Бібліотека №151

10.08.2016

З веселим настроєм 2 серпня до бібліотеки завітали вихованці літнього табору, що функціонує при районному соціальному Центрі сім’ї, дітей та молоді на  захід «Світ казковий, загадковий», який організували бібліотекарі. Зустріч була присвячена казковій творчості Івана Яковича Франка, 160-річчя з дня народження якого вшановуємо в серпні місяці. Школярики цікаво слухали про те, що казки з’явилися у творчості Франка саме тоді, коли письменник став батьком. Писані для власних дітей, ці твори стали справжнім скарбом для усієї тогочасної галицької дітвори. Великою популярністю користуються Франкові казки і в сучасних малих читачів. Саме в цьому мали змогу переконатися всі присутні на заході із влучних відповідей дітей на  запитання вікторини «З якої це казки?».  Отримавши призи від бібліотеки, прослухане та прочитане з казкової творчості Франка закріпили переглядом мультфільму «Лис Микита».
Ідея невідворотної перемоги добра над злом, що закладена в казках Ф. Я. Франка актуальна завжди. До того ж, як зауважує письменник, "оті простенькі сільські байки, як дрібні, тонкі корінчики, вкорінюють у нашій душі любов до рідного слова, його краси, простоти і чарівної милозвучності. Тисячі речей у житті забудете, а тих хвиль, коли вам люба мама чи бабуся оповідала байки, не забудете до смерті".
 

13.07.2016

«Світ казковий - загадковий» в бібліотеці №151 зустрічали  дітей із родин - переселенців, багатодітних сімей, сімей учасників АТО, діти яких є вихованцями літнього табору при Соціальному центрі сім’ї, дітей та молоді Деснянського району.
 
В цей спекотний день шкільних канікул дітей різного віку об’єднало одне спільне бажання потрапити через книгу в світ казковий – загадковий, що створили в бібліотеці її працівники для учасників табору. Учні проявили неабияку ерудицію, вправність та знання в запропонованих вікторинах: «Старі казки про головне», «Чи уважний ти читач», «Чарівне коло» та «Книга – твій друг». В рівних та веселих змаганнях оплесками визначені переможці та нагороджені книжечками. Літнє свято продовжилося в бібліотеці цікавим переглядом мультиків про наших національних казкових героїв. Учасники заходу почувалися в бібліотеці комфортно та затишно, адже наша бібліотека не тільки територія читаності, а й дозвілля.
 

03.06.2016

3-го червня бібліотека № 151 радо зустрічала дітей із літнього оздоровчого табору «Віночок» при СЗШ № 277.
 
«Будемо гратись і читати – світ цікавий пізнавати» - під таким девізом пройшов захід, що підготували фахівці бібліотеки для дітей табору.
 
Школярі познайомилися з книжковою  серією «Скарбничка школяра». Через огляд  книг цієї серії пізнавали рідну Україну: про заснування міст, сіл, про походження свят і звичаїв, мистецтв і ремесел, про її історію та природу та про героїв казок та легенд. Закріпити почуте учням допомогла гра – вікторина: «А чи знаєш ти?...» та перегляд мультфільму про нашого національного казкового героя Котигорошка.
 
Віримо та сподіваємося, що такі зустрічі допоможуть під час літніх канікул поглибити знання з народознавства, відкриють перед дитиною скарби народної фантазії, навчать народної мудрості.
 

До нових зустрічей в бібліотеці!

 

20.04.2016

20 квітня в школі  №277 відбувся вечір пам’яті, присвячений 30-річчю Чорнобильської катастрофи, який  було підготовлено працівниками бібліотеки  №151 спільно з  Фондом інвалідів Чорнобиля та учнями і вчителями школи.

В цей день зібралися люди різних поколінь, щоб віддати шану тим, хто 30 років тому, жертвуючи своїм здоров’ям і життям, рятував світ від катастрофи планетарного масштабу. Учасники заходу мали нагоду зустрітися з мешканцями нашого району:  Могильчуком  Петром Сергійовичем, який в ту ніч, 26 квітня 1986 року, працював старшим черговим електромонтером блоку на ЧАЕС та Бахмуровою Альбіною Олександрівною – начальником водно-хімічної лабораторії хімічного цеху станції. Нікого з присутніх не залишила байдужими розповідь ліквідаторів про те, як вони боролися із катастрофою та як  в перші хвилини вступили в нерівний бій з реактором. Із сумом і болем  в серці згадували  друзів-ліквідаторів, яких уже ніколи не буде з нами.

Завідуюча бібліотекою №151 – Думанська Т.А. провела для присутніх бібліографічний огляд книги Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва». Школярі з увагою та допитливістю слухали про те, що книгу написала Нобелівська лауреатка 2015 року, яка отримала премію «за її багатоголосу творчість – пам’ятник стражданню і мужності в наш час». Ця книга стала сповіддю багатьох людей про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління. Бібліотекар  розповіла, що роман створений на основі інтерв’ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії, ліквідаторами та їх близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією територій, «самоселами» , посадовцями та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими. Слухали про саркофаг, якою ціною людських життів його будували.

Школярі підготовили вірші, співали пісні та слухали вірші свого учителя історії Притики Івана Степановича про рідний край, любов до України та тугу за тим куточком, де жив, зростав, але ніколи вже не зможе побувати – бо нині це «зона».

Чорнобильська трагедія сколихнула увесь світ і змусила переглянути своє ставлення до мирного атому. Головне, щоб люди пам’ятали про цю подію та наслідки, що спричиняє вибух атомної енергії.
 
 
 

30.03.2016

30 березня бібліотека № 151 в співпраці з бібліотекою школи №277, провели урок вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка «Незабутній Кобзар» для учнів восьмих класів.

Бібліотекарі цікаво розповідали учням про маловідомі факти із життя Т. Г. Шевченка, представивши книжкову виставку «Сторінками життя Кобзаря». З презентованих на заході книг, постать Шевченка показано, як людину універсальних обдарувань та інтересів, життя якої було присвячено народу, рідній Україні, боротьбі за наближення часу, коли країна стане незалежною, коли в Україні шануватимуть свою мову та культуру. Родзинкою заходу стала презентація путівника з вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка «Живи, поете, в бронзі і граніті, живи, поете, в пам’яті людській», який розробили бібліотечні фахівці центральної районної бібліотеки ім. П. Загребельного. Учасники заходу із цікавістю знайомилися з розділами путівника та поданою інформацією про те, скільки пам’ятників встановлено, скільки фільмів знято, скільки премій засновано, названо закладів та установ ім’ям Т.Г. Шевченка в Україні та світі, як образ Кобзаря відображається в образотворчому мистецтві.

З інтересом та повагою учасники заходу сприйняли інформацію про те, що путівник рецензувала Людмила Красицька – племінчата праправнучка Т. Шевченка, президент Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т.Г. Шевченка, жителька Деснянського району.
 
 
 

21.03.2016

21 березня, в перший день весняних канікул,  до бібліотеки № 151 завітали школярі,  щоб узяти участь в інформаційній хвилині, присвяченій Всесвітньому дню лісового господарства. На  заході  бібліотекарі  представили тематичну розкладку  «Легені планети», поділилися знаннями про те, що ліси є будинком та  джерелом засобів існування  для 1, 6 млрд населення землі. Школярі розповідали про участь лісових насаджень у формуванні клімату планети, забезпечення киснем, переробці шкідливих викидів, зберіганню водних ресурсів. Але кожну секунду Земля втрачає більше 1, 5 га лісу. Нажаль, динаміка нашого економічного прогресу негативно віддзеркалилась на цьому безцінному надбанні людства.

Бережне ставлення не тільки один до одного, а також і до флори та фауни, яка нас оточує – це запорука нашого завтра. Таким став підсумок нашого екологічного диспуту.

 

18.02.2016

18 лютого в бібліотеці №151 відбувся вечір-вшанування Героїв Небесної Сотні, організований спільно з Соціальним центром сім’ї, дітей та молоді Деснянського району.

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, що загинули за честь, за волю, за право бути народом, за країну в якій не страшно житии і народжувати дітей.

На заході була представлена книжково-патріотична експозиція присвячена Небесній Сотні.  Зворушливо поділився спогадами, про побратимів-майданівців та ті буремні дні,  один із учасників революції гідності журналіст Зінченко Володимир Борисович, що зазнав поранень під час протистоянь. До глибини душі всіх присутніх схвилював документальний фільм «Зима, що нас об’єднала».
 
Учасники заходу вшанували  пам’ять Героїв!
 
 

3.08.2015

3 серпня 2015 року бібліотекою № 151 спільно з Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді для дітей - відвідувачів Центру було проведено інтелектуальну гру "Юний ерудит".
 
Різноманітні ігри та конкурси, розроблені та проведені працівниками бібліотеки, були спрямовані на підвищення освіченості учасників, стимулювання дітей до читання та стимулювання бажання отримання нових знань.
Після підведення підсумків гри співробітниками Центру було проведено нагородження переможців.
Після заходу за традицією було проведено екскурсію нашою бібліотекою.

Із гарним настроєм та новими знаннями повернулися дітлахи додому, а для тих, хто прагнув до нових знань, у нашій бібліотеці знайшлися цікаві видання.
 

17.07.2015

17 липня бібліотекою № 151 спільно з Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді, було проведено інтелектуальну гру «Ці забавні тварини» для дітей - відвідувачів Центру.
 
Чисельні інтелектуальні, ігрові та танцювальні конкурси сприяли піднесенню командного духу серед учасників, надали дітям нові знання про фауну нашої планети та сприяли отриманню позитивних вражень. За результатами конкурсу було проведено нагородження переможців та учасників.
Після завершення гри діти мали можливість взяти участь в екскурсії нашою бібліотекою, ознайомитися з тематичною розкладкою "Цікаве про тварин" та дізнатися багато корисної інформації про роботу бібліотеки.
 

22.06.2015

22 червня 2015 року біля сотні маленьких мешканців - відвідувачів дитячого табору відпочинку при спеціалізованій школі № 247 відвідали лекційно-конкурсну програму "Великі права маленької дитини" з циклу заходів з дитячої правової освіти "Знай свої права, дитино". Захід був проведений бібліотекою № 151 за підтримки Деснянського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Діти отримали важливу інформацію з питань свого правового захисту, дізналися про Декларацію з прав дитини та про те, що таке Конституція, закон, декларація тощо, що означають вони для держави та для кожного громадянина окремо. 
В конкурсно-ігровій формі, за допомогою роздаткового матеріалу, напрацьованого бібліотекою № 151 Деснянської ЦБС, діти із великим ентузіазмом закріпили отриманні знання, що будуть корисні для них протягом усього життя.
 
 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter