Бібліотека №119

24.04.2019

«Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі»
Народознавча година
 
«Хай Великдень приходить до хати
І несе всюди світло й тепло,
Доброту і любові багато,
Щоб усім нам чудово було.»

Надія Красоткіна

На українську землю сходить світле свято Великодня - святе і чисте, як весняне небо, гарне, як перші весняні квіти. І з цієї чудової нагоди у бібліотеці відбулася зустріч читачів зі священиком Храму Святих мучеників Адріана та Наталії протодияконом Василієм Склезєм, мета якої - долучити юних українців до духовних джерел нашого народу.
Отець Василій розповів історію Великодня: як відбувалося зародження цього свята, як його святкують в усьому світі; нагадав про великодні звичаї в Україні. А школярі охоче ділилися традиціями святкування Великодня у своїх родинах, як вони готуються до свята, з якою радістю та нетерпінням його очікують, як допомагають матусям у приготуванні запашної паски.
Безліч запитань до священика виявили неабияку зацікавленість школярів. А бібліотекарі порадили до читання книжки з викладки «Великдень – земне причастя небом!» для отримання більшої інформації.

До вподоби дітям стала добірка великодніх поробок читачів, які відвідують у бібліотеці гурток «Творчість юних». Тож від бібліотекарів школярі отримали запрошення на заняття, присвячене Великодню, щоб краще опанувати мистецтво розпису писанок та привітати рідних гарними, створеними з любов’ю подарунками.
 

17.04.2019

«Нехай лунає рідне слово!»
Голосні читання
 
«Доля нашої мови залежить і від того,
як відгукнеться на рідне слово наша душа,
як рідне слово бринітиме в цій душі,
як воно житиме в ній.»

Олесь Гончар
 
Спілкування бібліотекарів із вихованцями груп з вадами мовлення ДНЗ    № 176 – це радість як для дошкільнят, так і для бібліотекарів. Адже бібліотекарі, долучаючи змалку діточок до читання, до рідної мови, завжди знаходять зацікавленість та відгук у дитячих очах.

Цього разу на малюків чекали чудові нові книжечки та журнали, які нещодавно надійшли до фонду бібліотеки.
Збірка українських народних казок «Чарівна сопілка», книжки «Бигимоти – не медведі!» Сашка Дерманського, «Розумна собачка Соня» Андрія Усачова, «Вірші для дитячого садка» із серії «Я навчаюсь» захопили дітлахів своїми яскравими обкладинками, не менш колоритними ілюстраціями, веселими пригодами головних героїв, про які читали бібліотекарі.
Дошкільнята залюбки слухали добрі, повчальні віршики та оповідання, надруковані у журналах «Малятко», «Барвінок», «Колобочок». А ті, хто вже сам читає, охоче демонстрували своє вміння. Малюки готуються до школи, отже такі навички їм зовсім скоро стануть у нагоді.

Із задоволенням дітки обирали книжечки для читання разом із батьками вдома. А бібліотекарі запросили майбутніх школяриків на нові цікаві, пізнавальні зустрічі - тепер вже у бібліотеці.
 

10.04.2019

«Чарівна абетка»
Мовний сторісек

«Для того, щоб навчитися читати,
Абетку треба досконало знати.
Без букви жодної не можна обійтись.
Тож будь уважний і старанно вчись!»

Мирослав Артимович

 
       10 квітня у бібліотеці відбулася дуже цікава зустріч за проектом «За українську мову!»: учні 1-Б класу ЗЗСО № 213 разом зі студентами Університетського коледжу Київського університету ім. Бориса Грінченка «мандрували» сторінками української Абетки, без якої неможливо вчити нашу рідну мову.
 
 

     «Казкова азбука», «Буквограй», «Зоопарк від А до Я», «Весела грамота» - ці книжечки з добірки «Вивчаймо мову з юних літ, щоб українцями йти в світ» допомагали маленьким читайликам відповідати на запитання вікторини, яку підготували студенти. Дітлахи із радістю демонстрували своє знання алфавіту, обізнаність та кмітливість, відчуваючи себе командою, адже разом набагато легше знаходити правильні відповіді.
 
 

     Також студенти запропонували першачкам веселу гру, за правилами якої кожен із них знаходив тваринку, назву якої щойно відгадав, серед м’яких іграшок. Діти були у захваті! Вони швидко відшукали і веселу Жабку, і пухнасту Білочку, хижого Ягуара і милих Поросяток, навіть яскравий Динозаврик потішив допитливих школярів.
     Мовознавчий захід завершився спільними світлинами, приємними враженнями та емоціями, а головне – бажанням молодших читачів і надалі вчити рідну українську мову, а старші читачі та бібліотекарі їм залюбки будуть у цьому допомагати.


 
 

27.03.2019

«Ляльковий театр – мистецтво казки»
Театралізована гра
 
«Затихнув гомін. В залі згасло світло,
і, враз заполонивши всі чуття,
розсунулась завіса... І розквітло
життя — мов казка, й казка — мов життя.»

Наталя Забіла
 
27 березня, у Міжнародний день театру, бібліотека перетворилася на імпровізований ляльковий театр. Студенти Університетського коледжу ім. Б. Грінченка  влаштували для найменших читачів - вихованців  групи з вадами мовлення ДНЗ № 176 - театралізовану виставу-гру за мотивами української народної казки «Колобок».

Малюки були у захваті, побачивши, як герої улюбленої казки оживають! Співаючий бешкетник Колобок, який втік від Діда та Баби, неповороткий Ведмідь, сірий Вовк, хитра, винахідлива Лисиця та прудкий Зайчик ніби зістрибнули зі сторінок книжки та закружляли у своїх пригодах дітлахів.
Студенти одразу ж знайшли спільну мову з дошкільнятами та залюбки вжилися у свої образи, за що отримали у винагороду щирий дитячий сміх і сяючі очі. Малята також потішили своїх нових друзів, коли самі виявили бажання стати акторами, перевтілитися у лялькових героїв казки та переповісти її на новий лад.
Привабили дітей своїм розмаїттям цікаві книжки з виставки «Скарбниця чарівних казок», присвяченої Всеукраїнському тижню дитячого читання.

Тож, і маленькі, і старші читачі покидали бібліотеку у чудовому настрої та сповнені приємних вражень. А немає нічого прекраснішого в світі, ніж задоволені й щасливі у самовираженні діти!
 

26.03.2019

«Калейдоскоп літературних новинок»
День нової книги
 
Під час Всеукраїнського тижня дитячого читання у бібліотеці відбулося книжкове новосілля. І бібліотекарі із задоволенням познайомили відвідувачів з цікавими книжковими новинками.

До уваги читачів було представлено різноманіття книжок – від пригодницьких до наукових, про першу закоханість та веселі канікули, про неймовірні пригоди вірних друзів. А також - книги на цілком серйозну соціальну тематику, які просякнуті любов’ю, спрагою до життя, силою людського характеру та волею.
На бібліотечних полицях відвідувачі знайдуть для себе літературні цікавинки на будь-який смак. Маленьких та допитливих зацікавлять повісті«Мадікен» Астрід Ліндгрен та «Письмонавтика» Тані Стус. А школярам старшого віку стануть до вподоби книги «З води у воду» Оксани Лущевської, «Розумник» Кіма Слейтера, «Суперліто» Ніни Ґрьонтведт, «Колір магії» Террі Пратчетт.
Також фонд бібліотеки поповнився особливою книгою «Terra інклюзія 2018», у якій представлені твори переможців та фіналістів Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова»у категорії спецвідзнаки «Інклюзивні оповідання «Terra інклюзія».

Тож бібліотека і книжкові новинки чекають на всіх поціновувачів читання!
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter