Бібліотека №115

20.04.2018

«Серце Землі в наших долонях»
Екологічна година
 
«Світ прекрасний навколо тебе -
сонце ясне і синє небо
птахи і звірі, гори і ріки –
нехай він буде таким навіки!»

А. Потапова
 
Земля – це дім, у якому ми живемо! Дім, частиною якого ми є! І від того, як ми будемо себе у ньому поводити залежатиме наше життя.

20 квітня, у День довкілля, працівники бібліотеки завітали до навчально-виховного комплексу «Мрія». Дітям розповіли про рідкісні та вимираючі види рослин і тварин України, зачитали пам’ятку поведінки на природі, намагаючись привернути увагу школярів до проблем екології.
Учні демонстрували свої знання про довкілля під час веселої вікторини «Зелений світ навколо нас». Згадували пісні, літературні твори, відгадували загадки про природу.

Для присутніх також було проведено огляд літератури книжкової виставки «Любіть цей світ – безмежний, загадковий».
 
Увага!
 
19 квітня 2018 року в приміщенні бібліотеки № 115 для дітей (вул. О. Бальзака, 28) відбудеться презентація проекту #LuckyTeens, який покликаний забезпечити цікаве та пізнавальне дозвілля школярів нашого району.
 
Проект ініційовано IT-компанією LuckyLabs, яка презентує для читачів бібліотеки колекцію із понад двох десятків захоплюючих настільних ігор. Кожна з них вчить цінним навичкам – розвиває швидкість мислення, логіку, комунікативні здібності.   Під час презентації присутні дізнаються про історію настільних ігор, ознайомляться з цікавою ігротекою та матимуть змогу протестувати  різні види ігор.

Проект діятиме в бібліотеці на постійній основі.
 
Запрошуємо до нас на захоплюючу
ігротеку 19 квітня о 14.00!

Приходьте до бібліотеки #після школи та проводьте
змістовно і цікаво ваш вільний час!

 

19.04.2018

Країна дитячих захоплень
Презентація проекту #LackyTeens
 
Цього четверга у бібліотеці атмосфера була напрочуд палка і азартна. У нас відбулася презентація проекту #LackyTeens, який покликаний забезпечити цікаве та пізнавальне дозвілля школярів нашого району.
 
Проект впроваджуватиметься спільно з ІТ-компанією LackyLabs, яка презентувала нашим читачам колекцію із 25 настільних ігор на будь-який вік і смак: ігри для дівчаток, для хлопчиків, сімейні ігри тощо.
Представники компанії розповіли дітям правила гри, провели тренінги та зіграли з ними в ігри. Настільні ігри залишаться у бібліотеці, і кожен хто прийде до бібліотеки, має нагоду посидіти у читальній залі та пограти. Найкраще це зробити у компанії друзів, адже ігри розраховані на двох і більше гравців.
Сам процес гри сприяє розвитку та формуванню інтелекту, світогляду, розумінню різноманіття можливостей і точок зору. А також гра є своєрідною формою навчання.
 
Приходьте до бібліотеки після школи та проводьте змістовно і цікаво ваш вільний час!
 

17.04.2018

«Гірчить Чорнобиль крізь роки гірчить…»
Година екологічного виховання
 
Ми атомні заложники прогресу.
Вже в нас нема ні лісу, ні небес.
Так і живем од стресу і до стресу,
Абетку смерті маємо – АЕС.

Л. Костенко
 
Минуло вже більше 30 років з дня Чорнобильської трагедії. Трагедії, яка змінила погляди людства на переможне крокування планетою мирного атома.

17 квітня бібліотека провела для учнів 7 класу 249 школи особливий захід, який розкриває проблеми впливу науково-технічного прогресу на довкілля, порушує питання небезпеки екологічних катастроф, до яких призводить діяльність людини.
Школярі познайомилися з подіями 26 квітня 1986 року, техногенної аварії, що переросла в катастрофу. Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів по забрудненню навколишнього середовища.

Бібліотекар емоційно та цікаво розповіла про історію цієї катастрофи, про героїзм пожежників, військових і всіх, хто зумів зупинити пожежу на ЧАЕС. Розповідь про причини аварії, масштаби та соціально-екологічні наслідки вибуху четвертого енергоблоку допомогли дітям глибше зрозуміти весь трагізм становища, в яке потрапили мільйони людей. А розгорнута в бібліотеці виставка-пам'ять «Чорнобиль: трагедія, подвиг, попередження» ілюструє цю подію книгами, фото-світлинами, спогадами учасників та очевидців, добірками аналітичних статей про катастрофу та її наслідки.
 

16.04.2018

«Поезія Василя Стуса та Івана Буніна:
порівняльний аналіз»
Лекція-практикум
у рамках клубу «Територія Н»
 
16 квітня члени науково-популярного клубу «Територія Н» звернулися до гуманітарної галузі науки і разом з кандидатом філологічних наук  Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Тетяною Михайловою провели літературознавчу розвідку на прикладі порівняння поезій В. Стуса та І. Буніна.
 
Василь Стус – один із найбільш яскравих представників української літератури ХХ століття. Як поет, Стус цікавився творчістю  багатьох непересічних особистостей Срібної доби, зокрема творами Івана Буніна, якого сприймав насамперед поетом, і лише потім – автором прози.
Учасники клубу вчилися аналізувати вірші, шукали епітети, метафори, та синоніми, які демонстрували б близькість поетичних світів Стуса і Буніна.

Неабияку зацікавленість у школярів викликав аналіз вірша Стуса «Ти творишся, синочку мій, у світ…» та вірша «Детство» Буніна. Обидва вірші об’єднує спільний настрій, виражений у спогадах про дитячі роки. Незвична, але творча діяльність надихнула учасників клубу на  ґрунтовніше вивчення  поезії та на нові відкриття на ниві літературознавчого процесу.

Приєднуйтесь до учасників  науково-популярного клубу «Територія Н», і ви знайдете завжди для себе багато цікавого у різних галузях знань!
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter