Бібліотека №119

18.04.2017

«В небі, в зоряній безодні, тонуть дзвони Великодні!»
Великодня зустріч
за проектом «Два храми духовністю єдині»

«Великдень… Вже добро небес
Сьогодні тут, у нашім домі.
Вітаємось: - Христос Воскрес!
Заходьте, друзі і знайомі!»

Ніна Куфко

Світлі і радісні дні Христового Воскресіння щороку приходять на землю України. Одвічні, як людське прагнення до гармонії, краси і радості.

І читачі бібліотеки № 119 – учні 3-го класу СШ № 207 - відчули атмосферу свята, завітавши 18 квітня на зустріч із священиком Храму Святих мучеників Адріана та Наталії отцем Василієм, мета якої розвивати у дітей інтерес і виховувати повагу до звичаїв українського народу.
Разом із священиком школярі здолали історичний шлях до витоків християнського свята, пригадали традиції і звичаї Великодня, здійснили невеликий «пасхальний похід» різними країнами світу та дізналися про особливості святкування Світлого весняного празника.

Дітлахи розповіли, як вони готувалися до Великодня, якими символами розписували писанки, кому їх дарували, яких народних звичаїв дотримуються в їх родинах.
Із цікавістю учні переглянули інтернет-добірку «Українська писанка мандрує світом» та довідалися, що у місті Коломия існує єдиний у світі Музей писанки, найбільші колекції писанок зберігаються у королівському музеї Лондона, а в канадській провінції Альберта створено 12-метровий пам’ятник українській писанці. Адже символ добра потрібен людині у будь-якому куточку планети.

З радістю діти отримали великодні подарунки, із добрими, світлими почуттями залюбки обирали книжки із викладки «Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі», які також, сподіваємось, запалять у душах читачів вогник цікавості та духовно їх збагатять.
 

12.04.2017

«Нумо, пензлю, потанцюй! Гарно писанку малюй!»
Заняття гуртка «Творчість юних»

«Жар калини, літ лебідки,
Знак хрещатий і зірки –
Розмальовують так дітки
на Вкраїні писанки»


Чудове весняне свято – Великдень! Та яке ж свято Великодня без барвистих, різнокольорових писанок, які з давніх-давен були символом відродження природи, знаком Сонця і життя? Великодні яйця українці прикрашають так вигадливо! Це  крашанки і крапанки, дряпанки і мальованки. Є дерев’яні різьблені або розмальовані, є навіть керамічні, вишиванки та витинанки.
А відвідувачі бібліотеки № 119 на майстер-класі створювали Великодні листівки-сувеніри у техніці скрапбукінг, що запропонувала викладач Наталія Дунаєва. Озброївшись кольоровим папером, стрічками, мереживом, ножицями, клеєм, фарбами, пензлями, бісером, а головне – бажанням, діти із задоволенням готували пасхальні дарунки-привітання для свої рідних та друзів.

Творчого натхнення юним майстрам також додали книжки з народознавчої викладки «В небі, в зоряній безодні, тонуть дзвони Великодні», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі. Школярі дізналися про традиції писанкарства, про значення великодніх символів та особливості їх використання, адже є символи здоров’я та довголіття, символи, які лікують, символи кохання, християнські символи.
Святковий настрій, що панував у бібліотеці, наблизив усіх до прийдешнього Світлого свята, а українські писанки, як частинка душі, добра і краси, стали гарними великодніми подарунками для наших читачів.
 

06.04.2017

Подорож до витоків книгодрукування
Віртуальна екскурсія

«Книжки приємно прочитати,
А спробуй їх створити!
Тонке мистецтво друкувати,
Якого треба вчити.»


Чи усвідомлюємо ми, який непростий шлях подолала книга, щоб дійти до нас? І як створювалися книги? Невже їх від руки писали? По літерці складали? У нашу комп'ютерну еру це навіть складно уявити! А відповіді на ці запитання учні 3-х класів СШ № 213 отримали від співробітника Державного музею книги та друкування Коренди Лариси Григорівни, на зустріч із якою завітали до бібліотеки.

Мандруючи у часі, школярі дізналися про секрети створення книг, про найдавніші книжки, «сторінками» яких ставали камені, сокири, щити, про книги-сувої з папірусу, про рукописні книги, про перші друкарські верстати. Україна ж завдячує Івану Федорову, котрий понад 400 років тому в стародавньому місті Острозі надрукував перший «Буквар» і книгу «Апостол». Зараз же у нашій країні є сотні друкарень, де щоденно з’являються десятки книг, зокрема, і для дітей.
Зацікавлено юні читачі переглянули презентацію «Від стін печер – до друкованої книги» та обирали книжки із добірки «Скарби слов’янського світу». А експонати із Державному музею книги і друкарства, з якими ознайомила пані Лариса, спонукають дітей до відвідування культурного закладу на території Києво-Печерської Лаври, щоб більше пізнати історію книги та вшанувати великий подвиг першопрохідців у справі писемності та друкарства, який назавжди залишиться неперевершеним для всіх сучасних і майбутніх поколінь.
 

30.03.2017

«Ці веселі книжки треба читати вголос»
«Письменник для маленьких дітей
неодмінно повинен бути щасливим.
Щасливим, як і ті, для кого він творить.»

Корній Чуковський
Всеукраїнський тиждень дитячого читання триває!

30 березня бібліотека № 119 наповнилася веселим сміхом, адже дітки з особливими потребами – вихованці ДНЗ № 176 - долучилися до чудової творчості відомого письменника, дитинство котрого пройшло в Україні, Корнія Чуковського, до 135-річчя від дня його народження.

Герої  Чуковського, що уже 90 років живуть поруч із нами, «завітали» із казкових сторінок до бібліотеки під час голосних читань.  Мийдодір – «умивальників начальник і мочалок командир» вчив дітей чистоті, лікар Айболить – доброті і співчуттю, Комар із «Мухи-Цокотухи» - мужності та умінню перемагати.

Потішили дошкільнят мультики за творами Старого Казкаря (так письменник полюбляв себе величати), зацікавили книжечки з викладки «Диво-дерево Корнія Чуковського».  Родзинкою заходу стала рольова гра за казкою «Телефон», яку бібліотекарі разом із особливими дітками влаштували за допомогою іграшок.

Отже,читайте, юні друзі, ці  мудрі й веселі книжки вголос,
 не один раз і гуртом, - вам неодмінно стане радісно, втішно та гарно!
Ну ж бо почніть – і хай вам щастить!
 

23.03.2017

«Я хочу, щоб діти, читаючи книжку,
знаходили заховані в ній секрети»

Зустріч із українською письменницею Марією Морозенко

Всеукраїнський тиждень дитячого читання у бібліотеці № 119 для дітей розпочато!

23 березня на зустріч із відомою письменницею, членом Національної спілки письменників України Марією Морозенко із задоволенням завітали найменші шанувальники книги – дошкільнята. Адже хто найкраще може розказати про свої твори, ніж сам письменник.

Пані Марія – авторка понад 20 дитячих книжок - запросила дітлахів до світу свого поетичного слова, презентуючи казки «Незвичайні пригоди Чока, який шукав щастя», «Про країну Ласунів», «У зеленому ярочку».

Залюбки малята відгадували загадки, розбиралися із плутанками   з пізнавальних книжечок «Чарівна азбука» і «Чарівна математика». Розвивальна гра «Віршуємо разом» долучила дошкільнят до римування і творчості.

Діткам дуже сподобалося щире, цікаве спілкування із письменницею, а пані Марія була приємно схвильована поетичним сюрпризом від маленьких читачів – вони декларували напам’ять віршики Марії Морозенко, адже і дітки, і бібліотекарі ретельно готувалися до цієї зустрічі.
Охоче дошкільнята обирали для читання книжечки із виставки «Як до живих джерел глибоких ми припадаємо до книг», а інформаційною підтримкою заходу стали флаєри, присвячені талановитій письменниці та створені бібліотекарями. Книжки ж з автографом Марії Морозенко зайняли гідне місце на тематичній добірці творів письменників, з котрими зустрічаються наші юні читачі.

Тож Тиждень дитячого читання триває!
Запрошуємо усіх до нашої бібліотеки, а також на заходи
 до Галереї мистецтв ЦРБ ім. Загребельного.
Буде весело, цікаво,  змістовно, позитивно і креативно!

 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter