Бібліотека №115

27.02.2019

«Від папірусу до паперу»
Факт-чекінг
 
            В Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного, відбулося відкриття другого етапу проекту «Геніальний  клас» в рамках науково-популярного клубу «Територія Н» .
       Діти прослухали цікаву розповідь про історію паперу, папірусу і пергаменту, ознайомились з технікою виготовлення паперу і отримали домашнє завдання приготувати суміші для виготовлення власних паперових аркушів, які спробують зробити наступного разу.
       Переможці першого сезону, учні 7 класу ЗЗСО №251, представили домашнє завдання - театральну постановку «Прогулянка Марсом», яка  яскраво продемонструвала образне мислення та творчі здібності команди, яка претендує на  титул «Геніального класу» у 2019 році. 

 
 
 

      Учасники клубу, разом з керівником проекту «Наукова світлиця», обговорили також майбутні засідання «Території Н», одне з яких перенесе літературних героїв минулих століть у сучасну цифрову епоху. Для цього юні науковці створять у фейсбуці персональну сторінку літературних героїв твору Едгарда По «Золотий жук».
      Вітаємо всіх із початком нового сезону та бажаємо всім творчого натхнення. До зустрічі на «Території Н»!



 

24.02.2019

«Київські кручі, небо блакитне.
Місто, що сяє, вирує і квітне.»

Краєзнавча година
        Сьогодні неділя! Але у бібліотеці гамірно, бо завітали вихованці культурно-освітнього центру «Дивосвіт», щоб дізнатися про цікаві факти з історії Києва та нашого району.
       Чому наш масив отримав назву «Троєщина», коли вперше згадується ця місцевість в літописах та чиїм родинним гніздом вона була – все це та багато іншого дізналися діти під час віртуальної подорожі Деснянським районом.   

 
 
    Своєрідне «історичне занурення», яке підготували бібліотекарі, допомогло учасникам краєзнавчої години краще зрозуміти, хто були ті видатні особистості, іменами яких названі вулиці та культурні заклади нашого району, хто з відомих діячів культури, науки мистецтва та політики проживає тут сьогодні.
    Кожен з присутніх мав змогу поділитися своїми найбільш яскравими враженнями про екскурсії Києвом та планами щодо майбутньої подорожі рідним краєм.



 
 

19.02.2019

«Небесна Сотне! Ви тепер святі…»
Година пам’яті
 
Традиційно, протягом останніх п’яти років, бібліотека вшановує пам'ять трагічних подій на Майдані 18-20 лютого.

У Галереї мистецтв, 19 лютого, зібралися учні 5 класу ЗЗСО № 250 щоб згадати хронологію подій Революції гідності, від перших мирних днів - до відкритого протистояння у лютому 2014 року. Діти, яким у той час було по 7-8 років, ніби пережили ті події, які назавжди змінили країну та людей, і згадували тих, кого сьогодні справедливо і трагічно називають Небесною сотнею.
Не залишили байдужими учнів вірші учасниці Майдану Оксани Максимишин-Корабель та українського поета та виконавця Сергія Фоменка, які звучали протягом заходу.
 
Під впливом почуттів усі присутні хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих героїв Небесної Сотні.
 

14.02.2019

 «Від серця до серця»
Майстер-клас

         Веселе, життєрадісне і світле свято – День Святого Валентина відсвяткували учні ЗЗСО № 249 у Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного.
 
 

         Діти були вражені розповіддю про єпископа Валентина, який був покараний за те, що всупереч імператорському наказу вінчав римських легіонерів із їхніми коханими. Свято продовжилося майстер-класом «Від серця до серця». Руками дітей були створені неповторні дизайнерські валентинки у техніці торцювання.
 
 
 
Вітаємо всіх з Днем Святого Валентина!

 

12.02.2019

«Чарівний світ бібліотеки»
Бібліомозаїка
        Не дивлячись на дощ до бібліотеки завітали вихованці дитячого садочка № 689.
 
 

    Щойно діти переступили поріг книгозбірні на них чекав сюрприз. Їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. І почалася захоплююча подорож бібліотекою! Книги відкривали свої сторінки для малечі, вели їх у чарівний світ фантастичних пригод та мандрів, принцес та принців. Діти жваво усім цікавилися, слухали розповіді бібліотекаря, відповідали на запитання казкової вікторини. Неабияку зацікавленість викликали пізнавально-розважальні ігри, а завершилась подорож чудовим, українським, анімаційним мультсеріалом «Моя країна – Україна».
 
 

   Хлопчики та дівчатка підкорили працівників бібліотеки своєю обізнаністю, активністю та жагою до знань. З гарним настроєм та бажанням стати активними читачами залишили маленькі відвідувачі бібліотеку.
Чекатимемо на нову зустріч!
 

08.02.2019

«Соло»
Мистецька година
 
У Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся дебют молодої театральної студії Art-grupp.

Молоді виконавці представили глядачам незвичайний концерт «Соло», в якому прозвучали сучасні хіти у виконанні хлопців та дівчат. Хвилювання артистів передалося слухачам. Ліричні та патріотичні пісні не залишили нікого байдужим.
Хочеться побажати молодим артистам натхнення, успіхів та бурхливих оплесків. До нових зустрічей.
 

05.02.2019

«Китай: дивовижна країна або цілий світ»
Подорож країною
 
Сьогодні користувачі бібліотеки під час захоплюючої подорожі ознайомились з традиціями святкування Китайського Нового року у звичайному бібліотечному залі.

Що таке Китайський Новий рік, як святкують його в Піднебесній, що значить Свято весни для китайців – відповіді на ці та інші питання сьогодні читачі могли знайти на особливому стенді-квілті, який складається з окремих кольорових частин-клаптиків. Кожна частинка знайомить також з цікавими фактами історії, природними ресурсами та багатою культурою цієї дивовижної країни, найстарішою цивілізацією, з тих, що збереглися дотепер.
А найбільш допитливих чекала вікторина «Піднебесна, що вражає», яка допомогла перевірити отримані знання та продемонструвати свою ерудицію.

Запрошуємо всіх до бібліотеки!
 

29.01.2019

«Казковий світ Всеволода Нестайка»
Голосні читання
 
Бібліотека продовжує прекрасну традицію - святкувати ювілейні дні народження літературних творів у рамках циклу «Свій день народження святкує книга».

Першими ювілярами цього року стали книги Всеволода Нестайка «В Країні Сонячних Зайчиків» та «Пригоди журавлика».

Голосні читання за цими творами відбулися для вихованців навчально-виховного комплексу «Мрія».

Читаючи казку «В Країні Сонячних Зайчиків», діти познайомились з дивовижною країною та її мешканцями – сонячними зайчиками, які завжди перемагають морок, так само, як добро перемагає зло.
А з книги про пригоди вельми життєрадісного журавлика, який не бажав журитись, діти дізнались про справжню дружбу, взаємодопомогу, сміливість та відвагу.

Своїми веселими, дотепними і мудрими  книгами Всеволод Нестайко радує, веселить і повчає. Його світ – тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів і найдивовижніших створінь.

Долучайтесь і ви до читання  творів  видатного українського письменника у нашій бібліотеці!
 

28.01.2019

«Краса родом з Петриківки»
Майстер-клас
 
Незвично та нестандартно відбулося перше, у цьому році, засідання творчої майстерні «Скарбниця ідей» за участі учнів 8-го класу гімназії «Троєщина».

В Галереї мистецтв майстер-клас з петриківського розпису провели надзвичайно талановиті юні художниці Київської дитячої Академії мистецтв – Альбіна та Олена Довбахи.
Всі охочі взяли участь у майстер-класі, ознайомились з персональною виставкою юних мисткинь, яка наразі експонується у Галереї мистецтв. Обдаровані, працьовиті, з особливим баченням навколишнього світу, сестри розповіли та продемонстрували  своїм одноліткам, яким чудовим даром вони володіють.
Але не тільки продемонстрували, а й поділилися з учасниками майстер-класу секретами своєї майстерності, навчили основам петриківського живопису. Дівчата та хлопці завзято опановували базові навички народного малярства, зосереджено вимальовували рослинні орнаменти вічної краси, родом з Петриківки.

Довго не розходились учасники заходу, обмінювались враженнями, обговорювали свої малюнки, дякували сестрам Довбах за чудово проведений час.

Запрошуємо і вас до нашої творчої майстерні!
 

22.01.2019

«Моя Україна, соборна і вільна!»
Патріотична година

          Цікаво та незвично відзначала сьогодні День Соборності  бібліотека у Галереї мистецтв.
 
 

        Спочатку всі учасники заходу взяли участь у своєрідній «теоретичній» частині. Згадували Українську революцію, відродження державності, головних учасників тих подій – Михайла Грушевського, Симона Петлюру, Володимира Винниченка, Дмитра Левицького. Під керівництвом української письменниці Наталії Осипчук спільно розбиралися, чому у 1919 році не вдалося утвердити соборність України та чому Акт Злуки залишився тією знаменною подією, що мала велике історичне значення для українського суспільства.
 
 

          А далі  теоретичні знання  підкріпили  на практиці, розділившись на команди, змагались у  складанні  із пазлів карти України – соборної та єдиної. На відміну від звичайного уроку користувались «шпаргалками»: грою для мобільних пристроїв «Українська революція» та книжковою виставкою «Соборність під прапором волі».
 
 

     А на сам кінець всі разом створили символічний ланцюг єднання, відзначаючи 100 річчя Акта Злуки.
 Приходь до бібліотеки, будемо вчити історію разом!

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter