ЦРБ ім. П.А. Загребельного

11.11.2014

11 листопада  працівники центральної районної бібліотеки № 141 на чолі з директором Деснянської ЦБС Курило Тетяною Іванівною  відвідали в Кончі Озерній дружину класика української літератури Загребельну Елу Михайлівну.  Як прийнято в цій родині,  вона дуже щиро та  гостинно прийняла нас. Ела Михайлівна з натхненням розповіла про цікаві сторінки життєвого та творчого шляху свого чоловіка.  Під час змістовної розмови година «летіла» за годиною і ми зрозуміли, що день скоро буде закінчуватись…
 
Дуже вдячні Елі Михайлівні за те, що приділила нам свій час, познайомила з «реліквіями», картинами, світлинами  своєї сім’ї.
Ми сподіваємось на подальшу співпрацю з родиною Загребельних і віримо,  що багате українське слово Павла Загребельного буде насичувати ще не одне покоління наших читачів.

 

22.10.2014

  Увага! Увага! Увага!
 
Шановні користувачі!
Скуштуйте новинку бібліотеки -
«Книги, які смакують до кави»
 

16.10.2014

Церемонія  нагородження бібліотечних фахівців та читачів району
 
16 жовтня названі переможці в номінаціях найкращій читач та найкращий бібліотекар 2014 року публічних бібліотек Деснянського району. Церемонія проходила в Центральній бібліотеці. Захід став підсумком плідної співпраці  творчості читачів та бібліотекарів в цьому році. На церемонії були присутні почесні гости з організацій, які співпрацюють з бібліотеками ЦБС, керівники адміністрації району та читачі. Особливо тепло  присутні привітали Онуфрійчука Вадима Михайловича – т.в.о. голови Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, який вже не перший рік опікується закладами культури. Відкрила церемонію директор Деснянської ЦБС Курило Тетяна Іванівна. Вона сказала багато  добрих слів про співпрацю бібліотекарів, читачів та громади району. Першими на «червону доріжку»  запросили  бібліотекарів, які були нагороджені Почесними грамотами та Подяками. Онуфрійчук Вадим Михайлович від щирого серця подякував людям , які вчать любити книгу. Після музичного привітання, яке створило атмосферу  української гостинності, на «червону  доріжку» вийшли читачі, які плідно у 2014 році працювали  з літературою і щиро поділилися своїми знаннями з іншими відвідувачами бібліотек. Кожен з читачів отримав подарунок на добру пам`ять та незабутні враження.

В залі панувала творча атмосфера. Ведучі заходу декламували вірші про роль книги в нашому житті. Лунали українські пісні у виконанні учнів дитячої школи мистецтв №3  (директор Рябоконь О.В.), поетичні духовні твори, які з великим натхненням  прочитав настоятель Свято-Троїцького храму, протоієрей Дмитрій Григорак. Вдало церемонію супроводжувала демонстрація медіа матеріалів, які знайомили всіх присутніх з особистостями номінантів та діяльністю  бібліотек. Щиро кожен з номінантів з екрану  розповідав  про своє ставлення до читання, бібліотеки, кадр за кадром розкривали роботу бібліотек з інвалідами, біженцями, переселенцями та іншими незахищеними верстами населення району.

Бібліотека
 це відкритий майданчик спілкування, на який запрошується кожний, хто прагне знань. Це ще раз підтвердив наш захід.

На святі були присутні: Онуфрійчук Вадим Михайлович – т.в.о. голови  Деснянської районної в м.Києві державної адміністрації; Гулей Ярослав Танасійович–депутат Київської міської Ради, начальник управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Жукова Тетяна Миколаївна, Благочинний церков Деснянського благочиння, настоятель Свято-Троїцького храму, протоієрей отець Дмитрій Григорак, Рябоконь Олена Василівна директор Київської міської дитячої школи мистецтв №3; Жупан Оксана Юріївна - представник газети «Вісник Деснянського району»; Кабанова Ірина Володимирівна - директор школи-дитячого садочку «Мрія» - І ступеня для дітей з вадами опорно-рухового апарату, Ялда- представник інтеграційного Центру біженців, роботу якого координує Благодійний фонд «Рокада».
 
 
 
Інтерв'ю кращого читача 2014 року бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей Василини Лобойко на 1 каналі Українського радіо, присвячене її захопленню - читанню книжок. 
 

 

16.10.2014

16 жовтня в ЦРБ № 141 відбулось чергове засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє…» за темою «Медицинські знання Київської Русі».

Про медицинські знання, якими володіли ченці Києво-Печерського монастиря в давні часи  розповіла відвідувачам бібліотеки  провідний науковий співробітник науково-дослідного  відділу музейних  програм і проектів  Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Халіль Ірина Сергіївна.

Неабиякий інтерес аудиторії викликала документаьна кінострічка «Стріла заздрощів. Поєдинок» про лікаря - преподобного Агапіта Печерського.

Юнацтво цікавиться історією рідного краю і ми сподіваємось, що знання отримані юнаками та дівчинками в бібліотеці знадобляться їм і в майбутньому.
 
 
 

30.09.2014

Бібліотека – море книг,
Бібліотека – храм науки...
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки!
   Петро Гоць

Щорічно 30 вересня вся наша країна святкує Всеукраїнський день бібліотек. Це свято не тільки  бібліотечних фахівців, а й  всіх тих, хто любить бібліотеку і вважає книгу важливою частинкою свого життя.

В ЦРБ № 141з  цієї нагоди відбувся цикл святкових заходів, що розпочався десантом  бібліотекарів:  «Читайте у нас !», який  «висадився» на вулицях нашого району.
 
 
 
 

З успіхом пройшов  аукціон  творчих ідей і пропозицій «Я хочу, щоб в бібліотеці було…».  Всі бажаючі  читачі мали можливість взяти участь у цьому заході.  Побажання різні – є і фантастичні.  Будемо максимально робити все, щоб пропозиції  наших користувачів здійснились!

Дружні стосунки з бібліотекою зберігають біженці, що мешкають в Деснянському районі та є  користувачами  нашої бібліотеки.  В цей  раз вони  взяли участь у бібліо-чаюванні, яке з радістю  підготували для них бібліотекарі. На святковому заході  панував веселий настрій, створений мистецтвом різних народів світу. Вірші, пісні  і малюнки створили атмосферу дружби та взаєморозуміння.
 
 
 
Зацікавила  читачів  книжкова виставка  «Бібліотекар в художній літературі та на екрані», тему якої доповнила  медіа - презентація «Відомі особистості – бібліотекарі».
 
 
 
 

Працівники нашої бібліотеки будуть гідно відстоювати необхідність своєї  професії  і в майбутньому.

Щиро вітаємо і  бажаємо  святкового настрою  всім нашим колегам і читачам!
 
 

26.09.2014

26 вересня в бібліотеці № 141 відбулося чергове засідання клубу шанувальників кіно. Захід присвячений творчості Пантелеймона Куліша, перу якого завдячуємо створенням першого історичного твору про Україну «Чорна Рада». Із  цікавою лекцією про життя та  творчість письменника виступив перед  читацькою аудиторією кандидат історичних наук Бонь Олександр Іванович. Науковець розповів про епоху, яка відображена в романі,  про героїчне  минуле українського народу та актуальність тих подій і нині, довічні цінності українського народу (свобода та воля).

З задоволенням учасники заходу подивились фільм за твором П. Куліша, створений в 2009 році на кіностудії імені О. Довженка, «Чорна рада». Глядачі насолоджувалися прекрасною грою Б.С. Ступки  та інших українських акторів.
 
 
 
 
 

22.09.2014

22 вересня в ЦРБ № 141 відбулось чергове засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє» за темою «Києво-Печерська Лавра. Історія і сучасність».

З відвідувачами бібліотеки поділилась своїми знаннями  провідний науковий співробітник науково-дослідного  відділу музейних  програм і проектів  Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Халіль Ірина Сергіівна.  Вона розповіла присутнім  про подвиг перших ченців-монахів, засновників Печерського монастиря Антонія та Феодосія, монастирські традиції тих давніх часів. Доповнив історичну розповідь  показ слайдів.
 
 

19.09.2014

19  вересня в ЦРБ №141 переглядом художнього фільму «Ярослав Мудрий» відкрився другий сезон роботи клубу «Інтелектуальний світ голубого екрану». Фільм знятий за сценарієм видатного письменника сучасності, лауреата Державної премії СРСР та Шевченківської премії, Героя України Павла Архиповича Загребельного. Захід був приурочений 90-річчю від дня народження  митця.
 
Присутні  ознайомилися із виставкою «Золоте перо української літератури»,  присвячену творчості письменника. Заступник директора ЦБС Сахарова Т. М. зацікавила слухачів розповіддю про нелегке життя Павла Архиповича, який рано залишився без матері, тож світло її любові заміняли книжки та рідна земля, безмежною красою якої він не міг намилуватися. Демонстрація фрагментів документально-біографічної стрічки, за участю самого письменника, посилила емоційний акорд заходу. Ми, українці, горді тим, що нашого письменника - співвітчизника Павла Архиповича Загребельного ще за життя визнано одним з найкращих письменників світу ХХ століття. Наша бібліотека виборює почесне право називатися іменем цієї славетної людини.
 
 

11.09.2014

Любов до рідного краю – це головне, що має бути в серці кожного українця. Вшанувати традиції, глибше пізнавати  історію нащої країни допомагають працівникам бібліотек району відвідування різноманітних тематичних екскурсій по Україні.

11 вересня незабутні враження отримали бібліотекарі на екскурсії «Дніпровські плавні», приуроченій до відмічання Всеукраїнського дня бібліотек. Кожна екскурсія для нас- це не просто дозвілля, а й підвищення кваліфікації.

Ми відвідали Ржищів – старовинне, місто, багате на історичні та культурні події, один з центрів Трипільської культури, крупний торгівельний порт. Також це місто відоме, як  Батьківщина сучасного класика української поезії – Ліни Костенко.
 
На катерах по Дніпровським плавням під променями осіннього сонечка ми дружно переправились до церкви на воді, яка стоїть, як неприступний воїн посеред Дніпра. Неймовірні пейзажі захоплювали подих.  Але найсерйозніше й найважливіше нас очікувало ще попереду. Бібліотеки району в цьому році працюють за проектом «Треба жити і пам`ятати», який присвячений до 70-річчя звільнення України від німецько-фашистських загарбників і дуже доречно було для всіх нас відвідати Балико-Щучинку, відому тим, що в цій місцевості  в 1943 році проходив Букринський плацдарм. Ці події розповідають про трагічні сторінки історії Великої Вітчизняної війни на Україні. Вічна слава героям ! І заключною частиною заходу було знайомство з місцевістю біля с. Уляники , де ми мали можливість посмакувати  джерельною «живою»  та «мертвою» водою.
 
Наша мандрівка підтвердила слова  відомого французького письменника та літературного критика Анатоля Франса :  «Подорожі навчають людину більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає  нам більше, ніж десять років життя вдома».
 
 

08.08.2014

Традиційно мешканці  району зустрічаються з  бібліотеками в улюбленому місті відпочинку – парку «Деснянський».

Так, 8 серпня, відвідувачі парку, які відпочивали в приємній прохолоді дерев, мали змогу цікаво та корисно провести час разом із бібліотеками. Їх було запрошено взяти участь у літературній вікторині. Всі учасники отримали задоволення, гарний настрій та книжки у подарунок на згадку про чергову зустріч  або  приємне  знайомство!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter