Бібліотека №115

30.03.2012

 Кожного року, в чудові весняні дні, в бібліотеці проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це свято згуртовує дітлахів, з ним пов’язана радісна творчість і серйозна розмова про книги, розважальні ігри, вікторини, конкурси та спілкування з друзями.Цього року Всеукраїнський тиждень дитячого читання -2012 в нашій бібліотеці проходить під гаслом «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає». А розпочався він цікавою літературною грою «Забави Вінні-Пуха» (до 130 річчя від дня народження А. Мілна), під час якої читачі-учні 4 класу ЗОШ № 119 згадали казку «Вінні-Пух і всі, всі, всі» та її героїв. Розділившись на дві команди «Червона кулька» та «Рожева кулька» - діти брали участь у вікторині «За мотивами казки…». Були також загадки про тварин які живуть у книзі, кросворд за змістом повісті, гра «Намалюй хвіст». Діти згадали, які пісеньки складав Пух, і змагались на краще виконання Гомонілок, Кричалок, Пихкалок та ще чимало чого під караоке. А на закінчення всі із задоволенням ще раз переглянули мультфільм «Вінні Пух іде у гості».

 У програму заходів Тижня було включено книжкову виставку «А у книги день народження також є!» (на якій були представлені книжки-ювіляри року), відео салон з переглядом мультфільмів «Зі сторінок казок - на голубі екрани». Маленькі читачі здійснили  захоплюючу літературну подорож разом з цікавою книжковою виставкою-вікториною «Великі пригоди малих чоловічків». Насолодитись казковим розмаїттям К. Чуковського (якому виповнюється 130 років від дня народження) допомогла книжкова виставка-персоналія «Казкове розмаїття Корнія Чуковського» та медіа година «Слава великому казкарю!».
Тож – до зустрічей в бібліотеці!

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 


 

 

29.03.2012

Медіа година «Слава великому казкарю»

Під час тижня дитячого читання діти старшої групи дитячого закладу № 768 познайомились з творчістю Корнія Івановича Чуковського, відомого дитячого письменника, якому в цьому році виповнилось 130 років від дня народження.  Дітлахи погортали книжки  з казками письменника, роздивились книжкову виставку «Казкове розмаїття Корнія Чуковського», прослухали розповідь бібліотекаря про казкаря та заповіді для читання казок Чуковського: читати їх треба уголос, не один раз і гуртом, що вони і зробили. А на закінчення позмагались у розгадуванні відео-вікторини за казками ювіляра.
І всім було і весело, і втішно, і гарно!

 

alt

alt

alt

 
 

15.03.2012

Він був істинний українець; не забудеться  краєм за свої правдиві і милі, як Україна, картини і живі  картинки…
І. Рєпін
 
15 березня в читальній залі бібліотеки № 115 для дітей відбувся мистецький ранок присвячений 150-річчю від дня народження академіка живопису Миколи Пимоненка «Народні мотиви живопису українського художника Миколи  Пимоненка»
(1862-1912)
 
Мистецький ранок «Народні мотиви живопису українського художника Миколи  Пимоненка» дозволив присутнім добре роздивитись та «прожити» полотна Миколи Пимоненка, пізнати неповторний спектр української душі.
 
Під час зустрічі учні 6 класу ЗОШ №259 переглянули слайд-щоу, яке репрезентує творчість, яка виходить за межі часу, у який жив митець, демонструє багатобарвну живописну панораму життя українського народу кінця ХІХ-початку ХХ століття.
 
Більше дізнатися про Миколу  Пимоненка, збагатившого скарбницю українського мистецтва, створивши полотна світової цінності, допоміг  огляд веб-сайтів, зроблений бібліографом.

 

alt 

alt 

 
 

16.02.2012

                                    

        alt Цікаво і незвичайно пройшло чергове заняття клубу „Чомусик»,  яке було проведено у вигляді інтелект-кафе «Я пізнаю світ».

        В ігровій формі учасники засідання -  учні 8 кл. ЗОШ № 259 – ознайомилися з енциклопедичними виданнями,  вчилися користуватися  довідковою літературою і мали можливість проявити свої творчі здібності

        Читальна зала була оформлена у вигляді кафе зі столиками та стійкою, де розташовані енциклопедії серії «Я пізнаю світ». Присутнім було запропоновано незвичайне меню, яке включало суп «Країни світу»,  котлети «Спортивні» та інше. З назви страв було зрозуміло, до яких енциклопедій потрібно звертатись, щоб «спожити» інтелект-калорії. За кожну правильну відповідь нараховувалась 1 інтелект-калорія.

      У всіх був гарний настрій, працювали з ентузіазмом. Виграла та команда, що «спожила» найбільше інтелект-калорій. Переможці отримали вітамінні призи та задоволення від перемоги.

alt   alt

 

19.12.2011

Миколай прийшов до нас:
В кожну школу, в кожен клас,
У веселий дитсадок, -
Він вітає всіх діток!

 

Всі знають, що саме 19 грудня  вся Україна святкує та прославляє Святого Миколая. З нагоди цього свята для учнів 1-а класу ЗОШ № 312 була проведена година духовності „Їде Святий Миколай в український  любий край”. 
Бібліотекар Пухно А .О. розповіла дітям про історію свята. Діти були дуже уважними та активними. А що то за радість-зустрітись із назвичайним гостем, посланцем самого Святого Миколая (отець Іоан Свято-Троїцького собору на Троєщині): особисто розповісти йому про свої найзаповітніші бажання, і порадувати доброчинця зимовими віршиками й пісеньками у власному виконанні.
До заходу також оформлена книжково-ілюстрована виставка, де діти ознайомились з цікавими легендами, розповідями, казками, загадками про Святого Миколая.
 

 title

 title

 
 

Снід обирає молодих

СНІД обирає молодих     

  7 грудня в бібліотеці № 115 відбувся захід, присвячений  Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.  На ньому були присутні учні 9 класу ЗОШ № 159 та працівник Деснянської соціальної служби для молоді Руденко Олексій Леонідович.

  Соціальне відео, яке демонструвалось, дало практичні життєві поради підліткам, як уникнути небезпечних ситуацій, які можуть призвести до інфікування, якими можуть бути  ці ситуації. Дискусія викликала зацікавленність обох сторін. Хлопці та дівчата ставили безліч запитань на які отримали змістовні відповіді. Бібліотекар, в свою чергу, звернула увагу підлітків на тематичний перегляд -  „Його ім’я – підступний СНІД”, література з якого також користувалась неабияким попитом та стала корисною для виконання шкільних завдань.
 

Духовна святиня українського народу

12.10.11         

Цікаво і незвичайно пройшло чергове заняття клубу „Чомусик” „Духовна святиня українського народу” присвячене Софії Київській. Провела його в інтерактивній формі заступник директора музею історії Києва Мороз Людмила Володимирівна. Проходила зустріч з учнями 6-го класу ЗОШ № 259 у вигляді вікторини, що дозволила школярам бути не пасивними спостерігачами і слухачами, а й активними учасниками процесу. Це в свою чергу, декому, дало можливість отримати 12 балів у щоденник. Присутні також дізнались, чому дата 1000-річчя заснування Софії Київській не визнається науковими колами, а також ще багато чого оригінального з історії Києва. До уваги учасників зустрічі був запропонований перегляд слайд-шоу „Екскурсія до Софії та по памятним місцям Києва”. З літературою про славнозвісний собор присутні ознайомились під час бібліографічного огляду.

 

 

В гості до Книжкового міста

06. 10. 11

В гості до Книжкового міста

Щоб дізнатися про бібліотеку та познайомитись з її книжковими скарбами, завітали до нас дітлахи дитячого закладу № 769. Вони цікаво та з користю провели цей час : подорожували книжковим містом, брали участь у невеличкій розвазі «візок  книжок» , присвяченій джерелу знань-книзі. Веселі ігри та пісні допомогли діткам поринути у світ книжкових фантазій, познайомитися з деякими видами книжок (збірки казок і віршиків, пісенники, розмальовки та інше). Діти взяли участь у казковій вікторині і з великим задоволенням подивились улюблені мультики.

 

 

Агнія Барто "Іграшки"

14.04.2011 р.

  Емоційно відпочити малюки та учні можуть у ігровій зоні читального залу дошкільників та учнів 1-4 класів.
  Тут завжди багато іграшок, поряд з якими влаштувалися цікаві кольорові книжкові виставки. Наприклад, книжкова виставка „Іграшковий дивокрай бережи, люби, пізнай”; за допомогою якої можна підтримувати позитивне ставлення дітей до іграшок та дій з ними, збагачувати знання про них, стимулювати бажання берегти. Біля неї зі старшими дошкільниками та учнями 1 класів проводили літературну гру „Перетвори вірш про іграшку на казку”, під час якої діти демонстрували свої творчі здібності.
Незвичайною для читачів стала виставка однієї книги за книгою Агнії Барто „Іграшки”. Кожна сторінка розкрита за допомогою іграшок, які розмістились на великих яскравих пуфах. Ця яскрава, колоритна виставка привертала особливу увагу. Адже іграшка – незмінний атрибут дитинства. Як стверджує народна мудрість:
  Хочеш бути здоровим – грайся,
  Хочеш бути розумним – грайся,
  Хочеш бути щасливим – грайся.


 

 

Тиждень дитячого читання

23.03.2011

Тиждень дитячого читання

       Цікаво та весело пройшла літературна гра за повістями Сергія Дзюби "Кракатунчик - кленовий бог" і "Гопки для Кракатунчика" (за проектом "Відкриваємо Україну") з читачами ЗОШ № 119 3-го класу.

        Гра складалась з трьох турів. В першому турі "Друзі Кракатунчика" діти повинні були назвати якомога більше чарівних персонажів з різних казок, з якими дружать звичайні діти. Справитись з цим завданням учням допомогла викладка літератури "Чарівні друзі з чарівних книжок". А виходячи з того, що книгу прочитали усі і добре освоїли, то завдання другого і третього турів теж не здалися важкими. Але все ж таки з перевагою в один бал перемогла команда "Кракатунчик".

    Чи всі діти вже зустріли свого кленового бога чи ні, гадати не будемо. Аби це сталося, запропонуємо зустріч з письменником Сергієм Дзюбою та його Кракатунчиком.

 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter