Бібліотека №115

02.06.14

Канікули! Ура!
 
Другого червня в бібліотеці №115 для дітей відбулась акція «День кульки» до Міжнародного дня захисту дітей, яка розпочала бібліотечне літо – літо з книгою.
 
Діти з цікавістю розглядали виставку художніх робіт вихованців художньої студії «Капітошка» «Я малюю казку» та книжкову виставку «Сяйте усмішки сонцем зігріті».
 
А далі учні 3-го класу школи №249 завзято розв’язували казкову плутанину. Переможці отримали в подарунок чудові книжки та магніти «Кращі друзі бібліотеки». Всі відвідувачі бібліотеки отримали в цей день чудові, різнокольорові повітряні кульки.
 
Зустріч з нашими читачами закінчилась, а літо з книгою тільки-но розпочалось.
Тож, приєднуйтесь, з нами весело!
 
 
 
 
 
 
 

 
 

14.05.2014

„Дети войны…
Смотрят в небо глаза воспаленные.
Дети войны...
В серце маленьком горе бездонное”
И. Резник

Дитинство опалене війною

Все далі і далі відходять в глибину років події Великої Вітчизняної війни. Все більше часу віддаляє юне покоління від тих трагічних днів нашої історії. Змінюється відношення до війни у сучасному суспільстві. Але пам’ятати і знати про це має кожен.
 
Відзначаючи 69-у річницю Великої Перемоги, в нашій бібліотеці пройшла година-спомин „Дитинство опалене війною” для учнів 5 класів ЗОШ № 259. Разом з Кудрявцевим О. І. та Шерепицьким А. В. (полковники у відставці, колишні військові кореспонденти) читачі здійснили історичний екскурс у минуле. Діти з цікавістю та захопленням слухали розповіді про страшні роки війни, задавали питання, читали вірші про Перемогу, із задоволенням фотографувались з гостями.
 
 На честь свята Перемоги для читачів експонувалась книжково-ілюстративна виставка „Їх подвиг не згасне в віках”, яка привернула увагу присутніх. Емоційного забарвлення заходу надала пісня „Дети войны” у чудовому виконанні Міли Нітич.
Наприкінці зустрічі гості познайомили учнів зі своїми творами : книгою „Діти війни” та збірками поезії, які потім подарували на згадку для бібліотеки.
 
Пам’ять поколінь живе і житиме, поки ми будемо говорити і читати про них.
 

24.04.2014

В бібліотеці № 115 зібрались учні шкіл Деснянського району на  засідання  клубу „Чомусик” присвяченого річниці чорнобильської катастрофи „Хроноскоп: Чорнобиль. Трагедія. Пам’ять”. Віртуальний екскурс в те далеке 26 квітня 1986 року для них провела екскурсовод Національного музею „Чорнобиль” Супрунчук Олександра Павлівна. Вона розповіла про хронологію катастрофи, причини та наслідки аварії, про місто-примару Прип’ять. Познайомила читачів з такими поняттями, як: „радіактивне отруєння”, „саркофаг”, „екологічні біженці”. Розповідь ілюструвалась слайд-шоу з даної тематики. Захід проходив в інтерактивної  формі. Учні задавали питання та висловлювали свої думки про значення атома в житті людини, вплив радіації на стан здоров’я, про пожежників, які першими вступили у боротьбу з лихом.
 
Про все це можна прочитати в літературі та періодичних виданнях з фонду нашої бібліотеки, що представлені на книжковій виставці „Чорнобиль. По кому дзвонить колокол?”. Наприкінці зустрічі діти поділились на команди та взяли участь у невеликому змаганні з питань охорони навколишнього середовища. Переможці отримали сувеніри.
 
 

23.04.2014

Інтелектуально-мистецька гра «Знавці мистетцва-2014»

23 квітня 2014 року Освітньої - культурний центр «Дивосвіт» спільно з бібліотекою для дітей № 115 провели інтелектуально-мистецьку гру «Знавці мистетцва-2014» для вихованців гуртків цього Центру. Гра була присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.
 
Діти показали  високий рівень знань з творчої діяльності Тараса Григоровича Шевченка, як художника.
Багато питань гри були присвячені творчості видатного митця. Втомлені, але дуже задоволені переможці гри тримали грамоти та подарунки.

 
 

16.04.2014

«Малювали писанку красиво,
Щоб жила родинонька щасливо,
Щоби на рік писанки писати
На Великдень людям дарувати»

Великодня писанка – справжнє диво

Лунають Великодні дзвони. Країна готується до Світлого Христового Воскресіння. Тож і наші читачі, вихованці художнього гуртка культурно-освітнього центру «Дивосвіт» спробували опанувати мистецтво створення пасхальних сувенірів. Спочатку бібліотекар розповіла їм про історію виникнення пасхального яйця, яке є головним атрибутом свята. Після цього маленькі майстри із задоволенням подивились мультики «Казка», «Писанка-Чарівне яйце» та мультфільм за казкою О. Олеся «Грицеві курчата».
 
 
А потім, з великим натхненням взялися до роботи: виготовлення великодніх витинанок у вигляді пасхальних писанок. Окрім бажання виконавцям було потрібно неабияке терпіння та уважність. За допомогою Надії Василівни Сокольчук (керівник гуртка) всі труднощі були подолані і ось перед нами дивовижні чудові, барвисті витвори мистецтва. Гарний настрій дітей напередодні свята став найкращим подарунком для всіх.

 

18.04.2014

Додаємо читання.
Зустріч з письменницею Євгенією Пірог

Хто читає – в того друзі!
Рух іде по всій окрузі!
Нас пригод накрила хвиля!
У книжках! В читанні – сила!

18 квітня наші бібліотекарі разом з Казкаркою Джинні (Євгенія Пірог, письменниця, керівник творчого об'єднання «Всі мрії», ініціаторка проекту «Додай читання») додавали читання в Центрі естетичного виховання "Гармонія". Головний бібліотекар Наталя Леонідівна познайомила дітей з "живою письменницею" Євгенією Пірог, відомою дітям як Казкарка Джинні. Діти отримали листи від Балакучого Шпакаіз запитаннями про книжки. Бібліотекарі допомогли юним читачам, які наступного року підуть до школи, прочитати та відповісти на телеграми-запитання. За влучні відповіді Казкарка Джинні «начаклувала» казкові історії про «Дідову ріпку».

Разом з Джинні діти і співали, і танцювали, і наввипередки переповідали улюблені казки та грали у різноманітні ігри. Завершилась зустріч поповненням книжками, які приносили читачі бібліотеки для дітей №115, вільної бібліотеки-шпаківні. Нагадаємо, що під час традиційного вуличного свята «Місто майстрів», яке проводить Центр «Гармонія», відкрилась перша «вулична бібліотека» в Деснянському районі. Бібліотека оформлена у вигляді дерев'яного будиночку, схожого на шпаківню. Коло наших читачів збільшується!

Додавати читання завжди цікаво!
 
 
 
 
 
 

15.04.2014

Музи Шевченка

«Не весело на світі жить,
Коли нема кого любить».
Т. Шевченко

Сьогодні у нас відбулась відверта розмова з колежанками гімназії "Києво-Могилянський колегіум" про кохання Великого Кобзаря. Хоча Тарас Шевченко жив 200 років тому, але і сьогодні ми хочемо знати як склалася його доля, з ким він дружив, кого любив, а кого ненавидів, який він був у побуті та особистому житті, які були його погляди, переконання, смаки, уподобання. Про це та ще багато цікавинок про потаємні закутки поетового серця, про муз натхнення: Ядвигу Гусиківську, Марію Європиус, Ганну Закревську, княжну Варвару Репніну, комендантшу Агату Ускову, артистку Катрусю Піунову, просту дівчину Лікерію Полусмакову – розповіла старший науковий працівник Національного музею Т. Г. Шевченка Т. О. Холоша під час відвертої розмови «Троянди Шевченкової любові» (клуб «Чомусик»). Вона представляла образ за образом, демонструвала портрети жінок, що викликали його щире захоплення, створених Шевченко-художником, цитувала Шевченко-поета, починаючи з дитячих років і до останніх днів.
 
Дівчата із захопленням спостерігали за строкатою життєвою долею Кобзаря. Вони сказали, що такого Шевченка не знали і не уявляли. Тепер його творчість та особистість стали для них ближче та більш зрозумілі.
 
 
 
 

31.03.2014

Вечір пам’яті "Небесній сотні"

Небесній Сотні шана й молитви,
За чисті душі, що злетіли в небо.
Їм шлях високий, Боже, освяти.
І в мирі, Господи, прийми до себе.

Цими днями по всій Україні та й за кордоном вшановуються поминальні 40-і дні за загиблими Небесної Сотні. Не залишаються поза увагою ці події і в бібліотеці №115 для дітей.

Через сорок днів після трагічної загибелі героїв ми зібрались, щоб віддати шану тим, хто поклав своє життя заради великої мети – єдиної та вільної України. На концерті-реквіємі звучали патріотичні українські пісні, лемківська пісня «Гей, плине кача по Тисині» та сучасні «Воїни світла», «Не стріляй», «Стіна» та інші.

Події, що відбуваються в Україні надихнули нашого читача, учня 5-го класу Романа Красюка на написання пісні «Небесна сотня», яку він присвятив пам'яті загиблих героїв. Ця пісня не залишила байдужим нікого серед присутніх. Романа та ще кілька учасників відзначили подяками.

Бібліотекарі також стежили за подіями, які відбуваються в Україні, висвітлюючи їх на тематичних поличках, виставках, інформаційних стендах, в читальному залі діє тематична викладка “Пам’яті Небесної Сотні”, на якій відображена хроніка подій від 18 лютого 2014 року і до сьогоднішніх днів, імена загиблих з Небесної Сотні, останні події — вшанування поминальних 40-их днів за загиблими.

Вічна пам'ять героям! Колектив бібліотеки висловлює співчуття родинам загиблих патріотів "Небесної сотні". Їх імена і подвиг в ім'я України будуть вічно жити в наших серцях. Вечір завершився хвилиною мовчання за загиблими під час останніх подій в Україні. Небесна Сотня тепер завжди стоятиме на варті наших душ.
 
 
 
 
 
 
 

25.03.2014

Літературне доміно
«Як ми читаємо Шевченка»

 
«Душа поетова святая,
Жива в святих своїх речах,
І ми читая, оживаєм
І чуєм Бога в небесах.»
Шевченко

Рік Шевченка триває і бібліотека продовжує вшановувати пам’ять поета. Цього разу ми вирішили дізнатись як читачі знають поезії Шевченка. Учням 6 класу ЗОШ № 282 запропонували літературне доміно за творами Кобзаря. Треба було вірно скласти обидві половинки кісточки доміно (на одній уривок із твору, а на другій – назва твору). Ця форма гри передбачає знання саме текстів віршів. За винятком двох уривків, все було зроблено правильно та зайняло небагато часу, всім учасникам гри було приємно, що твори поета  знають і пам’ятають.
 

 

19.03.2014

Це до книги йдуть на свято і дівчата і хлоп’ята

Щороку впродовж весняних шкільних канікул в дитячих бібліотеках нашої країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Читачі його люблять і чекають з нетерпінням. Цього року в нашій бібліотеці він проходить під гаслом „З книгою ми дружимо, живемо не тужимо”. На відкритті Тижня в читальній залі для дошкільників та учнів 1-4 класів зібралося біля 100 юних читачів 2-4 класів ЗОШ №№ 249, 259 та школи-дитячого садка „Мрія”. Приємним подарунком для них була зустріч з дитячим пізнавально-розважальним журналом „Стежка”. Головний редактор Ірина Гаюр познайомила дітлахів з цікавими рубриками журналу, з віршами, загадками, іграми, казками. Дітей зацікавили ігри та конкурси, які оголошуються в кожному номері.
 
Під час заходу наші читачі продемонстрували неабияку активність: брали участь у вікторинах, рухливих іграх, в розгадуванні загадок. Слухали вірші та казки надруковані в журналі. Зустріч пройшла в теплій атмосфері. По закінченні заходу всі учасники отримали по примірнику журналу.
Читачі та колектив нашої бібліотеки щиро вдячні редакційній колегії за позитивні емоції, які вони подарували дітям, та бажають всім, хто створює це видання – успіхів та гарного настрою.
 
Отож Тиждень дитячого читання триває. Запрошуємо всіх до бібліотеки!
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter