Бібліотека №119
19.11.2019«Незвичайна країна Мумі-тролів»
Медіамандрівка «Кожна дитяча книжка має містити в собі стежку, перед якою дорослі зупиняються, а дитина йде далі.» Туве Янссон Чарівний світ казкових героїв дитячої фінської письменниці та художниці Туве Янссон відкрили для себе вихованці ліцейної групи ДНЗ № 176, які здійснили у бібліотеці подорож країною Мумі-тролів (за проєктом «Маленькі кроки у світ великої літератури»). 08.11.2019«До мови серцем пригорнусь»
Поетичні читання «Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя.» Франсуа Вольтер Чи можуть поезії про українську мову хвилювати до глибини душі, викликати почуття поваги до неї? Так! У цьому переконалися читачі-старшокласники, у виконанні яких з нагоди Дня української писемності та мови у бібліотеці лунали чудові вірші про рідну мову. 29.10.2019«Хеловін у бібліотеці»
Вечірка Наближається найзагадковіше і наймістичніше свято, що прийшло з Ірландії та знайшло своїх прихильників та шанувальників і в Україні - Хеловін. На це свято існує традиція одягатися привидами, монстрами та іншою нечистю із кельтських повір’їв. Вважалося, що якщо переодягнутися демоном або духом, то можна таким чином захиститися і справжні духи тебе не помітять. Ось і відвідувачі гуртка «Творчість юних» забажали поринути у таємничий світ, влаштувати містичну зустріч у бібліотеці та підготуватися до свята Хеловіна. Казковий та незвичаний макіяж, що зробили собі школярі, вніс яскраву родзинку у святкову атмосферу і перетворив дівчат на милих відьмочок, а хлопців – на загадкових вовкулаків. Діти розповідали одне одному страшні історії, ділилися містичними моментами з життя та фантазіями, грали у лякливі ігри та читали за ролями книжки із магічними оповіданнями, вживаючись у образи чудернацьких персонажів.
25.10.2019«Перші кроки до бібліотеки»
Бібліоподорож Протягом декількох днів до бібліотеки на екскурсії завітали вихованці ДНЗ №12 та учні перших класів ЗЗСО №213. Знайомство із бібліотекою дуже захопило маленьких відвідувачів. Дітлахи уважно слухали про те, де живуть книжечки, як правильно з ними поводитися, що таке формуляр читача та як записатися до бібліотеки. 23.10.2019«Осінні фантазії»
Майстер клас «Осінь – це друга весна, коли кожен листочок то є квітка.» Альберт Камю Красуня осінь ще радує нас сонячними днями та яскравими барвами. Під ногами шелестить духмяне листя, яке може стати чудовим матеріалом для творчості, що дарує нам сама природа.
Тож відвідувачі гуртка «Творчість юних» залюбки поринули у казкову та затишну осінню атмосферу і створили неповторні шедеври із різнобарвного листя. Наймолодші члени гуртка захопилися роботою над портретами своїх улюблених тваринок. Грайливий песик та квапливий їжачок, виготовлені із листя клену та липи, ніби ожили на аркушах паперу і подарували гарний настрій своїм юним творцям. Із задоволенням діти порадують своїх батьків та друзів прекрасними поробками. А дехто з них виявив бажання подарувати свої витвори бібліотеці, щоб прикрасити виставку «У книжковім дивосвіті виростають творчі діти». 18.10.2019«Безпека підлітка: відповідальна поведінка»
Гра-тренінг Формування у дитини позиції щодо власного життя та безпеки, озброєння її знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у школі – одне з найактуальніших питань нашого суспільства. Тому зустріч у бібліотеці із спеціалістом Школи дитячої безпеки «KidsSave» Юлією Іваніною дуже зацікавила відвідувачів. Психолог розповіла школярам, як діяти у надзвичайних ситуаціях, коли загрожує небезпека, а дорослих немає поряд; як вберегти себе від шахраїв та злочинців; про правила безпеки, коли залишився один вдома; про безпечну відстань до незнайомця, автомобіля та багато іншої корисної інформації. Цікаве спілкування із психологом спонукало школярів розповісти про власні проблеми, обговорити їх. А бібліотекарі запропонували ознайомитися з історіями про життя сучасних підлітків на сторінках книжок. 11.10.2019«На місточку фантазії Лесі Мовчун»
Літературна зустріч «Найголовніше завдання дитячого письменника – показати маленькі і великі дива у звичайних предметах і явищах.» Леся Мовчун Талановита авторка чудових поезій, драматичних творів, казок та оповідань для дітей, відомий мовознавець, укладачка словників, член Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук, радіоведуча, переможниця Міжнародної Корнійчуковської премії 2019 року – усе це грані творчої особистості Лесі Мовчун.
Тому передусім атмосфера любові та поваги до рідного слова панувала у бібліотеці, куди погожого осіннього дня завітали юні читачі, щоб поспілкуватися із відомою письменницею. А як найкраще долучитися до української мови? Звісно, через літературне слово! Отже, з нагоди Дня українського козацтва пані Леся презентувала свою нову книжку «Бабай-Ага і козак Невидим», у якій зібрані п’єси з казковими, героїчними, фантастичними, пізнавальними сюжетами та які вивчають у школі. Із задоволенням читачі взяли участь у невеличких інсценівках та перевтілилися на героїв літературних вистав. За свою акторську майстерність вони отримали від письменниці незвичайні призи – різні види жолудів і запрошення долучитися до флешмобу «Козацька діброва» та висадити майбутні величні дуби-красені. Дуже зацікавила дітлахів вигадлива повість-казка «Рожевий записник детектива Стасика», що одержала перемогу у конкурсі «Напишіть про мене книжку-2018» у номінації «Добрі казки». Школярі охоче допомагали Стасику розкривати, на щастя, не страшні, а кумедні злочини. Добірка журналів «Барвінок» представила відвідувачам цікавинки рубрики «Наш скарб – рідна мова», яку письменниця вела протягом 17 років. Діти також готувалися до зустрічі і виразно читали напам’ять вірші Лесі Мовчун, які уподобали. Це виявилося приємною несподіванкою для авторки. А родзинкою став буктрейлер за книжкою пані Лесі «Мовна лікарня. Пригоди Лєрки Севрючки і цікаві завдання з культури мови», створений бібліотекарями. Залюбки школярі обирали для читання твори Лесі Мовчун, щоб поринути у світ шляхетної української мови. 09.10.2019«Для вас, малюки, цікаві книжки»
Казкотерапія У 1 спеціалізованому класі ЗЗСО № 213 дітки з особливими потребами радо зустріли бібліотекарів.
Шкільний клас перетворився на читальний зал, у якому діти із задоволенням слухали про пригоди героїв своїх улюблених та нових казок. Разом із бібліотекарями школярики обговорювали прочитане, робили висновки, адже кожна історія повчальна, вчить доброті, людяності та чемності. Маленькі читачі захопилися цікавою бесідою, задавали питання та просили бібліотекарів зачитати їм ще, гортали сторінки книжок, роздивляючись яскраві ілюстрації, та ділилися своїми емоціями. Дуже важливо спонукати малюків до читання, допомагати діткам із різними потребами зануритися у світ літератури, знайомити їх із книгою, сприяти їх адаптації і розвитку. Бібліотека завжди залюбки долучається до такої важливої та благородної місії! 02.10.2019«У кадрі – КНИГА!»
«Зараз практично все переміщується у віртуальний простір. Але книжка ніколи не зникне, тим паче дитяча. Буктрейлер можуть забути, але когось він приведе до книжки». Діана Клочко Бібліотека – це місце, де книжку можна не тільки почитати, а й здійснити її сторінками віртуальну подорож. У цьому залюбки переконалися юні відвідувачі, які завітали на перегляд буктрейлерів, створених бібліотекарями за книжками відомих сучасних письменників.
Захоплива відеоісторія про неймовірні пригоди Остапа і Даринки за мотивами однойменної повісті Андрія Бачинського перенесла дітей у часи старих мольфарів, у стіни могутніх замків, які охороняють древні духи й привиди, у темні підземелля львівських костелів, заінтригувала мандрами головних героїв книжки. Буктрейлер «Війна, що змінила Рондо» за книгою Романи Романишин та Андрія Лесіва, викликав у школярів почуття патріотизму та любові до Батьківщини. А розповіді-презентації «Дитинство відомих українців» за книгами Богдана Жолдака, Владислава Таранюка, Ірини Хомин та «Дитинство видатних діячів Америки» за книгами Любка Дереша, Олександра та Наталі Шевченків, Валерія Воскобойнікова із серії «Життя видатних дітей» запропонували читачам твори сучасних українських письменників про дитинство визначних особистостей, які своєю творчістю, своїм талантом збагатили цей світ. Змістовні та яскраві літературні кліпи настільки зацікавили школярів, що вони охоче обирали для читання книжки, щоб довідатися про завершення запропонованих історій.
30.09.2019«Бібліотека – світ знання, тож діти йдуть щодня до неї»
Тиждень читача «До дива знань і мрій, о друзі, йдіть! Високий дух летітиме далеко… Аби сказати: «Зупинися, мить!» Кажу лише: «Живи, бібліотеко!» Надія Петренко 30 вересня – чудове свято, Всеукраїнський день бібліотек, нагода відзначити роль бібліотеки у житті кожного українця і, зокрема, - зростаючих поколінь. Це також можливість привернути увагу суспільства до високої місії бібліотекаря – просвіщати, навчати орієнтуватися у потоці інформації, прищеплювати любов до книги. Тож напередодні свята бібліотека гостинно запрошувала усіх охочих долучитися до числа її читачів, познайомитися із книжковим фондом, із заходами та гуртками, які проводяться в її стінах. Відвідувачі дізналися, що бібліотека - це не тільки місце, де читають, що вона перетворюється і на творчу майстерню, і на дитячий кінозал, і на місце зустрічі з цікавими та непересічними особистостями – письменниками, поетами, художниками, видавцями, волонтерами… Молодші читачі охоче обирали для читання книжки з виставок «Письменники-ювіляри 2019 року - дітям», «Іграшковий дивосвіт малюкам дарує казку», «Улюблені мультики на сторінках книжок», знайомилися із новими дитячими журналами «Малятко», «Пізнайко», «Джміль», «Колобочок». Завітали також до бібліотеки і студенти Університетського коледжу ім. Б. Грінченка, щоб отримати методичну допомогу та дружні, фахові поради. Майбутні бібліотекарі з інтересом пізнають ази професії, допитливо цікавляться її тонкощами та специфікою. Тож крокуємо разом до прекрасного і дивного світу – бібліотеки! |