Бібліотека №1

16.12.2018

«З нетерпінням я чекаю нині свято Миколая…»
Народознавча година
 
Напередодні Дня Святого Миколая в бібліотеці пройшов захід для дітей в рамках роботи гуртка «Весела бджілка». Бібліотекар ознайомила маленьких читачів із святковою тематичною виставкою. Читачі почули розповідь про життя та добрі справи Святого Миколая, подивились мультфільм, читали вірші про Миколая.
Волонтер Олена показала, як розписати «Миколайчиків». Діти охоче взялись за пензлики, намалювали жупанчики, черевички, шапочки шоколадом, оздобили «Миколайчиків» «снігом» - крапочками з білої глазурі. Солоденьких «Миколайчиків» школярі вирішили подарувати батькам.
Захід  був незвичним: солодким і святковим! Отже, діти навчились робити подарунки для рідних і прикрашати красуню – ялинку.
 

29.11.2018

«Історія українського костюму»
Літературний ранок
 
29 листопада бібліотека завітала до учнів ЗЗСО№23 на літературний ранок «Історія українського костюму» за проектом: «Пам’ятай! Відроди! Збережи!».

Дуже яскраво представлений український костюм в театралізованих сценах за творами Івана Котляревського.
Бібліотекар з метою популяризації творчості класика української літератури представила відео-презентацію за твором «Наталка Полтавка» та зазначила, що з числа українських письменників ХІХ століття, котрі реалістично відтворювали життя народу й неабияку увагу приділяли національному одягу, слід передусім назвати Івана Котляревського.

В театралізованих сценах із твору «Наталка Полтавка» учасники заходу - учні старших класів, продемонстрували етнічні орнаментальні мотиви та оздоблення національного костюму.

Отже вивчаймо разом творчість Котляревського й звертаємо увагу на описи національного вбрання та надзвичайно колоритну українську мову!
Ласкаво просимо до бібліотеки!
 

11.10.2018

«Українські Лицарі ХХІ століття»
Патріотична година
«За Україну, за її долю,
За честь і волю, за народ.»
М. Вороний

         Напередодні Дня Українського козацтва та Дня захисника України у бібліотеці відбулась патріотична година «Українські Лицарі ХХІ століття».
 
 
     В заході взяли : ветеран АТО - Олександр Слобоженко, юна поетеса Ганна Чернявська, музикант Володимир Бичек та учні 11 класу ЗНЗ № 23.
 
 
   Бібліотекар ознайомила присутніх з тематичною виставкою «Козаченьки, браття мої, лицарі звитяжні…», присвяченною знаменним датам.
    Олександр Слобоженко, який воював в 53 окремій механізованій бригаді піхоти сухопутних військ розповів про героїзм та патріотизм тих, хто кожного дня жертвуює своїм життям, здоров’ям, захищаючи нашу країну.
    Ганна Чернявська - Лауреат Всеукраїнських конкурсів, призер Київського конкурсу «Поетична весна», з натхненням прочитала свої твори,  Володимир Бичек зіграв та заспівав козацьку пісню.
    Бібліотекою було зібрано та подаровано книги для воїнів, які знаходяться на реабілітації в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни Переяслав-Хмельницького району с. Циблі.
    Тож ми вітаємо наших героїв – воїнів із святом та щиро дякуємо їм за мирне небо над нашими домівками, відвагу, мужність та героїзм!
 
 

01.10.2018

«О! Музика! Яке це, справді, диво…»
Музично-мистецький салон
 
«А хвиля музики тебе несе, гойдає.
Відносить в загадковії світи.
І вабить душу, ніжно пригортає.
Частинкою її стаєш і ти.»

Н. Красоткіна
 
У Міжнародний День музики в бібліотеці для всіх бажаючих гостинно відкрилось бібліокафе «Мистецтво-саме життя….».

Ведуча представила учасникам заходу літературу, яка розповідає про історію, розвиток українського та зарубіжного музичного мистецтва, а також презентувала   присутнім ювілейну пам’ятку до 100- річчя створення Національної капели бандуристів імені Г. Майбороди.
Активні читачі бібліотеки долучились до відзначення дати міжнародного значення.
Марина Мельникова розповіла про творчість та цікаві сторінки життя  видатного німецького композитора Якоба Мендельсона.

Сім’я Криса - професійні музиканти взяли участь у заході: Антоніна виконала на скрипці твори Вольфганга Амадея Моцарта, Орест зіграв на гітарі улюблені твори Мирослава Скорика.

«Приємним подарунком» для  читачів бібліотеки став виступ молодої талановитої бандуристки – Григорук Юлії, яка  виконала твори українського композитора – Дмитра Губ’яка.

Музика говорить з нами «своєю мовою», дарує радість, надихає на прекрасні вчинки, допомагає жити яскравіше, вселяє надію на краще.
 

06.09.2018

«Ні дня без сцени. Театральний портрет»
                                          Година мистецтва                                   
        «У творчій радості живій,
              В хвилини дивного натхнення
     Ми часто згадуєм імення
        Наталі, славної Ужвій…».

                                                                                             Ющенко О.
 
6 вересня в бібліотеці відбулась година мистецтва до 120-річчя від дня народження української актриси - Наталії Ужвій для користувачів  середнього та старшого віку.
    Бібліотекар ознайомила присутніх із біографією актриси, репертуаром, який налічує близько 213 ролей у театрі у театрі та 20 ролей у кіно.
 
 

    Користувачі із зацікавленістю подивились уривки кінострічок: «Мина Мазайло», «Багато галасу даремно», прослухали сонет Олекси Ющенка «У творчій радості», який автор присвятив Наталії Ужвій.
    Захід надихнув читачів до всебічного вивчення цікавих сторінок творчого та життєвого шляху «справжньої поетеси української сцени».
    
 

05.07.2018

«Віночок зів’ю, на воду пущу…»
Народознавча година
 
В бібліотеці відбулась народознавча година, присвячена народному святу Івана Купала.

Бібліотекар ознайомила присутніх із тематичною виставкою: «Ой на Івана та й на Купала…». Читачі із зацікавленістю прослухали розповідь про традиції та обряди святкування в різних регіонах України.
Всі охочі взяли участь у майстер-класі «Віночок зів’ю, на воду пущу…». Українські віночки справили враження на всіх!

На завершення заходу відбулась фотосесія.
 

01.07.2018

«Мандруємо музеями України…»
Віртуальна подорож
 
В День архітектури України в бібліотеці відбулась віртуальна подорож до  історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця», музею народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» у Львові, «Музейного комплексу народної архітектури  і побуту Середньої Наддніпрянщини» біля міста Переяслав - Хмельницького.
 
Бібліотекар представила присутнім тематичну виставку:«Автентична  Україна». Читачі ознайомились з літературою, яка розповідає про історико – культурні комплекси України, де зібрані воєдино найцікавіші елементи архітектури, культури та народного побуту.

«Мандрівка музеями під відкритим небом» пройшла цікаво і жваво. Читачі здійснили захоплюючу подорож у минуле і дізнались про народну архітектуру і  побут українців та поділились враженнями від побаченого.
 

26.05.2018

                                                             «День Биківні»
                                                          Бібліотечний майданчик

    26 травня до 160-річчя селища в парковій зоні поруч з бібліотекою-філією № 1 працівниками ЦБС було облаштовано бібліотечно- інформаційний майданчик. Учасники заходу мали змогу ознайомитись з тематичним переглядом літератури «Моя маленька Биківня», який надає цікавий матеріал про сторінки минулого та сучасності цієї історичної місцевості та взяти участь в різноманітних бібліотечних іграх та розвагах.
 
 
 

    Маленькі мешканці селища разом з бібліотекарями з радістю займалися хенд - мейдом: прикрашали цукерки яскравими кольоровими метеликами, робили закладки для книжок.
Дійсно чарівним для дітей різного віку був казковий аква-грим.
 
 
 

Відділ довідково – бібліографічної та  інформаційної роботи представив інформаційні видання: «Гімн Биківні», «До 160-річчя виникнення селища Биківня» та рекламу послуг бібліотек для дітей та дорослих.
 
 
 

    В заході взяли участь представники громади ромів, які виявили бажання взяти участь в бібліотечній інтерактивній краєзнавчій грі «Стежками рідного краю…» та надали правильні відповіді на запитання.
    Мешканці с. Биківня є активними читачами та цінують внесок бібліотеки в культурно-освітній розвиток місцевої громади.
        
 

20.05.2018

 Биківня – територія пам’яті
  Краєзнавча година
 
«Під сонцем вічності древніє й молодіє.
Його жорстока й лагідна душа.
Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ»

 В. Симоненко

Биківня є мовчазним свідком великого терору…
20 травня бібліотекар разом із мешканцями с. Биківня взяли участь у Всеукраїнському заході до вшанування Дня пам’яті жертв політичних репресій. На території Національного історико – меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбулась офіційна церемонія за участю Президента України – Петра Порошенка та інших високопосадовців.
Злочини на «Биківнянських могилах» прирівнюють до тих, які були вчинені в Катині, Аушвіці, Бухенвальді, Бабиному Яру, на Соловках.
За участю громадськості  відбувся міжконфесійний молебень в пам’ять про жертви політичних репресій, мітинг – реквієм і виступ Національного заслуженого академічного народного хору ім. Г. Верьовки.
Мешканці с. Биківня  активно долучаються до культурно-історичного проекту ЦБС «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»  та вивчають історію рідного краю.
 

17.05.2018

«Моя маленька Батьківщина  – Биківня»
 Краєзнавча година
«Є селище давнє на сході столиці,
Де сонечко сходить щодня.
Ми любим його, адже так і годиться, -
Це селище звем – Биківня.»

Кунець Д. Я.

 
17 травня для мешканців  селища Биківня  проведено краєзнавчу годину до 160 – річчя створення селища Биківня.
Бібліотекар ознайомила присутніх із тематичним друкованим матеріалом та провела вікторину: «Стежками рідного краю».
Учасники охоче відповідали на питання та показали свої знання з історії рідного краю.
Долучились до заходу і працівники пошти селища. Листоноша Тетяна провела бібліо-фреш « Історія вулиць Биківні».
На згадку про захід учасники  отримали інформаційно – бібліографічну продукцію: «Гімн с. Биківня», «Національний історико – меморіальний заповідник «Биківнянські могили».
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter