alt

alt

 

12.03.2012

Під звуки пісень на вірші Тараса Шевченка 12 березня для учнів 2-х класів СШ № 213 в бібліотеці розпочався літературно-художній ранок, присвячений річниці від дня народження Великого Кобзаря.

 

Українські національні костюми, у які були одягнені деякі маленькі гості, підкреслювали урочистість свята і велику повагу дітей до геніального сина українського народу.

 

Зацікавлено юні читачі :

  • дивилися фільм „Тарас Шевченко. Поет. Художник
  • уважно слухали аудіо повість-казку Євгена Білоусова „Тарасове перо” і мріяли знайти Чарівне Перо, яке допомагає у скрутні хвилини.
  • передивлялися книжкову виставку „У неволі, без забав ріс малий хлопчина, славним він поетом став, сином України”,
  •  виразно  читали напам’ять вірші Тараса Шевченка, які вчать любити рідну природу, Батьківщину, рідне слово, що починається зі сторінки „Кобзаря”.

Найбільш активні учасники Шевченківського свята були відзначені книжками-подарунками.

alt 

alt 

alt 

alt 


alt


 
 

25.01.2012

„Човен плив у Край Чудес”
„А в тім човні малюки
Наслухають залюбки,
Як їм кажуться казки.”

25 січня до бібліотеки вперше завітали вихованці ліцейної групи ДНЗ № 176. Щоб знайомство з чарівним царством книжок було більш цікавим і змістовним, бібліотекарі запросили малюків до казкової подорожі „Човен плив у Край Чудес” за книгою Льюїса Керролла „Аліса в Країні Чудес”до 180-річчя від дня народження англійського письменника.

Уважно дітки слухали історію написання казки, роздивлялися яскраві книжки з тематичної розкладки, разом з героями твору весело подорожували чудернацькою країною, сміялися, переглядаючи мультфільм „Аліса в Країні Чудес”.

Маленьким читачам дуже сподобалася чарівна мандрівка у Країну дива, добра, незвичайного гумору, а про нові пригоди улюбленої героїні вони дізнаються з інших книжок Льюїса Керролла, що взяли у бібліотеці. 

 title
 title
 title

alt

 

 

 

 

 

 

16.01.2012

16.01.2012
Світ річки, світ моря, світ степу, увесь багатоманітний світ природи, що казково оживає у віршах Анатолія Качана, розкрився перед маленькими читачами бібліотеки у поетичній годині, яка була проведена 16 січня з нагоди 70-річчя письменника за проектом Деснянської ЦБС „Відкриваємо Україну”.
Бібліотекар ознайомила юних читачів з біографією поета, який уже 40 років плідно працює на ниві дитячої літератури, його спогадами про дитинство. А  також малята із задоволенням читали вірші про природу, про вигадливих дітей, закоханих у степ і море, в барвисті квітники рідної мови, сміялися над веселими забавлянками і скоромовками, відгадували дотепні загадки зі збірки ліричних, ігрових і розважальних поезій „Чари ворожбита” та обирали  книжечки додому.

 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter