Бібліотека №115

29.01.2015

У нас в гостях видавництво «Мамине сонечко»
 
Бібліотека № 115 для дітей 29 січня  стала місцем зустрічі та знайомства маленьких читачів з журналами та газетами, створеними  для них  видавництвом «Мамине сонечко».

Протягом 15 років видавництво «Мамине сонечко» пропонує дітям віком від 1 до 12 років якісний, кольоровий, легкий для сприйняття медіум знайомства зі світом.

У кожному тематичному номері журналів, окрім пізнавального матеріалу, містяться інтерактивні рубрики: рухавки, ігри, розмальовки, конкурси, корисні поради, загадки, кросворди, які допомагають дітям сприймати інформацію не лише на слух або шляхом прочитання, а й освоювати новий матеріал за допомогою руху і дотику, розвивають уяву, фантазію, пам'ять, кмітливість, образне мислення, логіку, увагу юного читача.
 
 
Видавництво «Мамине сонечко» пропонує пізнавати і вивчати світ весело. У цьому ми мали змогу пересвідчитися під час презентації журналів «Мамине сонечко» і «Маленька фея» для первачків школи-дитячого садка «Мрія» та ЗОШ №259. Разом із співробітницею журналу Ольгою Воляник діти з захопленням пройшлися сторінками зимового номеру, ознайомилися з основними рубриками журналу. Презентація відбувалася шляхом вільного діалогу з аудиторією. Діти відповідали на питання редакторки, доповнювали її віршовані загадки, гортали і роздивлялися ілюстрації зимових номерів, мали можливість покрутити в руках, запропоновані журналом саморобки.
Жоден читач не лишився без сувеніру. Кілька примірників журналу редакція видавництва подарувала присутнім, а кілька передала для вас, шановні читачі. Запрошуємо прийти та познайомитися із залишеними для вас подарунками.
 

8.01.2015

Новий рік – чарівник
Ось і прийшли довгоочікувані новорічні свята та зимові шкільні канікули. Напередодні цих днів навіть дорослі очікують на дива та подарунки, а про дітлахів годі й казати, бо всі ми любимо щось незвичайне та неповторне. Тому ми вирішили разом з «Веселим календарем» влаштувати для наших читачів День чарівних рукавичок. Чому рукавичок? Рукавички – це запах дитинства, льодових гірок, снігових баб та снігових баталій.
 
 
 

«Узимку, в морозі, хуртечі й завії
Тебе і мене рукавички зігріють.
А теплі від чого вони і чому?
Скажу вам по щирості: теплі тому,
Що наші ласкаві бабусі і мами
Вплітають тепло своїх рук між нитками»
                                           А. Костецький
А до того ж ці рукавички чарівні, бо в них щось заховано. А щоб отримати те, що заховано, треба відповісти на зимові запитання вікторини, чи згадати різдвяні історії книжкової шафи. Це ж цікаво і захоплює навіть мам і татусів. На жаль, тільки подарунків вистачило не на всіх бажаючих.
 
 

Але Новий рік, так Новий рік! Приємні події тривали. Із гарним настроєм та щирими посмішками привітали свою бібліотеку з Різдвяними святами наші молодші читачі. Дзвінкими дитячими голосами вони проспівали:
«Коляду для вас співаю, дай вам Боже урожаю,
Щедрих нив, садів квітучих
Зірку в небі на Святвечір для дорослих і малечі
Коляда моя лунає, увесь світ з Різдвом вітає»
 
Вдячні бібліотекарі підтримали їх бурхливими оплесками та солодкими подарунками.
 
 

24.12.2014

Яскраве світло книжок Зірки Мензатюк

«Сьогодні Зірка Мензатюк
впевнено і лагідно повертає нашим
 нащадкам рідну героїчну історію…
просвітлюючи дорогу у велике життя»
Г. Тарасюк

24 грудня 2014 року у бібліотеці відбувалось щось незвичайне: у фойє та сходами дуже швидко пересувались читачі! Це були учасники зустрічі з відомою українською дитячою письменницею Зіркою Мензатюк, яку допомогло організувати видавництво «Старого Лева».

В цей день читачі бібліотеки – учні  шкіл Деснянського району  та учні школи-дитячого садка «Мрія» для дітей з обмеженими фізичними можливостями здоров`я – разом з пані Зіркою поринули у фантастичний казковий світ з його незвичайними ситуаціями та різними героями. Гостя презентувала дітям свої нові книжки «Ангел Золоте Волосся» та «Як я руйнувала імперію», про життя і пригоди сучасних дітей. Читачі засипали гостю безліччю запитань, на які вона охоче відповідала. Повідала пані Зірка дітям і про свої дитячі роки, і про перші свої дитячі твори, захоплення та уподобання, про історію створення своїх книг. Живе спілкування з письменницею не залишило жодного байдужого з присутніх в залі. По закінченні зустрічі діти весело гомоніли, гортаючи книги  письменниці та спілкувалися з автором. Особливо пані Зірка виділила наших читачів зі школи-дитячого садка «Мрія», які ставили цікаві і дотепні запитання та продемонстрували відмінне знання її творів.
 
Результатом зустрічі стала черга в бібліотеці на читання книг письменниці. А ще кожен бажаючий міг придбати улюблену книгу з автографом Зірки Мензатюк, щирі побажання та фото на згадку разом з гостями.

У видавництві «Старого Лева» вийшло багато книжок З. Мензатюк: «Київські казки», «Таємниця козацької шаблі», «Макове князювання», «Казочки-куцохвостики» та ін. Її твори світлі, ненав`язливі, добрі, сповнені фантазії і реальності.
 
 
 
 
 
 

12.12.2014

„Новорічне диво”

Наближаються свята, яких з однаковим захопленням цілий рік чекають і діти і дорослі: Святого Миколая, Новий рік. Хочете, щоб перед Новим роком у будинку панувала атмосфера свята і гарний настрій? Тоді не треба чекати казку, а просто створіть її власними руками. Потрібно лише трохи фантазії, небагато часу і, звичайно, велике бажання. Що може бути крутіше?
 
То ж напередодні свята для наших читачів у рамках творчої майстерні „Скарбниця ідей” відбувся майстер-клас з техніки вітражу „Новорічне диво”, який провела Нещерет Ольга Миколаївна з ОКЦ „Дивосвіт”.

Скільки цікавого можна зробити, здавалося б, з простої речі. Ось, на перший погляд, зовсім нецікавий посуд – звичайна склянка. Небагато фарби, багата уява майстра та тепловентилятор – і ось перед нами чудові новорічні візерунки. Такими скляночками можна не тільки прикрасити свою оселю, а й подарувати друзям.
 
Всі отримали масу задоволення від творчого процесу, а також від усвідомлення того, що зробили стильну та неймовірно гарну річ!
 
 
 
 

23.10.2014

Знати і пам’ятати!
Чим далі в історію відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни, тим глибше і повніше розкривається перед усім світом титанічний подвиг нашого народу, який в жовтні відмічає 70-річчя визволення України від фашистських загарбників.  Про мужність і героїзм воїнів, партизан, підпільників, дорослих та дітей в боях за визволення України говорилось під час медіа години «Час минає, пам’ять залишається», яка була проведена з учнями 5 класу ЗОШ № 259 в рамках проекту «Треба жити і пам’ятати». Спілкування  проходило живо та яскраво. Перегляд відеоматеріалу повертав дітей до подій далеких років, коли багато днів і ночей виснажена Україна чекала на визволення. Молоде покоління має знати та пам’ятати героїчне минуле своєї країни.
 
 
 
 
 

20.10.2014

Акція  «Подаруй бібліотеці книгу триває»
Незважаючи на потужну конкуренцію з боку новітніх електронних носіїв інформації книга і досі залишається найкращим подарунком для багатьох людей.

Днями користувачі бібліотеки № 115 для дітей Деснянської ЦБС отримали чудовий подарунок – книжкову колекцію від книгаря Климашенка Костянтина Генріховича.

Бібліотекарі і читачі бібліотеки щиро дякують за такий щедрий подарунок!
 
 

 

15.10.2014

Народна  лялька-мотанка – оберіг наших душ 
 
Творча атмосфера панувала 15 жовтня в читальній залі для учнів 1-4 класів: наші читачі брали участь у майстер-класі з виготовлення народного оберегу – ляльки-мотанки. Це чудовий спосіб захопити дитину спільною творчістю, що і зробила керівник гуртка ОКЦ «Дивосвіт» Сокольчук Н. В.
 
З бесіди бібліотекаря дізналися, що ляльки-мотанки присутні у багатьох культурах. Це найперші і найпростіші іграшки. Українська мотанка і в давні часи і сьогодні є символом родючості, материнства й своєрідним оберегом людської душі та долі. І такий оберіг можна легко зробити своїми руками: трохи фантазії, майстерності – і лялька – сувенір готова. Для себе, або в якості подарунка.
 
Надія Василівна поділилась власною майстерністю виготовлення народної іграшки, показала, як з ниток можна зробити справжній шедевр. Із захопленням діти освоювали майстерність виготовлення ляльки-мотанки.
 
Кожен учасник того дня повернувся додому із власноруч виготовленою іграшкою.
 
 
 

23.09.2014

Подорож книжковим містом
Щодня приходим в храм духовний,
Що мудрості і дива повен. 
Це не кіно, не ігротека,
Дитяча це бібліотека!

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек до нас завітали учні 1 класу школи-дитячого садка «Мрія» для дітей з фізичними вадами. Вони прийшли, щоб більше дізнатися про бібліотеку та познайомитись з її книжковими скарбами.
 
Маленькі читачі цікаво та з користю провели цей час: подорожували книжковим містом, уважно роздивлялися малюнки та поробки виконані нашими читачами, із задоволенням відповідали на запитання казкової вікторини, створили ланцюжок українських прислів’їв про книгу. Веселі завдання та віршики допомогли діткам поринути у світ книжкових фантазій, познайомитися з деякими видами книжок (збірки казок та оповідань, пісенники, дражнили, розмальовки та інше). А на останок малюки із захопленням подивились улюблені мультики.
 
Сподіваємось на продовження нашої дружби.
 
 
 
 
 
 

18.09.2014

У книжковому царстві

Книжок у цілім світі є багато
І кожна щось розкаже нам...

За вікном теплими барвами палає осінь, а це означає, що наближається наше професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек. Ось і сьогоднішня зустріч відбулась у рамках підготовки до цієї події. Учні 4-го класу ЗОШ №263 разом з бібліотекарями здійснили захоплюючу подорож у Країну знань за допомогою книги. Мандруючи "вулицями Читай-міста" діти із задоволенням роздивлялись ілюстрації та читали цікаві історії. Кращі дитячі твори, наче в чарівному дзеркалі, відтворюють перед очима читача минуле й майбутнє, життя та пригоди ровесників, їхнє навчання, забави. І, звичайно, море радощів викликає дивовижний світ казок, байок, загадок, скоромовок тощо.

На завершення зустрічі діти висловили свої власні думки про прочитані книги та взяли активну участь у пізнавальній вікторині, з якої також почерпнули багато цікавого.

Літературне знайомство не залишило байдужим жодного учня, вони чекатимуть нової зустрічі з книгою.
 
 
 
 
 
Тож не минайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки:
Нема прекрасніших доріг,
Ніж в цей вселюдський храм науки.
 
 

25.07.2014

Все починається з дитинства
 
"Мандруй у літо разом з бібліотекою!
Веселимося, читаємо,  літечко вітаємо!"


Вже стало доброю традицією кожної п’ятниці в літній читальній залі проводити зустрічі з читачами. Ось і цього разу,  25 липня, бібліотека запросила дітей на літературну книжкову галявину, де на них чекали вікторини та конкурси для різного віку та літературних уподобань. Велику увагу привернули до себе яскраві книжки з виставки "Все починається з дитинства".
 
 Творчі особистості самі мали змогу проявити свої таланти, малюючи на асфальті та взявши участь у вікторинах та іграх. Переможці могли поласувати цукерками та отримати приз – цікаву книжку або журнал.
Долучайтесь до літніх читань! Перетворіть свій відпочинок в незабутню зустріч з книгою, дізнайтеся щось нове. До зустрічі в бібліотеці!
  
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter