Галерея мистецтв

20.01.2018

«Оксана Танчук. Автопортрет, домальований друзями»

Доволі несподівано відлуння проекту «Автопортрет, домальований друзями» з поетесою Оксаною Танчук, який відбувся 20 січня в Муніципальній галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного, прокотилось поміж мистецького загалу міста Києва.

Непересічна поетеса Оксана Танчук під час спілкування з модератором Анатолієм Горовим виявила хист до глибокого аналізу як поезії взагалі, так і витоків власної творчості. Правдиву характеристику як поетеси, так і оригінальної особистості Оксани дала у своєму виступі кандидат філологічних наук Оксана Михайлик.

Як автопортрет, зроблений пані Оксаною, так і домальований друзями, створили образ доволі романтичної поетеси, чиї твори сповнені несподіваними філософськими метафорами та тендітної, чуйної і вразливої сучасної жінки.
  

22.11.2017

«ВІД МАМАЯ ДО БОЛБОЧАНА»
Тематична виставка

22 листопада в Муніципальній галереї мистецтв ім. П. Загребельного відбулося урочисте відкриття тематичної виставки «Від Мамая до Болбочана» присвячена 100-річчю Української революції.

Відкрив виставку Роман Миколайович Коваль – український громадський діяч, письменник, краєзнавець, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини ХХ ст. та лауреат премії України імені Тараса Шевченка, народний художник України Валерій Олександрович Франчук.

В основу концепції  виставки покладена ідея познайомити глядача з урочищем Холодного Яру, який має важливе історичне значення для України, бо був осередком Скіфського городища,  тут була створена Холодноярська Січ, а також повстанські загони. Роман Коваль розповів про історію створення своєї приватної колекції відомих українських художників з усієї України, що написали  портрети від козака Мамая до портрета Петра  Болбочана, полковника Армії УНР.

Приватну колекцію Романа Коваля доповнили роботи художників Валерій Франчук,  Марини Соченко, Михайла Горлового, а також скульптури Руслана Найди.
Особливого українського колориту вечору надали виступ заслуженого артиста України Тараса Силенко та гурту «Хуторяни» із Житомирщини.

Запрошуємо всіх охочих відвідати виставку і поринути в минуле, здійснивши історичний екскурс, та пригадавши відомих українських отаманів.

Виставка триватиме до 7 грудня.
Вхід вільний.
 

 
 
 

08.11.2017

«Від руйнації до життя»
Миколи Мединського

З 7 до 18 листопада в Муніципальній галереї мистецтв ім. П. Загребельного діє виставка сакрального мистецтва військового капелана Миколи Мединського «Від руйнації до життя».
На виставці капелан Миколай представив свої унікальні роботи із військових артефактів, які створював разом з бійцями в зоні АТО. Розповідаючи про свою діяльність на фронті, отче наголосив, що війна на українській землі ведеться не кілька років, а вже багато століть. Так виникла ідея через знаряддя руйнації: гільз, уламків снарядів та знарядь створити  арт-інсталяції, вази та свічки із трипільським розписом, щоб об’єднати дух усіх поколінь українського народу.
Особливу увагу відвідувачів привертають дві унікальні ікони: “Я рани ваші взяв на себе”. Ця ікона пробита осколками і знайдена бійцями під час риття окопу та ікона “Богородиця Єднання”, яка з 2015 року мандрує разом з капеланом на передовій.
Цікавою частиною виставки також є кадри із документального фільму “Наш капелан” режисера Сергія Лисенко зняті протягом 2014 – 2017 років. Запрошуємо всіх небайдужих відвідати виставку «Від руйнації до життя», що несе не тільки сакральний зміст, а й новий формат для нашого арт-простору!

Вхід вільний.
 
Більше статтей...
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter