Бібліотека №119

07.06.2017

Знай, люби, бережи!
Екологічна подорож

«Люби природу не як символ душі своєї.
Люби природу не для себе, люби для неї.»

М. Рильський

Мабуть, найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю викликає спілкування з природою. Шепіт зелених дібров, спів дзвінкоголосих пташок, запах і розмаїття квітів – усе це завжди зачаровує.

Як же донести цю красу до людини, як її зберегти? Про це розмірковували діти з літнього табору СШ № 147, завітавши 7 червня до бібліотеки № 119 з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.
Школярі дізналися, що найвищою формою охорони природи  є заповідники, адже заповідати – означає передавати в спадщину щось дороге і цінне,  а довкілля і є великою цінністю. Дуже сподобалася дітям віртуальна екскурсія природними заповідниками України, рідкісний тваринний і рослинний світ яких треба особливо берегти.

Під час перегляду книжкової добірки «Мудріші від казки природи підказки» дітей вразила «Червона книга України» учасники заходу навіть не здогадувалися, скільки зникаючих видів рослин і тварин в Україні. Продовжити ж знайомство з цікавинками природи їм допоможуть книжки, обрані для читання вдома.
Дружно школярі шукали відповіді на запитання природознавчої вікторини «У природі – в ріднім домі», пригадували правила поведінки у природі і прийшли до висновку, що починати треба з себе: не зривати квіти, не ловити комах, не вбивати змій, не засмічувати довкілля, бо усе в природі перебуває в гармонії.

А завершили ми нашу екологічну мандрівку словами Василя Сухомлинського:
«Краса природи – це одне з джерел,
що живить доброту, сердечність і любов»

 

01.06.2017

«Хай сонцю і квітам всміхаються діти»
Літня читальна галявина
«Є багато свят на світі,
Що дарують радість дітям,
Та єднає всіх людей
Свято захисту дітей.»

Наталія Сарнецька

На порозі – літо! І символічно, що перший день літа присвячений дітям, адже 1 червня - Міжнародний день захисту дітей.

Тому ми запросили вихованців з інклюзивної групи ДНЗ № 176 до літнього читального залу, щоб дошкільнята пораділи сонечку, кожному промінчику, кожному зеленому листочку, теплому вітерцю та цікавим книжечкам і журналам, адже усі діти потребують турботи і уваги, а дітки з особливими потребами – найбільше за всіх.
Разом із бібліотекарями дітки пригадали казочки, героїв яких ображають злі персонажі. А уважно слухаючи казку «Троє поросят», малята співчували хрюшкам, котрих Вовк намагався вигнати із домівок, які вони збудували.
Залюбки дошкільнята переглядали дитячі журнали та книжки з викладки «Захист дитинства у цілому світі – це місія честі, любові й добра», поласували солодощами, а майданчик біля бібліотеки прикрасили казкові фантазії маленьких читачів.

Літню галявину відвідали також і інші читачі бібліотеки, і зацікавлені перехожі.

Тож літня читальна зала вже працює для всіх, хто бажає долучитися до читання та змістовного дозвілля! До нових зустрічей!
 

17.05.2017

Фантазії з бісеру
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»

17 травня у бібліотеці № 119 майже панувало справжнє літо, адже юні майстри гуртка декоративно-прикладного мистецтва виготовляли із бісеру яскравих, різнокольорових літніх метеликів та бабок.
Бібліотекарі підготували книжкову розкладку «Таке цікаве і захопливе мистецтво бісероплетіння», із бібліографічного огляду якої читачі дізналися, що шлях кольорових намистинок розпочався понад 40 тисяч років тому із Стародавнього Єгипту; що історія  бісеру оповита легендами, зокрема,  про бідних красунь, заточених злим девом у темницю, сльози котрих перетворюються на дорогоцінний бісер; що перші майстерні в Україні з’явилися у ХІ столітті і найчастіше вироби з бісеру виготовлялися у монастирях, а з часом це мистецтво стало дуже поширеним, по-справжньому народним і доступним для усіх охочих.
І наші відвідувачі у цьому переконалися на майстер-класі, коли взялися до кропіткої праці. І ось уже невдовзі око милували чудові витвори з бісеру, які виблискували різноманіттям кольорів, адже простір для творчості і фантазії – необмежений.

Надіти чи подарувати друзям прикраси, виготовлені власноруч,
зможете і ви, якщо завітаєте до нашого гуртка
декоративно-прикладного мистецтва «Творчість юних».
 

12.05.2017

«У світі усе починається з мами»
Голосні читання
«Пам’ятаймо, любі діти,
Пам’ятаймо завжди з вами,
Що для нас у всьому світі
Найдорожчі – наші мами!»

Степан Олійник

12 травня працівники бібліотеки № 119 завітали до вихованців ДНЗ № 176 – дітей з особливими потребами - з нагоди доброго, щирого прийдешнього травневого свята, разом із яким наші серця багатшають на світ, осяяний теплим і лагідним, як сонечко, словом МАМА.
Бібліотекарі запропонували діткам Сонця і Дощу книжечки та дитячі журнали із творами, присвяченими матусі. Залюбки дошкільнята слухали вірші Степана Жупанина, Вадима Крищенка, Анатолія Камінчука, Катерини Перелісної, Бориса Олійника, Анатолія Костецького, із задоволенням разом із Мамонтенятком мандрували у пошуках його «єдиної на світі мами», перегортаючи сторінки казки Діни Непомнящої «Мати для Мамонтеняти», навіть пригадали пісеньку з однойменного мультфільму.

З любов’ю діти розповідали про своїх чудових, турботливих мам, які за них дуже піклуються, переймаються їх здоров’ям, допомагають у всьому.
І щоб віддячити матусям та привітати їх, дітлахи охоче, за допомогою бібліотекарів, вчили віршик Інни Кульської «Мамине свято». Тож на закінчення зустрічі маленькі читачі вже хором проголошували:
«Мамине свято я зустрічаю.
Я для матусі віршика знаю.
Я подарунок мамі зроблю.
Я свою маму дуже люблю.»

 

03.05.2017

Тваринний світ  Північної  Америки
Природознавча мандрівка
за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»


Усі дітлахи, звичайно, полюбляють відвідувати зоопарки та цікавляться різноманітними тваринами, котрі у них мешкають, адже тваринний світ нашої планети – великий і незбагненний.

Тому 3 травня учні 1-го класу СЗШ № 207 залюбки завітали до бібліотеки, щоб дізнатися про представників дикої природи Американського континенту.
Зацікавлено діти переглянули трейлер «Північна Америка. Народжені непокірними», здійснили невелику історичну подорож Північною Америкою разом із тітонькою Совою, відвідавши її урок. А з презентації «У світі тварин Американської півночі» юні читачі довідалися, що на Алясці мешкає найбільший хижак на суші – бурий ведмідь кадьяк, який важить понад 700 кг при зрості на задніх лапах до 4 м, що білий ведмідь у пошуках улюбленої здобичі - тюленів - проходить за день 70 км, що він чудово плаває і витримує мороз до -60 градусів, що тільки у північній тундрі Канади водиться вівцебик, що довжина рогів північного оленя - більше 1,5 м…
Дуже здивувало школярів, що на півдні мешкають алігатори - настільки різний клімат на континенті. «Помилувалися» діти і акулами-людожерами, адже води Тихого і Атлантичного океанів, що омивають Америку, є домом для найбільших і найнебезпечніших акул на планеті.

Книжки з тематичної добірки «Тваринний світ Північної Америки» також ознайомили читачів із особливостями життя диких мешканців материка. А бібліотекарі наголосили на тому, що, на жаль, деякі види тварин через діяльність людини знаходяться на межі зникнення і для їх збереження створено ряд заповідників і національних парків.
Сподіваємось, що наші користувачі із задоволенням здійснили пізнавальну зоомандрівку, та запрошуємо на наступні зустрічі із цікавинками Північної Америки.
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter