Бібліотека №115

15.11.2012

Мова – життя основа

Як прислів’я чудове

Йде від роду до роду,

Що народ – зодчий мови,

Мова – зодчий народу.

 Д. Павличко

 
Наші предки залишили нам у спадок найбільше, найсвятіше і найдорожче багатство – слово. Ото калинове, джерельне рідне слово, яке є оберегом національної культури, історії та духовності.
 
9 листопада, в День української писемності та мови в читальній залі для учнів 5-9 класів відбувся інтелектуальний турнір «Мова – життя основа», участь у якому брали учні 7 класу ЗОШ № 259, які змагались у знанні мовних загадок, народних прислів’їв, скоромовок, фразеологізмів, епітетів та метафор.
 
Учасники заходу зарядились гарним настроєм, проявили кмітливість та логіку. А наостанок учасники турніру прикрасили українські віночки стрічками з компліментами рідній мові.
 
Діти ще раз переконалися, що треба зберігати й плекати рідну мову. А хто може робити це краще за її носія?! Пам’ятаймо, ми - українці!
 
 
 
 
 
 
 

30.10.2012

«Осінній ярмарок»
Приходить величава і чарівна красуня-осінь - золота царівна
     А у нас в бібліотеці знову свято, свято осені. Упродовж п`яти днів читальна зала дитячої бібліотеки була схожа на художню галерею, де на виставці «Осіння фантазія» демонструвались дитячі саморобки з природного матеріалу, а саме з фруктів, овочів, осінніх листочків, квітів. Подивитись на ці витвори дитячого мистецтва змогли всі бажаючі: і наші читачі і ті, хто вперше завітав до бібліотеки. Всього на виставці було представлено 85 поробок із 18 навчальних закладів Деснянського району.
 
 
 
 
 
 
 
     В програмі «Осіннього ярмарку», відкриття якого відбулося 25 жовтня разом із журналом «Жирафа Рафа», були також конкурс на краще виконання поетичного твору про осінь, конкурс скоромовок та мовні ігри. Усі вони супроводжувались сміхом, добрим гумором та гарним настроєм, тим більше, що ніхто із присутніх не залишився без подарунку-кожен учасник отримав сувенір на згадку про свято.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10.10.2012

Красною кистью
Рябина зажглась.
Падали листья
Я родилась.
М. Цвєтаєва
„... мне имя – Марина
Я – бренная пена морская.”

10 жовтня 2012 року дитячу бібліотеку № 115 для дітей заполонило пекуче, шалене слово поезій Марини Цвєтаєвої. На літературній медіагодині зібрались читачі – шанувальники творчості видатної російської поетеси. Бібліотекар розповіла про складну трагічну долю письменниці та її творчість. Розповідь перемежовувалась показом слайдів із сімейного альбому Цвєтаєвої.
 
Впродовж заходу лунали вірші та романси на слова поетеси у виконанні відомих артистів (матеріали було взято з інтернет-сайтів).
 
Присутні мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою „Моим стихам, как драгоценным винам, настанет свой черед”, на якій були представлені збірки поезій М. Цвєтаєвої, літературознавчі матеріали та періодичні видання.
 
Насичена позитивними емоціями атмосфера зустрічі ще раз підтвердила, що незважаючи на складність сприйняття поезії М. Цвєтаєвої, сучасна молодь, все таки, намагається її зрозуміти.
 
 
 
 
 
 

24.09.2012

Історія Криму в легендах

Сьогодні маленькі читачі бібліотеки № 115 (школа «Вікторія», 2 клас) продовжили знайомство з нашою країною за проектом «Відкриваємо Україну». А мандрували вони най-південнішим краєм нашої держави – півостровом  Крим, яке здійснили за допомогою книги Є. Білоусова «Казки та легенди Криму».
 
 
 
Виявилось, що історія своєї країни – це вже не так і нудно, якщо вивчати її за допомогою «історичних казок»  Є. Білоусова. Дітям надали можливість приміряти на себе ролі сміливих грецьких поселенців та безстрашних правителів-воїнів, славних українських козаків. Мандрували вони і загадковим Тмутараканським князівством. За допомогою авторської вигадки з присутніми розмовляли гори, ріки і долини, птахи, риби і звірі.
Коли знайомство з книгою закінчилось, на питання «Чи хоче хтось її почитати?» всі разом відповіли «Так».
 

17.08.2012

Вже традиційно, щоп’ятниці, працівниками бібліотеки № 115 «відчиняються двері» літньої читальної зали для всіх охочих. Цього разу книжкова галявина під відкритим небом запрошувала юних читачів, а також їхніх батьків ознайомитися (а комусь й пригадати) з творчістю відомого дитячого  поета та письменника – Чуковським Корнієм Івановичем, автором таких відомих віршів та оповідань як: «Лікар Айболить», «Мийдодір», «Муха-Цокотуха», «Федорине горе» та інші.
 
Бібліотекарями було підготовлено тематичну виставку книжок та облаштовано спеціальні місця для читання де всі бажаючі мали змогу взяти вподобану книжку і поринути у вир подій казкового світу К.І. Чуковського.
 
Для зовсім «маленьких» відвідувачів, які ще не вміють самостійно читати, було організовано майданчик, де зачитувались найбільш популярні твори автора.
 
Також, волонтерами бібліотеки було проведено конкурс малюнків на асфальті серед дітей, що відвідали «бібліотеку під відкритим небом».
 
 
 
 
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter