Бібліотека №115

3.07.2015

Сьогодні Купала – срібна роса впала

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят - Купало або Купайло.
 
На нашій «Книжковій галявинці» вже традиційно по п’ятницях зібралися читачі, цієї п’ятниці - щоб ознайомитись з традиціями українців.       Бібліотекарі  підготували книжкову виставку «Ясне - красне Купайло», марафон загадок літнього циклу «Відгадай-ка!»  та народознавчу бесіду про символіку рослин, які складають український віночок, обрядодійства, пов'язані з ним.
Літо в розпалі! Попереду багато цікавого – приходьте!

 
 

23.06.2015

Я громадянин України
(коментовані читання)

Знову довгі вихідні! Адже скоро день головного Закону, яким живе українська спільнота – День Конституції.
Конституція має захищати права кожного з нас. «Права не дають – права беруть!». Саме тому ми маємо знати, які права у нас є, а які ще слід здобути, проговорити і закарбувати.
Сьогодні для вихованців літнього табору ЗОШ № 247 бібліотекарка Пухно Алла Олександрівна доступно виклала принципи і засади правової свідомості громадянина України. Коментуючи книгу О. В. Сташук «Я громадянин України» бібліотекарка розповіла про національну символіку, види влади, конституцію, основні закони, українську культуру, традиції, географію, познайомила гостей з видатними діячами України.
З усіх своїх прав, вже обізнані маленькі користувачі, створили яскраво-жовтий правовий соняшник, який і зараз цвіте у читальному залі молодшого відділу обслуговування.
 
 
 
 
 

23.06.2015

У дарунок і для себе робимо гарні обереги!

 Сьогодні ангелами, кроликами та вишнями ми з почуттями натхнення та задоволення закрили сезон майстер-класів, який проходив у нашій бібліотеці з допомогою Іви Репницької з Родинного центру "Family&Education".
 Нашу крайню зустріч відкрила бібліотекарка Пухно Алла Олександрівна, яка підготувала викладку літератури з рукоділля та ужиткового мистецтва, з якою познайомила наших постійних користувачів – вихованців приватної лінгвістичної гімназії. Окремо, ми зосередилися на представниці давніх українських традицій – ляльці-мотанці.
Бібліотекарка показала відео про українських майстринь з мистецтва виготовлення ляльок, представила добірку різновидів мотанок.
 
 
 
 Практична частина зустрічі не змусила на себе чекати! За кілька хвилин клаптики тканини, видані кожному учаснику майстер-класу, вже літали по читальному залу молодшого відділу обслуговування у вигляді янголів та стрибали по столах у вигляді кроликів.
Відсвяткувати здобуті протягом усіх наших зустрічей уміння і навички і привітати усіх вихованців шкільних літніх таборів із повним вже вступом у канікули ми вирішили соковитими вишнями.
 
 
 
 
Запрошуємо на вишні і вас!!
 
 

22.06.2015

Чарівні клаптики
(майстер-клас)
Ми вже неодноразово згадували про наявність у нашій бібліотеці великої кількості літературних джерел з декоративно-прикладного мистецтва та рукоділля, які підібрані у виставковій полиці читального залу молодшого відділу обслуговування користувачів для вашого літнього цікавого і продуктивного відпочинку.
Користуючись порадами та вказівками з книжок нашої виставки «Дитина і світ прекрасного» кожен з нас може зробити щось цікаве і корисне у побуті. Особливо приємно, що грошові витрати на це мінімальні, а ваші творчі ресурси, як ми знаємо, безмежні. Для своїх витворів ми використовуємо старі непотрібні речі, які втратили своє початкове призначення.
 
 
Сьогодні до нашої бібліотеки завітали вихованці приватної лінгвістичної гімназії на майстер-клас з шиття до майстрині Іви Репницької. За основу ми взяли клаптики вирізані з старих джинсів, на яких діти за допомогою голки і ниток вчилися робити свої перші стібки та шви.
Вже після першого заняття діти мали пошиті власноруч чудові клаптикові підставки під гарячий посуд. Очікуємо від вас ще й не такого, особливо, якщо слідкуватимете за нашими майстер-класами та користуватиметесь порадами з книжок.
 
 
 
 

19.06.2015

Пилип Орлик та перша Конституція

(інформаційно-історична година в рамках проекту «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації»)
 
Чи знаєте ви, що однією з перших конституцій у Європі вважається Конституція Пилипа Орлика, українського політичного та військового діяча 18 ст.?
 
«Договори і Поставлення Прав і вольностей Війська Запорозького» були покликані визначати і врегульовувати права і обов’язки усіх членів Війська Запорозького. Від традиційних гетьманських статей Конституція Орлика вирізнялася тим, що базувалася не, як раніше, між гетьманом та монархо-протектором, а між гетьманом і козацтвом, яке виступало від імені українського народу. Уперше новий гетьман укладав офіційну угоду про права і обов’язки зі своїми виборцями, чітко визначаючи умови, згідно з якими він отримував владу. Основний закон обмежував гетьманські прерогативи, зменшував соціальну експлуатацію, затверджував спеціальний статус запорожців.
 
Конституція Пилипа Орлика була написана під впливом ідей західноєвропейського парламентаризму і заклала головні принципи республіканської форми правління.
 
Про все це сьогодні завдяки підготовці і проведенню інформаційно-історичної години бібліотекаркою Наталією Леонідівною дізналися діти шкільного табору ЗОШ №294, які завітали до нашої бібліотеки.
 

Більше цікавого і ще вам не відомого читайте у книжках нашої бібліотеки.

 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter