«Бібліотек@: знай, мрій, твори…»
Бібліомайданчик
«Бібліотеки – це скарбниці
всіх багатств людського духу.»
Готфрід Лейбніц
До Всеукраїнського Дня бібліотек для мешканців різного віку мікрорайону Биківня проведено бібліомайданчик.
Бібліотекарка ознайомила присутніх із тематичною виставкою:«З книгою жити – з добром і мудрістю дружити». Учасники заходу мали можливість обмінятись враженнями про улюблені книжки, лунали прислів’я, приказки про книгу, діти відгадували загадки та отримували подарунки. Для діток також пройшов майстер клас: «Закладинка - оберіг книги». Малеча залюбки виготовляла різноманітні «кольорові творіння».
На згадку всі учасники заходу отримали памя’тки : «Цікаві факти про бібліотеку і книгу».
Ласкаво просимо до бібліотеки!
«Там, де живе рідна мова – живе й український народ!»
Мовознавча ігротека
Напередодні Міжнародного дня грамотності для учнів 3 класу ЗСШ №23 було проведено у навчальному закладі мовознавчу ігротеку за проєктом «За українську мову!»
Бібліотекарка ознайомила дітей з історією українського письменства та запропонувала літературу, яка допоможе вдосконалити знання з граматики.
Маленькі ерудити розгадували загадки, кросворди, ребуси, акровірші, розшифровували слова, грали у Буквоїда. Читачі згадали казкових героїв, які вчили грамоту, тощо. Мовознавча ігротека навчила дітей шанувати рідну мову та опановувати її.
Всі учасники заходу отримали від бібліотеки інформаційні флаєри «Цікаві факти про українську мову».
Вітаємо всіх зі святом і запрошуємо долучатись до бібліотечних заходів!
«Добрий день, Країно знань!»
Бібліомайданчик
У День Знань для дітей молодшого та середнього віку пройшов пізнавально- ігровий захід на дитячому майданчику. Бібліотекарка привітала дітей зі святом та ознайомила з дитячою літературою, яка допоможе у навчанні. Дітлахам також була запропонована різноманітна література для позакласного читання. Кожен із учасників заходу обрав для себе книги: подорожі, детективи, пригоди, фантастику, казки тощо.
Школярі з радістю взяли участь в пізнавальних іграх: «Капелюшок бажань», «Так чи ні?», «Дружнє коло», «Казкова прогулянка», повторили й вивчили прислів’я та приказки про дружбу.
Святковий настрій діти передали у малюнках на асфальті.
Вітаємо всіх із Днем Знань і запрошуємо до бібліотеки!
«Щоб меди медились, щоб рої роїлись!»
Народознавча година
«Щоб відчути смак меду,
треба спізнати смак праці»
Народне прислів’я
У бібліотеці напередодні Дня пасічника було проведено народознавчу годину для відвідувачів гуртка «Весела бджілка».
Бібліотекарка представила користувачам тематичну виставку та розповіла про історію святкування Дня пасічника, яке було запроваджене ще за часів Київської Русі. Діти дізнались, що слово «мед» має єврейське походження, про те які сорти меду є в Україні, про лікувальні властивості корисного продукту та традиції й обряди свята пасічника.
Волонтер Тетяна провела майстер-клас «Медоносна бджілка». Дітлахи з тіста зліпили комаху, майстерно виготовили квітку. І ось бджілка вже сидить на квітці! А коли виріб підсохне, діти самостійно зможуть його розфарбувати.
Щиро вітаємо всіх пасічників зі святом та запрошуємо до бібліотеки!
«Конфуцій - учитель китайської цивілізації»
Історико-літературний екскурс
У бібліотеці для різних категорій користувачів пройшов історико-літературний екскурс «Конфуцій - учитель китайської цивілізації» до року Китаю в Україні.
Бібліотекарка ознайомила читачів із тематичною виставкою і запропонувала рекомендовану літературу для самоосвіти. Читачам була представлена відео-презентація, присвячена історії, традиціям, звичаям загадкової країни Китай.
Учасники заходу із зацікавленістю прослухали пізнавальну інформацію про сторінки життя та діяльності давньокитайського філософа, політолога, великого вчителя - Конфуція, автора книг «Лунь Юй», «Книга пісень», «Книга змін» тощо.
Усіх бажаючих запрошуємо до бібліотеки, щоб удосконалити свої знання з історії класичного Китаю, хронології китайської культури та науки.
«Ой на Івана, та й на Купала…»
Народознавча година
У святковий день Різдва Святого Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна бібліотека провела народознавчу годину для дітей та юнацтва, які мають особливі потреби.
Бібліотекарка ознайомила дітей та батьків із тематичною виставкою і розповіла про походження народного свята. Діти дізнались, що Івана Купала - це свято молодості, краси і очищення, уважно послухали легенду про пошук чарівної квітки папороті і це надихнуло учасників заходу прочитати народні казки та легенди.
Бібліотекарка запросила всіх присутніх взяти участь у майстер класі, який є атрибутом свята «Купальський віночок». Учасники вплітали і барвінок, і ромашку, і колоски, і мак тощо. Творчість дітей супроводжувалась розповіддю про значення кожної квітки в ансамблі віночка.
Щасливі та радісні, уквітчані віночками, дітлахи понесли заряд позитиву з собою!
Запрошуємо усіх до бібліотеки провести час із користю!
«Веселковий мікрофон»
Гра - інтерв’ю
6 червня у Всеукраїнський День журналіста для вихованців ДНЗ № 175 за проєктом «За українську мову!» було проведено мовознавчу гру - інтерв’ю.
Бібліотекар розповіла дітям про важливу для суспільства професію журналіста і запросила дітей разом вдосконалити дикцію. Дітлахи з радістю виконували вправи у мікрофон: грали в фонематичну гру «Впіймай звук», звуконаслідування «Знайди спільний звук», розвивали мовне дихання вправами: «Забий м’яч!», «Остуди чай!», вивчили скоромовку і визначили найкращого.
Добре, що діти вже вчать «Абетку»! Разом із батьками вони відвідують бібліотеку. Дітлахам було запропоновано написати різнокольорову абетку. А потім всі разом її читали. Бібліотекар подарувала маленьким учасникам заходу дитячу книжечку, щоб вони мали можливість удосконалювати українську мову.
Усі бажаючі привітали у мікрофон журналістів та побажали їм здоров’я.
«Веселковий мікрофон» подарував дітям гарний настрій та новий мовний заряд енергії!
«Хай буде планета красива й зелена!»
Екологічна година
Напередодні Всесвітнього дня навколишнього середовища для відвідувачів гуртка «Весела бджілка» було проведено екологічну годину.
Бібліотекар ознайомила дітей із тематичною виставкою і розповіла про багатство й красу нашої планети. Діти дізнались, що поліетиленові пакети завдають серйозної шкоди екології навколишнього середовища, бо не піддаються біологічному розкладанню.
Бібліотекар провела майстер - клас «Паперова сумочка», яка є альтернативою поліетилену. Екологічні сумочки вийшли барвисті та красиві!
Діти усвідомили, що ми мусимо рятувати природне середовище, зберігати й «ремонтувати» свій дім сумлінно, з душею і серцем та з урахуванням законів природи.
«Утричі літу вдячними ми будем!»
Бібліомайданчик
«Дитинство Наше – є одне…
І хай, це кожен пам’ятає!
Дитячі Душі на Землі
Нехай ніхто не ображає!»
В. Підгірний
30 травня напередодні Міжнародного дня захисту дітей для учнів 3-х, 4-х класів ЗЗСО № 23 було проведено цікавий захід.
Бібліотекар привітала всіх школярів із канікулами й запропонувала з початку відправитись на ігрову станцію «Літо», де діти підбирали прикметники «сонечку», яке передавали один одному. На станції «Справжні друзі» діти згадували героїв книжок, на станції «Фольклорна» доповнювали прислів’я та приказки про дружбу.
На станції «Мрійливий літачок» діти навчились виготовляти у техніці оригамі «літаки», і кожен міг поміркувати, як хотів би провести канікули, а потім усі запустили в небо «літаки» - свої мрії про майбутнє. Школярі відгадували загадки, співали, розповідали вірші про літо і дружбу, разом вивчили новий танець.
Всі присутні на згадку отримали флаєри: «Я люблю бібліотеку в Биківні».
«Витоки слов’янської писемності»
Інформаційна година
До дня слов’янської писемності і культури в бібліотеці було проведено пізнавальний захід для різних категорій користувачів.
Читачі дізнались про творців слов’янської абетки, різновиди слов’янських писемних знаків, про найстарішу книгу на Русі.
Бібліотекар ознайомила присутніх із тематичною виставкою:«Азбука» (1574) - історична пам’ятка писемності», підготовленою до 445-річчя книги Івана Федорова.
Читачі дізнались про найперший «Буквар» для дітей, який надрукував Іван Федоров у 1574 році у Львові, про виховні тексти підручнику. Із зацікавленістю учасники заходу подивились кінострічку про одного з перших слов’янських друкарів та отримали на згадку пам’ятку «Іван Федоров».
|