ЦРБ ім. П.А. Загребельного

19.11.2015

У четверту суботу листопада ми традиційно запалюємо свічки, молячись і згадуючи всіх людей-відомих і невідомих, які невинно загинули  під час Голодомору 1932-1933 років та сталінських репресій.  А також і автора цієї ініціативи - одного з перших дослідників українського Голодомору, американця індіанського походження Джеймса Мейса. Публіцисти, історики та політики у своїх промовах дуже часто посилаються на його праці.
 
Напередодні цієї скорботної дати 19 листопада до ЦРБ № 141 завітала дружина дослідника Наталя Дзюбенко-Мейс. Вона завжди була другом і соратником Джеймса. А після смерті  продовжує  його справу. Про те, яким він був за життя і як триває його справа сьогодні, розповіла читачам бібліотеки Наталя Дзюбенко-Мейс.
 
Голодомор - центральний пункт української історії, але це і гіркий докір всьому світу. Загинули мільйони, світ бачив це і промовчав.
 
До сьогоднішньої зустрічі та вшанування Дня пам'яті бібліотекарі підготували виставку-реквієм «Священна пам`ять про національні трагедії….».
 
Виставка буде діяти у  відділі обслуговування з 19 листопада по 3 грудня.
 
В голодні тридцяті пані Наталя теж втратила багатьох з своїх родичів. У цей день свічка в її вікні - тісний зв'язок з тими, кого вона не знала, але хто так потрібен був їй в її житті.
 
В світ вийшла нова поетична книга письменниці та журналістки, автора газети «День » Наталії Дзюбенко-Мейс під назвою "Та, що  біжить по стерні…». Автор представила читачам  своє нове  видання.
 
Хвилиною мовчання присутні на заході вшанували загиблих у важкі для нашої країни часи, тих які сіяли та косили, копали та збирали, годували, плекали, народжували дітей, створювали  сяючі храми і безсмертні книги.
 
 
 
 

12.11.2015

12 листопада на екскурсію до ЦРБ № 141 завітали студенти  з  Йорданії, Турції, Лівії, Лівану, В’етнаму, Республіки Гани, Королівства  Марокко, Туркменістану, які навчаються на   підготовчому факультеті Київського національного університету будівництва і архітектури.
 
Майже кожен із відвідувачів із задоволенням став користувачем нашої бібліотеки. Хлопці та дівчата з зарубіжних країн з радістю та терпінням  взяли участь у майстер-класі з плетіння патріотичних жовто-блакитних  сувенірних браслетів . Всі відвідувачі заходу отримали позитивні враження, зробили числені селфі на добру пам’ять про відвідування бібліотеки.
Сумний дощовий день для наших нових користувачів прикрасило відвідування Муніципальної галереї  мистецтв.
Таким чином  для  зарубіжної молоді сьогодні відбулось перше знайомство з Деснянським районом. Сподіваємось, що перебування в  Києві  для наших гостей буде змістовним, навчання – відмінним, а   добре оволодіння українською мовою надасть можливість читати  твори українських письменників та насолоджуватись нашою рідною мелодійною українською мовою.
 
 

5.11.2015

Жива сила козацька, похована в святій землі,
як оберіг її, духовний меч, чекає гідних нащадків,
що піднімуть її з степових могил в ім’я духовного відродження нації.

Дмитро Яворницький.

Подвижницьке життя та наукова діяльність відомого історика, археографа, лексикографа, фольклориста, етнографа, письменника та поета Дмитра Івановича Яворницького – яскравий та привабливий приклад самовідданого і безкорисливого служіння своєму народу.

Людина енциклопедичних знань, різнобічних інтересів, Дмитро Яворницький  своє життя присвятив пошукам пам’яток історії Запорізької Січі.

Саме до 160-річчя з дня народження Д. І. Яворницького 5 листопада в бібліотеці №141 відбувся літературно-історичний вечір «Запорізький характерник». У вечорі приймали участь школярі  одинадцятих класів нашого району. Представлена бібліотекарями на заході виставка творів наукової та творчої діяльності вченого розкрила його талант не тільки як історика, а як і письменника. Збагатитися знаннями про історико-археологічні дослідження  Запорізького козацтва Д. І. Яворницьким сприяла демонстрація історично – документального фільму «Співець козацької слави». 

Вивчаючи ці дослідження, розумієш, що козаки продовжували і відроджували з давніх давен існуючу державу, котра в різні часи по-різному називалась, але в якій завжди був той самий дух - волелюбства, братерства, відкритості.

 

 
 

12.10.2015

«І не буде переводу
Українському народу
Доки із глибин сторіч
Долина козацький клич»

(Я. Яковенко)
«Козацькому роду нема переводу».
(Історична година)
до дня українського козацтва
 
14 жовтня в Україні відзначають День українського козацтва. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави.

Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. Перекази про звитяжні вчинки предків передаються з покоління в покоління. Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День святої Покрови, вона здавна була покровителькою козаків.
 
Мабуть, немає жодної людини, яка б не знала про славну Запорізьку Січ, про січове козацтво.
 
12 жовтня, напередодні Дня українського козацтва в ЦРБ №141для учнів 9 класу ЗОШ №248 було проведено історичну годину «Козацькому роду нема переводу».
 
На зустріч з учнями до бібліотеки завітав кандидат історичних наук, доцент Київського університету ім. Б. Грінченко Бонь Олександр Іванович.
 
Олександр Іванович розширив знання учнів з історії  українського козацтва, Запорізької Січі, гетьманів. Ознайомив  з життям і побутом козаків, з їх культурою і традиціями.
 
Учні дізнались, що в сучасній Україні відроджуються історичні традиції: діє козацький рух, існують козацькі табори відпочинку, а юнаків урочисто приймають в козаки , і що потрібно виховувати  почуття патріотизму, національної гордості, любові до України.
 
Від учнів та вчителів було багато запитань до гостя. Присутніх було  ознайомлено з виставкою – вернісажем «Що козаку треба: степу, хліба й неба!», де представлена історична, пізнавальна, художня література про козацькі часи в Україні.
 
Наша пам’ять про славне минуле має підкріплюватись добрими справами, успішним навчання. Ми маємо бути достойними тих славних лицарів, запорізьких козаків, оборонців рідної землі.
 
 
 
 

1.10.2015

“Бабин Яр:біль нашої пам’яті»
 (Урок-пам’яті)
 
ЦРБ №141спільно з Національним історико - меморіальним заповідником «Бабин Яр» провели урок - пам’яті «Бабин Яр: біль нашої пам’яті» присвячений 74-річниці Дню пам’яті жертв Бабиного Яру для учнів 7-а класу ЗОШ №238.
 
На зустріч з учнями до бібліотеки завітав кандидат історичних наук, керівник архівного відділу, лектор Національного історико - меморіального заповіднику «Бабин Яр» Андрій Платонович Ткачук.
 
Андрій Платонович розповів  школярам про цікаві факти зі своїх архівних досліджень. «Чому саме місцем розстрілу було визначено Бабин Яр? Це один із найбільших на території Києва ярів довжиною понад 2,5 км, глибиною від 10 до 50 метрів, де можна було б розмістити тисячі трупів».
 
«…Бабин Яр був місцем масових страт і поховань, він став величезною братською могилою, де тільки згідно з офіційними даними загинуло більше ста тисяч осіб — військовополонених, євреїв, циган, націоналістів, заручників... Убивство безвинних людей тільки за те, що вони належать до тієї чи іншої нації, стало одним із найстрашніших і кривавих злочинів нацизму і своєрідним символом страждань мирного населення...».
 
Лектор представив  історичні  композиції, що складалися з документальних матеріалів з архівів заповіднику, також презентував  документальний фільм «Яр. Лобне місце», в якому були представлені спогади очевидців, праведників, в'язнів концтаборів, також хронометражні кадри тих жахливих подій.
 
Тема трагедії Бабиного Яру сьогодні дуже актуальна, оскільки вона пов’язана з питаннями патріотизму, самопожертви в ім’я високої ідеї, єдності нації, її політичної свідомості.
 
 
 

30.09.2015

 «Казка Софії Книш…»
(Літературно - мистецька зустріч)
 
В святковий день 30 вересня до ЦРБ№141 завітала відома українська письменниця, художниця, вчитель - методист, лауреат фестивалю «Квітучі барви таланту!» Софія Книш на зустріч з учнями 5-а класу ЗОШ №238.
 
Софія Миколаївна розповіла учням про свої перші кроки в образотворчій діяльності, які зробила ще в 2004 році – почала писати акварелі, а згодом олією. Малюючи, відчуває насолоду і свої добрі почуття переносить на полотно, а потім адресує всім, хто бачить її творіння.
 
Вона написала низку книг про те, як працювати і спілкуватися з дітьми – «Обретение друга», «Тебя называли отверженным...», «Энциклопедия этикета», які були подаровані бібліотеці.
 
Учні були вражені і зацікавлені, коли письменниця почала розповідати своїми ілюстраціями казку «Пін-Вінг». Це захоплююча, пізнавальна  та повчальна історія про мужність, відвагу та вірність.

На згадку про зустріч художниця подарувала дітям закладки з своїми малюнками.

 

 

30.09.2015

„Vivat, бібліотеко!”

Ось і закінчився святковий тиждень, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек, який виявився як ніколи насиченим.

До свята бібліотеки підготували широку освітньо-розважальну программу, розраховану на різні категорії мешканців та гостей нашого району.

Дякуємо всім, хто прийшов привітати працівників наших бібліотек та взяв участь у святкових заходах.

28 вересня очільник Деснянської райдержадміністрації Вадим Онуфрійчук у Центральній районній бібліотеці № 141 привітав фахівців бібліотечної справи з професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек. У рамках заходу керівник району вручив Почесну грамоту Деснянської райдержадміністрації колективу Центральної бібліотечної системи Деснянського району за високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи та з нагоди відзначення Всеукраїнського Дня бібліотек.
 
До привітань приєднались представники Громадської Ради Деснянського району, які подякували бібліотеки за те, що вони дійсно є інформаційно – дозвілевими центрами для різних верств населення, особливо – соціально-незахищених.
Також з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в храмі свв. мчч. Адріана і Наталії настоятелем храму протоієреєм Романом Матюшенко був відправлений подячний молебень з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек.

На молебні були присутні адміністрація ЦБС та завідуючі публічних бібліотек Лісового масиву. В ході зустрічі представники культури обговорили зі священиком аспекти співпраці на майбутнє.

Слід зазначити, бібліотеки та парафія працюють з 2012 року за спільним проектом «Два храми духовністю єдині», в рамках  якого проходять зустрічі з священством храму, просвітницькі вечори з читачами різного віку, вчителі недільної школи храму проводять цікаві  майстер-класи.

Читачі  ЦРБ № 141 із задоволенням взяли участь у майстер-класі по створенню вітальних листівок «З Любов’ю до бібліотеки» та заповненню святкового стенду «Живи, бібліотеко!» «чарівними метеликами» та своїми листівками з побажаннями.
Як знайти хобі до душі, знає далеко не кожен, тому дуже корисною  для  наших користувачів стала презентована виставка-хобі  «Бібліотекар має талант…», на якій представлено вироби працівників бібліотеки.

Представлена різноманітна  література допоможе тим, хто намагається вибрати собі те, що цікаво. Справжньому хобі люди присвячують усе життя. І якщо у вас є хобі, можна вважати, що вам пощастило.
Бібліотека – завжди корисно, цікаво, пізнавально  та креативно!

 
 

23.08.2015

В моїм серці Україна!
 
В рамках щорічного святкування головного свята української держави, 24 серпня,  культурно-розважальна програма розлилася веселощами, піснями, танцями, теплими словами, гарячими привітаннями та щирими посмішками по всіх містах, районах, інституціях, установах України. Саме в цей день уся громада незалежної України заповнила різноманітні публічні простори аби бути разом, адже це свято стосується кожного, хто вийшов на майданчики, площі, відпочивав у парках, відвідував концертні зали.
 
ЦРБ № 141 і дитячі бібліотеки  № 115 та ім. Ю. Гагаріна,  23 серпня долучилися до святкування Дня Незалежності, влаштованого Деснянською районною в м. Києві державною адміністрацією у парку «Молодіжний».
Працівники бібліотек запросили гостей свята на «Майданчик читача», де на них чекали  книжкові виставки «Україну вітаємо, в ній щасливі зростаємо», «Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе!», «Україна – незалежна держава», які ознайомили гостей свята з історією України, її багатою культурою, висвітлюючи найважливіші аспекти сучасної української державності, розповідаючи про природні багатства, рослинний та тваринний світ країни. А також було частково представлено виставку малюнків робіт петриківського живопису (учнів студії «Вікторія») «Краса родом з Петриківки», яка у повному масштабі чекає на вас у читальній залі старшого відділу обслуговування бібліотеки № 115 для дітей.
ЦРБ № 141 були підготовлені флаєри-пам’ятки  «Символи незалежної України» та «Живи і міцній Українська Державо!», які нагадали присутнім про основні етапи становлення незалежності України.
 Отримати солодощі, привітання та продемонструвати свої знання з історії та культури нашої країни мали змогу всі, хто взяв участь у вікторинах: «Моя вітчизна – Україна!», «Хай в серці кожної дитини живе любов до України», «Україна – незалежна держава», які підготували бібліотеки району.

Майстриня Федоровська Ганна з Храму свв. мчч. Адріана і Наталії (партнер бібліотек) та волонтер Москаленко Ольга допомогли організувати цікаві майстер-класи: «Прикраси для Катрусі» та «Мистецтво орігамі», результатом яких стали яскраві резинки на  волосся, паперові лелеки і метелики, які заполонили територію парку, додавши ще більше кольорів до бурхливого святкування.
 
Продовжувати веселощі запрошуємо вас до наших бібліотек, де усі разом  із книжками ми весело перейдемо до зустрічі нових свят.
 

7.07.2015

7.07.2015 р. у конференц-залі Центральної бібліотеки № 141 Деснянського району м. Києва пройшли громадські обговорення щодо присвоєння цій бібліотеці імені українського письменника П.А.Загребельного.
 
Це мабуть, той випадок, коли слухання проходили в атмосфері дружності, зацікавленості, бажанні висловити свої думки про творчість П.А.Загребельного, про своє відношення до його філософії життя та про вдячність колективу центральної бібліотеки за активну популяризацію творчого та життєвого надбання патріарха української літератури.
Всіх бажаючих зала не могла вмістити. Люди стояли в проходах. Не дивлячись на спеку, що видалася цього дня, прийшло понад 75 осіб. Це представники Деснянської РДА в м. Києві, спеціалісти Департаменту культури КМДА, голова та члени громадської ради Деснянського району, ветерани та учасники бойових дій у другій світовій війні, наукові працівники інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка Національної академії наук України, письменники, помічники депутатів КМДА, не байдужі мешканці Деснянського та інших районів м. Києва.
Після презентації роботи бібліотеки по популяризації творчості письменника та перегляду документального фільму про П.А.Загребельного «Сонет 29», виступаючі прийняли активну участь в обговореннях. Вони  підкреслили величезний талант і працездатність письменника, його розуміння простого народу і осмислення в його творчості багатовікового, культурного надбання українського народу.
Підводячи підсумки громадських обговорень громада одноголосно підтримала прагнення колективу центральної бібліотеки і її користувачів щодо присвоєння бібліотеці імені П.А.Загребельного.
 

23.06.2015

  23 червня діти 3-5 класів літнього  табору школи № 119 завітали на екскурсію до центральної районної бібліотеки № 141. Наші читачі дізнались, що в бібліоітеці для дорослих є книжки не тільки для їх матусь та татусів, а й для користувачів дитячого віку; отримали від бібліотекарів корисні поради щодо літнього читання поза шкільною програмою. Дитяча зона відділу обслуговування завжди приваблює дітлахів своїм  яскравим оформленням та кількістю дитячих книжок. Наші читачі із зацікавленістю взяли участь в літературній експрес-вікторині та отримали на згадку подарунки від бібліотеки.
  Вже є традицією для наших маленьких користувачів дивитись у бібліотеці, ще незнайому для них кінострічку, або мультиплікаційний фільм.
  Дійсні переживання у дітей викликала художня кінострічка з елементами анімаційного кіно «Шалені скачки» про зубреня, яке завдяки своєму великому бажанню знайшло в собі сили змагатися   в гонках зі справжніми породистими конями та отримати перемогу.
 
 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter