Бібліотека №115

12.03.2014

Літературно-мистецька година
«Ми малюємо слово Кобзаря»
З нагоди 200-річчя вшанування Великого Кобзаря наша бібліотека разом з культурно-освітнім  центром «Дивосвіт» провела літературно-мистецьку годину «Ми малюємо слово Кобзаря». Цей захід виявив  у талановитих вихованців художньої студії неабияку цікавість. Під час розповіді бібліотекаря, спілкування один з одним, слухаючи та роздивляючись твори Шевченка, діти з’ясували, що вірші поета можна не тільки читати і слухати, а й малювати: як сказали юні художники: «Коли читаєш, то зразу й все уявляєш». Діти уважно передивились всі матеріали, літературу представлену на книжковій виставці про життя  та творчість Кобзаря, і взялися до роботи. По-дитячому, але з вигадкою вони робили ескізи до своїх малюнків, які завершать вже вдома. Так що найближчим часом в бібліотеці з'явиться виставка дитячих малюнків.  Будемо чекати! Майже кожен з дітей залишав бібліотеку, тримаючи в руках книжечки з поезією Великого Кобзаря.
 
 
 
 
 
 

4.03.2014

У вінок шани Кобзареві
 

Живи, поете, в образі і в граніті,

Живи, поете, в пам’яті людській,

Живи в піснях, живи у „Заповіті”,

У слові праведнім, у славі віковій!

  Л. Дмитренко
    
Генію Тараса – 200 років. Просторо в цьому імені. В ньому вся історія наша, все буття, бо Україна – це Шевченко, а Шевченко – це Україна. Шевченко завжди попереду, до нього треба доростати всім життям.

4 березня це спробували зробити наші читачі 1-3 класів ЗОШ № 249, долучившись до творчості Кобзаря. Своїми дзвінкими дитячими голосочками проникливо і душевно читали його поетичні рядки, такі прості, щирі, співучі, які прославляють рідний край і свій народ.
Дітям була представлена і книжкова виставка „Живуть, Тарасе рідний, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово”, на якій презентовані твори ювіляра і література про його життя і творчість.

Емоційного забарвлення надала заходу демонстрація барвистого ролика створеного Національним музеєм ім. Т. Шевченка на вірш „Садок вишневий коло хати” та чудове виконання пісні „Тече вода” на вірш Т. Шевченка. Яскраво виглядали маленькі читці одягнені у вишиванки і віночки.
 
Тож приходьте! Ми чекаємо на усіх шанувальників творчості Великого Кобзаря. Научайтесь та читайте неповторні рядки його поезії.
 
 
 

22.01.2014

Фантастичний світ Марії Приймаченко

"Роблю сонячні квіти, бо люблю людей, роблю на щастя людям,
щоб квіти мої були, як саме життя народу".
М. Приймаченко
 
Одним із здобутків української та світової культури XX століття є творчість Марії Приймаченко -  української художниці, майстра народно-прикладного мистецтва. Її творчість надзвичайно багатогранна, а малярська манера – індивідуальна. Художниця створювала власний символічний Всесвіт, вражаючий своєю незбагненністю.

З нагоди 105-річчя від дня народження майстрині, в бібліотеці №115 для дітей відбулося засідання клубу «Чомусик» - година мистецтва «Вічна загадка Марії Приймаченко».
 
Співробітниця Національного музею українського народно-декоративного мистецтва Нікітіна Н. В. познайомила учнів 5 класу ЗОШ № 259 з неповторним світом образів створених М. Приймаченко яких у природі не існує. Розповідь супроводжувалась демонстрацією слайд-шоу з її картин. Діти були не байдужими, виявили зацікавленість до творчості художниці та задавали багато питань, на які отримали вичерпні відповіді.
 
Ми сподіваємося, що споглядання її картин подарувало нашим читачам не тільки гарний настрій, а й натхнення на власну творчість.
 
 

17.01.2014

Літературно-музичне свято “Нас єднає Шевченкове слово”

Покоління поколінню
Про тебе розкаже
І твоя, Кобзарю, слава
Не вмре, не поляже


В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам`ятає і шанує людство. До них належить й ім`я великого українського поета Тараса Шевченка. 2014 рік присвячений 200-річчю від дня народження Кобзаря і оголошений в Україні Роком Тараса Шевченка.
 
Літературно-музичною композицією «Нас єднає Шевченкове слово» в бібліотеці №115 була відкрита низка культурно-мистецьких заходів  Деснянської  ЦБС присвячених цій даті.
У підготовці літературно-музичної композиції взяли участь наші читачі учні 6 класу ЗОШ № 259.
 
Читання кожного вірша супроводжувалось акомпонементом на бандурі, що створювало певну атмосферу в залі та підкреслювало емоційність та красу шевченкової поезії. Справжньою окрасою заходу стало виконання пісні про Україну ансамблем бандуристів школи мистецтв №3. Проникнутись духом творів Кобзаря допомагала також демонстрація уривків з кінофільму «Тарас Шевченко» , прослуховування чудового виконання пісні «Зоре моя вечірняя» та уривок з фільму, який відображає дитяче сприйняття віршів Т.Г.Шевченка за допомогою малюнків.
 
А для наших читачів і всіх бажаючих зустрічі з особистістю Шевченка та його творами будуть продовжуватись.
 
 

25.12.2013

Новий рік, Новий рік
Вже ступає на поріг.
Бути танцям круг ялинки,
Бути пісням, бути грі.
В. Малишко
Знову казка прийшла новорічна
 
Сьогодні в бібліотеці № 115 для дітей весело, гамірно, всюди лунає запальна музика. По читальних залах в яскравому вбранні пересуваються королі та принцеси, д’Артан’ян, Кощій Безсмертний, Аладін та східні красуні, Кікімори та Бабки-Йожки, які більш схожі на сучасних пані. Зараз вони всі мешкають в новорічній казці, (у повсякденному житті це учні 3-а класу, школи № 312) і беруть участь у новорічному святі „Скоро скоро Новий рік переступить наш поріг.”
 
Казка, Новий рік – це все загадкове, чарівне, тому і майстер-клас з пісочної анімації, в якому взяли участь наші казкові  герої, теж був незвичайним і чудовим. Діти побачили, як на їх очах створюється піщана казка про Вінні-Пуха, а потім вони самі мали змогу перетворитися на справжніх художників і теж малювали на піску. Потім хлопців та дівчат чекав мім і всі захоплено подивились зимову пантоміму та погралися з мімом у сніжки.
Кульмінацією свята стали ігри та конкурси, які запропонували Дід Мороз та Снігуронька. Програвших не було і, звичайно, ніхто не лишився без подарунка. Дві години сміху, пісень, гарного настрою. Незадоволених не спостерігалось. Тому всіх вітаємо з Новим роком!
 
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter