ЦРБ ім. П.А. Загребельного

23.05.2013

Рішенням Генеральної Асамблеї ООН  2013 рік оголошений роком Австралії. 23.05. 2013 року в центральній бібліотеці № 141 відбувся День інформації, присвячений відкриттю загальносистемного краєзнавчо-пізнавального проекту «Щаслива Австралія – прекрасний край вічної весни».
На Дні інформації були презентовані бібліографічний покажчик «Рідні голоси з далекого континенту. Українська літературна діаспора Австралії», бібліографічний нарис «Мистецтво української діаспори Австралії»,  бібліографічні посібники різних жанрів, підготовлених бібліотеками району та  проведено бібліографічний огляд «Цей край – найцікавіший на всій земній кулі».
Цей захід став початком циклу заходів, які будуть відбуватися протягом року та нададуть можливість глибше пізнати і відкрити для себе прекрасну країну Австралію.
 
 
 
 
 
 

 

25.04.2013

25 квітня в конференц-залі ЦРБ № 141 відбулась літературно-історична година для молоді району  «Літературна Україна в контексті розвитку історичних подій 20-30-х р.р. ХІХ століття» за проектом «Підручник +».
Зі своїми науковими дослідженнями з відвідувачами бібліотеки поділився  кандидат історичних наук, доцент Київського  університету ім. Бориса Гринченка, автор підручника  «Історія стародавнього світу» для загальноосвітніх шкіл Бонь Олександр Іванович.
Читачі дізнались маловідомі факти про нелегку  долю хрестоматійних українських письменників Остапа Вишні, Володимира Сосюри, Петра Панча, Миколи Зерова, Миколи Хвильового. Переглянули унікальні слайди - фрагменти архівних документів, згадали та проаналізували  важкі часи сталінських  репресій  30-тих років ХІХ ст
«Люди, не знищуйте один одного» - відгукнулося в серцях у юних користувачів.
 
 
 

 
 

15.04.2013

«Мой серебряный век
Никогда не отпустит.
Ностальгия тех лет
С тонким запахом грусти…»
 
15 квітня в ЦРБ № 141 відбувся літературно-мистецький вечір «Мой серебряный век» за проектом «Підручник +». В підготовці та проведенні заходу активну участь взяли учні та вчителі  загальноосвітньої школи № 119.У виконанні  учнів та бібліотекарів звучали вірші Анни Ахматової, Миколи  Гумільова, Сергія Єсеніна, Бориса Пастернака, Марини Цвєтаєвої, Володимира Маяковського. З неабиякою зацікавленістю читатачі бібліотеки подивились поетичну дуель Сергія Єсеніна з Володимиром Маяковським- (уривок з кінострічки «Есенин»), прослухали аудіозапис віршу Анни Ахматової «Сжала руки под черной вуалью» у виконнані Аліси Фрейдліх, звучали  романси –«Клен ты мой опавший» на сл. С. Єсеніна, «Генералам 12-го года» на сл. М. Цвєтаєвої, «Свеча горела» на сл. Б. Пастернака, «Жизнь упала как зарница» на сл.О. Мадельштама.
 
Часи змінюються, духовні цінності та орієнтири теж стають іншими, проте книги поетів срібного століття не зникають  з прилавків книжкових магазинів та постійно затребувані читачами різного віку в бібліотеках нашого міста.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

14.02.2013

Кохання варте того, щоб чекати,
життя варте, щоб жити
В. Цой.


В День Святого Валентина – Всесвітнього дня закоханих 14 лютого в ЦРБ 141 відбувся вечір «Поезія і музика-це завжди неповторність…».
 
Дружба, кохання, любов - одвічні теми поезії, музики - сенс повноцінного людського життя. Кохання завжди було джерелом творчого натхнення лірики.
 
Учасниками заходу стали учні школи мистецтв № 3, які виконали на фортепіано прекрасні мелодії  Р. Шумана. Десятикласники школи № 119 та бібліотечні працівники читали ліричні вірші про кохання, як сучасних авторів, так і класиків. Романтично був сприйнятий фрагмент фільму про найвідоміших закоханих у світі - Ромео та Джульєтту. Книжкова виставка, підготовлена до цього дня, доповнювала прекрасну атмосферу чекання та віри в світле почуття, яке було, є та буде в кожного із нас.
 
 
 
 
 
 

 

30.01.2013

30 січня в ЦРБ № 141 відкрито нову сторінку роботи бібліотеки - проект «Підручник +». Цей проект, призначений для молоді , допоможе розширити кругозір  наших юних  користувачів, ознайомить з друкованими та відео- матеріалами,  додатковими до шкільного курсу. Наші зустрічі будуть цікавими   не тільки для юнацтва, а і для  користувачів різних вікових категорій.  

Мистецький вечір «ХІХ століття та його геніальні представники» був присвячений науковим відкриттям, розвитку музичної культури,літератури, неповторному світу образотворчого мистецтва. Відвідувачі  ознайомились з  роботами  майстрів в різних напрямах світового мистецтва, таких як романтизм, імпресіонізм,реалізм..Увагу читачів привернула книжкова виставка, до вподоби були яскраві слайди картин французьких  художників Делакруа, Ренуара, Курбе, слайди скульптур  Родена.
 
Особливий настрій відвідувачі одержали  , дякуючи прослуховуванню чарівних вальсів Фредеріка Шопена. Найбільш активні читачі прийняли участь в мистецькій грі та отримали призи.
 
 
 
 

26.01.2013

«Испания! Я вновь тобою пьян!  Цветок мечты возвышенной взлелеяв, опять твой образ предо мной горит  за отдаленной гранью Пиренеев!» - такі  чудові слова присвятив цій країні відомий російський поет Микола Заболоцький.
 
26 січня в конференц-залі ЦРБ № 141 відбувся мистецький вечір «Іспанія в серці». Бібліотекарями була підготовлена книжкова виставка «Іспанія: далека та близька». Про історію, культурні  традиції регіону на півночі Іспанії - країни басків відвідувачам бібліотеки натхненно розповідала перекладач іспанської мови  Тамара  Іванівна Журба. Яскравою розповідю про свята на півдні Іспанії всіх присутніх дуже  зацікавила  викладач іноземних мов Оксана Іванівна Садова. Прикінцевим аккордом вечора була розмова про іспанську кухню. Відвідувачі мали можливість покуштувати смачні  національні іспанські страви  паелью та тортиллю.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

17.12.2012

17 грудня до бібліотеки № 141 в засніжену погоду, не звертаючи уваги на морозець, завітали  шанувальники поезій Максиміліана Волошина прийняти участь в літературному  вечорі  «Судьбой и ветрами изваян филь  мой...» із циклу «Письменники Криму» за проектом «Відкриваємо Україну».
 
 
 
Відвідуваачі ознайомились з книжковою виставкою. Майже всі присутні  читали сонети відомого російського поета із циклів «Киммерийские сумерки» та «Киммерийская весна».Читачі з зацікавленістю подивились уривки документальної кінострічки «Киммерийский  затворник», прослухали аудіо-запис пісні  «К этим гулким морским берегам…» на  слова М.Волошина, прийняли участь в літературній грі.
 
 
 
Багатогранність таланту Волошина не залишила байдужим жодного з відвідувачів. «Жизнь-безконечное познанье… Возьми свой посох и иди !»- заповідав  Максиміліан Олександрович і ми з радістю виконуємо його напуття.
 
 

4.12.2012

Григорій Сковорода належав до того типу мудреців, яким поталанило втіліти в своїй творчості та  повсякденному житті  розуміння блага, істини і краси.

4 грудня в конференц-залі  ЦРБ № 141 відбувся  літературно-мистецький вечір присвячений до 290 -річчя від дня народження відомого українського філософа, поета Григорія Саввича Сковороди. Читачі району ознайомились з книжковою виставкою, подивились уривки з художньої  кінострічки Івана Кавалерідзе «Григорій Сковорода», слайди монументів, які були   споруджені на честь поета  в різних куточках України, ,прослухали аудіо-записи : басню «Ворона і чиж», пісню у виконанні Василя Жданкіна «Всякому городу нрав і права».
 
З особливим задоволенням відвідувачі прийняли участь в літературній вікторині. Творчість уславленого Григорія Сковороди завжди буде  цікавою для читачів  різних поколінь.
 
 
 
 
 

22.11.2012

22 листопада в конференц-залі ЦРБ № 141 відбувся літературний вечір «Біла Дача Антона Павловича Чехова», який продовжив цикл заходів «Крим-літературний» за проектом «Відкриваємо Україну».В Ялті  розташований будинок-музей А.П.Чехова , де письменник жив  останні роки свого життя. Саме тут були написані такі відомі твори :  оповідання «Дама с собачкой», п`єси «Три сестры», «Вишневый сад».
 
Читачі мали змогу  розширити свої знання , щодо останніх сторінок  життя та творчості   видатного  російського письменника на Україні . Відвідувачам було презентовано книжкову виставку . З особливою увагою присутні подивились документальну кінострічку «Мой адрес - Ялта» та з  задоволенням  прийняли участь у літературній вікторині. 
 
 
 
 
 
 
 

12.11.2012

8 жовтня в Центральній бібліотеці пройшов захід «Українське слово в дитячій літературі» - зустріч з працівниками видавництва «Веселка» до дня української писемності та мови.
В заході брав участь представник видавництва Касьяненко Д. І., якій розповів учням  про видавництво та презентував нові книги для дітей.
Учні шкіл району із великим    задоволенням   слухали заслуженого  журналіста України, лауреата премії ім. Л. Українки, поета Василя Федоровича Василашка, який презентував  свою нову книжку  «Чесний лис». Також пролунали вірші з попередніх збірок поета: «Усміхнись веселкою із грози» - ця збірка поета пронизує та заряджає молоді серця безмежною любов’ю до України, «Відроджуємось - не перероджуємось» – книга віршів  про любов до рідної мови. Із захопленням діти слухали його вірші, що сповнені почуттям любові та поваги до України.
Василь Федорович є головою  журі конкурсу «Зерна доброти», де в своїх поетичних талантах змагаються. Зустріч проходила під девізом: « Подаруй книгу  бібліотеці». Присутні придбали книги для себе та бібліотеки.
 

 
 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter