Бібліотека ім. С. Олійника

20.05.2016

„Великий містифікатор  та геніальний пересмішник” – під такою назвою пройшов вечір – автограф, присвячений 125-річчю від дня народження російського письменника, уродженця Києва М. О. Булгакова.
 
Учасники заходу, члени клубу „Іванна”, мали нагоду ще раз переглянути сторінки життя та творчості письменника, пізнати маловідомі, а подекуди й невідомі факти його життя, поринути у світ його героїв. Члени клубу поділилися своїми враженнями від творів Михайла Опанасовича. Запам’яталася учасникам заходу й віртуальна екскурсія залами літературно-меморіального музею Михайла Булгакова.
 

19.05.2016

19 травня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася година спілкування „Торгівля людьми та протидія цьому виду насилля”. Захід пройшов згідно проекту „Подолаємо гендерне насилля разом” за участю старшокласників ЗОШ № 147. Учні довідалися, що в сучасному світі злочин торгівлі людьми є досить актуальним, а зростання безробіття, стрімке зниження життєвого рівня населення створили сприятливі умови для поширення торгівлі людьми в Україні.
 
Дізналися присутні й про правові документи, яких визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми та почули рекомендації, яких слід дотримуватися під час виїзду за кордон на навчання чи на заробітки. На закінчення заходу учні переглянули відеофільм та познайомилися з літературою з даної теми.
 

28.04.2016

28 квітня в бібліотеці імені С. Олійника для членів клубу „Іванна” розчинив двері літературний салон. Захід „Про дива кохання” відбувся з нагоди 200-річчя від дня народження англійської письменниці Шарлоти Бронте. Присутні мали нагоду ще раз пройтися життєвим шляхом письменниці, пізнати епізоди її біографії, які пізніше стали основою при написанні творів. Звучали також ранні вірші молодої талановитої дівчини, адже починала Шарлота свою діяльність як поетеса. Згадали члени клубу й молодших сестер Бронте – Емілі та Енн, які також працювали на літературній ниві. На завершення вечора всі присутні переглянули фрагменти фільму „Джен Ейр”, який особливо подобається жінкам.
 
 
 

14.04.2016

14 квітня бібліотека імені С. Олійника запросила учнів ЗОШ №147 на майстер-клас з виготовлення пасхальних крашанок. Захід відбувся в рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині”, а провела його викладач недільної школи при храмі мучеників Адріана та Наталії Бойко О. С., яка розповіла присутнім про техніку декорування „декупаж”. Бібліотекарі підібрали літературу з даної теми, то ж учні мали можливість отримати інформацію з друкованих джерел. Потім кожен з присутніх самостійно зробив крашанку в техніці декупаж.
 
 
 

6.04.2016

„Радуйся, Благодатна, Господь з тобою”. В рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині” до свята Благовіщення Пресвятої Богородиці в бібліотеці імені С. Олійника відбулася пізнавальна година. В заході взяли участь учні ЗОШ № 147 та священик храму святих мучеників Адріана і Наталії отець Ігор. Учні дізналися по історію свята, традиції та прикмети, пов’язані з ним. Потім священик відповів на численні запитання школярів. На завершення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даної теми. Кожен присутній отримав від служителів церкви подарунок на згадку про зустріч.
 
 
 

25.03.2016

25 березня в бібліотеці імені С. Олійника відбулося чергове засідання клубу „Іванна”. Вечір – автограф „Доля „Розумного Арлекіна”, присвячений 125-річчю від дня народження українського актора, режисера театру і кіно А. М. Бучми, зібрав поціновувачів  таланту славетного майстра. Учасники вечора поринули в творчий світ актора, дізналися  маловідомі факти його життя. Зокрема зацікавили присутніх спогади онуки артиста, театрознавця Валентини Заболотної „Мій дідик Амвросій Бучма”. Поділилися учасники заходу й своїми думками та враженнями про творчість Амвросія Максиміліановича. На завершення вечора бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даної теми, представленої на тематичній полиці.
 
 
 

18.03.2016

18 березня в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом” відбувся тренінг „Свобода від насильства, розширення прав та можливостей підлітків у складних життєвих обставинах”. В заході взяли участь учні гімназії № 49 та психолог Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Овсієнко Н. Ф. Старшокласники прослухали міні– лекцію „Насильство та його види”. Потім в малих групах обговорювали випадки насильства, з якими їм довелося зустрічатись в житті. В третій частині тренінгу Наталя Федорівна запропонувала учням поміркувати над питанням заважає чи допомагає гендерна різниця у боротьбі з насильством. Учні охоче висловлювали свої думки з даної проблеми, дискутували. На закінчення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даного питання.
 
 
 

23.02.2016

23 лютого на інформаційну годину до бібліотеки імені С. Олійника завітали учні ЗОШ  № 147. Захід „Якщо на Стрітення мороз буває...” відбувся в рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині” з нагоди свята Стрітення Господнього. В заході також взяв участь священик храму святих великомучеників Адріана та Наталії отець Василь. Учні з вуст священика довідалися про свято Стрітення, його традиції. Потім учні розповідали про обряди та прикмети, пов’язані з цим святом, які чули від своїх бабусь. На закінчення свята кожен з присутніх отримав святковий подарунок.
 
 

 
 

24.12.2015

24 грудня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася зустріч учнів гімназії № 39 з юристом Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Л. Ф. Белах. Захід проходив у рамках проекту „Подолаємо гендерне насилля разом”, а його тема -  „Закон захищає людину”. Людмила Федорівна наголосила, що в Україні громадяни мають рівні права, незалежно від статі, віку, расових відмінностей, а їх забезпечення гарантоване Конституцією та іншими законодавчими актами. Потім учасники зустрічі обговорювали випадки порушення прав людини,  які траплялися в їх житті та почули відповіді на численні запитання. На завершення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даної теми.
 

15.12.2015

15 грудня в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом” в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася година запитань та відповідей.  „Як досягти гендерної   рівності в різних сферах життя?”. В заході участь взяли старшокласники гімназії № 39 та психолог  Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Н. Ф. Овсієнко. Наталя Федорівна наголосила, що в наш час все більше жінок обіймає керівні посади, бере активну участь в суспільному та політичному житті країни, і в своїй роботі вони досягають значних успіхів. Відповідаючи на численні запитання учнів, фахівець дала поради, як подолати гендерну нерівність та дискримінацію в різних сферах життя. Закінчилася зустріч оглядом літератури з даного питання.
 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter