Бібліотека №119

26.04.2018

«Скарби і таємниці Хотинської фортеці»
Історична мандрівка
 за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»
 «У глибині ясного раю
Стоїть фортеця кам’яна.
І міць її не знає краю,
Неначе хвиля водяна.»

Віктор Цвіт


26 квітня учні 6-го класу СШ № 213 здійснили у бібліотеці № 119 історичну подорож до однієї з найвеличніших твердинь нашої Батьківщини – Хотинської фортеці, що височить на мальовничому березі Дністра і є одним з семи чудес України. Мандрівка відбулася у рамках культурно-історичного проекту «Пам’ятай! Відроди! Збережи!», основна мета якого – спонукати читачів до бажання вивчати власну історію і традиції, шанувати і берегти культурні надбання українського народу.
 
 
 

Діти дізналися про славетну історію Хотинської фортеці, про її оборонні функції, про легенди, пов’язані із нею.
Із задоволенням школярі дивилися відео-сюжет «Тисячолітній Хотин. Україна вражає», зачитували цікавинки про багатовіковий історичний шлях середньовічної фортеці-красуні, які підготували бібліотекарі.
Читачі довідалися, що на території фортеці було знято понад 50 художніх фільмів, зокрема, «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Стріли Робін Гуда», «Захар Беркут», уривки із яких вони залюбки переглянули.
Книжково-журнальна виставка «Історико-культурна спадщина України: шануємо і зберігаємо разом» надала користувачам літературу для читання. А інформаційною підтримкою заходу стали флаєри «Хотинська фортеця – одне з семи чудес світу».
Тож запрошуємо до бібліотеки усіх, хто цікавиться замками і фортецями, розкішними палацами України, які розкриють свої історії  та приховані таємниці…
 
 

20.04.2018

«Буду я природі другом!»
Екологічний урок
 
20 квітня у бібліотеці № 119 для дітей до Дня довкілля та Міжнародного дня землі відбувся екологічний урок. Учні 4-го класу СШ № 213 дізналися дуже багато цікавого і нового про те, як треба берегти природу та допомагати їй.
Дбайливо ставитися до природних ресурсів, правильно утилізувати різні види відходів, прибирати за собою після відпочинку на природі – такі побажання почули школярі від бібліотекарів. Також учні довідалися, якими засобами гігієни користуватися більш безпечно - ця інформація, безумовно, знадобиться їм та їхнім батькам у повсякденному житті.
Дуже зацікавила юних екологів інформація про те, що вітер, вода та сонце виробляють електроенергію. У цьому вони переконалися, коли побачили, як іграшкова машинка та комашка починають рухатись на яскравому сонечку.

Школярі зрозуміли, що природа надзвичайно важлива для людей. Адже як уявити собі життя без пташиного співу, різнобарв’я і пахощів квітів, шуму дощу? Для повноцінного життя людині потрібне все різноманіття природного світу – такий висновок зробили відвідувачі.

Розширити природознавчі обрії користувачам допомогла книжково-журнальна добірка «Мудріші від казки природи підказки». А ще бібліотекарі запросили дітей взяти участь у міському конкурсі літературного твору «Тримай ЕкоХвилю!», щоб висловити особисте, творче, ставлення до вирішення екологічних проблем.
 

19.04.2018

«Писанковий дивограй»
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»
 
В Україні квітує весна, і весняні свята дають змогу долучитися до народних традицій. У розпал тижня Радониці, 19 квітня, на прохання відвідувачів у бібліотеці № 119 був проведений майстер-клас із розпису писанок.

Діти із задоволенням поринули у світ яскравих кольорів та творчості. А викладач гуртка Лідія Окушко допомагала їм у цьому.
Наприкінці заняття юні художники дуже раділи результатам своїх старань та насолоджувалися красою барвистих писанок, які вони створили власноруч. Адже, що може бути прекраснішим за відчуття того, що тримаєш у своїх руках витвір мистецтва власного авторства?

Дуже важливо розвивати у дитини естетичний смак, відчуття прекрасного, адже це гарний вклад у її майбутнє! А такі майстер-класи покликані заохочувати юних творців відкривати у собі нові таланти та здібності. Тож саме цьому і сприяє наша бібліотека, двері якої завжди гостинно відчинені для всіх охочих.
 

18.04.2018

Країна Читалія запрошує
Бібліомандрівка
 
“Хай книжка захоплює так,
як улюблена мелодія,
як прекрасний танок.”

Василь Сухомлинський
 
18 квітня учні 1-го класу СШ № 207 здійснили у бібліотеці № 119 захопливу подорож Країною Читалією.

Діти дізналися про правила користування бібліотекою, для чого потрібні читацькі формуляри, про те, що кожна книжечка у бібліотеці має свій номер і розташована на певному місті. Разом із бібліотекарями юні читачі обговорили дбайливе та обережне ставлення до книжок, важливу роль книги у житті кожної людини.
Школярі із задоволенням розповідали про свої домашні бібліотеки, літературні уподобання. Зацікавлено діти гортали сторінки яскравих пізнавальних книжечок та журналів, переглянули мультфільм «Каю в бібліотеці». Також учні ознайомилися з відділом абонементу бібліотеки та були вражені кількістю книжних скарбів, які він зберігає.
Викладка «Скарбниця чарівних казок» не залишила байдужим нікого. Дітлахи із захватом обирали для читання цікаві книжки. А головне, що кожен знайшов на їх сторінках свого улюбленого героя: дівчатка – чарівну Фею,казкову принцесу та витончену Барбі, а хлопчикам більше до вподоби, звичайно ж, були книжки про динозаврів, автомобілі та казкових супер-героїв.

Дружба з книгою розпочалася, і на юних читачів чекає ще безліч пізнавальних, захопливих мандрівок у бібліотеці.
 

11.04.2018

«Разом будем зустрічати Великоднє гарне свято»
Народознавча подорож
за проектом «Два храми духовністю єдині»
 
Кожного року усі ми із нетерпінням чекаємо на весну. Вона приносить нам  сонячну, теплу погоду, гарний настрій і, найголовніше  свято Христового Воскресіння!
11 квітня юні відвідувачі бібліотеки № 119 для дітей, учні 4-го класу СШ № 213, поринули в атмосферу Великоднього дива, завітавши на зустріч зі священиком Храму Святих мучеників Адріана та Наталії отцем Василієм.
Священик нагадав школярам про Великодні звичаї, про історію цього чудового свята. З подивом діти довідалися про таке свято як Антивеликдень, що випадає на першу неділю після Великодня. Друга назва свята – Фомина неділя, пов’язана з апостолом Фомою, чию невіру у Воскресіння Христа після розп’яття розвіяв на восьмий день сам Господь.
 
Також допитливим читачам було дуже цікаво дізнатися про зародження усього живого на землі, про те, що можна вважати гріхом, а що - ні. Отець Василій із задоволенням відповідав на численні питання дітлахів та нагадав, як важливо збагачувати свій духовний світ, бути різносторонньо розвинутою та небайдужою людиною і робити добрі вчинки.
Юні читачі залюбки розповідали про свої родинні великодні традиції, знайомилися із літературою з книжкової виставки «Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі».
 
Дуже діти зраділи подарункам від священика, а спільне фото з отцем Василієм буде нагадувати школярам про таку цікаву та пізнавальну зустріч у бібліотеці.
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter